Vrij zwemmen in Dol-fijn Natasja geadopteerd Filmfestival groot sukses 'Nu is er ook al geen spreekuur meer' 189.80 MULTl VOOR IEDEREEN 3?5 helen Ie clercq MULTIBONT Wat een „dertiger nog kwijt termeulen PIMPELEPIM in POPPENTHEATER termeulen termeulen Een middaglang films bekijken Vrij entree in de 4 Molens KAREL DOORMANSTRAAT 358 JONKER FRANSSTRAAT 128 A DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 OKTOBER 1978 REGIO Burgemeester Lems en zijn Wethouder houden geen spreekuur meer. Hij had zijn vaste tijd. waarop hij vopr de mensen beschikbaar was. al eerder inge trokken. Je moest zijn secretaresse bellen voor een afspraak met opgave van reden. Nu heeft hij deze drempel uitgebouwd tot een echte muur. Weer is een manier weggenomen om door te dringen tot de heilige hallen van het stads bestuur. MOUTON van 690,-voor. VOSSTUKKEN van 1450,- voor. BISAMRUG van 3650,- voor "SKI - REP" De enige SPECIALIST in ski- onderhoud, kanten slijpen, wachsen, binding afstellen en alle voorkomende reparaties. MODERNE APPARATUUR B.L. Rottekade 283 tel.213231 Donzen Dekbed'.. Heerlijk slapen onder zo'n modern dekbed van voldons. 65% Eenden dons en 35%donsveertjes. Vederlicht en heerlijk warm. Puntstep doorgestikt en nog een bijzonder fijne bijkomstigheid: het bed is in een wip opgemaakt. In bleu. Maat I40/200 van 3I9, Zie onze Ideens op de eerste etage VLAARDINGEN - Het openbaar vervoer is met ingang van 1 oktober in het hele land duurder geworden. Ook bij het streekvervoer West-Ne derland heeft deze maatregel de nodi ge konsekwenties. Woede heeft tijd nodig om voldoende te groeien, vooral nu ik al tegen de dertig loop. Het enige linkse aan mijn driedelige kostuum uit Den Haag is de inhoud van mijn vestzakje, want daar treft men een zakhorloge aan uit de DDR. Maar de tijden zijn anders geweest. Acht jaar geleden, acht jaar geleden pas. dacht ik dat de wereld op instorten stond net als Danny Cohn Bendit en Rudi Dutschke die zondag nog op de televisie waren vol eerlijke, maar ijdele hoop. We hadden een groep in Schiedam die de val der regenten op plaatselijke niveau voor bereidde. On grote nflkpunt, dat verschrikke lijke vóorbeeld van machtswellust en gewriemel in de marge, was burge meester Harm Roelfsema. Nu hadden wij ter voorbereiding van de revolutie wel eens een markt kraam nodig om oproerige teksten te verspreiden W ij begaven ons daar toe naar het spreekuur, dat de reac tionaire Roelfsema elke week hield, zonder dat je daarvoor een afspraak hoefde te maken. Roelfsema zat in een deftige kamer achter een bureau met een telefoon. Die telefoon ge bruikte de afstandse conservatief ook, als hij iemand bijvoorbeeld meteen op weg kon helpen. De marktkraam en het plekje kregen wij altijd. De beweging heeft het maar een paar maanden-volgehouden. Daarna doken we onder in de subcultuur, we gingen geld verdienen of we werden de kampioenen van inspraak en mede zeggenschap binnen de gevestigde partijen. Mede dankzij ons kwam een nieuwe politieke generatie aan de macht die nu op het kussen zit. Ik kwam Roelfsema nog wel eens tegen en veranderde van opinie over hem. De heer Roelfsema is een hervormingsgezinde intellectueel van de oude stempel met een zeer brede belezenheid en een belangstelling die verder reikt dan de politiek van overmorgen. Hij is een gentleman en we hadden dat gentlemanschap voor conservatisme