HAVENLOODS Bachplein eindelijk vriendelijk Verkeersplan in de raad Veel gesputter om gespetter E 1 i r~~i geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" itninpli op de Femina Gemeente let op uw woning ahoy' i4ktuele V kontmantei dijkman SJ toollekbe IS unicon contactlenzen SLAAPKAMERS" Inspraak lijkt succes te werden Huisvestingszaken worden gewijzigd Openingstijden Passage- en Bio Moet urinoir weg of vernieuwd termeulen DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1978 27e JAARGANG NO. 37 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM HE#HAVENLOODS^^ hu i0tuiuiaw' SCHIEDAM Wethouder Zijdeveld heeft het eerste deel van een verkeerscir culatieplan voor zijn gemeente in de openbaarheid gebracht. Dat is juist en noodzakelijk, alhoewel het niet uitdrukkelijk in het programma van de Partij van de Arbeid staat, maar misschien heeft deze partij toch geluisterd naar de oppositie tijdens de onderhandelingen. De meeste vertegenwoordigers van de partijen konden zich dan ook wel vinden in deze notitie, nou ja notitie, het rapport van de afdeling verkeersonderzoek is ruim 70 pagina's dik. De commissie die zich daarover moest buigen kwam dan ook niet ver der dan zijdelingse op- of aanmerkin gen. Rob Hijmans (D'66) verwoorde de bezwaren misschien het meest fundamenteel, hij wilde dan ook wachten op het tweede deel waar de conclusies in zouden staan voordat hij een oordeel over dit plan wilde geven. Hij was niet de enige die deze opmerking plaatste, ook van Tilborg (V.V.D.) ging deze richting op. Noor degraaf (P P R.) wilde er nu al van verzekerd zijn dat de inspraak en de „follow up" goed uitgevoerd zou worden. De heer Roskam (C.D.A.) zag het als informatiepakket evenals de rest van de commissie Ruimtelijke Ordening. Een ieder w«s er van overtuigd dat er in Schiedam een verkeerscirculatie plan moet komen, een ieder maakte opmerkingen die in zijn of haar poli tieke straatje te pas zou komen, maar echt gepraat over de politieke opzet van zo'n plan werd er nauwelijks, toch is dat het meest essentiële van de zaak.' Om Schiedam een levende binnen stad te geven is het noodzakelijk dat die bereikbaar blijft, niet alleen voor fietsers en voetgangers maar ook voor openbaar vervoer, maar laten we niet vergeten, wij wilden een auto, wij hebben een auto en wij willen ook nog winkelen met die auto Het is een gegeven, die auto, of je er wel ol niet mee eens bent. daar moet dan ook rekening mee gehouden worden. Op die basis moet ook het verkeers circulatieplan bekeken worden, auto ..pesten" mag niet en hoeft ook niet. Verkeersdeelnemers mogen best, ook via een dergelijk plan. opgevoed wor- den. H.B. SCHIEDAM Herman Noordegraaf heeft namens zijn partij (PPR) weder om een notitie gemaakt. Ging het in het verleden over welzijn en milieu nu heeft de PPR een nota ontwor pen genaamd „De gemeente en de distributie van niet-gemeentelijke wo ningen Herman Noordegraaf en hij niet alleen maakt zich zorgen over de woningen die bedoeld zijn voor de laagstbetaalden Hij vindt dat de distributie van wo ningen, ook als zij niet in handen zijn van de gemeente, onderworpen moe ten worden aan een toewijzigings- beleid. Over deze problematiek heeft de PPR een nota geschreven. Noorde graaf geeft een aantal mogelijkhe den hiervoor aan Na analogie van de gemeente Delft somt hij op pag. 2 van zjjn nota een aantal mogelijkhe den op. 1. Het niet verlenen van woonvergunningen aan kopers van huurwoningen met een kale huur van 250 gulden per maand of minder, 2. het het onthouden van gemeentega rantie aan woningen die voor 1930 zijn gebouwd. 