NLOODS Ga d'r maar eens aan staan êSROOO is DE AfltëR Z'N Cursussen 'Mensen zonder werk' Programma Onkruid Wieden PI E. 111 i GR0TE '7Q ELUBAETIE /O Wethouder Zijdeveld moet huiswerk maken 3-I-S-I-I- termeulen ahoy' Zoldertheater "In de Teerstoof unicon contactlenzen Havenbedrijven gooien de deur wagenwijd open Vrijwilligers gevraagd Laat ze niet in de kou staan DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 27e JAARGANG NO. 33 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM Voor meer nieuws over deze Grote Club Aktie ten bate van de verenigingen zie de krant van volgende week SC HIEDAM Eindelijk is dan de uitspraak gekomen van de Ritad van State over het beroep die de heren Schweers en Oosterhof had den aangespannen tegen het bestemmingsplan ..Binnenstad" zoals dat gedeeltelijk is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland op 14 mei 1975, en daarvoor door de gemeenteraad van Schiedam op 29 maart 1974. Ruim 5 jaar heeft de onzekerheid ge duurd. ruim 5 jaar kon of wilde men niets ondernemen in de „stad" Schiedam. Achteruitgang, leegstand en afbraak kwam heiaas tot stand. Nu ligt er een uitspraak, het /iet er in eer ste instantie vernietigend uit. Het huis werk schijnt geheel overgemaakt te moe ten worden, of /iet de wethouder nog een gaatje om rijn plannen, zoals dat neerge legd is in de ..Discussienota Binnenstad", Binnenstad van Schiedam: Ver paupering holt het centrum steeds verder uit terwijl de wethouder z'n huiswerk óver moet doen. Het Koninklijk besluit is 27 pagina's dik. op elke pagina zit een juridische voetan gel of uitwegen het lijkt verstandig dat de Hr. Zijdeveld eerst in retraite gaat met zijn juridische 'en stedebouwkundige ambténaren: daar zal weinig van naar de buitenwacht uitlekken. Hij zit met het probleem om zo snel mogelijk al deze pa gina's te vertalen, ntet alleen voorde bur gers van Schiedam die moeten wonen, werken en winkelen in de binnenstad, maar zeker voor de winkeliers die hier hun brood verdienen en dat graag willen blijven verdienen. Het is aan te raden om een groot plan bord te maken van het toenmalige be stemmingsplan en daarop, voor iedereen begrijpelijk, aan te geven wat wel en wat niet mag v an de kroon en die neer te zet ten voor de HEM A, weken achter elkaar. Dan pas weet de Schiedammer hoeveel er mis is gegaan in de afgelopen jaren; par keergarages. winkeloppervlakte, ver keersstromen. derde warenhuis, woning bouw zijn meestal grijpbare zaken maar op een bestemmingsplan, waar gedêelte- liik. geen goedkeuring aan wordt gehecht is het iets abstracts. BEVROREN pas is inspraak met inzicht pas mogelijk. Wethouder Zijdeveld zit ntet de proble men. niet alleen om een herzien, en het lijkt er duidelijk op een nieuw bestem mingsplan te ontwerpen maar hij zal ook de problemen, niet alleen om een herzien, en het lijkt er duidelijk op een nieuw be stemmingsplan te ontwerpen maar hij zal ook de nu bevroren kontakten met ÈM- PEO weer moeten ontdooien. De com missie Ruimtelijke Ordening van Schie dam zal eveneens op haar „Qui-vive" moeten zijn, het mag niet meer zijn zoals op pag. 15 beschreven staat: „dat de raad dientengevolge, zonder voldoende ken nis van keuzealternatieven, het plan heeft vastgesteld met bepaalde door burge meester en wethouders gewenste conclu- Ook al zal dit niet waar zijn dan nog mag dit niet voorkomen. Van de raad en met name Wethouder Zijdeveld ligt nu de /ware taak om een nieuw bestemmings plan binnenstad te ontwerpen. Haast is daarmee geboden, maar het moet een zorgvuldig plan worden waar iederéén in de stad zich mee kan verenigen, open baarheid van beleid is daarbij één voor waarde. Artikel 30 van de Wet op Ruim telijke Ordening geeft