Agenda 89?° Secretaris JaapdeBruin door bestuur op non-actief gesteld 'Telkens moet ik uitleggen waarom ik Oostdi jk heet en De Kruis genoemd ben' LANG? DE i waterweg termeulen Controverse bij rennersclub Harga termeulen Terugblikken met Frans de Kruis (slot) m termeulen termeulen Toernooi Broleco Geen beslissing FCVIaardingen'74 tegen FC Antwerp T>I HAVENLOODS DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1978 Sportredaktie De Havenloods Hoogstraat 122, Vlaardingen Eerder dan verwacht speelde Hoek van Holland" toch weerde thuiswed strijden op de eigen velden aan de L maireweg. Het complex is tijdens de zomermaanden gerenoveerd, waarbij het de bedoeling was de werkzaam heden eind augustus af te ronden, zodat de vierdeklasser alle wedstrij den weer in de eigen omgeving kon spelen. De renovatie kwam echter niet op tijd gereed en zo ging het naar uitzien, dat nog tot 1 oktober bi/ Hoekse Boys (waar intussen alle wedstrijden gespeeld werden/ inge woond zou moeten worden. ..We zijn weer thuis", verzucht Piet Boon in het clubblad. Voorlopig geldt dat uit sluitend voor het eerste elftal: de la gere elftallen spelen deze maand nog uitsluitend uitwedstrijden. Hoezeer men de verbanning beu was valt af te lezen uit de slotregels van Piet Boon 's verhaal over de blijde thuisvaart: ..Thuis. Voor mij persoonlijk heeft dit woord de laatste jaren een enor me betekenis gekregen en als het aan mij ligt zal er een gigantische bulldo zer aan te pas moeten komen om ons ooit nog van een complex te verdrij ven. De klap. die we op organisa torisch en vooral financieel gebied te verwerken hebben gekregen, is nu groot genoeg geweest". bomenfonds Door de renovatie-werkzaamheden aan de Hoek van Holland-velden moest een fors aantal prachtige bo men eraan geloven. Maar de gemeen te Rotterdam is niet van plan nieuw lover te plaatsen. De gemeente vindt, dat de vereniging dat zelf maar moet doen en betalen. Daarom heeft het voetbalbestuur besloten een bomen- fonds te stichten. De bomen kosten vijf gulden en wanneer dit plan succes heeft, dan kan in oktober oj november met het planten begonnen worden. En om Hoek van Holland wat op weg te helpen willen wij alvast twee Havenloods-bomen reser veren. En we komen ze nog zelf planten ook Wel te rusten... Gezond slapen doet u op een goede matras. Deze polyaeter matras (SG 30) is aan twee zijden doorgestikt, 13 cm dik en wordt geleverd in goudkleur. Normaal betaalde u 119,80 - 259,80, nu maat 80/190 maat 90/190 voor 99,80 maat 90/200 voor 119,80 maat 120/190 voor 139,80 maat 130/190 voor 149,80 maat 140/190 voor 179,80 maat 140/200 voor 199,80 SPORT SCHIEDAM Jaap de Bruin, secre taris van de wielervereniging Harga, is door zijn mede-bestuursleden op non-actief gesteld. Deze tot nu toe zorgvuldig geheim gehouden contro verse binnen het bestuur van de ren nersclub kwam aan liet licht door het afgelasten van de Omloop van Zuid- Holland voor junioren, die voor za terdag 16 september op het program ma stond. Inmiddels waren daarvoor wel alle gemeentelijke en provinciale VOETBAL-FEITEN HVO is nog steeds puntloos, maar beschikt ook nog niet over alle basis-speters. Cees Schilder maakte zaterdag tegen Groot Ammers wet zijn rentree, maar trainer Wim Visser miste nog Henny Broere (ge schorst), Gerrit de Goede (militaire dienst) en Jacob Storm (vakantie). 9 Ook nog puntloos is Martinit. 