WimJansen blijft graag 'anoniem' Wat Typiste/Secretaresse Telefonistlel/Telexistlel GROTE MEUBEL VERKOOP Mobil 30 aug. t.m. 2 sept. lïw^ötvo Vaste man in Argentinië, maar: Zevende antiekbeurs Schoonhoven wütuóók adverteren op onze personeels- pagina? bel dan 13-19-96 of 13-21-30 toestel 40 ■wütuóok adverteren cp onze personeels- pagina? bel dan 13-19-95 of 13-21-70 toestel 40 Kamermuziek in Visserijmuseum pak gewoon de telefoon en plaats een daar zijn ze voor zeer hoge korting heeft sinterklaas nou te maken met de IE3(S)'W2fi^7öUVO occasionshow? Notabene voor praktisch elke beurs staat er een occasion klaar, gecontroleerd door de VOLVO Test Systeem dealer op 41 vitale punten en zo nodig hersteld! De duurdere occasions (boven f 4000,-) dragen dan het Veilig Verkeer Goedkeuringsteken, krijgen BOVAG-garantie en de extra garantie van het VOLVO Test Systeem, elke occasion heeft in de kofferruimte een *surprise. Bent u niet tevreden met deze uitleg? Dan komt u gewoon even langs, dan kunt u het zien. UE HAVENLOOPS DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1 „Zo kwam Jantje Poortvliet toch nog onverwacht uit deanonimi- Wim Jansen is niet de man. die alle teit" hebben we. tijdens de W.K.. ergens gelezen. Wel - het leek schu,d van de nederlaaë wiJ laden °P wel of Wim Jansen in Aegeniinie was ondergedoken, eo weinig heeft de Feyenoorder in de publiciteit gestaan. En toch was hij dV altijd bij. in Mendoza. in Cordoba en last but not least in Buenos Aires, in de ïoemruchte finale tegen het Argentijnse elftal. Hoe kwam dat? Was het zo vanzelfsprekend dat hij d'r bij was dat de journalisten hem over het (gekrulde) hoofd zagen? gentgnen. met een extra trillertje voor Kempes. ..Maar", zegt hij lachend. ..ze wisten ook waar ze voor speelden. Niet voor tachtigdui zend, maar tachtig millioen Argen- Wim Jansen haalt zijn schouders op. Hij komt net uit zijn bed - in Hen druk Ido Ambacht - en het klinkt nog erg slaperig: .Ach. ik ben niet zo gek op al die publiciteit. Tenslot te ging ik ook niet meer naar al die persconferenties". ..Groot gelijk", zegt zijn vrouw. ..Wat heb je d'r aan. Ik ben er ook niet gek opT' Zij is tijdens de afwezigheid van haar man nergens geweest. Niet op het feestje bij Truus van Hanegem (van de TROSen ook niet in Kijkduin, waar de NOS vrouwen en kinderen van elftalspelers had opgetrommeld. Zij had lekker thuis gekeken, naar de T.V., met kleine Wimpie (6 jaar) die trots vertelde, dat hij wel tot half twaalf 's avonds had mogen kijken. De appel valt niet ver van de stam. want kleine Willem voetbalt al". „Ik ook, hè, pappie?" zegt driejarige Petra, „ik voetbal ook En zo is dus het hele gezin Jansen footbal- niinded, maar binnen die vier gezel lige muren van de Tjerk Hiddesingel 45 in H.l.-Ambacht. Op video Mevrouw Jansen heeft geen wedstrijd gemist - al werd het nog zo laat en ze heeft ze allemaal trouw opge nomen op dé video, zodat Willem ze straks ook nog eens op z'n gemak kan bekijken. Straks want eerst gaat Willem met vakantie. Lekker met z'n allen naar Oostenrijk, naar Innsbruck, waar een zuster woont van mevrouw Jansen, die met Jan Verheyen getrouwd is. Jan voetbalt immers in Wacker - Innsbruck, daar naar toe gehaald door Georg Kessler, delijk de afdruk van je schoenen. De op straat liep. om te winkelen, had je in no-time honderden achter je aan. En maar schreeuwen en zingen. Je werd er doodziek' van. Dat kwam door al die fotografen. Wim Jansen heeft het over „honderden", hele zwermen, die als wespen