DE# HAVENLOODS Waarom wij brandmerken. Je kunt en mag er niet omheen Ruimte en aandacht voor menselijkheid Reclame ontsiert Oude Sluis PSP bezuinigingen 49P M Meubelfabriek Oisterwijk unicon contactlenzen Opening buitensluis SCHIEDAM geen mem kan ze missen in Groot Rotterdam" termeulen 746 De MIVA giro: 272249 I SLAAPKAMERSI Gedurfde cpzet van een overheidsgebouw "Vuil is lief DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 27e JAARGANG NO. 32 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie P SCHIEDAM De P.S.P. in Schiedam doet weer van zich spreken. Aan de vele aktiegroepen en groepjes die Schiedam al rijk is willen de paci fisten er wederom één aan toevoegen. De vredelievende socialisten zijn be zorgd over de plannen die het kabi net Van Agt/Wiegel, neergelegd in „Bestek '81", met ons burgers voor heeft. Zij hebben dan ook plannen om samen met andere partijen in Schiedam te komen tot een Anti-Be- zuinigings- Comité. De P.S.P. vindt d^t zo'n comité een breed links front moet hebben, daar om hebben ze de Linkse partijen die er in Schiedam zijn uitgenodigd, om het overleg hierover te openen. In een schrijven aan deze partijen geven ze suggesties wat een comité kan gaan doen: het schrijven van open brieven aan kamerleden en aan orga nisaties om te prbtesteren tegen de bezuinigingen die er aankomen. Ook willen ze demonstratieve avonden or ganiseren, advertenties zetten in plaatselijke kranten, en het vormen van een werkgroep om de plannen te bestuderen die in „Bestek '81 "staan, ook wil de P.S.P. de plannen van de regering vertalen en kijken wat dat voor consequentie heeft voor de Schiedamse bevolking. We zijn be nieuwd welke partijen dit initiatief zullen ondersteunen. De aktie „Praag '68" heeft een nieuw element in de aktiestrijd ge bracht die misschien op deze aktie ook van toepassing is, nl. de politie ke betrouwbaarheid van de organisa toren, dat is niet te hopen, ieder heeft het recht om te protesteren en ieder heeft het recht om akties te on dersteunen of af te wijzen, maar men moet uitgaan van de goede bedoelin gen van de organisatoren tot het te gendeel is bewezen Aan alle grondeigenaren en -GEBRUIKERS IN Midden-Delftland. Zoals U bekend is, is de Reconstructiewet Midden-Delfland door de Staten- Generaal aanvaard en intussen in werking getreden. Als gevolg hiervan is op 26 juni 1978 de Reconstructiecommissie geihstal- leerd, die belast is met de leiding en de uitvoering van de reconstructie van Midden-Delfland. Een belangrijk onderdeel van de reconstructie vormt de grondverwerving. Deze grondverwerving heeft betrekking op het gehele gebied van Midden- Delfland, zij het met dien verstande, dat niet overal hetzelfde uitgangspunt geldt. Zo zal in het recreatieve gedeelte, waaronder ook het Lickebaertge- bied en de Foppenpolder, een gerichte verwerving met prijsbepaling op basis van onteigening kunnen plaats vinden en in het overige gedeelte van Midden- Delfland een verwerving op basis van vrijwilligheid. Aan alle eigenaren zal tegelijkertijd een aanbod worden gedaan op basis van prijsafspraken, die tot stand zijn gekomen in onderhandelingen tussen de S.B.L. en een door de drie Landbouworganisaties in het leven geroepen on derhandelingsdelegatie, die namens het merendeel van de eigenaren en ge bruikers in het gebied optreedt. Indien de opzet slaagt om in overleg met vertegenwoordigers van eigenaren en gebruikers op korte termijn een aanbod te doen voor alle te verwerven gronden «n gebouwen in dit gebied, zult U in de gelegenheid worden gesteld tot verkoop over te gaan. De uitvoering van de opdracht hiertoe is door de betrokken Ministers aan de S.B.L. opgedragen. Op grond van deze opdracht zullen in de komende maan den de nodige activiteiten terzake worden ontplooid. Vandaar dat het wen selijk is om U als grondeigenaar en/of gebruiker daarvan nu reeds op de hoogte te stellen, zodat U zich op de geschetste ontwikkelingen kunt voor bereiden. Bovf-.'