9 Npg doelpuntloos zijn HVO, l/ISV'71, MVV'27. Maasdijk en GSS. Sunlight hield Phoenix op 0-0, maar het had kunnen winnen: Boudewijn Groen miste een straf schop.9 Na de 6-1 zege van Satelliet op Hillegersberg was de 2-1 neder laag tegen VVGZ een tegenvaller. Maar er zijn verzachtende omstandighedenSatel liet miste sterke man Peter Hoek (blessu re), terwijl zaterdag ook Henk Rombouts gewond naar de kant moest. Jan Kramer verving hem.9 Ook DRZ moest een stapje terug doen. Na de 4-0 zege van vorige week volgde er zondag een 5-2 nederlaag tegen RCD. Nog meer blessures: Cion- doelman Piet Prins moest met een knie blessure uitvallen. Speler /Doelman Ger- Moerman verving hem naar behoren. 9 MVV'27, dat niet voor de competitie be hoeft aan te treden, oefent zaterdag in en tegen Rijsoord. Het zaterdagelftal van VDL stond zo'n twintig minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Rockanje nog op 1-1. Daarna ging het snel bergaf waarts: Rockanje won met 5-1. vergunningen binnen. Volgens De Bruin heeft het Harga- bestuur de juniorenronde van het programma afgevoerd zonder hem daarin te kennen. Begin augustus was hij met vakantie gegaan: „Ik had er voor gezorgd, dat alle vergunningen toen binnen waren. Alleen die van Provinciale Staten moest nog komen. Deze kwam tijdens mijn afwezigheid. Toch is de ronde afgelast. Met het ne men van dat besluit kon men blijk baar niet wachten totdat ik van va kantie teruggekeerd was. Dat kon ik maar moeilijk accepteren". Vanaf het ontstaan van Harga in 1973 is De Bruin zeer actief bij het bestuursbeleid van de rennersclub be trokken geweest. „Maar gezien deze afgelastings-affaire maak ik nu geen deel meer uit van het Harga-bestuur". aldus.De Bruin, die verder niet op de meningsverschillen wil ingaan, maar wel toegeeft nogal gedesillusioneerd Harga-voorzitter Jan Gordijn geeft twee oorzaken voor het van het pro gramma afvoeren van de junioren ronde: „Ten eerste kwam de adver tentie, waarin wij de ronde aankondi gen en de inschrijving openstelden, te laat in het blad van de KNWU en ten tweede vonden we, dat we door het ontbreken van een aantal zaken de ronde organisatorisch en technisch niet konden begeleiden op een ma nier, zoals het zou moeten. Zo zou den we niet kunnen beschikken over de. ons in principe toegezegde radio wagens van de KNWU en om de ont wikkelingen over een zo verspreid parcours goed in ogenschouw te hou den zijn radio-verbindingen onont beerlijk." Aan hoofdsponsor Sintmaartensdijk is door Harga toen het voorstel ge daan de ronde uit te stellen. Gordijn: Uitzoeken.... Een grote verscheidenheid eerste kwaliteit emaille pannen met roest vrij stalen stootranden. Keus uit de meest fraaie dekoraties. Maten 16 t/m 24 cm doorsnede. Nu door elkaar per stuk slechts Jaap de Bruin „Temeer, omdat we door de late aan kondiging niet die response kregen, die we beoogden. Dat wil echter niet zeggen, dat de ronde helemaal van de baan is. We hebben de KNWU ge vraagd de Omloop van Zuid-Holland voor april 1979 op het programma te zetten en dat is gebeurd". Over de affaire rond Jaap de Bruin wil Gordijn voorlopig geen commen taar leveren. Stelde hij: „We hebben duidelijk gesteld het een droeve zaak te vinden, dat het zover heeft moeten komen. Dat is het enige wat ik daar over op dit moment wil zeggen". Officieel zijn de leden van de ren nersclub Harga nog niet ingelicht over het „ontslag" van hun secretaris. Dit zal gebeuren op een buitengewo ne ledenvergadering, die zo liet Jan Gordijn ons nog weten binnen veertien dagen zal worden gehouden, maar waarvan een exacte datum nog niet is vastgesteld. Tot zijn vijfendertigste jaar de anonimiteit, werd later volgd door vier jaar Zwaluwen, voetbalde Frans de Kruis in het trainer van De Musschen en De Kruis heeft zichzelf nu een eerste elftal van De Musschen. hield