Een weekend stappen in de binnenstad Subsidie-pot gaat naar gemeente Chileense junta viert lustrum Poolse week krijgt vorm Gevonden voorwerpen Haring, bier en standwerkers in Vlaardingen Sociaal cultureel plan; Evers schildert Age Klink Fietsversierwedstrijd. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur. behalve zaterdag en zondag: jas; kinderjack. Te bevragen bij de vinders: kussen; v.d.Veen, Prof. Kamerlingh Onneslaan 179b te Schiedam, etui met sleutels. Vlugt. Polderweg 250 te Schiedam tel. 704679. autosleutels; Schilperoort, 's-Gravelandseweg 880 te Schiedam tel. 715083. bossleutels. v.d.Hoek, Schiedamsedijk 2a te Schiedam tel. 713362. sleutels aan ring: Broeren. Mackaystraat 7 te Schiedam tel. 702785. etui met sleu tels: den Hoope, Swammerdamsingel 75 a te Schiedam, fietstasje met in houd v. tienen. De La Marplein 8 te Schiedam tel. 711773. wieldop; Mevr. Seger, Rotterdamsedijk 275b te Schiedam tel. 265848. bromfiets plaatje: Breedijk E. v. Beinumlaan 30 te Schiedam tel. 709436. naamplaat armbandje; v. Noordt. Rotterdam- dijk 35b te Schiedam lel. 265643. dameshorloge; v. Waasdijk. Bachplein 369 te Schiedam tel. 711594. naam plaat-armbandje; Emmers. Schiet baanstraat 25 te Schiedam, horloge; van Rutten. v. Duijn van Maasdam laan 3 te Schiedam tel. 711165. kinderjasje: .G.G. en G.D. Tuinlaan" te Schiedam. DE HAVENLOODS DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 Beautiful Garden trad op voor de deur van het stadhuis. Drie weken straatvoetbal VLAARDINGEN Het haring- en bierfeest was geen onverdeeld succes maar zorgde toch voor een ouder wets gezellig sfeertje in de stad. In de ochtenduren hield een aarze lend buitje veel mensen van de straat maar na het middaguur stroomde de binnenstad vol. De fietsversierwedstrijd van die mor gen was daardoor een beetje in het water gevallen. Van de twaalf deel- nemertjes had Anna van Buren het mooiste werk verricht en mocht van de deskundige jury de draagbare radio in ontvangst nemen. Alle deelnemers ontvingen toegangskaart jes voor het kinderfeest dat 's mid dags in de Lijnbaanhal werd gehou den. De langste man ter wereld vertoond daar zijn steltloopkunsten en voor de rest werd het publiek met spelletjes en wedstrijden bezig gehouden. De voorstelling was erg leuk maar op een dergelijke mani festatie niet op haar plaats. Een haring- en bierfeest speelt zich af op straat en daar vind je de mensen. Alles wat je wegstopt staat buiten de belangstelling. De eerste publiektrekker was de Schoonhovense band „Beautiful Garden", die een Santana-achtig repertoire ten gehore bracht op het lage bordes van het stadhuis. Daar bleef het de hele middag druk en in het publiek waren opvallend veel ouderen te bespeuren Op veertien verschillende plaatsen stonden de haring- en bierstands opgesteld. De kraam bij de visbank had verreweg de beste kwaliteit haring t4e bieden, wat gezien de plaats niet verwonderlijk was. De omzet van het bier viel wat tegen en gelet op het weer had een soep- kraam een uitstekende omzet kun nen halen. De kunstmarkt op de Waalstraat was een flop. De deelnemers klaagden over te weinig belangstelling, maar hadden zelf ook niet veel interes sante of mooie dingen te bieden. Voor het Volgend jaar hoeft de organisatie niet meer te proberen om eten en kunst sarn. n te te bren gen. Het koopcentrum is leuk op de fees telijkheden ingesprongen met een, de haast georganiseerde, braderie. Geen hoogstandje, maar wei altijd een waarborg voor een gezellig accent tegen het kille decor van de moderne gevels op het Liesveld en Veerplein. Voor wat betreft de Hoog straat geldt het parool, hoe voller hoe beter De zogenaamde disc-jockeywedstrijd op de Westhavenkade liet de voorbij- wandelende Vlaardingers weer eens merken hoe vast de Hilversum 3 doctrine wortel heeft geschoten bij de jeugd. In de verschillende presen taties van de vlot pratende jonge-» lieden was werkelijk niets eigens of Vlaardings te bespeuren. Jammer, maar niet verwonderlijk. Beter geslaagd was het standwerkers- concours, dat zich de voorafgaande vrijdagavond op het Liesveld af speelde. Met de meest krankzinnige verhalen wistén de kooplieden grote drommen