Gatw k GLUBAGTIE r m*mm s j|L Fuengirola is een badplaats in opkomst MULtlBONT 6ft50 KlPfi Twee weken Fuergirola fartotoj**jf I Kbrlei*$jx( KAREL DOORMANSTRAAT 358 JONKER FRANSSTRAAT 128 A termeulen vis» WimÊM |rk ^rA_ termeulen 80 procent voor clubs Vragen 13217O Vérgunning óteentjeo keilen BRUGGEMAN termeulen Lotgenoten, verenig PE HAVENLOODS DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 FUfNOinOLAI '78 Burgemeester Don Clemente: Burgemeester Don Clemente van Fuengirola vindt toeristen erg belangrijk. Geen wonder, want de hele economie van zijn gemeente is er gezond door ge worden. Wat tien jaar geleden een vissersdorp was, is nu een vakantieplaats in opkomst. Moderne hotels langs Spanje's langste promenade en (gelukkig) puur Spaanse toestanden verderop het dorp in KLEUREN; BRUIN EN,MIDDENBRUIN Alle bontmantels wi "n 54 Eventueel n; NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN Rotterdam. 010- 127546. Rotterdam. 010 - 138065, ma 13-18 uur. di t/m za9-18 uur vrijdag tot 21 uur Multibontook in Amsterdam - Eindhoven - Arnhem - Leeuwarden zichte van iedereen betracht wordt, heeft Don Clemente een zwak voor twee groepen: de toeristen uit eigen land en die uit Nederland. Wie nu in Fuengirola komt, zal die toestand opvallen. Het weer is -net als vanaf februarii- nog 's zomers. Temperaturen van 26-28 graden (in de schaduw). En dan de Nederlanders tussen de Spanjaarden. Zij zijn de grootste groep. Het zijn „overwin teraars", mensen die voor een maand of drie het nat en de kou van ons land inruilen tegen het milde klimaat van de Costa del Sol. De koudste maand (januari) haalt >nog altijd een gemiddelde van 14 graden. En dan zijn er de tallozen die de zomerse len te en herfst gebruiken voor een „ei gen" vakantie van een of twee we ken. Want niet iedereen is blij met de drukte van het hoogseizoen. In de bloedhete maanden juli/augustus kreeg het 25.000 zielen tellende Fuengirola bij temperaturen van bo ven de 40 gratiën wekenlang 400,000 overnachtingen per nacht te verwer ken. Aanbod Don Clemente en zijn gemeentebe stuur hebben vele eigen acties be dacht om „hun" Fuengirola onder de aandacht te brengen. Zo schonk de gemeente in samenwerking met zes geselecteerde hotels een reeks hoofd prijzen voor de Grote Club Actie. Zo organiseren zij een speciale week voor Amsterdamse taxichauffeurs, die met een paar honderd tegelijk naar Fuengirola komen. Zo hebben wij in samenwerking piet de geselecteerde hotels een vakantie aanbod bedacht. U kunt zelf kennis komen maken met de vakantieplaats Fuengirola. Kosten: de'eerste week f.559,- (alles inbegrepen: vlucht met de lijndienst van KLM of Sabena, air- porttax, verzekering, transfer, volle dig pension, welkomspartij, begroe tingsparty door het gemeentebestuur, Fuengirolaparty). Elke volgende week kost f.175,- toeslag (volledig pension en verzekering voor de toege voegde dagen). Daarnaast is voor de toegevoegde weken een toeslag (één malig) van f.65,- verschuldigd inge volge de luchtvaarttarieven Bon Hierbij treft U een bon aan. Ga met deze bon naar het dichtsbijzinde reis- buro van Vroom Dreesman. Daar kunt U boeken. Daar krijgt U voor elk van de personen op Uw bon vóór de aanvang van de reis een draagtas aangeboden. En U krijgt ook ..Het Nieuwsblad van de Zon" vol infor matie over de vakantieplaats Fuengi rola en omgeving. Voor elk wat wils... Keuze uit meer dan 8 elpees met originele versies van bekende arties ten w.o.: Frankie Laine (Jezebel); Dean Martin (Arriverdeci Roma); Orkesten van Frank Pourcel, Joe Loss enz. enz. Normaal 6,95 - 12,95 t nü per stuk :-.y--V *Burgemeester Don Clemente: ..We hebben hier wat te bieden.. Iedereen kan onbekommerd van een volledig verzorgde vakantie genieten in eén van de zes beste hotels van Fuengirola. Die Spaanse badplaats aan de Middellandse Zee is zoals een ieder inmiddels wel za! weten onderdeel van de hoofdprijs van de Grote Club Actie, waarover wij de afgelopen weken uitvoe rig berichtten. Het reisbureau van Vroom en Dreesman verzorgt in het kader van deze actie een speciaal aanbod dat het volgende inhoudt: een vliegreis per lijndienst van KLM (vanaf Schiphol) of van Sabena (vanaf Zavetem) naar Fuengirola. Vol pension, Airtax, reis-en ongevallenverzekeringen transferin Spanje inbegrepen Verder een Nederlandse hostess en een speciale Nederlandse informatiekrant Plus een extra pakket "promotie-attenties". Vroom en Dreesman biedt dit aan voor fl.559. - voor de eerste week. Het is ook mogelijk voor twee weken te boeken. U moet dan f.175.