3. Bij gronduitgifte moeten bepaalde voorwaarden wor den, niet alleen bijhuurwoningen, maar ook bij verkoop van woningen. Herman Noordegraaf heeft met deze notitie de discussie weer los ge maakt. In veel partijen, zeker b.v. bij D'66, is onrust te bespeuren over het woninguitgiftebeleid. Bestek '81 geeft weinig mogelijkheden om uitge breid te gaan bouwen voor sociaal zwakken, maar ook ih de begroting staat vast dat er meer duurdere koop woningen gebouwd gaan worden. Vorige week heeft Staatssecretaris Brox in een nieuw project (Hout kamp in Den Haag) gezegd dat ook in de woningwetsector de huren uit zul len komen op rond de vijfhonderd gulden Schiedam moet zorgen dat zij grip krijgt op het uitgiftebeleid van niet gemeentelijke woningen, wil zij wo ningen aan kunnen bieden aan lage inkomens. De raad moet daar op kor te termijn iets aan doen. SCHIEDAM Weer zal in liet Diensten centrum „De 4 Molens" een klaverjas- concours gehouden worden. Zoals altijd worden er veel klaverjassers verwacht. De toegangsprijs d.wz. het meedoen kost 3 rotterdam 29septt/m8okt.'78 opeongstijden: 10-17u. 19-22230a's zondags 10-17u voor TANDPASTA UNICON B.V. Lid A.N.V.C. ^in^n^,8 0?ó-346374 vvin keicent centrum /.uidjïïe.n 405 tioogMraa» U* wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw. Goudsesinggl 66, Rotterdam, tel. 010 12.64.61 De commissie was duidelijk verdeeld, aan de raad zal dan ook deze beslis sing voorgelegd worden. Een aantel argumenten voor of tegen de reno vatie van het urinoir werden niet ge noemd in deze vergadering, een aan tal volgen nu: "het openstellen om een "kleine of grote boodschap" te doen in openbare gebouwen is PALM0LIVE verkrijgbaar in 5 soorten; ei-, proteine-, glans-, kruiden-, en anti-roossham poo. Inh. 400gr. Van 2,95 Schiedam- De bewoners van het Bachplein zijn nu gei'nformeerd over de plannen die de gemeente heeft om dit plein leefbaar te ma ken. In de loop van 1979 zal de gemeente het Bachplein gaan herbe- straten, niet alleen dat, maar ook zal een nieuwe indeling van dit plein voorgelegd worden aan de bewoners die aan dit plein wonen. Een uitgebreide inspraakprocedure staat verhield in de bewoners krant, die gestuurd is aan de bewoners van dit plein. O.a. overleg met bewonerskader, wie dat ook moge zijn, toezending van de be wonerskrant, werkgroepbesprekingen informatiebijeenkomsten ect.Op papier ziet het er vrij democratisch uit. Wel heeft de gemeente een aantal uitgangspunten geformuleerd of zoals de gemeente dat noemt randvoorwaarden, één van de voor waarde is dat de raad in bet voorjaar een kredietgrens heeft bepaald, in de tekeningen tot herinrichting heeft de gemeente dat aangegeven in de vorm van een stippelijn, ook de parkeerplaatsen zijn aan een norm gebonden, er is uitgegaan van de bestaande behoefte vermeer derd met 10 procent ook moet het plein beschikbaar zijn voor het nieuwe winkelcentrum Spaland. Het plein moet ook de weeklijkse dinsdagochtenmarkt herbergen, met al deze voorwaarden is een voorlopig pian de bewoners aangeboden. Natuurlijk hadden de bewoners ook een aantal verlangens die zij in dit plan gerealiseerd wilden zien. De be woners gingen er vanuit dat de ver keerssituatie tussen flat 1 en flat 2 zeer gevaarlijk is, ook wilden zij een parkeerverbod tussen flat 2 en flat 5, een minder aantal uit- en ingangen was ook één van hun wensen wat heel redelijk is gezien de gevaarlijke situatie die optreedt. De bewoners wilden ook dat de pa- tuurlijke wandelpaden, die in de loop der jaren zijn ontstaan, tussen de scholen gehandhaafd blijven en even tueel bestraat zullen worden Ook wensen zij een eenvoudige speelplaats voor de kleuters, bij flat 1,2 en 3 deze speelplaatsen moeten voorzien zijn van een zitbank en dat is logisch want ouders moeten zicht op hun kinderen hebben. De bewoners waren en terecht aan het einde van hun ver langlijstje toe. zij willen ook een plantsoenje voor flat no. 4 inplaats v van het huidge speelterrein. Dat deze kale vlakte