mensen om hun kramen met sons vreemde koopwaar te verzamelen. Met kreten als: „Wie heeft er voor mij een tientje" ver kochten de deelnemers hun spul len soms ongezien aan hun klanten die er nog lol in hadden ook. Het standwerkersconcours werd georganiseerd door de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren (VRJJ) en het haring en bierfeest was in handen van de plaatselijke horeca. Naar aanleiding hiervan organiseert de Chilibeweging Rotterdam in samen king met het Salvador AHendecentrum een manifestatie tegen deze facisti- sche dictatuur en ter ondersteuning van het verzet van de Chileense bevolking. De gruweldaden van de Junta met aan het hoofd dictator Pinochet zijn be kend; zozeer dat zij meer dan eens protesten hebben opgeroepen. Ondanks dat en ondanks het inter nationale isolement van de Junta, ondanks de vele veroordelingen van internationale organisaties september 14.U0 uur op het Schouw burgplein, met het optreden van een Chileense folkloristische zang- en dansgroep. 14.15 uur demonstratieve ondanks het steeds groeiende verzet tocht vanaf het Schouwburgplein /-van ,«if z j- naar kgj sajvacjor AHendecentrum aan de Wijnhaven, aankomst aldaar 15.00 uur. 15.15 uur hernieuwd optreden de zang- en dansgroep. Pauze: gelegenheid tot het bezoeken van de Latijns-Amerikaanse informa tiestands, waar naast informatie, kunstvoorwerpen en ambachtelijke producten uit die landen te koop kul len worden aangeboden. in Chili zelf, (-denk aan de laatste hongerstakingen i.v.m. de vermisten-) zit Pinochet nog stevig in het zadel. Dat büjkt uit het feit, dat de onder drukking niet afneemt; dat hij nog voldoende macht heeft om zomaar negen generaals de laan uit te sturen, waaronder zelfs een lid van de Junta én uit zijn voortdurende herhaling dat er de eerstvolgende tien jaar bin nen Chili niets zal veranderen. Het is dus zeker niet overbodig, wan neer wij ook dit jaar ter gelegenheid van 11 september 1973, onze inspan ningen om deze dictatuur ten val te brengen verdubbelen. Wy verwachten daarom dat velen van u aan deze oproep gehoor zuUen g- ven. Aanvang Chilimanifestatie zaterdag De opbrengst hiervan is voor het ver zet in die landen. Na de pauze het optreden van de to neelgroep Sater, (volkstoneel en strijdcultuur). 16.00 uur een Chileense, zowel als een Nederlandse spreker zullen ter afsluiting het woord tot u richten. LAARDINGEN Ook Vlaardingen kent vele verenigingen, clubs en betrokken, maar krijgt veel extra kursussen die allemaal subsidie krijgen van de overheid. Die overheid is dan werk daardoor. Als eerste moet er nu vaak het ministerie van C.R.M., of liever gezegd: was het ministerie van een inventarisatie worden gemaakt. .R.M. De rijksoverheid wil het subsidiebeleid gaan decentraliseren heeft N oor deze regeling komen in aan- daarom de gemeenten opgezadeld met de uitvoering van een Sociaal-Kultu- merking: opbouwwerk, aktiewerk. reel plan. anuit Den Haag is er geen enkel overzicht over de miljoenen die vormings- en ontwikkelingswerk, jaarlijks aan allerlei subsidiabele verenigingen worden uitgekeerd. De ge- voorlidhtingswerk. club- en bgurt- meenten staan dichterbij en kunnen daarom ook beter zicht houden op de huiswerk, kreativiteitscentra. mu- aanwending van subsidies. Tot op heden gebeurde het maar al te vaak dat /iekscholen. amateurkunst, spor- clubs, die hun doel allang overleefd hebben nog steeds subsidie krijgen, tieve rekreatie, jeugd- en jongeren werk en het peuterwerk. In 1979 is Om zo'n Sociaal-Kultureel plan uit dingse clubs en verenigingen ieder men n.