dat vijftien jaar vol. Ro- voetbalpension aangemeten en Daarna dook hij even onder in zenburg leidde hij drie jaar, ge- heeft daar voorlopig vrede mee. We hadden een openhartig sprek met hem, waarin hij toch wel tevreden terugkeek naar zijn actieve voetbaljaren. bruggen open De Schiedamse watersportvereniging De Schie heeft van de gemeente he bericht ontvangen, dat in 1979 wee voor het openen van de brug betaald moet worden. Dat kan ons weer een aardig bedrag gaan kosten, zo consta teer! het De Sekie-bestuur. Stelt men ook „We begrijpen niet. dat in vele buurgemeenten de bruggen op zondag weI gedurende langere tijden zonder betaling bediend kunnen wor den en waarom dit niet in Schiedam kan. Eén en dezelfde regeling voor de hele regio lijkt ons dringend ge- gedreigd De weekbrief van de Schiedamse hockeyvereniging Spirit meldde twee weken geleden, dat er een opvolger was voor de naar het Jioge noorden verhuisde voorzitter Fred van Leeu warden. Zijn naam zou vorige week gepubliceerd worden. Omdat hèt be stuur echter besloot de naam voor lopig niet vrij te geven, kon Spirit's clubbladredactie zijn belofte niet in lossen. De redactie, die zegt de naam van de nieuwe voorzitter toch te ken nen. heeft nu gedreigd - indien het bestuur ook deze week de naam van de nieuwe voorzitter tilijjt achterhou den - zelf die naam te publiceren. konijnen Wanneer Frans de Kruis thuis de teleloon aanpakt, dan krijgt de andere kant ter introductie steevast slechts een mager „hallo" te horen. Dat moet duide lijk genoeg zijn, want als de Rotterdamse oefenmeester zijn werkelijke naam in de hoorn zou roepen, dan is de kans groot, dat de andere kant onverbidde lijk het „verkeerd verbonden" laat klinken. Zo is dat. En zo is de man. die in voetbalkringen niet anders dan Frans de Kruis heet. in eigen huis en in eigen kring in feite een anonymus. Hij heet eigenlijk Oostdijk. Bij de tandarts, bij de buren, bij zijn werkgever en bij zijn collega's. Alleen voetballers zijn tamelijk hardleers: zij blijven hem De Kruis noemen. En zeil laat hij het ook inaar zo. Toch is die naamsverwisseling niet zo ge heimzinnig als hef lijkt. Zijn tweede vader heette namelijk De Kruis en omdat niemand er destijds over peinsde om de achternaam aan te passen aan de ge wijzigde omstandigheden, bleef in de gemeentelijke boeken de naam Oostdijk gehandhaafd. Maar voor Rotterdam-Zuid was hij „één van de jongens van De Kruis". „We hebben er in de loop van de jaren al heel wat last mee gehad", reageert zijn vrouw. En dat is te begrijpen, want omdat hijeerst als voetballer en later als trainer nogal eens in de publiciteit kwam. moest er overal weer uitgelegd worden, waarom hij als burger Oostdijk en als voetballer De Kruis heette. Negende jaargang. De regels: Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland. Maasdijk en Hoek van Holland tellen in totaal 39 voetbalverenigingen. Alle eerste elf tallen van deze clubs zijn bij de sa menstelling van ons klassement be trokken. De klasse, waarin gespeeld wordt is niet in het geding. Ook ma ken we geen verschil tussen amateur en semi-profs. Omdat niet alle teams hetzelfde aantal wedstrijden spelen, passen we bij het samenstellen van de stand een speciale manier van tellen toe. Een gemiddelde,bepaalt de posi ties: het totaal aan gescoorde doel punten per speler wordt gedeeld door het aantal door zijn vereniging ge speelde competitie-wedstrijden. Na twee competitie-weekeinden is de stand: 1. Hans Campen (FCN'66) 2 (4 uit 2). 