Er kan gebouwd worden in Schiedam-noord Nieuwe raad- Oud college Met garantie tot 1991 Meubelfabriek M Oisterwijk ■f -;>• PI FTTTl Standwerkers GR0TE 'TO ELUBAETIE 10 unicon contactlenzen Inelr huls voor bon! fff Succesje voor D'66 en Eef Colle (CPN) nu raadslid: SCHIEDAM Chris Zijdeveld brengt "goede" tijding Voor meer nieuws over deze Grote Club Aktic ten bate van de verenigingen zie deze krant SCHIEDAM- Vrijdag 8 september is weer het jaarlijkse Standwer kers-concours in Schiedam. 12 standwerkers en -werksters zullen in een wedstrijd hun kunnen vertonen. De winaar van 1977 zal zijn tit ei verdedigen en wie weet zal hij de titel weer kunnen bemachtigen. Demonstraties met speelgoed, plantenmest. zakdoeken, groentemo len. verbanddozen en potplanten staan op het programma. De deel nemers komen van heinde en ver en hopelijk het publiek ook. De opening van het concours is om 9.45 uur Plaats: de vrijdagmarkt op de lange Kerkstraat. De jury voor dit concours bestaat uit Hr. appeylandelijk secretaris Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, de hr. Drenth, chef kabinet burgermeesterde Hr. Most. bestuurslid Consumentenbond afd. Schiedam. Mieke Woerdenbagch journaliste en Mej. Quadt. personeelslid van de VROM. De uitslas en prijsuitreiking is om 15.45 voor de HEMA door de Hr. Drenth. Komt dat zien. SCHIEDAM De nieuwe raad is geïnstalleerd, het regeren e" besturen van de stad kan weer aanvangen. Veel oud hartzeer of frustraties, opgedaan in vorige raadsperiodes en tijdens de onder handelingen. werden door de diverse frakties met de mantel der liefde bedekt. Vrijwel alle sprekers gaven, enkele onder voorbe houd. het licht op groen en keurde de samenstelling van dit ..brede college" goed. Fraktieleider Gerard Verhulsdonk van de V.V.D. was het felst in zijn kritiek en het scherpst in zijn meestal geestige, kwinkslagen. Hij was: „Niet boos, niet teleurgesteld, maar gewoon liberaal" en zij weigerde te sjoemelen met het programma wat de C.D. A. wel gedaan zou hebben. De fraktie van het C.D.A. heeft aan kiezersbedrog gedaan, er is geen evenwichtige verdeling van de Wethoudersportefeuilles", zo zei hij „het lijkt net een slagerswin kel op zaterdag met zo hier en daar een stukje vlees; het C.D.A. heeft een striptease voor de P.v.d.A. gedaan, wat heet het C.D.A. is het vasolientje voor de P.v.d.A. Maar de V.V.D. heeft respect voor mevr. Taverne, toch zal de V.V.D. haar kandidatuur niet steu nen omdat de V.V.D. met de hele gang van zaken niet instemt". Annemarijke Peterhans de voorzitter van de Tweemans sterke fraktie van D'66 zei in haar toespraak over het Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 0189M670, ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur rotterdam 29sept.t m8okt. '78 openingstijden: 10-17U. 19-2230u.s zondags 10-17u eenstemming niet de getalsverhou dingen van de beide fracties in de raad, reeëler zou het zijn geweest dat het C.D.A. twee wethouders geleverd zou hebben. Maar haar frakties zal het college kritisch en pragmatisch volgen". Eef Colle (C.P.N.) liet niet blijken dat hij teleutgesteld liii zegde toe „het college te volgen en te bestrij den zodat de belangen van de Schie- damse bevolking gewaarborgd wor den". Herman Noordergraaf (PPR.) sprak zijn teleurstelling uit dat er geen progressief college uit de bus gekomen is. Hij kondigde aan tegen het college te stemmen maar dat be- collegevorming: „dat de fraktie van de C.D.A. niet naar links gebogen had maar ook niet naar rechts maar heel gewoon door de knieën igegaan is voor de eisen van de P.v.d.A. De wethoudersverdeling is niet in over- Eet Colle. tekende niet: dat hij tot de oppositie gerekend moest worden. Het zal aan het beleid van het college liggen of dat in toekomst toch mogelijk zou worden". Hii hoopte dat Mevr. Taverne „de smalle marges die haar portefeuille biedt zou gebruiken in positieve zin, dan zal hij de eerste zijn om haar de lauwerkrans om te hangen". Hij wees op het gevkar van dit getalsmatig brede college: „Macht is als een bii, zij draagt zowel honing als een angel" Stemmingen Zoals verwacht werd, waren er geen verrassende uitslagen bij het benoe men van de wethouders, ook burge meester Lems zag geen bezwaar in de overeenkomst. afgesloten door alle steun toe aan mevr. Taverne, de hr. Posthoorn, Zijdeveld en Scheeres. Bij de bezetting van de commissies haalde de nieuwkomers in de raad. D'66, hun eerste formele sukses bin nen. Het bleek dat D'66 niet verte genwoordigd zou worden in de com missie sociale zaken. Annemarijke Peterhans verdedigde met verve haar kandidatuur voor deze commissie en moest daar zelfs het programma van de P.v.d.A. biji halen om die partij in te laten zien dat het zeer ondemocra tisch zou zijn om haar uit de commis sie te weren. Ook V.V.D., C.D.A.. P.P.R. en C.P.N. steunde haar ver zoek. Na een schorsing, de eerste in het nieuwe raadsseizoen. kwamen de fraktievoorzitters alsnog tot de over tuiging om de commissie sociale za ken uit te breiden met één man, in dit geval mevr. Peterhans. Dankwoord Nadat de stemmingen goedgekeurd waren richtte burgemeester Lems zich tot het raadslid Eef Colle, op zijn eigen verzoek was zijn afscheid als wethouder niet met een receptie