versleten. We hebben En de woede groeit, de woede neemt verschrikkelijke vormen aan. Het schouderophalen - je was er de laatste jaren aan gewend geraakt: de wereld wordt toch niet anders - het schou derophalen maakt plaats voor echte emotie. Hoe haalt dat zootje op het stadskantoor het in hemelsnaam in zijn hoofd orh alle contacten met de burgers, met de gewone mensen van Schiedam die een vrouw hebben en twee kindjes en een minimumloon, die in een kleine overvolle straat wo nen, die de renovatie, de afbraak, het centraal antennesysteem de raadsel achtige post van de gemeente op zich af zien komen, die wanhopig een leefbaar huis zoeken, die de weg niet weten in de warwinkel van de sociale voorzieningen, hoe halen ze het in hun hoofd die mensen buiten de deur te gooien. Hoe durven ze die te dwingen eerst een brief te schrijven voor een afspraak. Verleden jaar heb ik als experiment een schriftelijk een interview aangevraagd bij de heer burgemeester Lems onder een 'voor wendsel, waarvan ik dacht dat het hem wel aan zou staan. Drie weken, drie weken later kwam een kopie van dat nette op mijn kostbare voorge drukte briefpapier getikte schrijven terug met daarop slordig gekrabbeld, dat ik maar op moest bellen voor een afspraak. Nu ga ik in principe al niet in op brieven zonder aanhef, dus daar reageerden we in het geheel niet op. Tot nu. Omdat de heren wethouders en die ene mevrouw consequent afschermen van de gewone mensen. Omdat ze met leipe ideeèn aankomen, zoals een uurtje om op te bellen, omdat ze niet met een gewone Schiedammer in één kamer durven zitten, daarom ben ik woedend, daarom ben ik emotioneel. Omdat ik weet wat het is. Omdat het fundamentele, diepe, verachtelijke lafheid is Met de groeten van de querulant en het warhoofd. HAN van der HORST. SCHIEDAM - Op zaterdagmiddag 7 oktober, om half drie, treedt in Zol dertheater In de Teerstoof op: Pop pentheater De Trek wagen van Marius PTein met het sprookje "Meneertje Pimpelepim". Dit programma, waar voor wij u aanraden tijdig te reserve ren, is geschikt voor kinderen van 4 tot 12 jaar. HEKS! Marietje haar ouders zijn niet thuis en Marietje ligt in bed. Zij kan maar niet in slaap komen. Twee kabouters, Kobus en Kwibus, willen haar wel helpen. Zij gaan naar Koning Verhaal en vragen 'n sprookjesboek voor Ma rietje. Marietje is blij en leest 'n sprookje en valt dan in slaap. De heks ziet het slapende meisje. Ze pakt het sprookjesboek en brengt het terug naar Koning Verhaal omdat het meis je het boek toch niet wil hebben. De heks wil niet dat iemand anders ook een sprookjesboek krijgt en zorgt dat 'n draak de poort van het kasteel van Koning Verhaal bewaakt. KONING Dan zet de heks een TV bij Marietje neer, maar Marietje wil geen TV maar een sprookjesboek. Kwibus zegt dan dat Marietje naar Meneertje Pimpele pim moet gaan en vragen of die wil helpen. Want Meneertje Pimpelepim is het vriendje van Koning Verhaal, omdat hij altijd verhaaltjes voorleest. Maar de heks die hoort dat en wordt kwaad. Zij zal de poort op slot doen met de gouden sleutel, die de draak dan op moet eten. SPROOKJE Maar Meneertje Pimpelepim is niet bang. Hij haalt samen met Snoepje, de sleutel uit de maag van de draak. De heks die merkt dat en wil Meneer tje Pimpelepim vangen en in een kik ker veranderen. Maar Snoepie en me neer de vos steken daar een stokje voor en pakken samen ^e heks. Me neertje Pimpelepim kan nu bij de Koning binnenkomen. Hij krijgt een sprookjesboek voor Marietje. Koning De toegangsprijs voor deze voorstel ling is weer f.3.