2. Peter van der Meer (WK) 2 (2 uit 1 3 t/m 7: Bodewijn Groen (Sunlight) Peter van der Hoeven (Excelsior'20) Cees Louwe (VDL zat.) Leen Rade- makers (HBSS) en Sjaak Verhoeven (Satelliet) O (allen 3 uit 2). Vertederende toestanden op de voet balvelden. Het komt niet veel voor en we kunnen ons voorstellen, dat de man, die bij vierdeklasser Vlaardin gen midden op het hoofdveld een diep gat met een middellijn van zo'n vijftien centimeter vond. dat foete rend bij het bestuur is gaan melden. Dat veld had, wegens de slechte af watering, net een extra grote onder houdsbeurt achter de rug. Uiteraard ging er een wat gepikeerd telefoontje naar de gemeente, die terstond een deskundig ambtenaar zond. En he, n gat, v i de put zaten vijf jonge konijnen van on geveer een maand oud. Het gat is weer dicht en de konijnen worden nu bij de ambtenaar thuis met de fles grootgebracht. Officiële opening gebouw YSY/Fortuna VLAARDINGEN De Vlaardingse Scheidsrech tersvereniging en de atle tiekvereniging Fortuna, die het at- letiekcomplex aan de Marnixlaan gaan delen, zullen op vrijdag 22 sep tember officieel het nieuwe clubge bouw in gebruik nemen. Dan houden de beide verenigingen van 20 tot 22 uur een receptie. De officiële opening zal aan het begin van de receptie worden verricht door de nieuwe wethouder van sportza ken, die zal worden bijgestaan door Jan van der Heide (Fortuna) en Krijn van Noord (VSV). Hengeltitel weer voor Huib van Zetten SCHIEDAM -Voor de tweede achtereenvolgende keer is Huib van Zetten winnaar geworden van de door de hengelsportvereniging 'Schiedam en omstreken" georgani seerde drie concoursen om het kam pioenschap van Schiedam. De uilslag van liet derde concours: 1. H. van Loenen (184 cm.)2. H. van Zetten (163). 3. A. van Dongen (150), 4. H. van I nden (136). 5. IJ. Kicla (131), 6 H. van s (91) en 7. li. Steeg(69). Daarmee werd n kampioen van Seide ll H Herinnert hij zich: „In de week voor dat Zwaluwen kampioen kon worden moest ik nog even naar de tandarts en ik verzocht die man om het kar wei binnen enkele dagen te voltooien omdat ik moeilijk met een gehavend gebit feest kon gaan vieren. Na enke le dagen kon ik terugkomen. Maar in middels had de man wel geinfor- meerd of er een zekere Oostdijk trai ner'in Vlaardingen was". Spelletje De Musschen, de KNVB, de vereni gingen waar hij later gewerkt heeft: ze hebben het spelletje allemaal gespeeld. „Toen ik destijds mijn nersdiploma haalde en die op r. van Oostdijk dreigde te komen, heb ik de bondsmensen uitgelegd, dat ik als Oostdijk eigenlijk niemand was. Die mensen maakten er helemaal geen probleem van en vulden De Kruis in verhaalt de Rotterdammer. „Maar toen ook mijn zoon bij De Musschen ging spelen en men hem a/s De Kruis vilde inschrijven, heb ik daar onmiddellijk een stokje voor gestoken. Zelf heb ik nu ervaren wat het is om met twee namen te moeten optreden. Mijn zoon zou dat niet overkomen Voor zichzelf tilt hjj er niet zo zwaar meer aan. Hij zou trouwens een ware campagne moeten gaan voeren om de naam De Kruis de voetbalwereld uit te bannen. En daarom laat hij het maar zoals het is. En waarom ook eigenlijk niet. Onder die naam heeft hij als voetballer en als oefenmeester triomfen gevierd. Het boezemde ontzag in. „Maar", zegt hü, „ik heb een leermeester ge had, die veel meer respect afdwingt". Hij doelt op Dirk Nijs. Nu nog een goede vriend van hem. En Nijs is al bij zijn leven een legende. „Dikwijls beweert men, dat ik erg gesloten ben. Toch heb ik mijn spraakwaterval van Dirk Nijs. Ik heb die man meegemaakt als de grote leidsman bij De Musschen. Daarbij waren wij slechts nietige voetballer tjes. We moesten een beslissingswed strijd spelen tegen DCV in de