°8 me* inventarisatie bezig, te voeren heeft de gemeente de be- jaar opnieuw een subsidieverzoek in maar in 1980 gaat de nieuwe regeling schikking gekregen over één ambte- dienen, hetgeen vergezeld gaat van van kracht. „Een stap voorwaarts naar, die met de hele problematiek een globale begroting en een formu- yo'8ens deskundigen, „die veel op de hoogte is. In Vlaardingen is dat lering van de doelstellingen. Daarbii w''dgroei 0,?dër de verenigingen zal Wim Boot. Hij wordt terzijde ge- willen de deskundigen hen graag hel- wegnemen- Verenigingen en clubs staan door een tweetal kultureel ge- pen. Op die manier kan voorkomen e,t'* moe,en er we' sne' b'j z'jn om schoolde krachten: Fred Schot en worden dat subsidies automatisch '1un bestaan kenbaar te maken. Ton ter Hoeven. Bestuurlijk heeft worden uitgekeerd en dubbele akti- wethouder Bovenberg de touwtjes in viteiten kunnen zoveel mogelijk ver handen. Of ook hier liever: had in meden worden. Prioriteiten stellen is handen, want de perskonferentie op bestuurlijk niveau altijd een poli waarbij de plannen werden aangebo- tieke zaak. en het is de vraag of de den was de laatste gelegenheid waar- komende CDA-wethouder nog wel bij Rien Bovenberg als collegelid op- dezelfde voorkeur zal hebben als zijn trad. PPR-voorganger Het is de bedoeling dat de Vlaar- De gemeente is dichter bij de zaak Met ingang van I september is vestiging van het Buro voor Rechts hulp op de rechter Maasoever aar Ieilingerstraat 59. Het Buro voor Rechtshulp was nu toe te vinden aan de Wateringhe- straat. Het telefoonnummer en de spreekuurtijden blijven ongewijzigd. Het Buro geeft gratis juridische ad- De Poolse manifestatie, die van 8 - 16 september onder auspiciën van Rotter dam Promotie wordt gehouden, speelt zich voornamelijk af in de culturele sfeer. De manifestatie wordt gehouden in het kader van de jaarlijkse landen- manifestatie. waarin eerder onder andere België en Groot Brittanniè aan bod kwamen. De bedoeling van de landenmanifes- tatie is enerzijds een verlevendiging van het stadsbeeld van Rotterdam, anderzijds een gelegenheid voor het uitgenodigde land zich zo breed mo gelijk te presenteren. Polen heeft de uitnodiging aangegrepen om de Pool se kunst en cultuur onder de aan dacht van de Rotterdammers te brengen. Dit gebeurt via een uitge breid programma in de Doelen en Theater Zuidplein, een aantal optre dens van het Folkloristisch Zang- en Dans Ensemble uit Wroclaw op 16 september op het Schouwburgplein (tussen 11 en 16 uur) en een aantal tentoonsteUingen in samenwerking met Nederlandse organisaties. In De Doelen wordt van 8-16 sep tember een tentoonsteUing van Pool se gobelins, affiches en kunstnijver heid gehouden. In de Hal van het Stadhuis is van 12 - 16 september een foto-tentoonstel ling over de wederopbouw van Gdynia, Gdansk en Rotterdam te zien, die in samenwerking met de Dienst van Stadsontwikkeling van Rotterdam wordt opgezet. In het VVV kantoor aan het Stad huisplein wordt van 11 - 16 septem ber in samenwerking met het Poolse Verkeersbureau een toeristische ten toonstelling gehouden en de Bijen korf toont van 9 - 23 september Poolse kunstnijverheid. De Vlaardingse kunstenaar Age Klink, vooral bekend door vele exposities van schilderijen en tekeningen in binnen- en buitenland, heeft dezer dagen een stadsschildering voltooid. De schildering is aangebracht op een muur aan de Vlietlaan bij het Jaffa (Oud-Kralingen). De uitvoering van het projekt lag in handen van de kunste naar en van dekoratieschilder Jos Evers. De opdracht kwam van de Rotter damse Kunststichting, terwijl het initiatief uitging van enkele wijkbewoners. Op de schildering figureert een kind dat een vervaarlijke hond uitlaat. Ook in Rotterdam-Zuid en wel aan het metroviadukt bij de Mijnsheerenlaan werd zojuist de laatste hand gelegd aan een stadsschilderingspro/ekt. Naar een mtwerp van het rotterdamse kunstenaarsduo Willem van Drunen en Henk Tas. werden drie reuzen-pilaren door het reklame-atelier \loret beschilderd. Tevens zijn boven op het viadukt zes ..Chinese" heksegmenten aangebracht, die met medewerking van de Dienst Gemeentewerken en de RET konden worden uitgevoerd. Op verzoek van de Deelgemeente Charlois werd dit pro jekt door de Rotterdamse Kunststichting gerealiseerd. Beide projekten kwamen tot stand in het kader van het stadsschilderingspro- jekt. waarbinnen de laatste jaren meer dan dertig schilderingen werden gerealiseerd „Tante Nel" opent bazar in Veilige Haven In het Rotterdamse Schipperscen trum „Veilige Haven" (Heemraads singel 231) wordt op 7, 8 en 9 sep tember a.s. een grote bazar gehou den. De opbrengst daarvan is be stemd voor het christelijke schippers- welwijnswerk, dat financiële onder steuning hard nodig heeft. De bazar wordt geopend door mevrouw