Werkgroep Amnesty vraagt medewerkers Weg voor werkgelegenheid natuur- ■weg? Er werd alweer orgineel getrouwd in Schiedam 3? Een zonnetje in donkere dagen moo "M.O.v*h1923" Gemeentebestuur met zichzelf oneens Sunny-club in Amstelbron Leve de toekomst, nou j a. Openingstijden Nieuwjaarsfeesten Streetparade voor joumalistenhuwelijk MONTEUR BEDRIJFSWAGENS IRYDER^ TRUCK praktijkdiploma boekhouden m.b.a.-s.p.d.-accountant a.a. boekhouden m.o. IA0M.0E wtüim DE HAVENLOODS DONDERDAG 4JANUARI 1979 1-231 oever van de waterloop staan monu mentale, vaak zeer oude boerderijen, die door ophaalbruggen met de bui tenwereld verbonden zijn. De Polder- Niettemin heerst er hier en daar on gerustheid over de plannen van de gemeente. Als natuurgebied naast in dustriegebied ben je nooit veilig in SCHIEDAM - Als Gemeentewerken zijn zin krijgt, komt er een brug over de Polderwetering ergens op het niet bebouwde stuk ten westen van de Oude Dijk. De brug wordt onderdeel van een wegverbinding tussen het industriegebied 's-Graveland en een der gelijk terrein, dat de gemeente Rotterdam in de West-Abtspolder aanlegt. Op het Stadskantoor gelooft men, dat een goede wegver binding tussen de beide industriegebieden de werkgelegenheid kan bevorderen. De raadscommissie gemeentewerken moet blijven, heeft al gezegd geen bezwaar te heb ben tegen het voorstel. B en W hebben nog geen mening uitgespro- De Polderweg is inderdaad een uniek ken. Wel publiceerde wethouder Zij- stukje Hollands landschap. Ze loopt develd in 1976 een nota waarin hij langs de Polderwetering van de Schie zegt, dat de Polderweg onaangeroerd naar de Poldervaart. Op de andere van respectabele ouderdom. Vervuiling De gemeenschap die daar van ouds her woont, raakt steeds meer inge klemd door de oprukkende industrie. SCHIEDAM - De majorettes van OBK paradeerden en wethouder Post hoorn waagde een schuchtere wals. Deze vermeldenswaardige tafere len vonden plaats op de eerste avond van de Sunny Club in café Restau rant de Amstelbron op de Broersvest. De Sunny Club - een nog jonge sociëteit die zich voornamelijk op alleenstaanden richt is vóór die tijd te gast geweest in Het Paviljoen aan de Admiraal de Ruyterstraat. Met haar verhuizing naar het centrum van de stad hoopt zij ook wat meer in het centrum van de belangstelling te komen. De waan van de dag bleek op de be- staan en ook normaal en in een zoekers van de Sunny Club weinig vast te hebben. De heren droegen conservatief gesneden kostuums, ter wijl de dames zich in hun kleding eerder lieten leiden door de eigen (goede) smaak dan door het dictaat van de mode. De discjockey schuwde de aankondiging van de sneeuwbaldans niet. Zijn publiek vulde gedurig de dansvloer, waarbij het de voorkeur gaf aan een correct gedanste foxtrot. In het algemeen zijn de leden van de Sunny Club, zo meldde een bestuurs lid, ruim boven de dertig. Onder de bezoekers vindt men veel mensen die hun partner door de dood of een echtscheiding verloren hebben, maar echtparen ontbreken niet. De leden van de Sunny Club verzetten zich namelijk tegen de gedachte, dat alleenstaanden een afzonderlijke categorie zijn, die zich apart van de samenleving opstelt. Volgens de Sunny Club zijn alleen staanden normale mensen die normaal in de maatschappij willen En dat plezier wordt elke zaterdag avond in de bovenzaal van de Amstel bron geboden. Wie uit zijn schulp durft te kruipen en de stijl van de sociëteit waardeert, moet het er zeker eens op wagen. Het is maar een klein trapje op naar het Ontvangst comité van de Sunny Club. op het gebied van werkgelegenheids- bevordering. Schiedam is in Kethel voornamelijk met de slopershamer opgetreden