- per persoon bijbetalen en voor het lijnvliegtuig bent u een toeslag van fl.65. - verschuldigd. Ga met deze bon naar het dichtst bi/zijnde Reisbureau van Vroom en Dreesman Naam: Adres: Plaats: wenst met(aantal) personen gebruik te maken v, Fuengirola-aanbod voor één/twee weken va. zaterdag Havenloods helpt de Hermandad Onder de clubs van de Grote Club Actie 1978 bevindt zich een heel speciale vereniging. Het is de Politie Sportvereniging Hermandaddie vol gend jaar het 60-jarig jubileum gaat vieren. Dat zal gebeuren met een heel pak ket van sportevenementen. Als ten minste de financien toereikend zijn. Het is duidelijk dat Hermandad dus naar extra middelen zoekt. Het is ook" duidelijk dat Hermandad de Grote Club Actie dus met twee han den aangreep. Maar de politiemannen zitten wel met een extra handicap. Zij mogen volgens hun dienstvoorschriften en aanwijzingen van de corpsleiding niet met loten gaan leuren. Zij moeten het zelf zoeken onder hun eigen leden en onder de familie van hun le den. Over die dienstaanwijzing kan na tuurlijk verschillend gedacht worden. Maar wij geloven dat de meerderheid van onze lezers die gedachtengang van de politie zal kunnen volgen en begrijpen. De politie moet er op be dacht zijn. dat ze nooit de indruk wekt belangen te vermengen Daarom doen wij de volgende oproep aan onze lezers: Help Hermandad. De jongens zijn het waard. Koop loten van Hermandad. Op elk politieburo of posthuis is wel iemand die u aan loten van Hermandad 'kan helpen. Het is hun niet verboden om loten te verkopen aan mensen die erom ko men vragen MOUTON van 690,- voor GESCHOREN LAM van 690,- voor NERTSDELEN van 2650,- voor Twee tientjes voordeliger! Ruime pullover met wijde mouwen strak gebreide boorden en afhang ende col. Gemaakt van 30% wol en 70% acryl. In een bordeaux/zwarte of camel/bruine streepkombinatie. Maten 36 t/m 44 van 45. - De stichting Grote Club Actie ga randeert bij deze loterij een mini male uitkering per verkocht lot van één gulden verkoopprijs f. 1,25. Een waterdicht gegaran deerde uitkering van tenminste 80 procent dus. Een en ander is mogelijk, omdat door de lande lijke organisatie van deze Grote Club Actie 1978, de onkosten minimaal zijn en de stichting geen winst wil en mag maken. Na aftrek van de onkosten resteert er dan ook minimaal 80 procent van de inzet voor uitkering aan de deelnemende verenigingen. Een percentage, dat nooit lager ligt, maar wel hoger kan zijn. Wilt u of kunt u geen buro bezoeken, bestel dan loten via giro 66.76.00 t.n.v. Grote Club Actie. Tilburg, f 5,55 voor een boekje van vier loten, f 11,10 voor twee boekjes etc. Ver geet dan niet op uw girobiljet te ver melden „t.b.v. Hermandad". Voor de rest zorgen wij. 7toestel 35). De Grote Club Actie 1978 wordt of ficieel gevoerd. De staatssecretaris van justitie heeft een vergunning voor de loterij verleend. Bij al het nieuws over de loterij zult u dit nummer aan treffen: LO/730/145/036. Het loterij- of vergunningsnummer is gedateerd: 25-5-78. JAAR AUTO'S Ver in oktober verscheen er plotseling een verdwaalde zomerdag zodat alles opeens anders was. In de voortuintjes lagen mensen te zonnen in het winkelcentrum heerste een opgewekte drukte iedereen leek blij. Vrouwen en meisjes verschenen weer spaarzaam omhuld want rondingen zijn geen on dingen zeg nou zelf. Enkelemannen liepen zowaar in shorts ook een heer van rond de vijf- tik Zijn magere niei ïve blote benen bewogen wit en onwezenlijk onder een dik lijf. Jolig duwde de man een boodschappenwagentje naar de kassa in de supermarkt Vóór hem was aan de beurt een vrolijk gevormde jonge vrouw die een kleuter meevoerde. Roekeloos waag de man een knipoogje en op het moment dat zijn mond zich ging tuiten tot het uiten van een compli mentje een grap of wat voor avance dan ook zei de kleuter mama. die opa heeft zijn broek vergeten. rare opa, he mama? De sportieve heer verstarde en keek stuurs naar het pla fond... Leen de Zwart. LOODGIETERS- en INSTALLATIEBEDRIJF - voor snel werk Voor de kleinsten- Een beukenhouten box, die niet alleen funktioneel is, maar ook door de vorm en afwerking bij elk interieur past. Geheel op klapbaar, met telraam, verhoog de bodem en bovendien aan voor- en