m Prinses en Prelaat in Maassluis 9 Wasemkappen zijn gevaarlijk f 1?8 h MULTIBONT 281.950 r=w m ssjf Hoog bezoek Er ligt werk te wachten op Inge Duikers aquariun) tentoonstelling GAY VWVFemWtf&nEyritb V41 PffölAWPR J»SJ£S HBxrscAïm M.93SH KAREL DOORMANSTRAAT 358 JONKER FRANSSTRAAT 128 A .BE HAVENLOODS DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 47-571 SCHIEDAM- "Wasemkappen zijn gevaarlijk wanneer deze niet goed aangesloten zijn. Wasemkappen kun nen koolmonoxyde .vergiftingen ver oorzaken. Wasemkappen zijn voor de gemeente Schiedam en voor veel an dere gemeenten een bron van veel er gernis en veel overlast". Dat was de teneur die wethouder Zijdeveld en wethouder Scheeres afgelopen maan dag naar buiten droegen. Zij vertel den dat de gemeente Schiedam acties gaat houden om deze overlast de we reld uit te helpen. Juist nu Sinter klaas in aantocht is blijken steeds CHARLIE Concentrated Eau de Cologne spray van Revlon Fles a 62 gr Van 30, voor MAX FACTOR LIPP0TI0N Voor een mooiere glans van de lippen. In diverse P kleuren en smaken. Per stuk van 6,95 voor PB LEDEREN MAKE UP BEURS MET SPIEGEL Echt lederen beurs, rood of bruin. Van 7,95 voor OUTDOOR GIRL OOGSCHADUW In 18 kleuren; parelmoer en Per stuk van 2,75 voor DE HAVENLOODS oplage Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs. Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven. Uitgave: Maatschappij tot uitgif te van periodieken De Haven loods BV. Directie: J.P. Eillebrecht. Chef redacteur: Kees Jagers. Kantoor: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 010 132170. Postadres uitsluitend postbus 1980, Rotterdam. Bijkantoren: Vlaardingen, Hoog straat 122, tel. 010 352911 en Krimpen a/d IJssel, Weteringsin gel 2, tel. 01807 16899 De Havenloods is, zo blijkt ons telkenmale, een veelgelezen blad. Hoewel wij uiteraard streven naar een optimale (100 procent) be zorging in heel ons verspreidings gebied, komt het voor dat een heel enkel percentage niet of niet op tijd wordt bezorgd. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersser vicenummer 010- 132489 (van 8.30 tot 17.30 uur). Wij zullen er dan voor zorgen dat u De Havenloods ten spoedigste bezorgd krijgt. Veel mensen die in een flat wonen hebben een mechanische afzuiginstal latie, in negen van de tien gevallen voldoet deze manier van afzuiging volledig. Maar de huisvrouwen en hun huisgenoten denken daar vaak anders over, ook wordt een wasem- kap steeds meer, en ten onrechte een statussymbool. Men koopt een wa- semkap, sluit deze vaak zelf aan en dan beginnen de problemen, niet zo zeer voor de gebruikers zelf, maar voor hun onderburen, bovenburen en noem maar op welke andere buren die aangesloten zijn op hetzelfde af- zuigingskanaal. Zo'n afzuigkap ver plaatst een gigantische hoop lucht: gemiddeld zo'n 500 kubieke meter lucht oftewel een luchtkolom van 5 meter breed 10 meter lang en 10 me ter hoog. Ga er maar aan staan. Die luchtkolom moet ergens blijven, door onderdruk komt die luchtkolom met alle schadelijke gassen, zoals koolmo noxyde, en de luchtjes van spruitjes, bruine bonensoep, patat frites, bloemkool en noem maar op onge vraagd bij de buren naar binnen. Is het gek dat dat overlast geeft, is het gek dat de mensen daarover gaan kla- De gemeente Schiedam vindt dat die praktijken afgelopen moeten zijn, en zij hebben dan ook een plan ontwor pen om dit euvel de wereld uit te helpen. Deze week gaat naar