en dat is men daar niet vergeten. De bebouwing in de landelijke delen van Schiedam-Noord is historisch ge- De zandopspuitingen van Rotterdam zien nog niet zo goed in kaart ge- - de Polderweg loopt parallel met de bracht, wat voortvarende bestuurde- gemeentegrens - verzekeren een flink ren in staat stelt zeventiende eeuwse stuk horizonvervuiling en datzelfde boerderijen plat te laten walsen. In doen de fabrieken van 's-Graveland. Schiedam is dat ook regelmatig ge- Aan de Schiedamse zijde is echter beurd. nog een fiks stuk bouwland, dat deels De bewoners van de Polderweg staan door tuindertjes wordt gebruikt, niet erg sterk. Er zijn wel woordvoer- De weg zelf is ontdekt door sluipver- ders, maar die hebben geen gesloten keer. Steeds meer automobilisten front achter zich. Het lijkt dan ook pogen vanuit Schiedam-Noord snel verstandig, als de Polderwegbewoners Overschie en Rotterdam te bereiken de koppen eens bij elkaar staken. Met via de Polderweg. Dat maakt de ver- een bewonersvereniging kunnen ze keerssituatie er niet veiliger op, voor- veel beter en effectiever onderhande- al omdat een trottoir ontbreekt. No- len. Noord-Kethel kent nog steeds tabelen uit Kethel-Noord hebben de een hechte gemeenschap. Hèt moet gemeente daar al eens op gewezen, niet moeilijk zijn om wat van de Deskundigen menen echter, dat het grond te krijgen, geplande doortrekken van de 's- Want de Polderweg is de moeite Gravelandseweg en de nieuwe verbin- waard. Niet alleen voor de bewoners, ding over de Polderwetering voor maar ook voor de vele Schiedammers meer rust kunnen zorgen. die graag buitenaf wandelen. Zijn we plotseling ingetogen? Tij dens de jaarwisseling kreeg je de indruk dat er veel minder vuur werk afgestoken werd dan vroeger. De mensen stonden er rustig bij te kijken. Uitgelatenheid ontbrak, maar dat kon van de kou komen. Het vroor een graad of tien. Toen ik een uur of wat later van de ouderlijke woning naar mijn eigen flatje glibberde, was het rus tig in de straten. Er brandde nog wel veel licht in de huizen, maar lawaai kwam er niet uit. A Heen op de Dam schalden Ed en Willem Bever op volle sterkte naar buiten, terwijl iemand op de Hoog straat Corry Brokken kennelijk het meest wist te waarderen met de volumeknop van de stereo-in stallatie helemaal uit. Niemand maakte juichend rondedansjes met mij als gedwongen partner, nie mand brulde mijn naam van de an dere kant van de weg. De paar be kenden die passeerden zeiden har telijk: „Gelukkig Nieuwjaar". En ze gingen huns weegs. Achen ikzelf. Om twee uur zat ik alweer in mijn ribcord fauteuil naast de grammofoon. Ik weer stond de verleiding om net als die mensen op de Dam en de Hoog straat knoerthard platen te draai en (maar dan van Henry Roy and his Band, MSF 50334) en nam een boekje ter hand, wat ik die mid dag van Herman Noordegraaf ge leend had, een serieus werkje over het christen-socialisme. Verleden jaar om die tijd was ik nog lang niet moe, om het maar zachtjes te zeggen. Zou iedereen in Schiedam er nu zo aan toe zijn? Hebben we ge noeg van al te uitbundig slemp-, en scheeuwpartijen? Lieten we ons misschien toch beïnvloeden door de astroloog die bij Willem Duijs allemaal rampen ging voor spellen en derhalve door de grote entertainer gestopt werd? Vinden we het vuurwerk gewoon te duur worden? Of vertrouwen we niet meer op de toekomst? 