om de spe lers heen gonsden. „Ik heb nooit een hekel gehad aan fotografen, maar in Argentinië kon ik ze tenslotte niet meer luchten of Zien. Dat leek wel een plaag. Hij kreeg hetzelfde gevoel tegenover journalisten, die als horden persmus kieten op Oranje afkwamen, na afloop van een wedstrijd, zodat hij zich, als het enigszins kon. „drukte" ..Vandaar", zegt hij, „dat ik mis schien weinig in het nieuws ben ge weest". Jonge jongens Het is waar. Op den duur stalen de jonge jongens" de show: Ernie Brandts, Piet Wildschut, Jan Poort vliet en „sukkelden" de „oudjes" er een beetje achter aan. „Ten onrech te!" zegt Wim Jansen, die zich met zijn 31 jaar tof de „oudjes" mag re kenen. Maar hij spreekt ook voor Suurbier. R ijsbergen. jongbloed. Neeskens, al heefl de Nees dan weer zijn cOrne back gemaakt, evenals Jongbloed en Suurbier. ..Dal het in eens met de jeugd lieter ging dan de „ouwe hap" (denk aan de glorieuze overwinning op Oostenrijk!) lag vi'- jens Wim Jansen voor tachtig pro cent aan het veld. in" Cordoba, dat hemelsbreed verschilde van Mendoza. „Nee", zegt Jansen en hij schudt z'n krullebol. ..het is geen fabeltje, het was zo. Dat veld in Mendoza had iels donzigs. Als je er even op had ge staan. na de volksliederen, zag je dui In de etalage Zo'n W K. is niet alleen een prestige- strijd, maar ook een etalage, voor voetballers die van club willen veran deren. Zo verdrongen de Spanjaarden zich voor de Argentijnen (Mendes speelt al in Spanje). Hoe was het met de Hollanders Sjtond er één of ande re club te dringen om Wim Jansen.' „Nee", zegt Jansen lachend, „be paald niet. Ik heb me ook niet in de etalage gespeeld". Wel tevreden bij Feyenoord? „Jawel. Erger is het voor Rijsbergen. die graag weg wil en zich in Argentië waar wilde maken. Hij heeft er z'n stinkende best voor gedaan om terug komen, maar het is hem niet ge- Wim Jansen Met een heette geluk: hadden le ttnale kunnen ik heb gehoord eigenlijk ijl wüde Overigens is Wim Jansen van mening, dal geld-alleen niet gelukkig maakt. Hij is tevreden met z'n bestaan en hoopt op een prettige voortzetting als zijn voetbalcarrière voorbij is Nee. de volgende W.K. zal hij niet meer mee maken. Dan is hij. bij leven en welzijn, 35. Hij heeft 14 W.K wedstrijden weg en vindt dat een ntooi aantal. In totaal heeft Wim Jan sen 57 interlands gespeeld. Het re- lukt. Een andere Feyenoorder daar- cord van Puck van Heel (64) begint entegen, Willy Kretiz. heeft zich in te wankelen. „Ruud Krol", zegt Wim het Oostenrijkse elftal zodanig in de Jansen, „is er dichter bij. Hij heeft er etalage gespeeld, dat Feyenoord 59 weg en is nog pas 29". die inmiddels weer naar AZ'67 Alkmaar is verhuisd. Zo gaat dat en de kleine Willem heeft er al erg in, want hij zegt: „Straks gaat meneer Kessler weer naar Oostenrijk en komt óme Jan weemaar Holland Argentinië was anders dan West-Duitsland vier jaar geleden. Toen heeft me vrouw Jansen geen wedstrijd van haar man gemist. En zo was iedereen dol gelukkig, toen eindelijk het vliegtuig landde op Schiphol. Ja, daar was me vrouw Jansen ook, want dat wou ze niet missen. Het wederzien en daarna bal stuiterde niet en dat mos ik noem het maar nros! was do delijk voor de lange pass, waar wij het van moeten hebben". De Schotten hadden er anders geen moeite mee!" „Die spelen een ander soort voetbal Veel harder en direct op de man. Wij speler» elkaar de bal meer in de voeten!" Ernst Happel tJrnst Happel kon in het begin maar weinig goed doen. Later werd hij weer geprezen om