DE 0 HAVENLOODS Repareert Investor vrijwillig aan de Holysingelflats? Eerste jaar vanDeKweekbak zit erop I fjsseL s x geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Aanleg schaatspionkbanen wordt serieus onderzocht' Clown Woudi drie maal achtereen 'SLAAPKAMERS Nu derde plantenbeurs in Vlaardingen Huisbaas is een aardige meneer De Beurs Eigenhandig nicon contactlenzen 'De liftschachten staan al in de steigers, volgende maand wordt het dak gerepareerd 'Het achterstallig onderhoud wordt nu eindelijk profesioneel aangepakt DONDERDAG 9 NOVEMBER 1978 27e JAARGANG NO. 43 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM VLAARDINGEN Afegelopen maandag heeft Els Lingmont van de bewonersvereniging „Flats Holysingel" bezoek gekregen van haar huisbaas, de heer Muller van Investor. Met hem was de onder- houdsmaatschappij Gresco vertegenwoordigd door de heer Kievit. Zij kwamen vertellen wat er op het moment aan het achterstallig onderhoud wordt gedaan en wat de plannen verder zijn. Dat is nogal wat, eigenlijk zoveel dat een normaal mens zich afvraagt: vanwaar ineens al die actie? de liftschachten te repareren. Iedere huiseigenaar weet dat na zo'n eerste brief ontegenzeggelijk een tweede, dwingende, brief komt. Tevreden De liftschachten krijgen een grondige opknapbeurt. De liften zelf waren al gerepareerd en van nieuwe kabels voorzien. De ketels van de centrale verwarming zijn nagekeken, sloten zijn overal in de twee flats gerepa reerd, regenpijpen zijn geverfd en pla fonds in de hallen en trappenhuizen zien er weer als nieuw uit. In decem ber wordt een begin gemaakt met de totale vernieuwing van de twee daken. Een aantal weken geleden liet Inves tor haar huurders nog weten dat er van achterstallig onderhoud eigenlijk geen sprake was. In een brief van 10 augustus aan de bewonersvereniging staat: „Vor ons is de vernieuwing van het dak eerst dan noodzakelijk wan neer lekkage veel frequenter voor komt dan nu het geval is. Het enige grote onderhoud wat te verwachten is, is het vernieuwen der daken. Ge durende een aantal jaren zal hiervoor worden gereserveerd (gespaard dus- red.)". Op de laatste bewonersvergadering was het vernieuwen van de daken nog een onderwerp van felle discussie. Nu gaat Investor plotseling volgende maand vernieuwen. Dwangbevel Volgens welingelichte bron schijnt er van bouw- en woningtoezicht een dwangbevel naar Investor uit gegaan te zijn, naar aanleiding van een klacht van één der bewoners. De heer Mul ler heeft over dit dwangbevel in zijn uiteenzetting niet gerept. Over de aanleiding tot het repareren van de liftschachten bestaat ook nog ondui delijkheid. Iedere werkdag komen mensen van de bouwpolitie kijken hoe het werk geklaard wordt. Dat duidt erop dat Investor ook hier over een aanschrijving heeft ontvan gen, hetgeen ook inderdaad gebeurd is. Op 24 oktober verstuurde B en W van Vlaardingen een brief naar Inves- Els Lingmont: „Volgens de dagbla den schijn ik tijdens dit bezoek een nogal tevreden indruk gemaakt te hebben. Zelfs zozeer, dat wethouder Goudriaan zei dat als de bewoners nu zo tevreden zijii gesteld, de gemeente zich wel kan terugtrekken. Maar niets zou erger zijn. Want je ziet maar weer, dat al die reparaties toch wel uitgevoerd worden met een gemeen telijke stok achter de deur. Dat ik zo'n tevreden indruk maakte komt omdat ik afgelopen maandag ook voor het eerst hoorde dat Inves tor de daken gaat repareren. De be wonersvereniging wist hier zelf nog niets van." Vorderen tor met de eis dat de liftschachten binnen een bepaalde gerepareerd dienden te zijn. Investor heeft echter op 18 oktober haar aannemer op dracht gegeven de liftschachten te re pareren. Muller: „Aan zo'n omvang rijke reparatie gaan minstens enkele weken van onderzoek vooraf, dus toen de gemeente haar brief stuurde waren wij allang bezig met deze repa ratie." Echter op 27 juni heeft de gemeente al een eerste brief over dit onderwerp