HAVENLOODS W.A.0.-ers ten strijde Auto wijs... Afscheid van Colle Ivo de Wijs dwaalt af '1 geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Hr. Wagtendonk voorzitter plaatselijk comité Orgelconcert goot door SLAAPKAMERS Philips Video-cassetterecorder /mOMeQbsi Vrouwensoos in de Teerstoof unicon contactlenzen per week met recht van koop Schooltoernooien ïIJvanURK DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1978 27e JAARGANG N0.35 DE# HAVENLOODS HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM SCHIEDAM „Wanneer er één groep uitkeringsgerechtigde ge discrimineerd wordt, dan is dat de groep van WAO-ers en AWW- ers", zo zegt de Hr. Wagtendonk, voorzitter van het comité WAO-ers in Schiedam. „Jarenlang strijdt iedere WAO-er zelf tegen de geves tigde bureaucratie, juist de laatste maanden krijgen we in de gaten dat er veranderingen op til zijn. Het kabinet heeft al aangekondigd dat de uitkeringen verminderd zullen worden, ook in de begeleiding van de WAO-ers zal verandering optreden. Daarom hebben wij het comité opgericht. In het begin werd gezegd dat ons comité onder in vloed van de C.P.N. stond maar dat is niet waar. Toen wij in de gaten kregen, dat de C.P.N. de macht over wilde nemen hebben wij daar een stokje voor gestoken. Wij zijn en waren politiek onafhankelijk, wij willen op zo'n breed mogelijk terrein steun verkrijgen, ledereen is daar bij welkom wat voor politieke kleur men ook heeft. SCHIEDAM Hel tweede theater programma was wederom een groot succes. Ook nu weer was de Teer stoof bezet tot de laatste plaats. Zelfs voor de aanvang kon men de ver wachting, wat Ivo de Wijs en consor ten zou bieden, lezen van de gezich ten van de toeschouwers. Het zal wel aan mij liggen maar verge leken met b.v. het programma van dit zelfde gezelschap een aantal jaren ge leden zijn de scherpe kantjes er nu af. Wel was dit programma één brok en tertainment. Marnix Kappers was ze ker een aanwinst in deze groep. Merkwaardig was dat het- programma voor de pauze wat hechter in elkaar zat. Uitspringers waren zeker het briljante nummer „Snelwegkat" en „Mijn haar schijnt door mijn hoofd heen". Na de pauze was een zekere mate van ver slapping merkbaar. De nummers gin gen niet zo vloeiend meer in elkaar over, zwak was het nummer: ,,'t komt nooit meer goed", gevolgd door het briljante slot. De scherpe kanten bij Ivo de Wijs zijn er af, de aanwinst Marnix Kappers draagt voor een groot deel het programma. Pieter Nieuwint begeleidt met verve het ge beuren, maar het geheel schiet tekort om betitelt te worden als cabaret. Maar voor een leuke en gezellige en vrijblijvende avond uit is Ivo de Wijs aanbevolen. Het blijft vakwerk, afge wogen amusement en wanneer men goed luistert vaak venijnig. Aanbevo len! Wanneer Ivo de Wijs op deze weg ver der gaat dan moeten wij hem helaas scharen onder cabarets die geen caba rets zijn. Er zijn genoeg deuren die, al staan ze voor een kier open, openge- trapt moeten worden. Technisch zit het geheel goed in elkaar, zeker ge zien de inbreng van Marnix Kappers. Dimitri van Toren alteen vrijdag SCHIEDAM Door omstandigheden nogal gedupeerd voelt, geen mogelij khe- zullen van de vier in het Zoldertheater in den. Abonnementhouders, die zich reeds de Teerstoof geplande voorstellingen van van een kaartje voor één van de zats^dag- Dimitri van foren er slechts 2 doorgaan avondvoorstellingen van Dimitri «erze- en wel die op de vrijdagen IS en 22 sep- kerd hadden, kunnen kiezen uit de vol- tember. Op de betreffende zaterdagen gende mogelijkheden: blijft hel theater gesloten. 