zijn onfeilbare de ontvangst op Sóestdijk, die door speurneus voor de zwakke plekken Willem en zijn vrouw unaniem en de juiste taktiek. It 'at is er van ..geweldig" wordt genoemd. waar Geen jalouzie, dat alleen Ruud Krol werd geridderd? Wim Jansen schudt Weer dat schouderophalen van Wu. z'n krullebol. „Toe nou! Ik geloof, Jansen Zonder de interim-coach aan dat Ruud - nee. ik weet het bijna te vallen, maar ook zonder bijval, wel zeker dat Ruud er niet gelukkig Wim Jansen is er van overtuigd, dat het in Cordoba ook de „ouwe hap" stukken beter was gegaan, dus was hier sprake van een gewone vervan- Geen OPZCt ging" on,dat het niet anders kon. En K de vervanging van Jongbloed door Schrijvers? Hiervan wil Wim Jansen alleen maar zeggen, dat deze aflo>- sing van de wacht geweldig door Jan is opgevangen. „Dat heb je wel gemerkt toen hij terug moest ko men". Trouwens, over het geheel genomen was de stemming in de ploeg uitstekend. Er is geen wan klank geweest, zelfs niet over het De onderscheiding op Sóestdijk was een schril contrast met de „cérémo nie protocolaire" in Buenos Aires, waar Oranje ontbrak. Moeten we zeg gen: schitterde door afwezigheid? Nee", zegt Wim Jansen. ,J»et was beslist geen opzet. We konden ons hotel niet meer uit. De Argentijnen blijven maar opdringen en schreeu wen!" „Er was toch geen boos opzet in het spel? Ze hadden gewon nen Wim Jansen haalt zijn schouders op. „Wevonden het toch veiliger om binnen te blijven De Argentijnen Hij heeft er geen prettige herinneringen aan. Ze waren erg opdringerig. Gewoon als je Had Oranje de finale kunnen win nen? „Met een beetje geluk, ja. Denk aan het schot op de paal van Rensen- brink, even voor tijd", en de scheids rechter, de Italiaan Goriella? Was hij partijdig? Jansen: (diplomatiek) „lk heb mij er niet zo aan gestoord". SCHOONHOVEN Hel Nederlandse Rode Kruis afdeling Schoonhoven houdt op zaterdag 2 en op zondag 3 september haar zevende antiekbeurs in het „Bastion" aan de Wal 5 te Schoonhoven Beide dagen is de beurs van II tot 19 uur geopend De toegangsprijs bedraagt f2 50. Het n seizoen is weer aangebro ken en naar het voorbeeld van onze beurs, die min of meer een generale repetitie was voor het nu aangebro ken seizoen Deze beurs werd door insiders gezellig, groots opgezet en hoog van kwaliteit genoemd, waar bij de bezoekers de prijzen in veel gevallen verrassend billik noemden. Nieuw is, dat bij de opzet wan de beurs gedeeltelijk van de marktkra- JH JPjNPiPVMRPlI men is afgeweken en door enjge an- opbrengst besteincNs voor de ëxploi- van de nieuwe Rode Krufcauto. gecreeerd. Bij deze inloopstands is het publiek'niet meer zo gebonden aan dé vaste looppaden en de be schikbare ruimte kan hierdoor nog meer worden benut. De heer C'.F. v.d. Meer selecteerde voor de 7de keer de antiquairs -voor hem' is dit de 15de beurs in Schoon hoven, hij deed <fjt voorheen voor andere verenigingen-en heeft dit keer weer een rijk assortiment met o.a. meubelen, poppen, klokken, zilver, porcelijn, veel kleingoed en fraai schilderwerk van de legendarische Man van Meegeren. Een nieuwko mer op de beurs is een stand met ou- dp, perzische faniiten VLAARDINGEN Op dinsdag 12 september a.s. aanvang 20.15 uur. wordt de eerste van een serie door de Culturele Raad Vlaardingen georgani seerde kaïherinuziekuivoeringen in de muziekkamer van liet Visserijmu- seum verzorgd door het "Ensemble Fontaines", Het wordt gevormd door Maria Huizinga, Martin Sonneveld. Henk Cuppers. Kees Limburg en Nancy Possman. Maria