Kunst: te kijk,te leen en te koop Historische Vereniging beloont partikulier initiatief KLM Indonesië-show unicon contactlenzen (-""SLAAPKAMERS SUNLIGHT EN CI0N PRATEN OVER FUSIE lH SPORT CDA:'Laat de Foppenpolder droog' Sdagen Lissabon «oor f44 010-129250 129237 SCHIEDAM geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Tot 11 november in de artotheek Winkels sluiten op andere tijd Eervolle zelfmoord van Achterbanredactie wandmeubelen, bankitellen enz. Nergens zo'n keut. Fabriekrtoonzalen industriegebouw. Goudtetingel 66. Rotterdam, tel. 010 12.64.61. Tussen de Vlaardingse voet balverenigingen CION en Sunlight worden momenteel besprekingen gevoerd, die moeten leiden tot een fusie tussen beide clubs. Op onze sportpagina belichten CION- voorzitter Piet Reijgersberg en Sunlight-voorzitter Ab Schotel de achtergronden van deze zeker verrassend te noemen fusie-poging. MAASLAND- Vooruitlopend op de debatten, de voorstellen van BenW en de raadsvergadering van komende maand, waarin de toekomst van de Foppenpolder uitvoerig behandeld zal worden, heeft het CDA bij monde van het raadslid Theun Goudswaard haar mening al gegeven: „Laat de Foppenpolder haar agrarische be stemming behouden". Een verrassen de uitspraak, die wel duidelijkheid verschaft omtrent het CDA-stand- punt, maar nog geen zekerheid biedt voor dit omstreden gebied. Immers volgende maand zal het college van B en W met een voorstel moeten ko men: droog houden of onder water zetten. Enerzijds heeft de grootste fractie al haar stem laten horen, zodat het CDA-college weet welke kant ze op moet om haar voorstel er door te krij gen. Anderzijds wordt op het ge meentebestuur grote druk uitgeoe fend door het Ministerie van CRM, de provincie en het Hoogheemraad schap Delfland, om de polder onder water te zetten. Het zou zelfs zo kun nen zijn dat, wanneer het grootste deel, of een volledig raad, besluit tot „drooghouden" van de polder. Ge deputeerde Staten deze beslissing zul len verwerpen. Het CDA beet de spits af door duidelijkheid te geven over de mening die binnen haar fractie leeft van vrijdag t/m dinsdag per TAP lijndienst Inbegrepen: logies/ontbijt in 4 sterren Penta Hotel met o.a. verwarmd zwembad en zonneterras vertrekdata: 10, 17 en 24 november 1, 8 en 15 december snelle beslissers boeken direct: voor iedere vlucht beperkt aantal plaatsen. Boekingen uitsluitend bij: KÉisaSf® ECONOMIC TRAVEL SERVICE Schiedamsedijk 71a (verlengde v/d Coolsingel) 3011 EK ROTTERDAM DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 27e JAARGANG No. 41 DE HAVENLOODS HETT^UIDEN ~q~ HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. I editie p Zie pagina 43-234 VLAARDINGEN - In verband met het in werking treden per 1 novem ber 1978 van de Winkelsluitingswet 1976 maken burgemeester en wet houders van Vlaardingen het volgen de bekend. Het is met ingang van 1 november 1978 verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben, indien, niet bij iedere voor het publiek be stemde ingang van die winkel op zo danige wijze, dat daarvan van buiten af op gemakkelijke wijze kennis kan worden genomen, een aankondiging is aangebracht, waarop de toegestane openingstijden van die winkel zijn aangegeven. Dit geldt ook voor een winkel, waarvoor een gemeentelijke vrijstelling of ontheffing van het ma ximum aantal'openingsuren van 52 per week is verleend. toegestane openingstijden" met bij behorende toelichting is in de maand behorende toelichting is in de maand juli 1978 door het ministerie van economische zaken gratis aan de winkeliers toegezonden. Van 1 augustus 1978 af kan de aan kondiging ter waarmerking worden aangeboden op de afdeling algemene zaken van de gemeente-secretarie (kamer 104), Westnieuwland alhier waar zo nodig extra exemplaren gra tis verkrijgbaar zijn. Ingevolge de Legesverordening Vlaar dingen is voor het waarmerken van de aankondiging een bedrag aan leges verschuldigd van f 2,50. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat ingevolge het besluit van de gemeenteraad van 5 juli 1978, met ingang van 1 novem ber 1978 de wekelijkse koopavond zal worden gehouden op donderdag. SCHIEDAM - Wie een oud patid bezit en dat restaureert en/of goed onderhoudt, maakt kans op een schildje van de Historische Vereniging Schiedam. Op zaterdag 21 oktober ging de schildjesak- tie van start, toen wethpuder Chris Zuideveld van Stadsontwikke ling op drie gebouwen, die door de vereniging beschouwd worden als goede voorbeelden van restauratie, schildjes aanbracht. Met als voorbeeld een 7 7e-eeuws tegeltje zijn de schildjes uitgevoerd in blauw op wit geëmailleerde achtergrond, afmeting 10 x 10 centi meter en voorzien van het Schiedamse wapen, gedragen door twee engeltjes en met het onderschrift "Scidam". De vereniging heeft deze schildjes inleiding hield over stadsherstel en laten maken om haar waardering monumentenbehoud. Daarbij kwam te tonen voor die particulieren die ook een eventu^c plaatsing van de zich een niet geringe inspanning ge- Gusto hallen op de monumentenlijst troost hebben ter bestendiging van ter sprake. Wethouder Zijdeveld hun pand. Ook hoopt men op deze mocht daarna zelf de schildjes aan de wijze het partikulier initiatief inzake geveld van de volgende panden op- restauratie en goed onderhoud te sti- hangen: De Havenkerk, eigendom muieren. van de Stichting Johan Maasbach Wereldzending, het herenhuis aan de Lange Haven 103, eigendom van Ot terholding b.v. en ooit dependance Aula van het Stedelijk Museum, waar van het stedelijk Gymnasium en de gemeenteraadslid en lid van de Histo- woning aan de Schie 114, eigendom rische Vereniging C. van Tilborg een van de heer H. Nieuwenhuysen. Concert Jan Bonefaas MAASSLUIS - Zaterdagavond 28 oktober zal de bekende organist uit Gorinchem Jan Bonefaas concerte ren op het orgel van de Grote Kerk van Maassluis. Jan Bonefaas heeft de laatste tijd zeer grote bekend heid verkregen door zijn optreden voor de radio Regelmatig is hij te beluisteren en te zien in het N.C.R.V. programma „U zij de glorie". Een gedeelte van zijn oplei ding heeft hij genoten bij Feike Asma en dat is zeker merkbaar aan de ma nier van concerteren. Hij heeft ook een heel mooi programma weten samen te stellen en hij zal het con cert aanvangen met Variaties over het gezang: O God van hemel, zee en aard. Daarna: Allegro van Zipoli en Praludium und Fuge van J.S.Bach. Dan, wat veel orgelfans een groot plezier zal doen, van Alonder Guil- mant diens Sonate nummer V. Van Cesar Franck vermeld het programma Choral I en tot besluit zal Jan Bone faas een Improvisatie spelen van ei gen hand en hart. Orgelfans weten dus waar zij a s. za terdagavond naar toe kunnen om een heel goed concert mee te kunnen maken en organist en orgel staan hier borg voor. Het concert vangt aan om kwart over acht en de kerk is ge opend vanaf half acht. Parkeer gele genheid is er voldoende rondom de kerk. Toegang f.4,-. keuze van de verschillende doeken, vooral de overgang tussen fabrieks- kleuren, gekoppeld aan eigen in breng. Artotheek In het eerste gedeelte van het fraai gerestaureerde pand is een dia-expo sitie gemaakt van uit te lenen werk van diverse kunstenaars. Iedere bur ger van Vlaardingen kan nu met een minimaalbedrag per maand, kunst in huis halen. Er zijn twee soorten abonnementen mogelijk. Een 15- gulden abonnement geeft recht bij de charmante arthoteekbeheersters, om een kunstwerk te lenen dat maximaal 2500 gulden waard is. Bij dit abonnement wordt een bedrag van zes gulden gereserveerd die ge bruikt kan worden om een kunst werk aan te kopen. Daarnaast is het mogelijk om een kunstwerk te lenen tegen een bedrag van zeven gulden vijfitg. Daar is het recht van koop niet aanwezig. Voor kunstwerken die meer waard zijn dan 2500 gulden is een aanvullende huur van tien pro cent verschuldigd. Natuurlijk is de ar- thoteek gebonden aan een minimum en een maximum uitleentermijn. De minimumtermijn is bepaald op drie maanden, de maximum termijn cp zes maanden. Aanwinst De aithotheek van Vlaardingen, ge koppeld aan een expositieruimte voor kunstenaars is een aanwinst voor deze gemeente. Het is te hopen dat in andere Rijnmondgemeenten dit voorbeeld gevolgd wordt. Het is een publiek geheim dat de gemeente Schiedam best bereid is om een arthoteek op te zetten, maar dat zij tegen de kosten aan zitten te hikken. Zoals de Gemeente Vlaardingen een pand beschikbaar heeft gesteld om de Arthoteek