Komt dat zien, komt dat zien ingegrepen worden Arbeidsbureau krijgt nieuwe directeur Door-en-door eiken ^rstaarktjbo^ Meubelfabriek M Oisterwijk Gusto wordt per afslag verkocht IHC GUSTO Kramer stapt op Hondepoep, hete zaak Er moet SLAAPKAMERS Beroepen manifestatie SCHIEDAM Hij lijkt een beetje op m'n opa, die Harberts. M'n zijn kamer in het arbeidsbureau om persoonlijk gerichte oplossin- opa is nooit directeur geweest nraar eigenlijk was Harberts dat ook gen aan te dragen voor hen die hun baan kwijt waren geraakt, niet. Vijf jaar lang was deze bescheiden aristocraat te vinden op Niet dat ik hem ooit gezien heb, maar van horen zeggen moet het een aardige en harde werker geweest zijn. Als ik kwam was hij in ieder geval altijd op pad of druk bezig met belangrijke zaken. geschreven met het verzoek om terview. Het reilen en zeilen van ?o'n be langrijk instituut was mij danig gaan in teresseren. En harde werkers zijn het. De heer Harberts zelf bijvoorbeeld heeft in al die maanden nog geen tijd gehad om mij terug te schrijven. Het zij hem vergeven natuurlijk. Onge twijfeld heeft hij zich ingezet voor be langrijke zaken. Wie daar over mee kan praten mag het zeggen. receptie in „Landvreugd" waren meer dan tweehonderd gasten. Diverse burge meesters, politiecommissarissen, ge meenteraadsleden welzijnswerkers en di recteuren waren gekomen om afscheid te nemen. Weinig buitenlanders en wer kelozen echter, maar ach, dat zouden er ook een beetje te veel worden. Ook uit de stuurgroep Sociaal Cultureel werk was niemand aanwezig. Opvolger van Harberts wordt de heer Van Lent. Nu al wordt gezegd dat het een progres sief en dynamisch figuur is. Hij komt uit Delft. Van de vele kandidaten beantwoordde hij het meest aan de wensen van perso neel en bestuur. Huidige onderdirecteur Steehouwer had wellicht zelf wel graag in aanmerking willen komen. Zo is Har berts destijds ook directeur geworden. Maar ja, zoals het in het bedrijfsleven ook gaat wint de beste nu eenmaal. GIJS KONINGS Massief, geloogd eiken 12 jaar garantie ongekende service voorzien van eigen brandmerk Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. MAASSLUIS - In de vergadering van B. en W. van dinsdag 21 november j.l. is een schrijven van de heer H. Kra mer binnengekomen met het verzoek hem per 1 maart 1979 ontslag te ver lenen als Secretaris der Gemeente. De reden van dit verzoek is het aanvaar den van een funktie in het partiku- liere bedrijfsleven door de heer Kramer. De heer Kramer, die vanaf 1957 in diénst der Gemeente is, heeft een betrekking aanvaardt bij ■'een projektontwikkelings-maatschap- pij buiten Maassluis. Het ligt in de bedoeling dat de gemeenteraad in de vergadering van 4 december a.s. dit gevraagde ontslag zal verlenen. studie- en beroepen- manifestatie 7-12 december in Ahoy' Geopend: dagelijks, behalve zater dagavond en zondag van: 09.00- 12.30 uur, 13.30-17.00 uur. 19.00-21.00 uur. Toegangsprijs: volwassenen f.1,-, scholieren f.0.50. SCHIEDAM Joop van Broekhoven, de onvermoeibare organisator van de Jeugdland - activiteiten in de school vakanties maakt zich zorgen over de toenemende vervuiling van speelvel den door dieren. Zeg maar gerust hondepoep op het gras. Werd vroeger de sport en spelactivi teiten voor de jeugd geconcentreerd op één punt, sinds twee jaar trekken Van Broekhoven en zijn medewer- kers(sters) de wijken in. Elk pleintje en sportveldje in een wijk wordt benut om leuke dingen te doen. Maar helaas menig kind komt thuis onder de vieze kledder. Jeugdland heeft ,,het fijn bezig zijn" hoog in het vaandel, sport en spel nemen daar een belangrijke plaats in, op deze manier kunnen kinderen hun overtollige energie en een „stuk" agressie kwijt, maar die vreugde wordt behoorlijk bedorven door het overal aanwezige hondepoep. In 1977 werd door Joop van Broek hoven alleen op het grasveldje van de Marconistraat een behoorlijke hoe veelheid hondepoep geconstateerd, maar nu blijken bijna alle speelvelden ernstig vervuild te zijn. Joop van Broekhoven vindt het dan ook maar een kwalijke zaak dat hon deneigenaren hun honden laten poe pen op speelveldjes. Op die manier kunnen kinderen nauwelijks meer buiten spelen, het is gebleken dat sportveldjes in een behoefte voorzien Een totaalhappening die u zeker niet mag missen 16t/mZ6 xJec.78 'Geheel Ahoy' 11 dagen lang in kerstsfeer JWarkt ^unapark Show en dat er zeer druk gebruik van gemaakt wordt. Als deze trend doorzet dan ziet Joop van Broekhoven het tijdstip naderen dat er geen spelactiviteiten meer georganiseerd kunnen worden op de speelveldjes maar dat betekent ook dat kinderen gewoon door de week ook niet meer op het gras kunnen spelen, geen moeder