daar één jaar voor en niet meer. Op 29 juli 1979 moet het nieuwe bestemmingsplan Binnenstad ter inzage, voor een ieder, bij de gemeente liggen. H.B SCHIEDAM- Ook voor "mensen zonder werk" is de mogelijkheid geschapen om cursussen te volgen. De Stuurgroep Sociaal Cultureel werk met "mensen zonder werk" hebben wederom een aantrekkelijk programma kunnen realise ren. Werkloos worden verwacht in principe maar weinig mensen maar wanneer het zover komt. en zeker bij de ouderen, komt de moeilijkheid om zinvol de beschikbare tijd op te vullen. De stuurgroep heeft een overzichtelijke folder sa mengesteld: in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap zijn een aantal taalcursussen voor volwassenen gepland. Zowel voor beginners als voor gevor derden in de talen Engels, Duits. Frans. Spaans en Nederlands. Voor deze cur sussen kunt u zich rechtstreeks wenden tot de S.G. tel. 26.80.43 in het Prove niershuis. Samen, wederom met de Schiedamse deren, spinnen, verven, weven en ba- Gemeenschap en de Stichting Huis- tikken. Ook is het mogelijk om wand- houdelijke en Gezinsvoorlichting zijn kleden te maken, naaien, stofferen, een aantal creatieve cursussen voor be- Aan de bewegingsdrang is ook gedacht ginners en gevorderden gerealiseerd de stuurgroep heeft een cursus drama- als: werken met klei, tekenen en schil- tische expressie en communicatie nut tig geacht. Het volksdansen heeft te recht in het programma een plaats ge kregen. Als nouveauté is het nu ook mogelijk om mee te doen aan de "kunstklassen" van het Stedelijk mu seum. Volwassenen kunnen daar onder leiding van een beeldend kunstenaar, Joop van Meel of Sjef Hendrix, teke nen, etsen, schilderen en zeefdrukken. Op 9 september zal de eerste activiteit plaats vinden in de vorm van een open dag zodat iedereen een indruk kan krijgen van deze "kunstklassen" En U Heeft U Uw zomer- en winter- kleding in één kast hangen U kunt beter een deel van Uw gar derobe voorlopig in deze ruime Hangkast opbergen. Bovendien is deze kast opvouwbaar dus makkelijk mee te nemen naar de camping. Deze hangkast, in een leuk dessin sluit U met 2 stevige ritsen. Maten 1"~\75x40. Van 55,-- voor Opzetbox 75x50x50 cm In de folder staat een nuttige hoevee heid informatie over b.v. De Trechtei want deze organisatie is speciaal opge richt om werklozen en potentieële werklozen te informeren en te helpen met alle voorkomende problemen! di het zonder werk is de helpende hand willen bieden. Zij houden ook infor matie bijeenkomsten waar een aantal organisaties, zoals de S.D.. het Gewes telijk Arbeidsbureau, de sociaal raads man, de vakbond, etc., in gaan op pro blemen die werklozen zelf aandragen en daar oplossingen voor te vinden.Be halve een lijst met adressen staan ook twee bladzijden beschreven uiteengezet wordt op welke manier men werk mag doen zonder verlies van uitkering. Een zeer goede zaak omdat bij veel werklozen nog steeds de gedachte leeft dat je "niets mag doen.Iedereen die een uitkering ontvangt via de w.w., w.w.v. of r.w.v krijgt het programmaboekje uitgereik Het telefoonnummer van d coördinator Hans Verlinden staat open voor het geven van meer inlichtingen tel. 26.35.69 of 26.52.55. Opgeven y_oorM de cursussen kan door het 'an !?et bÜ de programma Allerlei Een heel dagprogramma zal evenals vorig jaar weer georganiseerd worden met het Instituut Pont. De "mensen zonder werk" kunnen kiezen uit vak ken zoals maatschappij leer, kunstzin nige vorming, boekhouden, economie, typen, steno en kantoormachines. Deze cursussen gaan alleen door bij voldoende deelname maar de opkomst vorig jaar was zo groot dat daar niet aangetwijfeld hoeft te worden. Kustna- vigatie, koken, uiterlijke verzorging, yoga