loopt in de tonnen DE f f HAVENLOODS Schade aan schole Operatie brug m 1 HHHHHk Voorlichting Opvang voor vrouwen in nood nu Uitsluitend Europees eiken Meubelfabriek MOisterwijk DAGELIJKS IJSPRET BIJ TON MENKEN OP DE GROOTSTE OVERDEKTE IJSBAAN VAN EUROPA Blijf van m'n lijf heeft een tehuis cn o unicon contactlenzen SLAAPKAMERS1 unutgh opdeFemina geen mens kan ze missen In Groot Rotterdam" Vernielingen niet tegen te houden V' :hool gebeurt. SCHIEDAM-Weer heeft de vernielzucht toegeslagen, weer hebben vandalen de ruiten ingegooid, de pannen van„het dak getrapt en flink huisgehouden in de Jan Ligthartschool aan het Frans Hals plein. Vernielingen komen aan de lopende band voor in Schiedam en dat het niet gaat om een misselijk klein aantal bewijst de ge meentelijke lijst van schadegevallen aan scholen. Nu zal er heus wel eens een ruit per ongeluk stuk gaan. maar het is niet aannemelijk dat er in een half jaar bij het christelijk onderwijs ruim 80 ruiten sneuvelen en bij het openbaar onderwijs meer dan 125 stuks. Wie de lijst verder doorspit komt nog meer tegen: brandstichting in de fiet senstalling van de Mastenbroekschool en bij dezelfde school een vlaggemast verrneld, inbraken bij kleuterschool Olleke Bolleke, Gerhardschool en Woudhoekschool en gij zo maar .ieugd de straat wel óp moet0 Je krijgt de indruk van wel. De politie controleert regelmatig de schoolgebouwen, maar zii kan niet overal tegelijk zijn. In veel scholen blijft het licht 's nachts branden, maar dat schijht niet veel te helpen. De politie verbaasd zich er al lang dat da omwonenden Kosten In de eerste helft van dit jaar heeft de gemeente al ruim 119 duizend gulden betaald aan schades aan openbare worden, bijvoorbeeld een telefoon kei. Absolute koploper is wel de Jan Ligthartschool, in de eerste helft van dit jaar werd daar al voor meer dan 15 duizend gulden schade aangericht. Hoe komt het dat er zoveel vernield wordt? Verveeld de jeugd zich zo erg gooien i Schiedam dat Dagelijks geopend van 8,00 - 11.30 uur 13.30 - 16.30 uur: 18.30 - 28.00 uur Entreeprijzen per periode voor volwassenen f. 4.25 p.p. voor jeugd t/m 13 jaar en 65-<- f. 2.7S p.p Verhuur van alle soorten schaatsen f SS2» Weena (naast C.S.) - Rotterdam tel. 010 - 1322 IS Hoewel de Grote Clubactie 1978 zeer voorspoedig van start is gegaan, bestaat er bij een aantal verenigingen kennelijk nog de nodige onduide lijkheid over het ,Jioe" en „waarom" van deze ter ondersteuning van het totale verenigingsleven georganiseerde loterij Om die onduidelijk heid geheel weg te nemen en de verenigingen er nogmaals van te over tuigen welke grote financiële voordelen er aan de Grote Clubactie 1978 verbonden zijn worden er twee voorlichtingsavonden geotgani- seerd. Tijdens deze bijeenkomsten zullen de organisatoren van de Gro te Clubactie 1978 een verhelderende toelichting op de actie geven, waarbij alle vragen vanuit de verenigingen uiteraard van een passend antwoord zullen worden voorzien De beide bijeenkomsten, waarop uiteraard alle clubbesturen welkom zijnworden gehouden in SCHIEDAM op maandag 9 oktober a.s. om 20.00 uur in de kantine van de korfbalvereniging Succes aan de Burg Honnerlage Gretelaan (tegenover huisnummer Ihoek Storkstraat ROTTERDAM op donderdag 1 2 oktober a.s. om 20.00 uur in de kan tine van De Havenloods, Prins Hendrikade 14 (op het Noordereiland) Voor meer nieuws van de Grote Clubactie zie elders in deze krant SCHIEDAM - De Koemarktbrug was vorige week voor drie nachten geslo ten voor openbaar verkeer. De bo men werden gesloten van half één 's nachts tot half zes 's morgens. f Stoere mannen van de gemeente kwa men met boren en lasapparatuur om de brug haar jaarlijkse beurt te geven. Als vuurwerk spatte de vonken in het rond toen de boren door de stalen drenlpel draaiden. Het was hard wer ken voor de mannen op het wegdek. Ook de schilders in hun witte over alls deden danig van zich