achterzijde twee extra latten ter voorkoming van tocht. Afm. 80x100 cm. Verkrijgbaar in donkerbruin. Van 115,- voor Ter overweging Zij vertelt mij het verhaal over haar scheiding. Haar oudste zoon zegt er niet onvriendelijk tussendoor: "U moet u niet verontschuldigen!" Dat doet zij ook niet. Achteraf stelt zij, dat alles wel anders had kunnen verlopen; dat dat ook veel beter voor heel veel dingen was ge weest. Zij voelt zich mede-schuldig. Haar verhaal is niet het verhaal van elke alleen staande moeder. Zij heeft het moeilijk gehad. Hard moest zij werken om de kost voor haar gezin te verdienen. Toch was dat, als ik het goed begrepen heb, niet iets ergs voor haar. "Ik vind," zegt ze, "die bijstand helemaal niet zo geweldig voor de mensen! Wel tijdelijk, maar niet voor goed. Je gaat je dan zo afhankelijk ge voelen. Het is beter om voor jezelf op te ko men. Tenminste, als je dat kunt." Wat zijn dan wél haar problemen geweest? Ze vertelt mij, dat zij in de meest ellendige om standigheden altijd een lichtpunt heeft gezocht. En zegt: "Daardoor ben ik er doorheen geko men, steeds maar weer. Anders was ik misschien weieens krankzinnig geworden. Maar dat moet u niet doorgeven als een recept voor iedereen. Dat heb ik laatst ook eens als een algemene waarheid verkondigd. Nou, ik heb het geweten. Wat ik hier zeg, geldt voor mij. En ik hoop voor vele anderen!" Ze vertelt mij niet rechtstreeks, wat haar grote problemen waren. Ik hoor wel van haar, dat ze erg gedesillusioneerd was, toen zij een opleiding voor een verzorgend beroep niet mocht volgen, omdat zij een al wat oudere, gescheiden vrouw was. Discriminatie, die haar diep verwondde. "Maar je hebt het diploma toch gekregen!", zegt haar jongste zoon, die zoeven is binnen ge komen. Zij vertelt ook van de grote spanning, waarin zij verkeerde, als zij haar jongste zoon niet al te goed verzorgd moest achterlaten, wanneer zij aan het werk was. "Dat was me vaak een doffe ellende, komt er bij haar uit met een diepe zucht. In dat verzorgende beroep vond zij toch haar geluk. "Ik had voor het eerst van mijn leven," zegt ze, "zoiets als arbeidsvreugde! Niet, omdat ik die mensen mocht helpen vanuit mijn barm hartigheid of zoiets. Ik denk altijd maar zo: De éne keer zit jij in de puree en dan help ik jou; de andere keer ik en dan moet een ander mij helpen. Dit is een stukje van haar levensfiloso fieën, waardoor zij met evenveel nadruk zegt, dat de mensen elkaar moeten helpen én door elkaar geholpen moeten willen worden. "Ik vind," stelt ze, "ook altijd mensen, die mij wil len helpen." Maar als wij op deze kwestie dieper doorpraten, dan wordt toch wel duidelijk dat het "je-zelf- helpen" wel in het middelpunt staat. Ze vertelt van een gespreksgroep van alleenstaande moeders, waaraan zij deelnam; dat zij een paar anderen dat "als-door-maar-praten" moe wer den, dat zij vonden, dat er iets moest gebeuren. En dat dan met name voor de jongere kinderen van deze moeders! Zij gaf zich volledig aan het actie-plan dat ontwikkeld werd. "Samen zijn we," vertelt ze mij, "aan de slag gegaan. Samen sta je sterkI Als lotgenoten moet je je verenigen om iets met elkaar en voor elkaar te bereiken. Wij krijgen steeds meer de ervaring, dat het dan gelukt!" Ze vertelt mij, waarmee ze bezig zijn. Haar jongste zoontje zegt: „Mammie strijdt daar voor!" Ik glimlach even en zo'n ouderwetse uitdrukking uit een kindermond. Het tekent echter wel de geladenheid, waarmee gewerkt wordt. Als ik mijn respect wil tonen door te zeggen, dat zij zoveel idealisme heeft, wuift zij dit weg en zegt: "Idealisme, niks hoor, als ik eerlijk ben is het ver doorgevoeld egoisme. Ik vecht voor mijzelf en mijn mede-lotgeno ten!" Ik zit er mee! Mag je dit ver doorgevoerd egoisme noemen. Sterke zelfhulp breidt zich hier uit tot een geladen hulp voor lotgenoten! Niet ten koste van anderen! Ik denk hier aan de uitdrukking "de naaste liefhebben als jezelf". Denkt zij ook aan zoiets? Tenslotte zegt zij nl. tot mij: Als U geen dominee was zou ik U de diepste drijfveer vertellen. Nu doe ik het niet. U zou denken, dat ik mij vroo, voor wilde doen! Daarom eindig ik mijn verhaal ook maar niet met iets vrooms, maar met de oproep, die door heel haar verhaal klonk: „Lotgenoten, verenigt u. Hlept uzelf en helpt elkaar." Misschien inspireert deze oproep sommige lezers. A.JJanssens.

De Havenloods | 1978 | | pagina 7