/stN'-r n - informatie zal een groot deel van U reeds door middel van een brief hebben 'berefkt. Om er zeker van te zijn, dat alle belanghebbenden geïnformeerd worden, leek het wenselijk middels deze mededeling U op de hoogte te stellen. Voor eventuele nadere informatie kunt U contact opnemen met het kantoor van de Hoofdingenieur-Directeur voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer in Zuid-Holland, Van Speykstraat 13 te 's Gravenhage, tel. 070-924481 tst. 232 of 152. Namens de Stichting Beheer Landbouwgronden, DE HOOFDINGENIEUR-DIRECTEUR VOOR LANDINRICHTING- GROND- EN BOSBEHEER, Ir. T.Biemond Om u de zekerheid te geven dat u het échte geloogde, massieve eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk krijgt. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670, ma t/mza 9-18 uur, vrij tot 21 uur. SCHIEDAM - Waar kunt u niet om heen. en waar mag u niet omheen? Zoals ieder iaar vindt rond 31 augus tus de jaarlijkse collecte plaats van het Koningin Wilhelminafonds. Alle inwoners van Schiedam ontvangen in de week van 28 augustus t/m 2 sep tember via de P.T.T. een collecte- zakje. Deze collectezakjes zullen door vrijwilligers weer opgehaald worden. Daarna volgt in de week van 4 september een grote straatcollecte. Dat geld geven ter bestrijding en opsporing van kanker, is hard nodig. Iedereen wordt weieens met kanker of vriendenkring. Vaak wordt er nog ten onrechte fluisterend en geheim zinnig over kanker gepraat. Het is een „nare" ziekte maar laten we niet ver geten dat vele vormen van kanker bij vroegtijdige herkenning effectief be streden kan worden. Daarom gaan dit jaar duizenden op pad om uw steun te vragen en dit in de vorm van geld te ondersteunen. Geef met gulle hand, en mocht u niet thuis zijn of de straat niet opgaan, geen zorg, u kunt ook gireren op postrekening. 26 000 t.n.v. het KWF-Amsterdam. Kankerbestrijding: Je kunt en mager SCHIEDAM - Door verschillende oorza ken is de nieuwbouw en renovatie van de Margriethal sterk vertraagd. Was eerst ge pland dat de sporthal opgeleverd zou wor den tussen 6 en 13 september, nu eerst is gebleken dat dit niet voor 28 september kan gebeuren. Het gevolg is dat verschillen de evenementen moeten vervallen of naar een andere datum verplaatst moeten wor den. De verhuur voor sportbonden, vereni gingen en particulieren zal eerst op maan dag 16 oktober kunnen beginnen. VLAARDINGEN - Zondag 27 au gustus zal er om 15.00 uur in de Ichtuskerk een bijzondere kerkdienst worden gehouden voor geestelijk minderbegaafden. Deze kerkdienst gaat uit van de Raad van Kerken en is voor iedereen toegankelijk. Majoor Krommenhoek zal in deze dienst voorgaan met muzikale medewerking van de Tamboerijngroep van het Le ger des Heils. Om zo op te hangen... deze prachtige boogmodel vitrage in M-vorm, van 100% polyester is kant-en-klaar, voorzien van schuif en hoofdje, van prachtige marquisette. Met macramé kanten rand van 26 cm. hoog. 240 cm breed x 160 cm hoog van 73,50 voor 330 cm breed x 170 cm hoog van 115,-- voor 75,-- 450 cm breed x 200 cm hoog van 147,50 voor 110,- _600 cm breed x 200 cm hoog van 195,- voor 147,- v r v V I¥; In dit weekeinde van 26-27 augustus vraagt de MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, uw hulp om vervoermiddelen te kunnen geven aan missionarissen en eigenlandse krachten voor hun werk ten bate van de mensen in de derde wereld. wil hen helpen, snel en goed. Helpt u de MIVA daarbij! ten name van MIVA, Vijverstraat 12, Breda wandmeubeien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw. Goudsesingel 66. Rotterdam, tel. 010 12.64.61. SCHIEDAM Op 27 augustus zal minister Tuynman de nieuwe Buitensluis in Schiedam officieel in gebruik stellen, t en rondvaartboot met daarop alle genodigden zal dan de sluis demonstratief „openvaren". De bouw werkzaamheden zijn op 27 augustus 1975 officieel ge start door De 'Dijkgraaf Mr. Schilthuis en burgemeester Lems. De gereedgekomen Buitensluis is reeds eind juli voor het scheepvaartverkeer in gebruik genomen. De Buitensluis was het zwakke punt in de buitenwaterke ring op de noordelijke oever van de Nieuwe Maas. Eer der waren de dijken aan deze kant van de Waterweg al op de zgn. „Delta" hoogte gebracht. De bouw van de sluis is de laatste stap in de maatregelen ter bescher ming van Schiedam en een-groot deel van de Randstad. Voor het scheepvaartverkeer zal de opening geen of vrij weinig oponthoud geven. MAASSLUIS— Het gemeentebestuur voelt bitter weinig voor de plannen van de provincie Zuid Holland die. met het „Woonwagenplan". Maas sluis heeft aangewezen voor de op vang van een vijftal woonwagens. Aangezien de huidige geldende Woonwagenwet geen mogelijkheid meer biedt om tegen dergelijke provinciale plannen protest aan te tekenen heeft de gemeente de wet AROB (Administratief Recht tegen Overheids-beslissingen) aangegrepen om alsnog een bezwaarschrift in te dienen. VLAARDINGEN - De Gemeentelijke Sociale Dienst heeft, vooral waar het de huisvesting betreft, een bewogen geschiedenis achter de rug. Al meer dan tierrjaar geleden was de behoefte aan een nieuw onderkomen pijnlijk merkbaar. Een lange weg van plannen, projekten, ontwerpen, afgewezen plannen en tegenslagen moest wor den afgelegd voordat het nieuwe gebouw er stond. Zelfs over de plaats waar de nieuwe Sociale Dienst moest worden gelokaliseerd zijn de menin gen in de loop der jaren al menigmaal veranderd, maar tenslotte werd de eerste paal aan de Hoflaan de grond ingeslagen. Nu. 24 augustus 1978, is het dan zover. De staatssecretaris van CRM mevrouw Kraaieveld-Wouters opende vandaag hel nieuwe kantoor van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Geen enkel personeelslid en zeker geen enkele cliënt zal nog ooit met wee moed aan het oude onderkomen terugdenken. Wachttijden van meer dan een uur waren daar geen uitzon dering, achter het ene loket stonden rijen wachtenden, medewerkers en cliënten stonden er vaak samen te wachten tot een ander gesprek beëin digd was voordat zij gebruik konden maken van één van de drie schamele spreekkamertjes. De atmosfeer van betonnen kaalheid, van verveloze onpersoonlijkheid, wekte menigmaal de woede en agressie van de mensen. Daaraan is nu een einde gekomen. Direkteur Florijn antwoordde op een vraag of de klant voortaan als een vorst wordt binnengehaald, het volgende: „Iemand die bij de GSD komt heeft het toch al niet gemak kelijk, zeker niet als het de eerste keer is. Wat persoonlijke aandacht en het gevoel welkom te zijn doen in die stemming wonderen. Als een vorst wordt niemand binnengehaald, maar op gewone menselijkheid heb ben zeker de GSD-ktanten recht". En menselijkheid straalt dan ook van het nieuwe gebouw af. Architect Hoogstad kan trots zijn. In de ruime en toch besloten, komfortabele wachtruimte, hoeft geen mens voor