een kans te geven zo is het voor de gemeente Schiedam ook mogelijk om een pand te vinden om dit soort activiteiten van de grond te tillen, behoefte is er heus wel aan! TJM./H.B. Maar niet alleen is daar te zien kunst die u kunt lenen, er is opdit moment ook een expositie van twee kunste naars, Peter Dumas en Leslie Gabriels exposeren hun werkstukken in de achterzaal van de arthoteek. Peter Dumas woont en werkt in Vlaardin gen. Samen met Leslie Gabriëlse stu deerde hij aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Peter Dumas vindt zijn onderwerpen in de wereld van de kunsten: Schil ders, componisten of filmacteurs. Hij heeft al verscheidene monumen tale opdrachten op zijn naam staan: wandschilderingen o.a. in het metro station Poortugaal. Daarnaast maakt hij prachtige zeefdrukken, die bij uw verslaggevers een onuitwisbare indruk maakte. Volmaakt van lijn en schit terende contrasten door gebruik te maken van primaire kleuren, of al leen met zwart-wit contrasten met zo hier en daar een rode neus. Maar ook de schetsen en aquarellen die meer direct naar de natuur gaan zijn de moeite waard om te zien en te ko pen. Leslie Gabriels heeft een heel andere techniek van werken, tijdens zijn studie kwam hij in aanraking met de „naald, draad en lappentechnieken". Als resultaat zijn er gigantische doe ken ontstaan, waar mensen als pop pen centraal staan. Hij werkt graag met dit materiaal omdat hem dat het beste ligt, Maar zijn schilder en tekening techniek gebruikt hij dage lijks, al zijn ontwerpen worden voor- geschetst door hemzelf, maar via be drukking van fabrieksstoffen brengt hij zijn eigen indrukken nog sterker over. Wat opvalt is de sterke kleuren- VLAARDINGEN/SCHIEDAM Kunst is voortaan ook te leen, helaas alleen nog in Vlaardingen. Schilderijen, tekeningen, etsen, wandkleden, zelfs beelden, hele grote, als U dat wilt, kunt u voor een luttel bedrag een tijdje in huis, of voor altijd, in huis halen. Vanaf een aantal weken kunnen Vlaardingers hun kunst lenen bij de dependance van de Artoteek van Rotterdam. Deze is gevestigd op de Oosthavenkade 8. VLAARDINGEN - "We vinden het erg jammer dat het bestuur een zo weinig elegante houding tegen ons neemt. Dat bleek uit de sfeer die er op de laatste ledenvergadering heerste, dat bleek uit de bestuursver- slagen en wij zijn niet van plan ons zo maar aan de dijk te laten zetten. Wij' stappen zelf liever op, dat vinden wij eervoller." Zo schrijf! een teleur gestelde redactie van de Achterban, het partijblad van de afdeling Vlaar dingen in het laatste nummer waar aan zij hun medewerking hebben ver leend. Het is waar, vindt de redactie, er staan weinig opiniërende artikelen in de Achterban, maar dat is te verkla ren: "Het klinkt best aardig: redac tie. Maar in feite komt het neer op dom vervelend stencil werk. De mees ten van ons werken en/of studeren overdag. De weinige tijd die overblijft voor het partijblad gaat daarom zit ten in puur produceren en niet in het vervaardigen van enige diepgaande achtergrondverhalen. Onze voorzitter zou dat moeten weten, want hij heeft enige jaren in de redactie gezeten". De redactie krijgt de indruk dat het bestuur van de partij zich van haar „loopjongen" op gemakkelijke wijze wil ontdoen. Op een vorige ledenver gadering werd de Achterban al ter discussie gnsteld. De redactie gelooft dat op de volgende vergadering het vonnis over de Achterban zal worden geveld. Men wil daar niet op wach ten. Eén van de redactieleden van de Achterban stelde: „Wij hebben vijf jaar lang hard en toegewijd gewerkt aan deze krant en we zijn er in ge slaagd het blad iedere maand bij de mensen te krijgen. Nu op deze ma nier tegengewerkt te worden vinden wij knap lullig". De redactie van de Achterban houdt de eer maar aan zich zelf. Maar het is toch, zwakjes uitgedrukt, vreemd te noemen dat een partij als de PvdA zich op een dergelijke feodale manier opstelt tegen haar eigen le den, die alleen maar trachten een goed communicatieorgaan iedere maand uit te brengen. Met „In Me- moriam" is eigenlijk al uitgesproken door het bestuur van de PvdA, maar de redactieleden wachten, terecht, de begrafenis niet af.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1