alle bewoners van Schiedam een brief uit, waarin duidelijk instaat welke gevaren een wasemkap kunnen opleveren, en wel ke maatregelen genomen moeten worden om dit gevaar te verhelpen. Helaas gaat die brief niet uit naar al le Schiedamse huurders. De brief gaat uit naar alle huurders van de gemeen te Schiedam, daarnaast hebben ook de woningbouwcorporaties toegezegd om mee te werken. Huurdersbelan genverenigingen in de particuliere sector zullen dit zelf aan moeten zwengelen bij hun eigenaars. Om kort te gaan, in de meeste huur contracten staat duidelijk een verbod om wasemkappen aan te brengen. De gemeente geeft in haar nota een aan tal mogelijkheden om wasemkappen aan te brengen, zodat die voldoen aan de eisen die hieraan gesteld zijn. Allereerst zal getracht worden via voorlichting de burgers bewust te ma ken over de gevaren die een wasem- kap met zich meebrengen. Ook zal de gemeente een aantal alternatieven naar voren brengen om deze gefor ceerde afzuiginstallaties toch in huis te hebben. Op de tekening ziet_uhet verschil tussen goed en fout. Moch ten de omwoners nog steeds klachten hebben over een gemonteerde wa semkap dan komt een ambtenaar van Gemeente Werken, nochmaals, mon deling op de gevaren wijzen en op de mogelijkheden van aanpassing. In het uiterste geval, omdat het in wezen niet is toegestaan om dit soort "huis- houdapparaten" ondeskundig, en in de meeste gevallen betekent dat zélf doen, te monteren, zal de gemeente overgaan tot afsluiting van het gas, ook wordt overwogen als al deze maatregelen niet helpen de huur op te zeggen. Zo'n vaart zal het niet lopen, de ge- ite is bereid om iedereen van ad vies te dienen, maar u moet er wel naar luisteren. Niet alleen üw^gemak er mee gediend, maar bovenal de ge zondheid van uw medebewoners en de mindere overlast die u kan geven voor uw buren. Meer informatie is dagelijks te verkrijgen bij de gemeen telijke technische bedrijven van de gemeente Schiedam, Dwarsstraat 42, telefoon 264980 toestel 134. En kijkt u goed naar de tekeningen dan kunt u zelf zien hoe fout u zit wasemkap. rst bad^ flpST m jpl| keuken u bad-^ i bad ruimte i5 aangesloten op gemeenschappelijk Itilatiekanaal, gevolg overdruk ;n het Schommelen, schommelen heen en weer. Stevige houten schommel voor de allerkleinsten. Zitmaat 30 x 40 cm. MjU Hoogte bakje 13 cm. Kompleet met ophangkoorden VLAARDINGEN - De redactie van de Havenloods en de Rijnmond West Combinatie is uitgebreid. Niet dat het nieuwe redactielid al kan tikken, maar dat gebeurt wel snel hopelijk, want werk is er genoeg in die be dompte, slecht geventileerde en ver warmde kelder. Nee, Mari en Gerda hebben een dochter gekregen, met 10 vingers en tien tenen, een kopje vol met donker krulletjes haar en zo als alle pas geboren baby's blauwe ogen. De redactie heeft meegeleefd, oud-redactieleden hebben zelfs een fles whisky op de geboorte gezet, en terecht verloren. Maar de reciactie is nog-niet overtuigd of het werk al af gemaakt is, per slot van rekening moet Annemieke en Hanneke ook nog hun deel aan de overbevolking le veren. Welkom zijn die kleintjes ook, de redactie besluit als al die wereld burgertjes geboren zijn hen te vereeu wigen in een krantenpagina. Mari en Gerda, het is gelukt, gefeliciteert en maak Inge gelijk lid van de NJV. De redactie. MAASLAND.