1979 is het laatste jaar van een niet tot vrolijkheid stemmende de cennium. We begonnen het vol op timisme - mijn generatie althans ervan uitgaande, dat de prestatie maatschappij zou worden vervan gen door iets menselijks, 't Is alle maal vervlakt, vergeten. Zoals de gladde, platte disco de popmuziek van deze tijd is, zo zijn alle idealen van vroeger vervangen door het streven naar een eigen huisje vol planten met een lieve levenspart ner erin. We proberen de wereld niet meer te veranderen, we pro beren haar buiten te sluiten. Dat is de dufheid van de jaren zeventig: Maar de wereld laat zich niet bui tensluiten. Die komt op den duur altijd binnen.. Diep in ons hart weten we dat met al die klimplan ten, de stereo-set en de lederen driezitsbank. We weten dat hij binnenkomt met slecht nieuws en daarom durven we al niet meer zulk groot feest te vieren. Is dat de geest van het decennium Nee, het is de geest der eeuw. Pes simisme reist als een zwarte scha duw mee met de hele twintigste eeuw. Zwar'kijkerij in al zijn ma ten en vormen heeft steeds kun nen rekenen op ruime belangstel ling -- en op gqloof. Alleen de aard van de sombere toekomstvoorspelling verandert. Ging het voor de oorlog nog om de ineenstorting van het kapita lisme, daarna zou de catastrofe te weeg worden gebracht door de ato atoombom, vervolgens via de ver pesting van het milieu en tenslotte door de grondstoffenschaarste. Ten onder is de wereld nog niet gegaan. Het atoomgevaar is aardig onder controle, de verbetering van het leefmilieu vindt in veel landen voortgang en in de.wetenschappe lijke tijdschriften vind je veel sug gesties voor nieuwe (en heel oude, vergeten) energiebronnen. Een maatschappij gaat te gronde, als ze haar vindingrijkheid verliest. Dat is met de onze nog niet ge beurd. Goed, de inrichting van het aards paradijs laat op zich wachten. Dat zou mijn generatie, even doen. maar we zijn er om een óf andere reden nooit zo aan begonnen. Doormodderen maar. Het kan er ger en hopelozer. Leve de toe komst. HAN VAN DER HORST. In verband met de invoering van een nieuw dienstrooster voor het gemeen telijk havenbedrijf zijn met ingang van 1 januari 1979 enkele beperkin gen aangebracht in de tijden, waar binnen de Havenbrug en de Schans- brug voor de scheepvaart kunnen worden geopend. Vanaf genoemde datum zijn deze tij den als volgt: - maandag tot en met vrijdag van 05.45-21.00 uur (was tot 22.00 uur); - zaterdag van 06.45-13.00 (was van 05.45-19.00 uur). Bij het vaststellen van deze tijden is rekening gehouden met de opgedane ervaring, dat er in de nu vervallen uren nagenoeg geen doorvaart door de bruggen plaatsvindt. SCHIEDAM- De Jeugdhaven Nieuw- land organiseert in samenwerking met Sociëteit 16 plus en Sociëteit Octopus op zaterdag 6 januari een Nieuwjaars Disco Bal met medewer king van Martin Green. Het bal wordt gehouden in de zaal aan de Albarda- straat 69 en begint om 20.00 uur. De toegangskaarten kosten f. 3.-. Sociëteit Q.T.? houdt op zaterdag 6 januari een grandioos nieuwjaars feest, opgeluisterd door de Schiedam se groep "De Brinta Brotsers". De sa menstelling van de groep blijft een verrassing, omdat de groep gefor meerd wordt uit leden van verschil lende bands, waaronder Joe Boume and Center en The Hoochie Coochie Band. In elk geval wordt het op 6 januari vanaf 21.00 uur in QT? aan de Nieuwstraat 12 een swingend feest. SCHIEDAM-Sinds enige tijd is er een plaatselijke adoptiegroep van Amnesty International die zich inzet voor vrijlating van poli tieke gevangenen. Daarnaast is er een werkgroep die probeert om zoveel mogelijk bekendheid aan het werk van Amnesty Interna tional te geven. Op 10 december 1948 werd de Uni- de beide verdragen officiéél erkend, versele Verklaring van de Rechten Ook Nederland heeft de verdragen van de Mens met algemene stemmen nog niet bekrachtigd, hoewel men er door de Algemene Vergadering van wel mee bezig is. de Verenigde Naties aanvaard. Het is echter slechts een