verstuurd. In deze brief stelde de afdeling Bouw- en Woningtoezicht voor om 10-badenkaart blijft geldig MAASSLUIS Door het college van B. en W. is aan de gemeenteraad voorgesteld om de geldigheidstermijn voor dit jaar gekochte 10-badenkaar- ten voor het zwembad de Dolfijn te verlengen tot 1979. De raad is tevens verzocht in te stem men met een tariefsverhoging van 3 1/2 procent. De beide voorstellen zijn dinsdagavond zonder veel weer stand de gemeenteraad gepasseerd. Turnen bij RKWIK VLAARDINGEN - Bij RK WIK-tur- nen zijn op maandag 6 november de jaarlijkse onderlinge wedstrijden weer begonnen. Deze worden op vrijdag 10 november voortgezet in de turnzaal van de Palmschool (18.30 uur meisjes 6-8 jaar en meisjes 9-10 jaar, 20.15 uur meisjes 11-12 jaar en meisjes van 13-15 jaar). Verder zijn de wedstrijden op woens dag 15 november (18.30 uur jongens 6-9 jaar en jongens 10-14 jaar) in de turnzaal Claudius Civiliuslaan en op vrijdag 17 november (18.30 uur meis jes 6-9 jaar, 9-10 jaar, 11-12 jaar en 13-15 jaar) in de turnzaal Reigerlaan. De wedstrijden voor de selectie meis jes, jongens, dames en heren worden gehouden op dinsdag 12 en zaterdag 16 december. Holysingel flats zal alles nu toen nog goed komen? HOEK VAN HOLLAND - Een verheugend feit voor de artistieke leiding van het Hoekse theater „De Kweekbak" (Harmoniestraat 17) Ria en Paul Lensink. Immers op woensdag 15 november a.s. bestaat het niet-kommerciële theatertje - een zogeheten „open-podium "-theater" precies een jaar. Talrijke amateur- en (semi)beroepsartiesten hebben „de planken" in dit intieme, gezellige theater al beklommen om er een bijdrage te leveren op het gebied van het zij kabaret, toneel, mime of dans, hetzij op het terrein van zang, muziek en variété! programma's aan elkaar gepraat, hebben leiding gegeven aan de publieke bijdrage die „publieks- projekt" wordt genoemd en waarin steeds een curieus of aktueel thema het publiek in de gelegen heid stelt om hetzij als lied, in dichtvorm of in een stuk proza zijn of haar visie daarop te geven. Richard van Dijk met eigen (Engel se) liedjes Dikk v.d. Heuvel met eigen (Neder landse) lie dies taui Lensink over „erfelijkheid" Huisorkest „Titoro"die de verbinde muziek speelt en ook een eigen, muzikale inbreng heeft in het pro gramma. Voor de regelmatige bezoekers zijn dit bekende namen omdat het uit het achterliggende jaar „toppers" uit het totaalprogramma kunnen worden ge noemd. De presentatie van het programma tijdens deze jubileum- voorstelling is in handen van Paul Lensink die een voor Hoek van Holland unieke mogelijkheid heeft weten te creëren die aktief theater én theaterbezoek stimuleren. De entree voor deze speciale voorstelling is gratis; de zaal gaat reeds om 20.00 uur open en de aanvang van het programma is gepland op precies 20.30-uur Brevetten VRB VLAARDINGEN - Jeugdleden van de Vlaardingse Reddingsbrigade heb ben op maandag 30 oktober deelge nomen aan de zwemexamens voor de KNBRD-jeugdbrevetten. De geslaagden, brevet 3 E van Deeren, C. Dijkstra, J. den Engelsman, M. van der lleuvcl. N. Huibers, VV. van der Kolk en P. Hogendoorn; brevet 4 L. van Aalst, A. Bas- temeijer, E. Blom, W. Blom, M. Gelder blom, M. Hagesteijn, M. Hannewijk, S. Ja cobs, R. de Jong, J. van der Lee, M. Pel grim, R. Pelgrim, H. van Schaijk, V.Ste- vens, P Stigters, J. Westerman en P. Zwa- ny; brevet 5 J. Franke, J. van Gameren, B. de Haan, J. de Haan, Y de Haan, R. Ha- gestein, I. van der Kolk, H. van Noort, J. Meere, J. Nouwen, J. Pronk en K. Rob- bersw brevet 6 A. Brinkman, C.Dijkstra, L. de Haas,.E Halkes, R. Halkes, E. Ha merslag, L. de Ligt, S. Perdijk, H. Priem, F.Schape^s, C Seclen, E. Vink en R. Wei- deman. En waarvan tegen een beloning in de vorm van een fles uitstekende rode Bordeaux voor de beste bijdra ge tijdens de geanimeerde discussie - druk gebruik werd gemaakt. Op deze woensdag, de 15e november, is er een feestelijk programma samenge