beplant moet worden vinden de bewoners een logische zij stelden daar ook een aantal vooxO waarden tegenover: beplanting van het speelterrein naast de Végè, ge- koppelt aan een speelterrein voor de kinderen; permanente bloembakken blijkt ook een voorwaarde te zijn voor de bewoners desnoods in de vorm van bloembakken. Als laatste eis hebben de bewoners een realisatie van een tennisbaan zoals voor de Z- flats tn Groenoord) in petto, maar het mag ook een rolsehaatsbaur zijn. Scholen langlijstje ingediend, met alleen op basis van verfraaiing maar bovenal op basis van verkeersveiligheid. De scholen willen graag verkeersdrem pels, en "goeie hoge" hebben. Het liefst zien zij hun omgeving autovrij, maar dat zal wel niet reali seerbaar zijn. Als compensatie zien zij wel iets in "afremhekjes" zodat de kinderen niet direct de straat op kunnen rennen na schooltijd. Ook de scholen zien wel iets in uitbreiding van de groenvoorzieningen juist om de speelplaats heen. wel wilden de leerkrachten en de kinderen dit gekoppelt zien aan meer en veiliger speeltuig. Om vandalisme tegen f gaan wilden de leerkrachten met verlichting hebben rondom de Fietsenrekken en een hondentoilet kwamen eveneens op het verlanglijst je van de schoolhoofden voor. Als klap op de vuurpijl wenste de scholen een ontomoetingscentrum, waar schijnlijk waren ze vergeten.dat eind dit jaar, de bouw van het wijkcen- Vervolg Dat de scholen, die aan het Bachplein grenzen hun eigen eisen hebben is vanzelfsprekend, in overleg met de leerlingen hebben de leraren een ver- De ontwerpers van de gemeente zijn met al deze wensen en eisen aan de gang gegaan, het is aan de bewoners van het Bachplein om te oordelen over de voorgenomen beslissingen. Het is wel jammer dat in de gemeen teraad een principe uitspraak gedaan moet worden over de verdeling van dit gigantisch plein. Natuurlijk moet rekening gehouden worden met par keerplaatsen, met de dinsdagochten markt, met de overloop van auto's die willen parkeren wanneer de inzitt tenden gaan winkelen in Spaland maar het gaat in de eerste plaats om een aantrekkelijk woongebied te creëeren voor de bewoners van het Bachplein, dat te realiseren is een goede inspraak noodzakelijk, in het verleden is dat wel eens misgelopen, de aanzet in dit plan belooft veel goeds voor de toekomst. Het is jam mer dat er nog steeds geen echte inspraakverordening is, en de raad a u^eljaatste woord heeft. Jammer i» we) dat de plannen r helemaal ten uitvoer gebracht kunn- nen worden, aangezien eind dit jaar het wijkcentrum gebouwd gaat wor den.ook de aannemers willen grond gebruiken om hun spullen op te slaan De wethouder voor de Woning distributie. mevrouw M.A.C. Ta verne van Campen, die deze porte feuille heeft overgenomen van burge meester drs. A.J.Lems. heeft de be handeling van de persoonlijke huis vestingszaken overgedragen aan de z.g. Huisvestingscommissie. Daarmee komt de behandeling van individuele huisvestingszaken op het tot dusverre gehouden spreekuur te vervsllen. De Huisvestingscommissie, waarvan voorzitter is de wethouder voor de Woningdistributie, is samengesteld uit enige leden uit de burgerij, enkele raadsleden en een ambtelijk adviseur. De bedoeling is om voortaan zowel de totale huisvestingsproblematiek als de individuele problemen in een breder kader te doen behandelen i zo nodig het College van Burge meester eri Wethouders van advies re dienen. Woningzoekenden, die hun huisves tingssituatie als urgent beschouwen en die menen dat het bureau Huis vesting hieraan in onvoldoende mate aandacht schenkt, kunnen zich voor- SCHIEDAM - Er blijken nogal wat Schiedammers te zijn die door aller lei geruchten die de ronde hebben ge daan. menen dat het Passage Theater n Cinema Bio gesloten zijn. Niets is minder waar. Beide theaters