diaprojektoren a l vanaf 159.- Peperdure woningen op Huis ter Lucht wintertooi in tweed IJ.itiB.WJIU Grijp nu uw kans Nieuwe cursus in oktober I> MEUBELFABRIEK Plan voor educatief plan Vernieuwd plan voor stuk grond OF HAVF.NI.ÓOf)£ DoNbfckDAG SEPTEMBER 1978 Voordeel 34 SAMENGESTELDE UHF-ANTENNE Installeer vandaag nog deze antenne van ARCHER vopr een antennewinst van 15dB 15-9017 Kanalen 21 28 (Groep A) 15-9018 Kanalen 21-37 (Groep B) 15-9019 Kanalen 21 65 (Groep 0 REALISTIC CTR-21 stapel bergmeu MUZIKAAL ONTWAKEN! Realistic Chronomatic-301, de moderne wekker radio met 3 golfleiigten die nop muzikale wijze uit dromenland haalt! <»iii 19 010'] De luxueuze, draagbare casset terecorder die u niet minder dan drie verschillende, bekje voor uw opnamemogelijk- knutselmate heden biedt naai 64-909314-827 L/StTC- EEN EXCLUSIVITEIT VAN TANDY INT. ELEC. .franchise Prijzen in Franchise -w)i ;IW 'it REVUE diaprojektor A 22 Diatransportëft scherpstellen met afstandsbediening. Sterke, gekoelde halogeenlamp 24 V/150 W. Gecoat objektief 12,8/85 mm Inkl. lamp, afstandsbediening, magazijn v. 36 dia's en netsnoer. Bestelnr 3034 REVUE diaprojektor AS 33 Diatransport en scherpstellen met afstandsbediening. Diatransport ook met tijdklokje. Spaarschaketaar v. d. halogeenlamp 24 V/150 W Aan/uitschakelaar Projektie-objektief 12,8/85 mm Inkl. lamp. afstandsbediening, magazijn v. 36 dia's en netsnoer Bestelnr. 3046 slechts i REVUE diaprojektor 2100 Volautomatische diaproiektor met scherpstellen en diatransport op afstandsbediening. Sterke, gekoelde halogeenlamp 24 V/150 W. Lichtsterk projektie-objektief 1 2,8/85 mm. Ook geschikt voor rondmagazijnen a 100 dia's. Kompleet met lamp, magazijn v. 36 dia's, afstandsbediening en netsnoer. Bestelnr. 3031 de eerste avond van een reaniinatiekui sus. Tijdens deze kursus leren de deelnemers hoe mond op mond be ademing toegepast moet worden en tevens leert men de techniek van hartmassage. Deze kursus is voorna melijk bedoeld voor huisgenoten en familieleden van hartpatiënten en voor anderen die sterk geïnteresseerd zijn in deze kursussen. De organisatie is in handen van de vrienden van de Nederlandse Hart stichting, de E.H.B.O., efl het Rode Kruis-afdeling Maassluis. Het is de be doeling dat er in het begin een kader van deelnemers wordt gevormd dat zich in de toekomst aanzienlijk uit zal moeten breiden. Volgens dr. Klinge, arts die speciaal voor dit werk door de Nederlandse Hartstichting is aangetrokken, zou 20 pet. van de Nederlandse bevolking hartmassage en mond op mond be handeling moeten kunnen toepassen. Met andere woorden wil dit voor wat betreft Maassluis en Maasland tesa- men zeggen dat er 4.000 inwoners aan deze kursus zouden moeten deel nemen. Hart- en vaatziekten zijn volksvijand nummer 1. Per jaar sterven 20.000 mensen aan een akute hartaanval. Wanneer men in de eerste drie minu ten van een dergelijke aanval hande lend op zou kunnen treden zou een groot gedeelte van deze 20.000 men sen in leven blijven. Vierduizend deelnemers tegelijkertijd zou natuurlijk geen haalbare kaart zijn, maar wanneer blijkt dat er vol doende belangstelling is kan deze kursus regelmatig gehouden worden. Men kan zich opgeven bij de volgen de adressen: Dr. PT. Tjoa. Rem- brandtlaan 93 Maassluis, Dr. J.L. van Loon. Veerstraat 15 Maassluis en F. Abbas Kerkweg 4 Maasland. Met na druk werd er door de organisatoren verzocht zich niet telefonisch te mel den, een briefkaartje is al voldoende De kursus wordt gehouden aan het Zandpad nummer 1 in Maassluis. REVUE Projektiescherm Met 125x125 cm glaspareldoek voor uiterst briljante dia- of fllmprojektie Dp stabiel metalen statief met oprolkoker Q Cf| Bestelnr. 