1 omzetting naar één van de vrijdagvoor- Doordat de zanger bij vergissingdubbele stellingen (15 of 22 sept.) afspraken heeft gemaakt (zowel in Schie- 2 omzetting naar een andere Teerstoof- dam als in België) viel er niet meer te red- voorstelling den dan zowel in Schiedam als in België 3 terugbetaling van de entreeprijs, tweemaal op té treden. Zodoende is Di- Zij worden verzocht hun keuze bij de mitri nu alleen op de beide vrijdagen in VVV (tel. 266000) kenbaar te maken. Schiedam te beluisteren. De zanger be treurt zijn fout ten zeerste, vooral daar hij het Zoldertheater een warm hart toe draagt. Hij wil daarom graag extra op tredens in de Teerstoof verzorgen. He laas biedt daarvoor het programma van de Teerstoof, dat zich door deze kwestie SCHIEDAM Helaas is Gerard lx gierse onverwacht verhinderd het gep lande orgelconcert op zaterdag 16 sep tember a.s. in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam, tt geven. Gelukkig heeft Arie Eikelboom zich bereid verklaard in zijn plaats op t« treden. Arie Eikelboom is muziekleraar aan d« pedagogische academie te Rotterdam en bovendien cantor-organist van de Mara- natha Kerk in Den Haag. Hij genoot zijr opleiding o.a. aan het Rotterdams Con servatorium als leerling van André Ver woerd. Zijn programma vermeldt werken van Sweelinck, Speth, Pachelbel en Walther. terwijl de bespeling besloten wordt mei een reeks korte composities van Hugo Distier. Laatstgenoemde componist heeft een aantal orgelwerken op zijn naam staan speciaal geschreven in gema tigd modern klank-idioom voor kleinere instrumenten. Derhalve lenen deze zich SCHIEDAM Mede dankzij financiële steun van de Stichting de Schiedamse Gemeenschap, en de enthousiaste mede werking van de kursusbegeleidsters star ten er dit jaar nog twee VOS-kursussen in Schiedam, en wel as. dinsdag 12 septem ber om 9.15 uur. Eén in Centrum Oost, dr. Zamenhofstraat 153, en één in Boer derij Landvreugd, Sweelincksingel 7. Geen risico lopen. Op het A-1 embleem letten! Dan bent u zeker van 'n goede, gebruikte auto. Grondig geïnspecteerd. Van binnen en van buiten. Elk merk. Bij uw Ford-dealer. Met garantie-bewijs. Auto-wijs zijn wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesingel 66, Rotterdam, tel. 010 12.64.61. WAO-ers hebben ten onrechte een slechte naam. Jarenlang heeft men mee gewerkt aan de opbouw van Nederland, ten onrechte wordt gezegd dat men te lui is om te werken. WAO-ers kennen de vreugde van de arbeid, vaak in moeilijke omstandigheden, zich niet realiserend welke gevaren de arbeid met zich mee bracht. Wanneer het zover kwam dan verloor de arbeider zijn arbeid en een deel van zijn inkomen. Hij stond machte loos tegenover het apparaat die zijn uit kering verzorgde, de vrije tijd die er kwam. machteloos tegen de moeilijkhe den in het gezin die zich vaak uitte in drankzucht, waardoor de kloof nog gro ter werd met de werkende klasse. Van God en mens verlaten voelde deze ex- werknemers zich. Afgelopen Dat moet afgelopen zijn vind de Hr. Wagtendonk en richtte dit comité op en na ampel gepraat kwam men tot de vol gende doelstellingen: 1 Politiek ongebonden optreden is een vereiste, willen wij succes hebben als co mité, dus laten wij komen tot een comité van aanbeveling: Politieke partijen, ker ken en vakbonden moeten zich achter ons scharen, dan alleen hebben wij si ces. 2 De bevolking moet begrip hebben on der welke omstandigheden WAO-ei moeten leven. Niet alleen moeten ze meer dan een vijfde van hun inkomen missen, maar