Kuip. Dan kwam daar Dirk Nijs en ging te gen ons staan speechen, dat de tranen je in de ogen schoten. Volgens Nijs zou het helamaal niet misstaan wan neer je bij de verdediging van de eer van je club bijna doodging. Die man praatte alsof we voor de bestorming van de Grebbeberg stonden". door GERARD S. VERVER ook uit", rapporteerde De Kruis. „Daarom kan ik ook heel best begrij pen, dat een voetballer, die telkens door zijn tegenstander gepakt wordt op een zeker moment zijn geduld ver liest en terug schopt. Begrijp me goed: ik heb er begrip voor, maar ver oordeel het nog steeds". In de meer dan twintig jaar. dat hij als technisch leider de toon mocht aangeven, is de tactiek wel rigoureus Veldslagen Maar dan kwam de onderste steen wel boven, want de praatjes van Dirk Nijs zetten duidelijk enige vette zo den aan de dijk. „Hele veldslagen hebben we geleverd en we behoorden echt met tot de kinderachtigste jon gens. We namen veel. maar deelden XXL panties met een goede pasvorm, geschikt voor de maten 44 t/m 52. Naadloze panties met een groot tussen stuk in het verstevigde broek je, in middengrijs, camel of^ Misty. Van 3,95 Frans de Kruis: „Ik heb nimmer en gaan staan veranderd. „Alles is professioneler ge worden. Zelfs bij de pupillen. Vroe ger werd er door de selectie getraind en gevoetbald, terwijl ze op eigen re kening een drankje konden gaan ha len. Nu is er het praatje na de trai ning en van tijd tot tijd een etentje. De systemen zijn veranderd. Het voetbal is moeilijker geworden. Vroe ger kon je als aanvaller ongehinderd een bal gaan halen. Nu gaat er als een schaduw een vent mee". De Kruis vindt zichzelf geen trainer, die de verdediging predikt als uiterste redmiddel om tenminste een punt in huis te houden. „Ik vond het jam mer, dat in de eerste klas zaterdag hoe langer hoe meer ploegen gingen verdedigen alsof ze als de dood wa ren om punten te verliezen. Ik ben niet zo'n verdediger. Ik prefereer het voetbal met de zwevende spits en de snelle flanken". Wedervraag De Kruis heet een goede trainer te zijn. „Maar zijn er wel slechte trai ners", is de onmiddellijke weder vraag. Hij vindt van niet, maar komt dan met: „Toen ik na vijftien jaar De Musschen verliet, liet ik een aardig elftal achter. Lou Benningshof volgde me op. Halverwege het seizoei. zat hij op de tribune en het bestuur in de dug-out. Bij Rozenburg was het niet anders. Het was een puik elftal en de man, die mijn taak zou overnemen, had me maar liefst vijf maanden ge volgd. Toch was dat hele puike team in een korte periode naar de blik sem". En dan toch maar volhouden, dat er geen slechte trainers zijn? „Jawel. Pertinent", volhardt hij. „Misschien is het de omgang met de spelers, die daarbij een rol speelt. Ik heb nimmer zal ook nooit met de jongens aan de tap gaan staan. Maar de laatste ju- zie ik tot mijn verbazing, dat sommige trainers daar helemaal geen HANDBAL - UVG's eerste heren-, da mes- en veteranenleam nemen van vrijdag 15 tot zondag 18 september deel aan het Normandie Pokal-toernooi in Parijs. Dit gigantische toernooi wordt gespeeld in achttien sporthallen en de deelnemende clubs komen uit West-Duitsland, Neder land, Denemarken. Zwitserland en f rank- met de spelers aan de tap moeite mee hebben en als gelijken met de spelers de bar bewonerf. Het is hardstikke fout. Als trainer je weten waar je staat: tussen de jongens en toch erboven Dat zijn dan momenten waarin felheid in zijn stem doorklinkt. Zo iets als het hangen met de spelers aan de bar druist volkomen in tegen zijn principes. Hij bekijkt het tafereel liever van afstand. Dode mus Maar