8448 slechts wintertootin tweed Ruimvailends tweed mantel rft&t zeer wijde ragianmouw geaccentueerd door decordbles, evenals desteekzakkenen de onderkraag Bergweg 229, Rotterdam. Tel. (010) 664181 mei een efl slechts lussenöooi even REVUE diaprojektor AF 44 autofocus Met volautomatische scherpstelling. Diatransport met atstands bediening of tijdklokje 5-45 sek. Pijlaanwijzer Pauzelicht Spaarschakelaar v.d. halogeenlamp 24 V/150 W Kompleet met lamp" afstandsbediening, magazijn v. 36 dia's en netsnoer. Bestelnr 3053 I Fostoröerftesiellingen alleen de nieuwe Europa- katalogus *f van FOTO- QUELLE INTERNATIONAL Het grootste fotohuis ter wereld Rotterdam: Lijnbaan 6 Capelle a/d IJssel: i Amsterdam: Arnhem: Jansstraat 10, Kalverstraat 35. tel. 45 5014 tel. 23 20 52 Den Haag: Spuistraat 62 Bos en Lommerweg 219, Eindhoven: Demer 17 a, tel. 8235 21 tel. 445566 Jan Evertsenstraat 79, Groningen: Herestraat 35, tel. 138818 tel. 18 00 66 tel. 1815 95 "Ccslgairrtt Oordrecht:D«ds:i J8 Monster:. Hellevoetsluis: Oroq SlWor Evertsenpie Molenstraat i Grote Houtstraat 118. tel. 311094 Hilversum: Kerkstraat 45 a. tel. 19230 enorme keuze: bankstellen, eethoeken, slaap kamers, wandmeubelen enz. in klassiek eiken en modern uitsluitend fabrieksprijzen met onze unieke service!!! I500 m2 verkoopruimte EDERE DAG GEOPEND VAN 9.00 17.00 uur donderdagavond 19-21 uur zaterdags geopend van 10-17 uur. BUITENHAVENWEG 132—140 SCHIEDAM TEL. 268815—262203 MAASLAND - Het ontwerp-bestemmingsplan Huis ter Lucht heeft ter visie gelegen. In dit plan werd voorgesteld om de oor spronkelijke bestemming "bedrijventerrein" te wijzigen in "woningbouw" en de Beo-maatschappij, die een deel van deze gronden in handen heeft, ontwikkelde een plan om daar 22 huizen te bouwen in de vrije sektor. Toen kwamen de bezwaarschriften los; voornamelijk van natuurbeschermers en milieugroepen, die voornamelijk gericht waren tegen de bebouwing van het zuidelijk deel van het gebied; een stuk vlietland dat gemeentelijk eigendom is. Men vreesde voor aantasting en verstoring van de rust in het aangrenzende "beschermde natuurgebied". MAASSLUIS - In aansluiting op de donderdag 31 augustus j.l. gehouden inspraakavond over het educatief plan hebben burgemeester en wet houders de gemeenteraad voorgesteld - in zijn vergadering van 3 oktober a.s. het plan vast te stellen. 1 Aan de gemeenteraad wordt in over- weging gegeven de opgestelde lijst met wenselijkheden te beschouwen als een raambesluit, dat in de komen- de maanden nader met de betrokken verenigingen en instellingen kan wor- den besproken. Wethouder J. Smit, die belast is met de coördinatie van de sociaal-cultu- rele planning, heeft dit schriftelijk v~ meegedeeld aan allen die bij de pro cedure zijn betrokken. In zijn brief wijst de wethouder erop dat na de vaststelling van het educa tief plan de samenspraak met de be volking niet meer uitsluitend zal gaan over