ook worden ze „uitgepoept" door de maatschappij. Werklozen, want dat zijn ze geworden, worden hard beoordeeld in onze maat schappij. Daar moet wat aan gedaan worden vindt de Hr. Wagtendonk en hij kan het weten, want ook hi j hakt ijietdat bijltje. En vervolgt hij: ..WAO-ers wor den slecht opgevangen door het GAK en door de behandelende geneesheren. Nie mand weet exact waar men aan toe is; de ene keer hoor je dit de andere keer dat. Dat is fnuikend en onrechtvaardig, laten we niet vergeten dat de meeste echte WAO-ers hard gewerkt hebben aan de opbouw van Nederland na de Tweede Wereldoorlog". Hij snijdt onbewust een ander probleem aan. nml.: Dat vee! werkgevers hun overtollige arbeiders via de WAO-regeling uit hun bedrijf lozen. Acties SCHIEDAM Met hernieuwd enthou siasme zal de soos de 21e september als eerste avond het seizoen beginnen. Helaas is de verbouwing van de ruimte in de Lange Nieuwstr. nog niet rond en zijn zij genoodzaakt de eerste weken in kamer 5. beneden in hetzelfde gebouw te vertoe- Toch besloten de organisatoren niet lan ger te wachten, omdat er vele voorstellen voor activiteiten in het komende jaar de ronde deden. Zeer waarschijnlijk zal er een praatgroep van start gaan; er zullen méér thema avonden georganiseerd worden; kleine werkgroepjes zullen opgezet worden die die met bepaalde onderwerpen zich be zighouden zoals b.v. boekbesprekingen, landenbesprekingen, dramatische ex pressie, cabaret etc. Tevens zijn er plan nen om één ochtend in de week open te zijn, naast de gebruikelijke donderdag avonden. Voorlopig draaien zij nog op eigen kos ten, vandaar dat we de eerste avond star ten met een rommelmarkt om wat geld in kas te hebben voor het huren van een film en andere activiteiten. 28 september geeft de werkgroep „Tijd voor school" inlichtingen over het hoe en waarom van deze groep vróuwen. Iedere moeder wordt dagelijks mei het school- 5 Oktober verzorgt Jeannette van der Hoek een avond over haar ervaringen in Vietnam, waar zij in het kader van een onderwijsprojekt was. Dit alles in ge- houw de Teerstoof, Lange Nieuwstr. 12, Schiedam. Iedere donderdag om 20.30 u. Alles is mogelijk, alles moet wél samen georganiseerd worden, het gaat niet van zelf vrouwen! Wie helpt een handje? Of kom eerst gewoon eens een kijkje nemen. Inlichtingen altijd te krijgen bij: Mari anne 269591; Anne 263303: Sylvia 732570; Henny 704720. Tehuur Nederlands grootste kleurenTV en Video speciaalzaak. Bergweg 64 - Korte Hoogstraat 10 - Slirtsge 149, tel. 010-654222 speciaal dameskleding rotterdam 29sept.tm8okt.78 openingstijden: K)-17u.19-22.30u.'s zondags 10-17u. Wat wil het comité? Allereerst zo veel mogelijk steun ontvangen, politieke par tijen hebben hun steun al toegezegd. D66 heeft 1000 vel papier toegezegd, een druppel op een gloeiende plaat, maar ook hebben zij steun toegezegd bij het stichten van een vereniging of het opstel len van een subsidie-aanvrage; ook de P P R. bij monde van Herman Noord- egraaf zal zijn uiterste best doen om dit initiatief van de grond te krijgen. In het comité van aanbeveling zit verder ook de centrale kerkraad van de Hervormde Kerk, de P.v.d.A, en ook burgemeester Lems zou niet ongenegen zijn om ir comité zitting te nemen. Veel steun krijgt het comité ook van de Trechter. Deze heeft zich bereid ver klaard om een spreekuur te houden ii hun gebouw. Dit zelfde zal ook gebeuren in de Rank in Schiedam-Noord. Het initiatief van Wagtendonk e.a. ver dient steun. Vooral omdat het gaat om mensen die zelf erbij betrokken zijn. Par