vindt het leuk als zoon of dochterlief onder de hon denuitwerpselen thuis komt. Daarom vraagt hij aan het college om maatregelen te nemen om de velden schoon te houden. In de raadscom missie Ruimtelijk ordening van afgelopen maandag kreeg wethoudet Zijdeveldt dan ook het groene licht om die maatregelen te gaan bedenken en uit te voeren. De heer Poot (CDA) sloeg de spijker op de kop. „Ik vind dat de eigenaren van dieren ook de „lasten" van die dieren op de schou dea-s moeten nemen" Maar de werkelijke schuldigen zijn de dierenbezitters: er zijn in de stad ver schillende hondentoiletten maar daar wordt bijna geen gebruik van gemaakt. Overal zie je tegens met de woorden „Honden in de ooot" maar je blijft uitglijden over de poedeltjes- poep" Expositie - Vo SOLARIA ZONNEBANKEN. Wat is de invloed van Solarium, Zonnebank en Zonnehemel op de men selijke huid? Een uitgebreide verkoop en voorlichtingsexpositie waarbij tevens der matologische aspecten worden behandeld en getoond, o.a. Psoriasis en Acne. Informatie en bezichtinging van 14.00 tot 21.00 uur. Op donderdag 30 november vrijdag 1 december zaterdag 2 december In de Doelen. Ingang Kruisstraat 2 Rotterdam. SCHIEDAM - Gusto was al dood nu wordt haar karkas verkocht. In een rokerig zaaltje wordt de laatste akte opgevoerd van het drama Gusto, dat zo'n zeven jaar geleden werd geschreven. Het decor was geheel aangepast voor dit gebeuren, ongewild maar wel doeltreffend. Rose vloerbedekking vol met vlekken, bloedrode stoelen rondom houten tafeltjes, overvol met colaflesjes, omgeval len plastic koffiebekertjes en asbakken afgeladen met sigarenpeu- ken en sigaretten. van Gusto, zij hebben „dag in dag uit" erop gewezen dat Gusto een moderne vooruitstrevende werf is en was. Niemand heeft naar hen geluis terd, maar de opkomst van de kopers kan nu boekdelen spreken, honder den kopers zijn naar Schiedam gekomen om hun deel van de inboe del veilig te stellen. Op het podium de veilingmeesters van Troostwijk uit Amsterdam, bui ten staan de kapitale auto's van de kopers; van heinde en ver zijn ze ge komen om hun „slag" te slaan. Een Belgische uitleg van de veilingvoor- waarden ligt onder handbereik van iedereen. Vooraan op de eerste rij zitten de vertegenwoordigers van de directie van I.H.C. Holland N.V. De laatste bedrijfsdirecteur van Gusto bijna op de hoek, met een beetje pijn in het hart ziet hij de veiling aan. In de zaal de goedgeklede kopers, als buitenstaander kan je je niet aan de indruk onttrekken dat zij op een koopje uit zijn. Geduldig wachten de kopers op het bod van de veiling meester, is het naar hun indruk te hoog dan wachten ze gespannen af totdat iemand schreeuwt: „mijn". Gusto mag niet duur verkocht wor den. Een koopje is nooit weg. Gusto veroudert.' Het is wel eens meer gezegd, maar de catalogus spreekt een andere taal: „Hoogst belangrijke verkoping van een zeer moderne Scheepswerf". Verkooptruc of waarheid? Het laatste is altijd bepleit door de ondernemingsraad Schiedam schiet er niets mee op, de oud-werknemers van Gusto schieten er niets mee op, zij wachten nog steeds op het aanbod van R.S.V. om daar te komen werken. Grappen werden er wel gemaakt, nou ja grappen: „een kast zou aan elkaar gelast zijn" die ging dan ook weg voor een paar tientjes. Een koper scheen, volgens de veilingmeester, „vele bazen" te hebben. Grappen maken over een verkoping van een werf, waar honderden men sen door gedupeerd zijn, dat mag niet mogelijk zijn, maar de kopers kennen alleen globaal de ondergang van Gusto; de Telegraaf die je op veel tafeltjes zag liggen, heeft er nooit overgeschreven, alleen maar dat de werf dicht ging. wandmeubelen. bankitellen anz. Nergens zo'n keui. Fabriekstoonzalen ^^jndu«triagabouw^w^M»ingljB6^otterdam^taL^1^^2jM^6^^ Generaties Schiedammers hebben aan de werkbanken gestaan, generaties Schiedammers hebben de gereed schappen gehanteerd die nu voor een appel en ei verkocht worden. Gene raties Schiedammers kunnen vertel len over veilingnummer 369: de „Frank Hogedruk" cleaner met elek trische verwarming. Generaties Schiedammers kunnen verhalen over veilingnummer 1874; de „Kongskii- de" oliegestookte heteluchtkanon. DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 27e JAARGANG NO. 46 Deze week: oo HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 I editie P SCHIEDAM Ze worden naverkocht voor een habbekrats. Alles, maar dan ook alles wordt verkocht, van vertical water- boiJers in de houten barakken tot een „Noble en Lund" cirkelzaagmachine in de ijzerzaagloods. Alles moet weg alleen het geraamte blijft staan want dat staat op de voorlopige lijst van Monumentenzorg.

De Havenloods | 1978 | | pagina 1