en andere festiviteiten omkleed. Ik ben zo zei hij: acht jaar wethouder geweest, een afscheid zou lijken alsof ik niet meer aktief zou zijn in de Schiedamse politiek, het tegendeel is waar, als raadslid zal ik opkomen voor de belangen van mijn kiezers, daarom stel ik geen prijs op een af scheidsfeest". Burgemeester Lems momoreerde dit sober verzoek van Collé, maar hij wil de toch de Hr. Collé van harte danken voor de werkzaamheden die hij als eerst als wethouder van Volks huisvesting, en later als wethouder van Sociale zaken en volksgezond heid voor' de stad Schiedam had ge daan. Het college is gevormd, de raad ge ïnstalleerd nu begint het werk pas; grote problemen liggen er om opge lost te worden: Binnestad, Woud- hoek-Noord. Werkgelegenheid, bezui nigingen en het kader van Bestel '81. De raad en het college heeft steun nodig voor haar zware werk. Laten de burgers het hopen. --f MAASSLUIS hind september orga niseert het vrouwenontmoetingscen trum een avond met een film over de E ranse filosofe Si motte xje Beauvoi?. In die film vertelt zij over haar leven en zienswijze als vrouw op de rolpa tronen in de maatschappij, over de boeken die zij' schreef en over de vrou wen be weging speciaal dameskleding V inkclrfntriim^M^^rManicrairaia Olidplein 411". X hoogslraal DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1978 27e JAARGANG NO. 34 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 I editie P Wethouder Zijdeveld zei het als volgt: „U ziet hier voor u een uiterst tevreden mens, op de laatste dag van mijn functie als wethouder van volks huisvesting kan ik dan een gelukkig bericht de wereld insturen, de wo ningbouwplannen zijn vrijwel inte graal goedgekeurd en ik hoop dat de bezwaarschriften niet verder doorge zet gaan worden; als ik indiener was van een bezwaarschrift dan zal ik mij wel 20 keer bezinnen op de vraag of ik de procedure verder zou doorzet- Op de vraag of hij er nu van over tuigd is dat de eerste paal nog dit jaar de grond ingeslagen zou worden ant woordde hij„eerst moet het overleg met aannemers en de provincie op gang gezet worden, daarin zullen we zeker nauwlettend toe zien hoe de kosten verrekend gaan worden, wan neer dat achter de rug is en dat duurt zeker een maand of twee, dan pas kan de eerste paal de grond in." Reacties Omdat de wethouder zeer snel de pets ingeschakeld had om het besluit van de provincie bekend te maken, was het moeilijk om reeds nu. van de verschillende bezwaarschrift-indie ners een reaktie los te krijgen. Tegen de woningbouwplannen, nu de arti kel 19 procedure is goedgekeurd, is moeilijk meer iets te doen, ook al omdat de provincie B. en W. op de vingers getikt heeft omtrent de ge volgde inspraakprocedures: „Her haaldelijk is door reclamenten (in dieners bezwaarschriften) opgemerkt, dat door u (B. en W.) bij de voorbe reiding van het deelplan geen gelegen heid is geboden tot inspraak. Wij (de provinciebetreuren deze gang van zaken. Wij dringen er dan ook op aan dat bij de voorbereiding van de vól gende uitwerkingen van het bestem mingsplan „Woudhoek-Noord" gele genheid tot inspraak wordt gegeven". Een deel van de bezwaren hadden hierop betrekking. Het lijkt erop dat alleen de boeren in het agrarisch gebied bereid zijn de be zwaarschriften te verdedigen bij de Kroon. De Hr. Smits van hpt Zuid- Hollands landschap verwacht dat hij in samenwerking met de boeren nog wel iets zou kunnen doen tegen of met het bestemmingsplan. De agra- rieërs moeten er dan wel zelf van overtuigd zijn dat het succes zal op leveren. Het bestuur van de Stichting zal in de loop van september hierover een beslissing nemen. Voorlichting Politieke partijen in Schiedam had den nog geen commentaar, dat kan ook vrijwel niet omdat de pers de be sluiten van de provincie eerder in handen had als de frakties. Riet Taverne, de toekomstige wet houder van Schiedam, die met het besluit geconfronteerd werd zei: „in het verleden is het wel vaker voorge komen dat de pers eerder ingelicht werd. ik hoop dat in de toekomst de frakties eerder of op het minst gelijk tijdig over de stukken van liet college kan beschikken, in dit specifieke ge val was de beslissing van Zijdeveld om het naar buiten te brengen juist omdat hij nog maar 12 uur de tijd had. Dinsdag zou hij niet meer in functie zijn als wethouder. Jk hoop dat dat in de toekomst veranderd zal worden, fk zal mijn best daarvoor doen". SCHIEDAM Op de valreep kon wethouder Zijdeveld toch nog iets leuks, nou ja iets leuks, meedelen. Op de laatste dag van zijn wethoudersschap ontving hij bericht van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dat zij akkoord gaan met de woningbouwplannen in Schiedam-Noord. De bezwaarschriften die tegen dit bestemmings plan zijn ingediend zijn allemaal door Gedeputeerde Staten afge wezen. Met dezelfde post kwam ook de goedkeuring binnen, van Gedepu teerde Staten, op de aanvraag van B. en W. om het eerste deel van het plan ten uitvoer te brengen via een artikel 19 procedure. Dit betekent dat nog dit jaar de eerste paal voor de 405 woningen, op basis van plan Hoorn, de grond in kan. *Hply-Nóiitrd: De straten liggen er al. nu de huizen nog.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1