een educatief plan, maar dat vanaf dan gewerkt zal moeten wor den aan een sociaal-cultureel plan, waarvan het educatief plan een on derdeel zal zijn. In het totaal-plan zullen b.w. ook de muziekschool, het peuter-speelzaalwerk, het opbouw- werkm culturele aktiviteiten, recrea tiesport en sportieve recreatie worden hervat. Uiteindelijk moet er een goede subsi dieverordening totstandkomen, waaruit rechten voortvloeien, maar ook verplichtingen waaraan men moet voldoen. Tegemoet komend aan een groot deel van de bezwaren ontwikkel de de Beo-maatschappij een nieuw plan. waarin mén zich beperkte tot het bebouwen van het noordelijk deel van het gebied. Langs de Trek- vliet zouden niet meer dan 9 huizen erbjj komen. Het zuidelijk deel van het projekt, het vlietland, zou groen kunnen blijven en de overgang naar het beschermde natuurgebied veilig stellen. Wat staat er nu op Huis ter Lucht? Een lege fabriek, een vervallen oud huis waarover een verhaal apart te schrijven zou zijn, wat verlaten op stallen en aan de kant van het dorp, een winkel en wat kleine huizen die bewoond zijn en kunnen blijven staan. Het is. al met al. een aantrekkelijk stukje grond, ongeacht of het straks aan de rand van het "Foppenmeer" ligt of aan de rand van de "Foppen polder". Overleg Sinds het bezoekerscentrum in juni geopend werd, is er een redelijk goe de belangstelling geweest voor dit deskundig ingerichte centrum, waar informatie wordt gegeven over het bos en de natuur in het algemeen. wees erop dat het hier gaat om een stuk grond dat ook een "recreatieve" bestemming zou kunnen krijgen. "Er is een Reconstructie-commissie bezig met dit gebied. Moet er met deze mensen geen overleg gepleegd wor den over de uiteindelijke bestemming? Bovendien zouden, naar onze mening premie-woningen harder nodig zijn voor de Maaslandse bevolking dan dure vrije sektor-huizen". Aldus Pieter Houtenbos. Gênant De Commissie Ruimtelijke Ordening, voor de eerste maal in de nieuwe sa menstelling bijeen, bleek zich echter niet te kunnen verenigen met de plannen van de Beo-maatschapi-ui. Pieter Houtenbos (Open Groepering) en luxueus mogelijk bouwen voor aanzicht van het dorp alleen maat ten enkele zeer welgestelden. Het blijft goede komen", aldus Teun Gouds- dan een "groen" geheel en dat zal het waard Hij vond echter maar weinig gehoor bij Ellen Joy Groosman (V.Y.D.) en Teun Goudswaard (C.D.A.). Laatsge- noemde stelde dat er nu eindelijk eens spijkers met koppen geslagen moesten worden. "We praten nu al zó lang over dit gebiedje dat het gê nant wordt. De eigenaar (de Beo maatschappij) is tegemoet gekomen aan de wensen van een aantal be zwaarden; meer mag je niet van ze verlangen." Goudswaard tekende echter wel aan - en hierin vond hij de steun van mevr. Groosman - dat, in dien hier in de vrije sektor gebouwd gaat worden, men de kans moet aan grijpen om de bebouwingsdichtheid drastisch terug te brengen. "Drie a vier huizen op dit stukje grond zou mooi genoeg zijn. we heb ben. door de "dunne" bebouwing, dan een mooie overgang van de kern van het dorp naar het open gebied geschapen. Recreatieve voorzieningen en goedkope woningen zijn hier géén haalbare kaart. Wanneer dan alleen de vrije sektor-huizen in aanmerking komen, laten we ze dan maar zo duur

De Havenloods | 1978 | | pagina 5