- Vorige week is in een stampvolle zaal van „De Magneet" de Maaslandse Volkstuindersvereniging opgericht. Ruim 80 ingezetenen van het dorp werden lid en stelden een voorlopig bestuur samen. In afwach ting van de Algemene Leden verga dering in januari a.s. heeft men al een gesprek met het Gemeentebestuur aangevraagd, zodat men. de wensen van de vereniging - in de eerste plaats de lokatie voor een volkstuincom plex - kenbaar kan maken. Zij die verhinderd waren om bij de oprich tingsvergadering aanwezig te zijn kunnen zich alsnog als lid aanmelden bij A. Roza, Doelstraat 80, die voor lopig de secretariaatswerkzaamheden zal blijven verrichten. Contributie f. 12.-per jaar. Aanstaande zondag is het groot feest in het restaurant van het tennispark/ restaurant en sauna „de Lage Weide" in Kralingen. Er komt een hand en iedereen krijgt de gelegenheid om op muziek van „Springfield" de been tjes van de vloer te gooien, waarmee de Lage Wei weer een nieuwe acti viteit binnen de muren brengt. MAASSLUIS Vlagvertoon, feestge druis en hoogwaardigheidsbekleders alom. In één week mag de gemeente twee zeer bijzondere gasten ontvan gen. Woensdag j.l. was Kardinaal Al- frink op bezoek bij de naar hem ge noemde R.K. lagere- en kleuterschool in de Steendijkpolder. Oudercommis sie, leerlingen en genodigden, onder wie de leden van het College van B. en W. waren aanwezig. Tijdens deze bijeenkomst werd een portret van de kardinaal onthuld. Morgen, vrijdag 24 november, staat geheel in het teken van Prinses Mar- griet's bezoek en de feestelijke en of ficiële opening van het stadshuis. De. prinses zal om 10 uur bij het nieuwe gebouw aan de Koningshoek arrive ren. In verband hiermee zullen de af delingen van de gemeentesecretarie; de centrale boekhouding; de dienst van gemeentewerken; de gemeente lijke sociale dienst en de V.V.V. voor het pubhek die dag gesloten zijn. Een uitzondering geldt voor de afdeling die, uitsluitend voor aangiften van ge boorten en overlijden, van half negen tot kwart over negen 's morgens ge opend zal zijn. De gebruikelijke don derdagavond-openstelling van de af deling bevolking komt vandaag te vervallen. DAMMEN - Dankzij een grote inzet en een enorme vechtlust lukte het VDV om de sleutelwedstrijd tegen het Vlissingse Lammerenburg te winnen. De Vlaardingers wonnen met 14-6 en daarmee hebben ze de kans om de degradatie te ontlopen weer geheel in eigen hand. Met eigen handen Klassiek bureau Dit klassieke bureau komt door zijn fraaie eenvoudige vormgeving tege moet aan het verlangen van de heden daagse nostalgie. Dit bureau is ca. 92 hoog, 84 cm breed en 91 cm diep en gemakkelijk te maken. U kunt de tekening bestellen door 10,- over te maken op postgironummer 3567600 t.n.v. Karweipost BV, Vleuten, onder vermelding van tekening nr. 1307. SNIJMACHINE SLECHTS GASAANSTEKER SLECHTS v. Noortwijckstraat 36 Groene Hilledijk 223 Zwartjanstraat 110 Vierambachtsstraat 15 Schiedam: Grote Markt 3 ICht: Vriesestraat 25 Haag: Hoefkade 536 m: Westwagenstraat 59 Delft: Oudelangedijk 11 Tal. 010 -15 61 40 VLAARDINGEN Het aantal brandweerduikers in het Waterweg gebied is met vijftien man uitgebreid. Voor het Rijksbrevet "Duiker bij de Brandweer" slaagden afgelopen donderdag alle cursisten van de ge zamenlijke duikopleiding van de brandweerkorpsen Vlaardingen, Maassluis, Schiedam en Capelle aan de IJssel. De eindproeven voor het buitenwatergedeelte vonden plaats in het Vlaardingse Buizengat en werden afgenomen door de examencommis sie van de Rijksinspectie voor het Brandweerwezen