zijn normaal geopend en niets wijst erop dat dat zal veranderen. De ope ningstijden van de kassa zullen met ingang van 2 oktober wijzigen. Deze tijden zijn aangepast aan de tij den waarop in de praktijk bewezen is dat het meeste publiek gebruik maakt van de kassa. De kassa zal vanaf ge noemde datum op ALLE DAGEN VAN DE WEEK geopend zijn van 12.30 uur tot 22.30 uur Vanaf 2 ok tober zijn de toegangskaarten die wij verkopen inclusief bespreekgeld en garderobe. De prijzen van de plaatsen zullen daardoor echter niet worden verhöbgd. Ook voor alle theatervoorstellingen die t/m april gegeven worden kunt u aan onze kassa kaarten kopen of re serveren. Het spreekt vanzelf dat u tij dens de openingstijden van onze kas sa ook telefonisch kunt reserveren. U kunt dat doen onder telefoonnum- :r 269563 taan schriftelijk wenden tot de secre taris van de Huisvestingscommissie, p/a Stadskantoor Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam. Indien de commissie hiervoor aanlei ding vindt, kunnen woningzoekenden worden uitgenodigd hun amstandig- heden mondeling nader toe te lichten Zij zullen dan bericht ontvangen met vermelding van datum en tijdstip van het gesprek. Hij vond dat de oplossing gevonden moest worden in het openstellen van toiletten in openbare gebouwen. Rob Hijmans (D'66) was het daar niet mee eens, hij wees er op dat in Amsterdam de "krullen" mooi ver siert werden, en niet alleen met politieke posters. Ook hij vroeg om een voorziening voor vrouwen en dan graag in het centrum van de stad ten gerieve van het winkelend publiek. De heer Poot (C.D.A.) maakte de mooiste opmerking van de avond, na dat hij gewezen had op de hygiëne in openbare toiletten, alhoewel dat in de commissie van volksgezondheid thuishoort; onbewust liet hij de on sterfelijke opmerking na: "ik ben voor het voorstel van de commissie omdat hier duidelijk sprake is van het ontbreken van een "afvloeiingsrege ling": hij bedoelde dat in de huidige situatie van het urinoir een goede af watering ontbreekt. Financieéle be zwaren tegen het voorstel kwamen al leen van de heren Noordegraaf (PPR) Dielemans en van de Lugt beide van de P v.d. A AZUR FLUOR TANDPASTA 'n Aangenaam smakende tand pasta met fluor Nu2 tubes samen van 3,95 een openbaar toilet noodzakelijk, dat er voor vrouwen geen voorziening is blijft onrechtvaardig. Maar in een wereldstad als Parijs, Rotterdam of Amsterdam zijn die voorzieningen wel. Op de vraag van Rob Hijmans, in de pauze, aan wet houder Zijdeveld wie het gereno veerde toilet ingebruik zal stellen ant woordde wethouder Zijdeveld, met een twinkeling in zijn ogen.: "Wie anders dan de grootste "zeikerts" uit de raad". De eerst volgende vier jaar zal uitwijzen wie dat zijn of wor den. FA TOILETZEEP 3 Stukken fris geurende toilet zeep. Van 2,49 voor EYE SHADOW Ultralucent waterproof Eyeshadow in 6 kleuren. In glanzende cremevorm, snel en gemakkelijk aan te brengen. Van 11,25 SCHIEDAM- De commissie Ruimtelijke Ordening gaf nog een aardig komisch nummertje weg, aan de orde was het vernieuwen of weghalen van het openbaar toilet, in de wandeling krul ge naamd. op het Rozenburgplein. Het leek of de raadsleden zelf "ho ge nood" hadden zo moeizaam kwam de discussie op gang. Wet houder Zijdeveld wilde dat er een principe besluit genomen werd of dit soort openbare voorzieningen in Schiedam thuis hoort, veel kwam daarvan niet terecht maar wel barstte de opmerkingen los over dit "pissoir" De heer van Tilborg van de V.V.D bleek tegen te zijn: "Ik vindt die dingen stinken en ontsierend staan in de omgeving, verder is het discrimi nerend voor de vrouw." nauwelijks realiseerbaar gezien de openingstijd van deze percelen: in het toch al lage voorzieningen ni veau, wat dit betreft in Schiedam, is

De Havenloods | 1978 | | pagina 1