afstand van voetbal kan hij nemen, hoewel hij er nu toch heerlijk relativerend over kan praten. Voet bal. Eerst actief. De hoogtepunten staan in zijn geheugen gegrifd. Maar ook de dieptepunten. „We verloren een tamelijk belangrijke wedstrijd van het Utrechtse Hercules. Dat is op zichzelf al erg genoeg, maar na afloop verergerde de Utrechtse aanvoerder het nog door vogelkooitje met een dode mus te overhandigen. Ik kon die vent wel opvreten". Later als trainer bij De Musschen mocht hij zijn naam maken. Met te genspelers, die hij nu „de oudere ge neratie" noemt: Gijs Doolaard. An dré Corveleijn. „Wij maakten het spektakel en dan werd de mond ge roerd, want we waren erg openhartig tegen elkaar". Voor betaald voetbaltrainer voelde hij zichzelf niet op de grasmat ge legd. „Ik zag dat zigeunerleven he lemaal niet zitten. Ik ben nogal honkvast. Ik had mijn werk. Niet dat ik daarmee goud verdiende, hoor. Dat heb ik ook als trainer nooit ge daan. Het enige, dat ik aan het voet bal heb overgehouden is hoge bloed druk". Honkvast. Vijftien jaar bleef hij bij De Musschen. Een record. „Over con tractverlenging werd nimmer gepraat. Ik ging zo in mijn werk op, dat het niet bij me opkwam om het aan te kaarten. En geld vond ik niet eens zo belangrijk. Dirk Nijs zegt nog altijd tegen de leden van De Musschen: de tribune, die er nu staat, hebben jullie te danken aan de trainer". Frans de Kruis is afgezwaaid. Hij be hoorde. zoals hij het zelf omschrijft, tot de oudere generatie... Voor 'n mini-prijsje... Unieke aanbieding babymaillots van makkelijk wasbare 80/20 acryl /polyamide, in 'n keur aan kleuren: wit, rood, marine, appel, donker bruin of zwart. Maten 68-74-80-86. Per stuk VLAARDINGEN De volleybalver eniging Broleco (Volley'68) organi seert ter gelegenheid van het tienja rig bestaan toernooien op zondag 1 7 en 24 september. Tijdens de eerste toemooi-dag wordt uitsluitend ge speeld in de sporthal Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan. Een week la ter wordt tevens gebruik gemaakt van de gymnastiekzaal aan de Claudius Cicilislaan. Op zondag 17 september wordt om 9.30 uur begonnen. Dan spelen, ver deeld over vijf poules, heren 3e klas-, heren 4e klas-, heren junioren-, meisjes junioren- en meisjes aspiran tenteams. Bij de deelnemende vere nigingen Holy, Shell, Sunlight. Both en Partners en uiteraard Broleco. In de sporthal worden op zondag 24 september vier poules afgewerkt: he ren nationaal (Broleco, OVRA, Lek- kerkerk en Radius), dames nationaal (Broleco. OVRA, Van Santen en Via- no), heren promotie/eerste klas en dames promotie/eerste klas. In de sportzaal Claudius Cicilislaan spelen heren tweede klas en dames tweede klas. De aanvang op de tweede toer- nooidag is negen uur. A SPORT T SCHIEDAM VOETBAL: zaterdag PPSC-AZVV (Thur- lede 14.30 uur), Maasdijk-HBSS (15 uur), Berkel-GSS, Egelantier Boys-GTB, WK NRC/Ommoord (Blijdorp 16.15 uur), AZ '67 (jeugd) - SVV (jeugd). Zondag: SC Amersfoort-SVV, UVS-DHS, Hermes DVS - Gouda (Harga 14 uur). Schiedam Martinit (Harga 14 uur). Excel sior '20 - EDS (Thurlede 14 uur), RKDEO- SFC, Flakkee-Ursus, DRZ-DZB (Kethel 14-30 uur). VOB SVDPW, Demos - De Pechvogels (Harga 14.30 uur). Kreekboys - FCN'66, Schiedamse Boys RDM (Harga 14.30 uur), WF - Hurricanes (Bijdorp 14 Woensdag: DHS - SVV (Kethel 19.45 uur nederlaagserie). BASKETBALL: zaterdag Den Bosch 18.30 uur Hertog Ballers Juventus (h), Rotterdam E-hal, 20.30 uur Juventus - DAS (d). HANDBAL: zondag Rotterdam 11 uur ADO - HVK (d); Thurlede 13 uur DWS - Oliveo (d); Adm. de Ruyterweg 14.15 uur Wilton UVG (d). KORFBAL: zaterdag