N.Smit-Kroes („tante Nel" in de bin- nenvaartwereld), staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat. Tijdens de bazar zijn er verschillende, soms heel spectaculaire activiteiten. Zo zal onder leiding van notaris T.D. Switters een belangrijke veiling worden gehouden waar o.a. gesig neerde boeken van bekende politici (Luns, Schmelzer, Drees Sr., Rool- vink, Vondeling e.a.) onder de hamer komen. In de periode half mei tot begin juni zou een door het wijkorgaan Pendrecht en Wielewaal georgani seerd straatvoetbaltoernooi plaats vinden. Door omstandigheden kon dit toernooi voor jonge en oudere voetballers toen geen doorgang vin den. Het toernooi wordt nu gehouden vanaf 11 september a.s. en zal zo'n drie weken duren. Er wordt gespeeld op het veld achter speeltuin 7 te Pen drecht. De voetballers én -sters, want die zijn ook welkom worden inge deeld in vier leeftijdsgroepen: 7-10 jaar, 11-13 jaar, 14-17 jaar en 18 jaar en ouder. Een team bestaat uit zeven veldspelers en een keeper. Verder mogen er twee reserve-spelers in gezet worden. Ieder team moet een leider hebben. Voor aanmelding, individueel of per groep, en nadere informatié kan men zich wenden tot wijkorgaan Pendrecht en Wielewaal, „De Middelburgt", Plein 1953 no. 48, tel. 812328. Inschrijvingen die nen vóór 6 september a.s. bij het wijkorgaan binnen te zijn. Spontane architectuur in het HIC Van dakkapel tot droomkasteel" is de titel van een tentoonstelling, die men nog tot en met 8 september kan bezichtigen in het Hulp- en Informa tiecentrum aan de Coolsingel. De ten toonstelling is het resultaat van een scholenproject dat de Stichting Musi sche Vorming het afgelopen voorjaar heeft gehouden onder leerlingen van het mavo en lager beroepsonderwijs. Het project sloot aan bjj de expositie onder hetzelfde motto die in de maanden maart en april in het Lfjn- baancentrum werd gehouden. Deze tentoonstelling had als onderwerp de zgn. spontane architectuur: wat voor aanpassingen brengen mensen aan tn hun woonomgeving om die een heel persoonlijk karakter te geven. De leerlingen werkten aan de hand van een aantal opdrachten, die fantasie woningen en -straatjes tot resultaat hadden, gemaakt van diverse materi alen. Een kleine diaserie met interviews geeft de reactie van de leerlingen op het project weer. Enkele panelen gaan wat dieper in op de functie van de Stichting Musische Vorming. De tentoonstelling in het HIC is gratis toegankelijk en te bezichtigen on werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Spartaan geeft weer zwemles Mensen die zwemmen leren willen of die deze sport wat beter onder de knie willen krijgen, kunnen hiervoor ook in het nieuwe zwemseizoen te recht bij Spariaan. Deze sportvereni ging organiseert namelijk in een vier tal zwembaden in Zuid cursussen voor beginners en gevorderden. Ook kunnen kinderen vanaf 5 jaar worden ingeschreven voor de oplei ding tot alle zwemdiploma's. Voor ouderen zijn er aparte cluburen. De opleidingen staan onder leiding van gediplomeerde K.N'.Z.B.-instructeurs. Men kan maandagavond vanal 18.45 uur zwemmen in het instructiebad Hykerveld (Zuidwijk), op dinsdag avond vanaf 18.45 uur in het instruc tiebad in de Haastrechtstraat (Kreek- huizen), op vrijdagavond vanaf 19.00 uur in het Sportfondsenbad-Zuid en tenslotte op zaterdagochtend vanaf 8.30 uur in het instructiebad Charlois Lyceum aan het Nachtegaalplein. Voor inschrijvingen voor de lessen en nadere inlichtingen kan men tijdens de cluburen terecht in genoemde ba den of bij de ledenadministratrice mevrouw Doe. tel. 843850. heest of geen feest: eerst bidden voor het eten. Discjockeywedstrijd: Hilversum-3-doctrine zonder contact met het publiek. Samen zorgden de twee activiteiten voor een alleraardigst weekeindje stappen in de binnenstad, dat op zichzelf in combinatie voor her haling vatbaar is. Wellicht kan een toegestoken hand vanuit het stadsbestuur voor een betere stroomlijning zorgdragen, zodat de paar schoonheidsfoutjes het volgend jaar verholpen zijn. GIJS KONINGS Nieuwe haring, waar het allemaal om begonnen was. Standwerkersconcours: verrassingspakket voor een tientje

De Havenloods | 1978 | | pagina 5