steld waarvoor markante theater- produktie-onderdelen zijn uitgeko zen. In het programma, dat om 20.30 uur start, wordt opgetreden door o.a. de kabaretgroep ,NAR met een nieuw repertoire het Duo Jan en Pol uit Leiden eigen tekst en begeleiding - Zanggroep „Triola" met vrolijke, té gekke bijdragen - Jack Keiling met een êénacter Wethouder Smit: MAASSLUIS Door de gemeente wordt naarstig naar mogelijkheden gezocht om op korte termijn één of meer skateboardbanen aan te leggen. Daartoe heeft men al contact gezocht met een onderneming, die deze banen kan leveren. Hen is tevens gevraagd om vrijblijvend een offerte te maken. Vooral nu de justitie aangekondigd heeft, dat er opgetre den gaat worden tegen jongeren, die de openbare weg als schaatsplank- baan gebruiken, wil de gemeente en de Maassluise Sport- en Recrea- tieraad haast maken met de aanleg. Tijdens de MSR-vergadering (van vorige week woensdag) zei daarom wethouder Koos Smit: „We moeten er ernstig rekening mee gaan houden, dat deze sport zich een vaste plaats gaat verwerven in de Nederlandse samenleving". De sportraad wil niet alleen een bepaalde wijk met een baan verrijken, maar zag het liefst, dat er in Maassluis meerdere banen kwamen. Die mening deelt wethou der Smit, maar hij voegt er aan toe: ,,Het is een kwestie van financiële rekbaarheid. Maar wij - zowel de sportraad, als het college van B&W - maken er een serieuze zaak van". Overigens deelde de wethouder des gevraagd nog mede, dat - hoewel de landelijke justitiële autoriteiten maat regelen tegen het skateboardrijden op de openbare weg hebben aangekon digd - de plaatselijke politie nog geen standpunt heeft ingenomen. Wethouder Goudriaan heeft onlangs aangezegd dat de gemeente de leeg staande flats aan de Holysingel zou gaan vorderen. Wat betreft Investor mag de gemeente de eenkamerwo ning best vorderen, maar tegen vor dering van de vierkamerflats zal ge protesteerd worden. Muller: „De leegstaande vierkamerflats willen we verkopen, daarom staan ze nog steeds leeg. Het rendement wat wij als be drijf van deze twee flatgebouwen hebben is te laag. Door de verkoop van een aantal flats schroeven we dat rendement een stuk op. Als het aan ons ligt verkopen we alle flats. Dan kunnen we ons geld weer in een an der project steken." Op het moment zijn er 15 flats ver kocht Gemako' De verkoop en liet beheer van de flats is in handen van Gemako. Hoe vriendelijk de vertegenwoordiger van Investor was, hoe onvriendelijk zijn de mensen van Gemako tegen de be wonersvereniging. Twee maanden ge leden is afgesproken dat het bestuur van de vereniging inzage krijgt in con tracten en boekhouding van het on derhoud aan de flats. Het onderhoud wordt immers door de bewoners zelf Drie zaterdagen achtereen is er een bijzonder mens te gast in het Zolder theater In de Teerstoof. Op de zater dagen 11, 18 en 25 november komt letterlijk en figuurlijk „groot mens" de kleine mensen een onvergetelijke middag bezorgen. Clown Woudi met het sprookje .Jlans en Grietje" Goede wijn Clown Woudi. oftewel Frederik Wou denberg, is als goede wijn: hij be hoeft geen krans en het is vrijwel met zekerheid te voorspellen dat de zaal alle avonden uitverkocht zal zijn. Woudi is niet de poppenspeler van „poppetje gezien, kastje dicht" Hij speelt, of liever vertelt zijn sprook jes op een onnavolgbare wijze met als achtergrond een filosofie die geënt is op de antroposifische levens wijze Kleine volwassene Woudi gaat er namelijk van uit dat het kind in feite een kleine volwas sene is die, evenals de grote volwas sene, niet kan leven zonder dromen. Een kind moet opgroeien tot een evenwichtig gelukkig mens, dat een bepaalde taak in onze samenleving verricht. Geen streber, geldjager of iemand die geestelijk op zijn tenen loopt. H(j moet gezellig -en wat be langrijker is- sociaal zijn. En dat kan alleen maar als hij kan dromen. Want goqd gedroomd is goed geleefd. En daarbij probeert