Harga 16 uur Har ga - Fiks; zondag Burg. van Haarenlaan, 14 uur Succes - Unicum. HOCKEY: zondag Delft 14.30 Delftse Studs Asvion <h); Thurlede 12 uur Asvion Leonidas (d)Harga 12 uur Spirit Tempo '34 (d), 14.30 uur Spirit Leoni- TAFELTENNIS: zaterdag Shot Wage- ningen - NOAD; zondag De Veluwe Korenbeurs. REGIO VLAARDINGEN VOETBAL, zaterdag I Jsselmeervogels - Zwaluwen, NEO '25 - Excelsior M, Excel- soir P-Sunlight, HVO-SC Voorne (Zwanen- singel 14.30 uur. Maasdijk - HBSS (15 uur) Vlaardingen Hoekse Boys (Zuidbuurt 14.30 uur). Satelliet - TSB (park 't Nieuwelant 14 uur), SC Botlek OVO'32. VDL - CION (Maassluis 14.30 uur), Sparta (jeugd) Zondag: Haasdrecht Postduiven - VFC, F WIK - PFC (park 't N (jeugd). >e Hollandiaa, De H Fortuna, RK velant 14.30 uur), VDL Meeuwenplaat (Maassluis Sportlaan 14.30 uur), Alphense Boys - Hoek van Holland, SV Hoogvliet - MSV '71. HANDBAL: zondag Hugo de Vriesstraat 11 uur WIK - SCO (h); Gouda 11 uur Vires De Hollandiaan (h)Maassluis 12.15 uur Unitas - DWS 2 (d); Rotterdam 15.30 uur Atomium - WIK (d). KORFBAL: zaterdag Swift - CKC Maas sluis, Dijkvogels - Hoekse SV (Maasdijk 16 Weidevogels - Oranje N VOLLEYBAL: zondag sporthal West- wijk vanaf 9.30 uur toernooi Broleco. SCHAKEN: maandag cantine HVO Kon. Wilhelminahaven 20 uur Simultaan. HOCKEY: zondag Claudius Civilislaan 12 uur Pollux - Evergreen (dl. 14.30 uur Pollux - Roomburg (h); Den Haag 14 30 uur HDS - Evergreen (h). TAFELTENNIS: zaterdag Korenbeurs 2 .Radio Molenaar (Schiedam 14 uur); BMTOG - De Treffers (Maassluis 14 uur). HONKBAL: zaterdag Delft terrein Blue Birds 14.30 uur Hoofddorp - VS/Vlaardin- gen; zondag Bernisse - MSV'71. VLAARDINGEN Door ieder een wedstrijd te winnen hebben Hoofd dorp en VS/Vlaardingen de beslissing over de vraag welk van de twee hou' balteams naar de tweede klas mo r degraderen nog een week uitgestein De derde en beslissende wedstrijd wordt nu zaterdag op het veld van Blue Birds in Delft gespeeld. De aan vang is half drie. VS/Vlaardingen, dat afgelopen zater dag naar Hoofddorp reisde, verloor de uitwedstrijd tamelijk kandoos met 7-1. Aan de Vlaardingse Zwaluwen laan waren de rollen zondagmiddag echter volledig omgekeerd. De thuis ploeg domineerde volkomen en sloeg zich naar een 12-2 zege. VLAARDINGEN FC Vlaardingen '74, dat zondag niet voor de competi tie hoeft te spelen, trekt zaterdag naar Antwerpen waar het om 17 uur aantreedt tegen FC Antwerp. Nederlands elftal weer tegen DHS SCHIEDAM - DHS zal op dinsdag 19 september weer als sparring-partner fungeren van het Nederlands elftal, dat zich dan in Zeist voorbereid op de wedstrijd tegen IJsland, die op woensdag 20 september in het Nijmeegse Goffertstadion wordt ge speeld. Het is dit jaar de tweede keer, dat het Oranje-team tegen DHS oefent. Ook in de voorbereidingsperiode van de wereldkampioenschappen was de formatie van trainer Rob Jacobs in het KNVB-sportcentrum. De Schie dammers verloren toen met 13-0. De oorspronkelijk voor 19 september vastgestelde nederlaagserie-wedstrijd DHS-SVV is nu verschoven naar woensdag 20 september (aanvang 19.45 uur). Met als tijdens het vorige voetbal seizoen mogen de redacteuren de voetbalclubbladen wekelijks de eerste kolom van onze toto invul len. De spits wordt afgebeten door Ursus-redacteur Henk Schutten. De cijfers in de tweede kolom ko- van de Havenloods-redactie. PPSC-AZVV NEO'25-Excelsior M Excelsior P-Sunlight Maasdijk-HBSS Vlaardingen-Hoekse Boys Satelliet-TSB Hermes DVS-Gouda Haastrecht-Hollandiaan Schiedam-Martinit Da Postduiven-VFC RKDEO-SFC RKWIK - PFC VDL-Meeuwenplaat

De Havenloods | 1978 | | pagina 11