tij-invloeden horen bij een dergelijk plan niet thuis. SCHIEDAM - Door de sportraad worden tijdens de herfstvacantie van de scholen een drietal toernooien georganiseerd: een schaaktoernooi op maandag 16 en dinsdag 17 okto ber, een damtoernooi op donderdag 19 oktober en een microkorfbaltoer- nooi op woensdag 18 oktober. Zowel het schaak- als het damtoer nooi is bestemd voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Het scha ken is in de aula van de Scholenge meenschap Spieringshoek er het dammen in de aula van dé Scholen gemeenschap Nieuwelant. De vang van beide toernooien is telkens tien uur. Het mir.rokorfbal is voor leerlingen van het basis- en het voort gezet onderwijs. De wedstrijden worden gespeeld in de Margriethal en de aanvang is negen uur. Voor alle toernooien dienen de aan meldingsformulieren vóór 22 sep tember gezonden te worden aan de Centrale Schoolsportcommissie, Emmastraat 1 VLAARDINGEN - In de Bethelkerk organiseert „Leerhuis Vlaardingen" jaarlijks een cursus voor Joodse bij beluitlegging. Onder leiding van de heer De Goederen en rabbijn Ashkena/.y wordt dit seizoen aan dacht besteed aan het verhaal van Abjaham de ziener en de offerande vaiMzaak. SCHIEDAM - Het arbeidsbureau heeft zich weer van de smalste kant laten kennen. Heel toevallig was uw correspondent vorige week in het ar beidsbureau, tot grote verbazing kwam daar de hr. Collé binnen, door gedacht was dat heel normaal, ook een wethouder hoort zich daar te melden wanneer hij zijn baan verliest. Wat echter niet geheel in goede aarde bij uw correspondent viel. was dat deze wethouder zo lang moest wach ten. Acht jaar lang heeft de Schie damse bevolking Eef Collé gekozen als wethouder, eerst als wethouder van volkshuisvesting daarna als wet houder van sociale zaken, d.w.z. baas ook van het arbeidsbureau. Ik wil niet pleiten voor een voor keursbehandeling van gewezen wet houders, maar een wethouder die zich heeft ingezet voor de bevolking van Schiedam verdient het niet bijna een uur te wachten voordat hij toe gang heeft bij de betrokken ambte naar van het arbeidsbureau. Dat is Eef Collé overkomen, wanneer een wethouder zijn functie moet neerleggen dan is er vaak een baan reeds aangeboden. Niet bij Eef Collé, een ex-wethouder van de C.P.N. is moeilijker te plaatsen dan een ex- wethouder van de P.v.d.A. of het C.D.A. of de V.V.D. Eef Collé heeft zijn beste krachten gegeven, acht jaar lang, ook hij moet die volgen, maar laten wij niet vergeten: het G.A.B. is er voor mensen, ieder mens heeft een andere benadering nodig, en zo hoort het ook. Het G.A.B. mag nooit vergeten dat zij temaken hebben met personen, hun gewezen baas heeft recht op een humane behandeling, wat er bespro ken is achter de deuren weet ik niet maar Eef Collé met al zijn kennis blijft bruikbaar voor de Schiedamse samenleving. Help hem daarmee, en niet hem alleen maar ook al die ande ren die iets te bieden hebben. Eef Collé heeft afscheid genomen van Schiedam als wethouder, op eigen verzoek, sober. Voor hem geen lintje zoals bij wethouder Kloots in Vlaar dingen he» geval is geweest. Collé is ook nie* ..n het gemeentelijk toneel verdv- cn. Als wethouder heeft hij geen itvaart gekregen, dat is jam mer. ten we hopen dat Collé een positie e bijdrage zal leveren aan de meningsvorming in de raad, wij twij-' feien daar niet aan, de toekomst zal het uitwijzen. H.B. Rotterdam Westersingel 42, tel.(010)363500 Dagelijks geopend van 91 7 30 uur. Vrijdag koopavond van 19 21 uur.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1