Woudi te helpen, drie zaterdagen achtereen en eind maart komt hij nogmaals driemaal met een ander programma Tijdig reserveren is gewenst en kan vanaf maandag tot en met vrijdag via het VVV Schiedam, tel. 2666000; vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455. Ge reserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. speciaal dameskleding wandmeubelan, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen I ^^ndustriegebouw^GoudMsin£e^6^Rot«irdanvteLJJ10^2j64^6T toonzalen I =•<*■81. betaald in de vorm van servicekosten. Dezelfde maandag toen Investor in Vlaardingen was, liepen bestuursle den boos weg bij Gemako in Rotter dam. Ze mochten de boeken hele maal niet inzien en werden met een paar onbelangrijke papiertjes het bos ingestuurd. Inmiddels is er een nieu we afspraak gemaakt met Gemako voor het eind van de maand. Het vervolgverhaal over de Holysingel schijnt nu toch langzamerhand een happy-end te krijgen. Sinterklaas zal volgende maand nog wel over de ou de daken moeten lopen, maar het ziet er toch naar uit de mensen aan de Holysingel straks in een stel puike flatjes wonen, die er als nieuw uit zien. „Met riant uitzicht op een ri viertje dat zich door een bebosd land schap kronkelt" (om de advertentie van Gemako er maar eens bij te ha len). Is de familie Lingmont niet ge ïnteresseerd om hun flat te kopen: „Nee zeg we kijken wel uit, dan moe ten we elfhonderd gulden per maand gaan afbetalen." GIJS KONINGS Morgen wordt de derde plantenbeurs te Vlaardingen geopend aan de Dirk de Derdelaan 7. De naam Plantenbeurs geeft reeds aan dat men een ruime sortering ka merplanten in voorraad heeft. Naast de grote sortering kamerplanten, heeft men een uitgebreid assortiment blöemstukjes, droogstukken, cactus sen en een speciale sortering exoti sche planten. Vooral is het de moeite waard om eens te gaan kijken naar de bijzondere droogstukken welke er te koop zijn. Voor de Vlaardingers is de naam SPIJKERS reeds jarenlang een. be grip. Begon mijnheer Spijkers zo on geveer 30 jr. geleden de thans nog op de Schiedamseweg gevestigde plan tenbeurs, zijn dochter verleden jaar de tweede plantenbeurs aan de v. Hogendorplaan 123a, nu is het de VLAARDINGEN - Op 11 november 1978 (zaterdag) organiseert de Vlaarding se Vrouwen Raad een „fancy fair" in het Buurtcentrum „De Haven" (Weeshuis, Weeshuisplein 18 van 's morgens 10 uur tot 's middags 16 uur. De gehele opbrengst is voor de mytylschool „Taman Bunga" in Palembang! De V.V.R. hoopt op veel belangstelling! SCHIEDAM - De afdeling Schiedam'van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en plantkunde stelt ook dit jaar haar leden maar levens buitenstaanders in de gelegenheid zelf een kerststukje samen te stellen onder deskundige leiding. Dit gebeurt op 20 december in zaal „De Wil genburg", aanvang 19.30 uur. De kosten zijn: voor leden 15.- voor niet-leden f 7.-.. inclusief de te verstrekken materia len plus kaats. Inschrijven voor 18 novem ber a.s. door een storting op giro nr. 15.35.790, t.n.v. H.C. de Graaf, Nieuw landplein 96. Schiedam. De deelne merslijst wordt samengesteld in de volg orde van binnenkomst der aanmeldingen. U vindt er uitgebreide Informatie^ over doe-het-zelf materialen en gereedschappen, wonlngveitetering, woningonderhoud, binnen- en buitentuinen, handwerken, handenarbeid, toerisme,hobbies. Grote modelbouwpresentatie. De beurs is open van 11.00u-17.00uen19.00u-22.30u. Zat.en zon.11.00u-17.00u. Trein-toegangsbewijzen op vele NS-stations verkrijgbaar 11 t/k 19 november Ahqy'Rotterdam. beurt aan Kiny Zwaal-Spijkers om sa men met haar man John de derde plantenbeurs te openen. Doordat men gezamelijk inkoopt, kan men de prijzen laag houden en mocht u dus in de gelegenheid zijn om een dezer dagen een kijkje te gaan nemen in deze gezellig ingerich te bloemenzaak, dan zullen John en Riny Zwaai dit zeker op prijs stellen.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1