—. U kunt reserveren vanaf maandag tot en met vrijdag via het VVV Schiedam, tel. 266000; 269455. Gereserveerde kaarten ten wel een kwartier voor de voor stelling worden afgehaald. Nog even... en uw kinderen lopen iedere dag in regen en kou naar school Geef ze dan een heerlijk warme maillot van orlon/acryl. We hebben ze in 6 fijne kleuren: marine, beige, rood wit, camel of zwart en in twee dessins. Mooie sterke maillots van hét merk Tauscher. Normaal 6,95 tot 11,95 maten: 1 - 2 jr. 3 - 4jr. 4,55; 5 6jr. 5,15; 7 - 8jr. 5,75, 9-IOjr. 6.35; 11-1?ir fi 9R MAASSLUIS - In de gemeentelijke zweminrichting „dol-fijn" is vanaf deze week weer z.g. vrij- of recreatie- zwemmen mogelijk. De uren daarvoor zijn als volgt: zondags van 09.00-12.00 uur: maan dag en dinsdag van 20.00-22.00 uur: woensdags van 14.00-16.00 uur en van 20.00-22.00 uur: donderdags van 21 00-22.00 uur: vrijdags van 20.00- 21.00 uur en zaterdags van 10.00- 12.00 uur. De prijs van een uurkaart voor vrij zwemmen tijdens bovengenoemde uren bedraagt f. 1.65 ft.e.m. 15 jaar) en f. 2,50 (vanaf 16 jaar) De prijs van een 10-badenkaart bedraagt f. 12,75 (t.e.m. 15 jaar) en f. 21,- (vanaf 16 jaar. Houdt uw lichaam in beweging en in conditie op de meest plezierige en swingende manier met jazz - soul - beat en disco-dansen Iedere dinsdag-en woensdagavond in de Doelen (Kruisstraat 2) van 18.00 tot 19 00 uur, van 19.00 tot 20.00 uur, van 20.00 tot 21.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur. Inlichtingen ef) inschrijving: 020-236767 Of kom even langs VLAARDINGEN De Kleuterkeet blijft nog even in de ban van poppenma- ker Peter Schenk. Vorige week begon Schenk daar met de praktijk en al knut selend, knippend, plakkend en vervend bereikten de kleuters opzienbarende resultaten. Morgenavond is de beroemde poppenmakerr weer present in de kleuterschool aan de Hofsingel en deze keer laat hij wat van de theoretische achtergronden zien. Met dia's toont hij een heleboel technieken en wellicht brengt het sommigen op goede ideeën voor hun Sinterklaassurprises. Morgen, donderdag 5 oktober begint het feest om acht uur en iedereen is van harte welkom op deze „Open avond". Vandaag is het dierendag. In alle toonaarden, ook in deze krant, wordt daar de aandacht op gevestigd. Zo ook die van de keuters, want met dierenliefde kan je niet jong genoeg beginnen. De Kleuterkeet adopteert op die dag een hondje „Natasja". De kinderen dragen allen een kwartje bij om in de kosten te delen en voortaan kan Natasja iedere maand weer rekenen op het bezoek van zijn kleine „pleegouders". Een vervolg op dit dierenevenement is het tochtje naar diergaarde Blijdorp op de dag dat 's avonds Peter Schenk de ouderen zal bezighouden. Met de touringcar vertrekken de kinderen en rond twee uur in de middag worden ze weer terugverwacht. Voor dat tripje zijn nog wel een paar helpers nodig. Tien ongeveer. Opgeven bij de Kleuterkeet. Alléén dit weekend! Sfeervolle elektrische hangolielamp in bronzen uitvoering. Met amber kleurige globe, mat binnenglas en massief houten onderstuk. Lengte 88 cm. 0 globe 25 cm. Vrijdag en zaterdag van 139,95 voor In de „Stadsgehoorzaal" te Vlaar- dingen. vond zaterdag 30 september de jaarlijkse