taan langer dan een kwartier te wach ten voor hij in een van de vijftien spreekkamers te woord wordt ge staan. De gegevens over de cliënt zijn binnen enkele minuten bij de hand door middel van het nieuwe computersysteem Geen trap hoeven de GSD-cliënten meer op. Alle zaken kan hij gelijk vloers afhandelen. Boven zitten in gezellige afdelingen de administra tieve medewerkers; Op de tweede verdieping zit de direktie. Vol trots leidden direk teur Florijn, waarnemend direk teur Smit en de heren v.Boxmeer, de Bruijn en Jansen de bezoekers rond. De wachtruimte is van boven af helemaal te overzien door de lichtblauw gekleurde vide. „Om de mensen niet het gevoel van opgeslo tenheid te geven" verklaart Jan Hoogstad. Nergens is een lange gang te vinden: alles loopt met hoekjes en gezellige zitjes overzichtelijk in elkaar over. Persoonlijk, komfortabel en efficiënt. De materialen en kleuren getuigen van een gedurfde opzet; gedurfd in ieder geval voor een overheidsgebouw. De Vlaardingse bevolking kan er ook zelf een kijkje gaan nemen. Op 7 en 8 september zijn de deuren vanaf half zeven 's avonds geopend voor het publiek. De moeite waard. T.M SCHIEDAM Ineke Maas en Cor van Rij hebben wel een heel speciale manier gevonden om naar het stad huis te gaan. Cor Rij die chauffeur is bij de stadsreiniging heeft het klaar gespeeld om als trouwauto één van de nieuwe Engelse vuilniswagens te vorderen. Vrolijk versiert en prachtig opgetuigd zal de „trouwauto a.s. vrijdag 25 augustus om 11.00 voor hel stadhuis aan de Grote Markt het gelukkige paar afleveren om in de echt verbonden te worden. Dat de echtelieden niet in de bak zullen zit ten zal voor een ieder duidelijk zijn. De Havenloodsmedewerkers felicite ren nu al het nieuwe paar met hun originele manier van voortbewegen. De beheerders van het Ontmoetings centrum „Open Studio" in het Zakkendragershuisje zijn boos. zéér boos op het nu nog zittende college in Schiedam. Uit de pers hebben ze vernomen, dat het college heeft besloten onder bepaalde voorwaar den toestemming te geven tot het aanbrengen van een lichtreclame aan het pand Oude Sluis 3. Arno Stekelenburg en Jan Schaper hebben dan ook een „brief oppoten" geschreven aan het college over deze kwestie en nog wat andere ontsieren de elementen in deze oudste buurt van Schiedam. Zij vinden dat het gemeentebestuur volkomen afwezig heid van belangstelling voor deze historische buurt verweten mag wor den, ze geven dan ook een paar voor beelden: Tegenover het Zakkendra gershuisje staat op een eeuwenoud pand, opgetrokken uit IJsselstenen. als een vloek de naam van een plas- tichandel in vuurTode letters. Zij betwijfelen zelfs of die plastichandel nog in Schiedam zit. Op die zelfde plek staan een paar oorspronkelijke gaslantaampalen. de gemeente heeft daar nieuwe plastickappen op gezet en 's avonds straalt er dan ook een akelig blauw licht uit deze lantaarn palen. Ook hebben zij kritiek op de bielzen bakken, waar een wilg ingezet is. die op de loskade neergepoot zijn; het karakter van deze kade is dan ook volgens hen aangetast en verwor den tot een zoetelijke karakterloze waterkant. Zij vragen -dan ook aan het college om het besluit terug te draaien en mee te werken aan het weghalen van al bestaande ontsieren de lichtreclames en de foeilelijke bloembakken te verwijderen. Zij vragen zich eveneens af hoe de besluitvorming tot stand gekomen is en of niet de te innen gelden de door slag hebben gegeven. Binnen drie weken verwachten de opstellers van de brief antwoord van de gemeente.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1