Huizinga. alt-mezzo, is een leerlinge van Annie Hermes. Zij treedt regelmatig op in cantate-diens ten, die in deze omgeving plaats vin den. Voorts werkt zjj als soliste mee aan uitvoeringen van het Rotterdams Barokensemble, de Laurenrcantory en het Teleman-ensemble. Martin specialiseerde zich na het Rot terdams Conservatorium' in muztek uit de Barokperiode op authentieke instrumenten. Hij maakte deel uit van bekende ensembles als La petite bande. Musica antiqua en Eglantier. Voorts werkte hij meer aan de platen uitgaven van Bach-cantates. van het Leon hardt Consort. Henk Cuppers is oud-leerling van Jaap Spigt en Christopher Farr. Hoogtepunt in zijri muzikale loopbaan was het winnen van de vierde Internationale Clave- cimbe] wedstrijdt te Brugge. Nancy Posstnan is afkomstig uit Amerika. Zij behaalde de Bachelors degree in Music Education van de I Iniversity of Oregonwaarna zij leer linge werd van Bart Kuijken op hel Koninklijke Conservatorium te 's-Gravenhage. De toegangsprijs voor dit concert Mobil Chemie B.V. gevestigd te Tiel en Delft vervaardigt en verkoopt scheeps en industrieverven. Voor ons kantoor in Delft zoeken wij op korte termijn een Wij denken aan een jonge vrouw van 22 jaar of ouder met een gedegen opleiding (bij voorkeur HAVO of Atheneum) en ervaring met korrespondentie in het Engels en in het Duits. Wij hopen dat zij na een inwerkperiode in staat zal zijn zelfstandig een deel van de korrespondentie te verzorgen, en een Hiervoor zoeken wij iemand vanaf 20 jaar, meteen MAVO oplet ding en een typediploma. Enige spreekvaardigheid in het Engels en het Duits is gewenst. Hij of zij zal tevens belast worden met enige taken op administratief en korrespondentie-gebied Voor nadere informatie kunt u telefonisch kontakt opnemen met de heer de Way. Voor beide funkties gaat het om een volle dige dagtaak. Mobil Chemie B.V., Rotterdamseweg 136, 2600 AC Delft, afd. Personeelszaken, telefoon (015) 569212. Morgen, vrijdag 1 september van 's middags 17.00 uur tot 's avonds 20.00 uur en zaterdag 2 september van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 17.00 uur zullen worden verkocht een beperkt aantal KAPITAAL RUNDLEDEREN BANKSTELLEN In deze partij zitten o.m.: enkele lederen Lodewijk-bankstellen, bankstel len geheel rondom leder, hoekcombinaties, elementengroepen leder, alsmede een aantal schitterende Lodewijk eetkamers, in notenkleur. Al deze goederen zullen worden verkocht met t.o.v. de normale winkelprijs Tevens zullen worden verkocht aan beperkt aan tal losse lederen tweezits banken vanaf ca. 700 - per stuk een aantal schitterende Chester field banken, losse Engelse lederen stoelen enz. Stoffen elementengroepen vanaf 900 - Losse elementen in stof en leder enz. Een gedeel te van deze goederen moet voor half september worden afgenomen. Vervoer kan ter plaatse wor worden besproken. In- en verkoopkantoor van liquidatie en faillisse mentspartijen. FALKAR B.V. l import-export i PLAATS VAN VERKOOP SCHUWACHT 150 LEKKERKERK. VANAF LEKKERKERK ON DER 2e HOOGSPANNINGSMAST ACHTER DE KLOMPENFABRIEK vrijdag lot 21.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur VOLVO 144 de Luxe 73 VOLVO 144 autom 74 VOLVO DL/GL 76- 77 VOLVO 343 DL 76- 77 VOLVO 244 DL 77 BMW 518 74 SAAB 99 74 Renault R 6 74 Fiat 128 Sp. 75 Simca 1301 75 Renault 15 '76 VW Golt 76 Peugeot 204 76 Citroën GS Pallas '77 DAF 33/44/66 in diverse prijsklassen vanaf f 300.- Dirk de Derdelaan 18 Vlaardingen Tel. 010-350055

De Havenloods | 1978 | | pagina 4