spreken, de roest moest eerst van de stalen brug afgekrabt worden, daarna werd de brug in de menie gezet. Het doet onwerkelijk aan zö'n afge sloten brug 's nachts, overdag razen duizenden auto's over het wegdek. lutomobilist denkt er niet bij na dat die brug daar behoorliik onder moet lijden Het zout in de winter en de regen in staan als nieuw, maar daar is wel vakmanschap voor nodigen de bereid heid om 's nachts te werken om het verkeer geen overlast te bezorgen. SCHIEDAM \fgelopen maandag 2 oktober heeft wethouder Mevr. Taverne, symbolisch, de sleutel \an het vrouwenopvangcentrum overgedragen aan de projektleider de heer Kluiver. In zeer korte tijd, minder dan een jaar, is een dergelijk opvanghuis in Schiedam gerealiseerd. In haar toespraak gaf mevr Taverne alle eer aan haar voorganger Eef Collé. die zich sterk had gemaakt om dit centrum van de grond te krijgen. LU Q .1 -inds (Ie /fcstiger iarMi houdt de Algemene Hulpcentrale ie Rotter am zich bezig inet de problematiek an de weggelopen vrouwen. Voor die vrouwen, die met kinderen en handbagage, bij deze instelling aan klopte was nauwelijks opvang moge lijk, laat staat een goede begeleiding. De vrouwen werden ondergebracht in hotels, pensions of andere opvang centra, en begeleid door vrijwilligers. De gemeentelijke Sociale Dienst te Rotterdam zag de ernst in van de situatie, en constateerde ook het be lang van de hulp, die het A.ll.C. aan deze weggelopen en vaak mishandel de vrouwen verleende, t.r kwam een financiëringsregeling en op 1 april 1976 werd een opvanghuis geopend. Ook uit Schiedam kwam een groot 1 aantal vrouwen die hulp en opvang vroegen naar dit, tehuis. Door deze situatie heeft de leiding van het Rot terdamse project de hulp ingeroe pen van de gemeente Schiedam en de Sociale Dienst in deze stad. Dit resul teerde tot een opvangtehuis in Schie- Open baarheid In al die jaren heeft de A.H.C. haar tehuis in Rotterdam buiten de publi citeit gehouden; bewust De laatste jaren is de publieke aandacht voor dit probleem: bedreigde en mishan delde vrouwen, dermate toegenomen, dat de A.H.C. meent er goed aan te ■doen met haar werkzaamheden in de openbaarheid te treden Daarin is de opening van het centrum in Schie dam in de openbaarheid gebracht. De .voorzitter van de stichting, Mr. van Hasselt, sprak in zijn openings woord de dank uit dat het voormali ge college en met name de oud w et houder Collé de wethouder Scheeres. zo adequaat had gereageerd op de problemen van het A.ll.C „ledereen weet", zo zei hij „hoe moeilijk het is ofn bij gemeenten de noodzakelijke financiering en accomodatie te vin den, het is dan ook uniek, wat hier tot stand is gekomen, zelfs de stad Rotterdam mag een voorbeeld, nemen aan wat hier in korte tijd gerealiseerd is". Hij memoreerde en verwees naar het interview, afgelopen zondag voor de V.P.R.O.. met de voorvechters in de jaren '68-"70, Cohn-Bendit (rode Danny) en Rudi Dutschke, voor een betere, openere en verdraagzamere LU Q Z X 0 z O O O maatschappij de problemen iq velerlei opzicht" nog zorgt zijn: veranderde opvattingen zodat de vroui i hebt. besef je hoe groo Maasluis. Bedreigde vrouwen i gemeenten kunnen ook opgevangen worden in het nieuwe tehuis Samenwerking Zij wees erop. „dal de gemeente de hartekreel had gehoord en dienover eenkomstig had gehandeld van de Stichting. Eigenlijk", zei zij „sta ik met andermans veren te pronken, het oude college heeft dit tol stand ge bracht en ik hen er erg blij mee. om dat iedereen zegt in Schiedam kan nooit iets, de opening van dit tehuis bewijst het tegendeel". Uitzondering bevestigt de regel. Zij sprak de Hoop uit dat dit tehuis zo spoedig mogelijk opgeheven zou kunnen worden' „ze ker gezien in het licht van de emanci patie". Al die bedreigde, misdeelde en mis handelde vrouwen hebben nu in chiedam hun eigen opvangcentrum. Daar kunnen vrouwe, die deze hulp nodig hebben opgevangen