uit Den Haag. De geslaagden brandweerduikers zijn J.A. van Vendeloo (Brandweer Maas sluis), R.C.H. Dijke en A. Bovenkerk Brandweer Capelle aan de IJssel), G.M. van Biezen, R.N. van Deude- kom, W.F.C. Klein, J.B.Mols, H.C. Molijn, M.J.C. van der Smissen en M. Spanjersbergh (Brandweer Schiedam) A.Brobbel, J. Kuipers, A.R.Meijer, Verbaarschot en C.A.Verschuure Brandweer Vlaardingen). De kandidaten werden opgeleid door duikinstructeur J. van der Lugt Brandweer Vlaardingen) en W.J.C. Sjoerdsma Brandweer Schiedam). WK praat weer over zaalvoetbaltoernooi SCHIEDAM - Wanneer het WK lukt sponsors te vinden dan zal er in maart en april 1979 weer gespeeld kunnen worden om het zaalvoetbal kampioenschap van Schiedam. Het toernooi werd in 1977 voor de eerste keer gehouden en door Martinit ge wonnen. Omdat WK dit jaar al zijn aandacht moest richten op de bouw van het eigen clubgebouw in park Blijdorp is er in 1978 niet om de enorme, uit Ja pan geïmporteerde, wisselbokaal ge voetbald. Stelt VVK-voorzotter Ruud Koojjmans: „We werken intern aan de voorbereidingen van een nieuw toernooi, maar een goede sponsor heeft zich nog niet gemeld. Deze zoeken we, omdat zo'n toer nooi onze financiële draagkracht te boven gaat. We hebben inmiddels wel enkele gesprekken gevoerd met geïn teresseerde bedrijven, maar er is nog niets afgerond" Pampasgras(Cortaderia). In pot. De laatbloeier die zil veren pluimen krijgt als de andere planten beginnen af te sterven. Bloeitijd sept-nov. Groeihoogte ca. 180 cm. Normaal 5,90. Donkerblauwe konifeer( Cham Laws Alumi) met kluit.Pyramidaal groei end, 's winters kleurhoudend en winterhard. Groeihoogte 40- 60 cm. Normaal 6,95 Juniperus Squam Meyeri, met kluit, een van de beste koniferen Maat 20-25 cm. Normaal 6,95 Zuilvormige blauwgrijze jeneverbes (Juniperus comm. Suecica). met kluit. Jeneverbes met 'n zuilvormige groeiwijze. Blauwgrijze naalden. Geschikt als haag en las solitair, (prachtig in een heide-tuin) Maat 40-50 cm. Normaal 9,75 Éénmaal geplant jarenlang genot voor nog geen 3 gulden per stuk. yjElectrolux VAN 378 - VOOR SLECHTS 260* Rotterdam: v. Noortwijckstraat 36 Groene Hilledijk 223 Zwartjanstraat 110 Vierambachtsstraat 15 Schiedam: Grote Markt 3 Vriesestraat 25 Hoefkade 536 Gorfcum: Westwagenstraat 59 Oudelangedijk 11 Tel. 010 -15 61 40 fel tennistoernooi. De wedstrij den worden gespeeld in de Koop mansbeurs. De technische leiding be rust bij de Schiedamse tafeltennisver enigingen. Aan het toernooi kunnen deelnemen leerlingen van de vijfde en zesde klassen van het lager-onderwijs (zij spelen op dinsdag en woensdag) en leerlingen van het voortgezet on derwijs (speeldagen op woensdag en donderdag). De Maassluise Sport- en Recreatie- raad (MSR) heeft zichaccQord verklaard met een voorstel van het college van B& W aan de gemeente raad om een krediet van bijna 20000 gulden beschikbaar te stel len voor de uitbreiding van de honkbalvoorzieningen bij MSV'71. Daarmee zal de backstop worden uitgebreid en wordt een gravelloopbaan aangelegd naar het eerste en derde honk. riviera-hal rotterdam Kom en verdiep u in de DIERGAARDE BLIJDORP ANPfEEMWIBOMTIPPPeWS Q-A -. iJUsiKJWUMirr»!^ NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN Rotterdam, 010-127546, Rotterdam, 010-138065, ma 13-18 uur, di, woen vrij 9-18 uur, do 9-21 uur, za 9-17 uur Mulitbont ook in Amsterdam - Eindhoven - Arnhem - Leeuwarden.

De Havenloods | 1978 | | pagina 3