en een belastingcursus is nog maar een kleine greep uit het aanbod van de folder. Ook nu zal de Bestuurs- kadercursus weer gegeven worden. Iedere bijeenkomst van deze cursus bestaat uit een theoretische gedeelte in oefeningen in spreken, besluitvorming e.d. in opgenomen. De cursus start in november en er moeten minimaal 8 deelnemers voor ziin. VEAARDINGEN - In de boven/aal van de Harmonie vertoont de Stichting Rood Vlaar- dingen op zaterdag 2 september een Spaanse film, getiteld „La Ciudad Cremada" (De ver brande stad). Om negen uur begint de voor stelling en de toegangsprijs bedraagt ("ft,-. Voor donateurs geldt een gehalveerd tarief. VEAARDINGEN - De PSP Vlaardingen organiseert op woensdag 6 september een dis- kussie/kennismakingsavond voor zijn nieuwe "eden. Overige gennteresseerden zijn er uiter- lard ook welkom. Er zal gesproken worden >ver de positie van de PSP in de landelijke en in de gemeentelijke politiek. Verder wordt de organisatie van de partij besproken. De bij eenkomst begint om half negen in het PSP- pandje. Schoolstraat 37. Verdere inlichtingen 'i Hans Vroom.- telcfoo., -••••=- rottendam 29septt m8okt. 78 openingstijden: K)-17u. 19-22.30u.'s zondags 10-17u. Vrijdag 1 en zaterdag 2 september - 21.00 uur FRANS HALSEMA met „Ik. ik en nog er 's ik". f.lS.-.Pas65/CJPf.l2.. 21 00 uur KABARET IVO DE Vrijdag 8 en zaterdag 9 september - WIJS met .Formule 2". f. 15,-. Pas 65/CJP f. 12. Zaterdag 9 september - 14.30 uur Het Haags Marionettentheater van Jos Mens met een nieuw programma (vanaf 4 jaar) f.3, p.p. Reserveringen maandag t/m vrijdag via het VW Schiedam (010- 2660001. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater (010- 269455). Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling afgehaald te worden UNICON B.V. Lid A.N.V.C. Op zaterdag 30 september zet een aantal bedrijven in het havengebied de poort uitnodigend open. Belang stellenden uit stad en streek, die zelf eens willen zien wat er omgaat in de haven, zullen op die dag zeer welkom zijn. Dit open huis, onder het motto „Hal lo Haven", wordt georganiseerd door het Gemeentelijk Havenbedrijf in sa menwerking met de Havenveren iging en het bedrijfsleven. Waarom? Velen herinneren zich nog de tijd dat het havengebeuren zich vlak voor de deur afspeelde en de stad als het ware doortrokken was van de geuren van specerijen, huiden ep an dere overzeese waren. Maar de sche pen zijn groter geworden en de havens moesten ver van de stad worden aan gelegd. In de stad merk je daardoor niet zo veel meer van de haven, jam- genoeg. Daar wil de „Open Havendag" wat aan doen. In de letterlijke zin van hel woord zal de bevolking naar de haven worden gebracht, want de hele dag rij den gratis bussen naar een aantal be drijven. En als grote attractie zorgt de NS voor een „Europoort Expres" (niet gratis, wel heel goedkoop). De treinrit CS, Rotterdam Zuid, Botlek, Europoort naarBeneluxhaven (of om gekeerd) kan worden gecombineerd met een speciale Spido-tocht of met een busexcursie naar de Maasvlakte Ook zullen bij sommige bedrijven bus sen bij de poort gereed staan, zodat men daar per auto op eigen gelegen heid heen kan. Nadere bijzonderhe den over het programma van de Open Havendag zullen binnenkort worden gepubliceerd. SCHIEDAM Heelt u vroeger een schooltuintje gehad? Ja. dan weet u hoeveel tijd en plezier daarin gaat zit ten. met armen vol met bloemen kwam je 's zomers thuis en de bloem kolen. sla, boontjes en andere groen ten werden onder de buren verdeeld. Wel 700 kinderen uit de 3e, 4e en 5e klas van de lagere school hebben zo'n tuintje, zij zijn zes weken,op vakantie geweest en komen nu weer terug naar hun tuintje in het complex „De Vijf sluizen" of „Landvreugd". Maar tussen al dat weelderig groeiend gewas staat ook nog wat anders, in zes weken kan aardig wat onkruid naar boven schieten en dat schijnt te ontsieren tussen al dat gekweekt, ge teeld en met liefde gepoot spul en naar die mooie tuintjes te komen kij ken, maar dat niet alleen de kinderen kunnen nu best een handje gebruiken om hun tuintje op te schonen. Dus ouders, grootouders, ooms en tantes, de laarzen uit de kast, de handen uit de mouwen en opgewekt getogen naar de schooltuinen op maandag 28 en dinsdag 29 augustus tussen 16.30 en 18.00 uur. Maar ook op woensdag 30 augustus tussen 14.00 en 15.30 bent u van harte welkom. De kinde ren en de 27 leiders en leidsters zul len u er dankbaar voor zijn. SCHIEDAM Buurtcentrum Centrum -Oost in de Dr. Zamenhofstraat 153 start weer met een activiteiten-pro gramma voor jong en oud. Zoals bij elk buurtcentrum is men afhankelijk van vrijwilligers en het is een schande in een tijd dat iedereen zit te klagen over „nuttig bezig zijn" men toch niet aan die vrijwilligers kan komen. Wanneer men een wijk leefbaar wil houden dan moet men niet alleen profiteren van de voorzieningen maai; ook daadwerkelijk helpen deze in stand te houden. Buurtcentrum Centrum-Oost vraagt dan ook nog zo'n 11 vrijwilligers voor b.v. de kleu- terinstuif, voor jongens van 6 t/m 12 jaar om mee te helpen bij sport, spel, handenarbeid en de instuif. Ook voor de oudere jeugd vragen zij vrijwilli gers om de boel draaiende te houden, voor de disco, het biljart, de tafelten nis kunt u nuttig werk doen. Wie wil kan zich opgeven bij Centrum-Oost Dr. Zamenhofstraat 153 tel. 157256 ZWEMSCHOOL G0EDER0ND Heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen LEEFTIJD VA. 3 JAAR Voo' dub of p«ive ie:scn Aanmelding per telefoon Schiedam zwembad zuid. Wets Ffankelandsediik Woensdag van 16 15 'ot 17 30 uurdonderdag van 17 30 lot 18 30 uu> Kantoor Abeltasmanlaan 392 na 1900 uur. tel 010 349861 of 010 265103 Van 15 iuli »o? 12 augustus 01885 2234 x Nieuwe piano huren —7"^ v.a. 35." p.m. TERUGBETALING BIJ AANKOOP! EEN NIEUWE KLASSE PIANO .„«„„o, 3.775.- alle bekende merken stemmen - repareren bij: van der Graaf DE KOPERWIEK 91 - CAPELLE A/D IJSSEL it L TEL. 010-50.87.62 i-- 7 I WV TV-? SCHibDAM - U heeft waarschijnlijk de televisiespot al gezien van Wim, „geloof hoop en liefdeshow" Nijman om u over te halen die mooie zolder kamer of die hele etage te verhuren aan werkende jongeren en studenten. Want de kamernood onder jongeren is groot, zeergroot. Ieder jaar komen duizenden jongens en meisjes van school, gaan studeren of wat vaker voorkomt werken. Dez.e jongeren hebben recht op zelfstandigheid en het eerste waar zij aandenken, en te recht, is aan een eigen huis, een eigen leefomgeving. Zij stellen'nog met de eisen van: „en een slaapkamer, en een woonkamer, en een tuintje" of noem maar op. Zij willen een kamer dicht genoeg bij hun werk of studie zodat ze met uren hoeven te reizen met trein of bus. Zij moeten onderdak vinden en u die een kamer over heeft kan er bij helpen. U kunt natuurlijk zo'n druk telefoon nummer bellen'die in het T.V. spotje getoond wordt, maar ook in Schie dam is zo'n telefoonnummer en laten we eerlijk wezen, „het hemd is nader dan de rok". Burgemeester en Wet houders hebben in overleg met de stuurgroep één en twee persoonshuis- houdens afgesproken, dat u die prachtige kamer niet uitzicht op het zuiden of iets dergelijks, op kan ge ven bij het bureau Huisvesting aan de 's Gravelandseweg 567, tel. 73.2 11 1 En jonge mensen die een kamer zoe ken kunnen zich daar ook melden Vele duizenden jongeren rekenen op u die een kamer over heeft, laat ze niet in de kou staan

De Havenloods | 1978 | | pagina 1