worden, zoveel mogelijk in gezinsverband. Dat net adres van dit tehuis niet genoemd vrij logisch. De stichting de nodige geheimhouding, ich zonder wordt arbeid, vriietijdbesteding en kunnen wenden tot de hulpverle- Het centrale telefoonnummer de vrouwen zich 'kunnen mel is 65 24 22: op, toch is dit opvangci trum éen van de resultaten van, o< die beweging. wandmeubelen, bankstellen enz Nergens zo n keus. Fabriekstoonzalen ^^^JJ^^SgbouvvjGoudsesingel^BjRotterdam^e^OI^A^^^e^^^ Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670, ma t/m za 9-18 uur, vnj tot 21 uur. Fietspuzzeltocht op zondagmorgen SCHIEDAM Onder het motto „Leer uw stad kennen" organiseert de toerafdeling van de wielerver eniging Harga in samenwerking met elubsponsor Sintmaartensdijk op vier zondagen in oktober en novem ber een fietspuzzeltocht door en rond Schiedam. De tochten starten op 15 oktober en worden voortgezet op 22 oktober. 5 en 12 novembpr. Tijdens de ritten z.al de kennis en vindingrijkheid van de deelnemers op de proef gesteld worden en voor de fietsers met de hoogste score zullen aan het einde van de vier tochten aardige prij zen beschikbaar zijn. De starttijd is telkens tussen half tien en tien uur vanaf dé wielerbaan in park Harga. De voorinschrijving is bij Sintmaartensdijk, Oust owes 53 (f 2.- per persoon); op 15 oktober kan er vanaf negen uur ook op de wielerbaan nog ingeschreven wor den f 2,50 per persoon sleutel tuin de projectleider OPINIE iéts mis n SCHfLDAM t museumbeleid Schiedam of is er iets-mis met de sa menstelting van de museumeorhmis- sie dit wethouder Posthoorn moet adviseren Natuurlijk kuit niét iéders wens ge honoreerd worden, maar om via de pers. en laten vee wel wezen de pers is daar voor. aan te kondigen dat wet houder Posthoorn de wens van de tnuseumcommissie naast zich neer moet leggen en de fototentoonstel ling van de wederopbouw van Udine toch te vertonen, dat verlangen gaat te ver. Nog vee! verder gaat het wanneer een politieke partij zich er mee gaat be moeien. De museumcommissie hoort samengesteld te zijn uit leden die best lid van een politieke partij mo gen zijn. mqar zich in geen geval zo mogen opstellen dat partijbelang boven algemeen 'belang gaat. Wie geeft hen. de heren Ton de Vos en (loos Vèrwey. het recht om uit te maken war wel en wat niet in het museum thuis hoort, het museum is er i>oor iedereen, en als de meerder heid van de commissie besluit om deze "fotogaüerü" niet in het museum te exposeren, horen zij zich daar bij neer te leggen, de vraag of wethouder Posthoorn daar wel of niet mee eens is doet dan niet terza ke. Maar het brengt me op een heet ander chapiter: Is er een museum beleid in SchiedamWordt van de aanwezige accomodatie wel genoeg gebruik gemaakt? Wordt er wpl hard genoeg aan getrokken om de be- vcniers van Schiedam het Museum in e krijgen Pen Dahlia expositie, hoe mooi die ikik Was. is niet genoeg, .en uf de kunstenaars die hun werk tus sen de rode en gele bloemen :xposeerdén' tot hun recht kwamen is ven heel andere zaak. Laten de m de museumcommissie zich eens gaan bezinnen wat ze kunnen doen het aanwezige materiaal van het museum zelf en laten zij eens gaan kijken of er andere expositieruimte in Schiedam is om "fototentoon stellingen". hoe mooi ook. te hou den. Het argument dat dit soort ten toonstellingen de drempel verlaagt, zodat de bewoners in Schiedam het museum ingaan snijdt geen hout. Drempelverlagend werkt een ten toonstelling van b.v. Rembrendt. van (lOgb of het naar Schiedam halen van de Tentoonstelling "De Nederlandse Naiëven die op dit moment in Laren V H) gehouden wordt. Hel klinkt vreemd maar de praktijk heeft het in vekschillénde steden bewezen. H. BON ZET. DONDERDAG 5 OKTOBER 1978 27e JAARGANG NO. 38 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 I editie P SCHIEDAM DE$ HAVENLOODS speciaal dameskleding iioogslraai*IfeH j

De Havenloods | 1978 | | pagina 1