N.O.V.A. Distriktswed- strijd plaats. De Vlaardingse „Smal- filmgroep F '68", had dit jaar de eer, dit festival te organiseren. Na enige korte toespraken van o.a. burgemeester Kieboom, de voorzitter van het distrikt, de heer Heijermans en de voorzitter van de „Smalfilm- groep F '68, de heer Vogel, opende de burgemeester ten overstaan van 225 belangstellenden, door middel van een druk op de knop, het festi val. waarna de eerste van de in totaal 28 films, op het witte doek ver scheen. Alle films werden door een drie kop pige jury kritisch bekeken en beoor deeld. Er waren drie prijzen en een zaalprijs beschikbaar, terwijl er bo vendien nog enige films gehonoreerd worden met een certificaat, wat de makers van deze films het recht geeft, de film aan de landelijke N.O.V.A. Filmwedstrijd, die op 18 en 19 nobember 1978 in de „Ree horst" te Ede wordt gehouden, te la ten deelnemen. Nadat alle films door het projectie-team van de „Smalfilm- groep F '68" aan den volke waren vertoond, trok de jury zich terug, om een uiteindelijk oordeel te gaan vel len. PRIJZEN Ondertussen konden in afwachting van de het jury-rapport, alle overige aanwezigen, in de zaal „Harmonie", genieten van een grandioos cabaret programma. Daarna werd onder door de jury de einduitslag bekend ge maakt. De eerste prijs ging naar de film „Van Glas", een speelfilm van 20 minuten, gemaakt door „Film groep Impuls", bestaande uit leden van de „Rotterdamse Smalfilmliga". Deze film verwierf bovendien de zaalprijs met de daaraan verbonden wisselbeker. De tweede prijs werd uitgereikt aan de film "t Poppen spel", een documantaire van 25 mi nuten, maker de heer B J. de Vries, eveneens lid van de „Rotterdamse Smalfilmliga". De derde prijs tenslot te, was voor de film „Licht Spel", een genrefilm van 3 minuten, maker de heer A. Nieuwdorp, lid van de „Filmgroep Rijnmond". Bovendien werden er twee certifica ten uitgereikt en wel voor de films: „Underdog", een grappig tekenfilm pje van 5 minuten, maker de heer C. Hillen, lid van de „Smalfilmgroep Maassluis" en „In alle mensen welbe hagen", maker de heer A.G. Werk man, lid van de „Smalfilmgroep F '68" te Vlaardingen, secretariaat: Maasstraat 15 te Vlaardingen, tele foon 350035 Of 342935. SCHIEDAM - Het NIVO, de Schie- damse Gemeenschap en de stichting Open Huis, houden zondag, aanstaan de weer hun eerste open middag van het nieuwe seizoen, in het diensten centrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. De hele middag van twee tot vijf is iedereen van harte welkom. Het or kest van de muziekvereniging Ambro- sius zal enkele malen optreden om zodoende de feestvreugde te vergro- Gelijktijdig zal een expositie houtskooltekeningen, aquarellen en keramische tegels worden geopend van moeder en dochter van de Graaf uit Krimpen aan de IJssel, deze ten toonstelling blijft tot eind oktober voor het publiek toegankelijk. Toe gang gratis. BONT GAY WOLF JASJE vanJia^T- voor 695,- NERTS-DELEN JASJE van _L095> voor 895,- CHEVRETTE MANTEL vanJL3^5~- voor 995,- BISAMRUG MANTEL naturel van.2<995> voor 2.695,- WASBEERMANTEL naturel, hele vellen van voor 3.895,- NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN Rotterdam. 010 - 127546 r. di t/m za 9-18 uur. Rotterdam. 010- 138065, ma 13-18 u vrijdag tot 21 uur Multibont ook in Amsterdam - Eindhoven - Arnhem - Leeuwarden

De Havenloods | 1978 | | pagina 5