verklaring, er zijn In het kort komen de rechten van de geen verplichtingen aan verbonden, mens, nu al zo'n 30 jaar geleden op Daarom werden in 1966 twee verdra- papier gezet en door de Verenigde gen ontworpen over de politieke Naties aanvaard, op het volgende burgerrechten, manelijk het recht op neer: vrijheid, veiligheid en privacy en de - niemand zal worden onderworpen ekonomische, sociale en kulturele aan martelingen of andere wrede, rechten zoals recht op arbeid, eerlijk onmenselijke behandeling; loon, eten en vakverenigingen. Van - niemand mag zonder reden wor de 140 landen die lid zijn van de Ver- en gearresteerd, gevangen gehou- enigde Naties hebben maar 40 landen den of verbannen; iedereen heeft recht op vrijheid van gedachte, van geweten en van godsdienst; tele mensenrechten. Daarbij gaat het dan vooral om willekeurige gevangen houding, martelingen^ oneerlijke pro cessen en de doodstraf. Zo is vorige week het China-rapport uitgekomen, iedereen heeft het recht op het resultaat van 3 jaar grondig onder- u_uw„_ - zoek door Amnesty. Daaruit blijkt dat in China duizenden politieke ge vangenen zijn. Verder heeft men in de afgelopen maanden aktie gevoerd voor verbetering van de mensenrech- Guineé, El Slavador en Oegan- Amnesty International werd in 1961 opgericht, met als doel het werken voor de vrijlating van mensen die ge vangen zitten vanwege hun ras, ge loof of overtuiging. Nu in 1978 is Amnesty International een wereld wijde beweging geworden met meer dan 200.000 leden die zich inzetten da. Wie meer wil weten over het werk voor de vrijlating van poütieke gevan- van Amnesty International, zelf mee genen (het werk van adoptiegroepen) wil werken of het werk wil steunen en het publiek informeren óver het kan kontakt opnemen met Atie van Op vrijdag 29 december huwden op het Schiedamse stadhuis de journalis ten Gijs Konings en Jeannette van Huijsstede. Gemeenteraadslid Gerard Verhulsdonk was ambtenaar van de burgerlijke stand. De bruid droeg een donkerrood wol len matelpakje met daaronder een witte coltrui. Over dit alles heen had zij een donkerbruine cape geslagen. Bovendien droeg zij een wit wollen dophoedje met rand. De heer Konings had voor de huwe lijksplechtigheid een tenu gekozen van wit en beige, 's Avonds op de re ceptie was de bruidegom in het rood. In zijn toespraak ter gelegenheid van het huwelijk zei de heer Verhuls donk, dat het jonge echtpaar voor taan dagelijks samen een krantenko lom moesten vullen, ook als het nieuws slecht was of zelfs geheel ont brak. Het huwelijk van de heer en me vrouw Konings heeft overigens in de binnenstad nogal wat opzien gebaard. De jonge echtelieden trokken name lijk met hun gasten te voet naar het Stadhuis. Daarbij werden zij vooraf gegaan door de Jazzterday Band die met uitgelaten dixielandmuziek de aandacht van de passanten op dé stoet vestigden. Bovendien waren ve le fotografen tegenwoordig. Mevrouw Konings zal ook na haar huwelijk haar werkkring niet verla ten. Zij is redactrice bij de Schiedam- sche Courant. De heer Konings blijft zijn bjjdrage aan de redactionele tot standkoming van de Havenloods leve ren. Welke monteur wil vooruit komen en stelt het op prijs zelfstandig te kunnen werken in een dynamisch bedrijf? Wij zoeken een allround monteur voor ons wagenpark in Rotterdam. Vanzelfsprekend worden Uw gegevens strikt vertrouwelijk behandeld. RYDER EUROPE B.V. Té Waalhaven Zuidzijde 6 3088 HH Rotterdam. Tel. (010) 295977 's Avonds na 19.00 tel. 01804-15171 CURSITSSEN in januari/februari 1979 aanvang nieuwe en herhalingscursussen voor: prospectus en inlichtingen bij: K.J.A. v.d. Broek, Jonker Fransstraat 67c, 3031 AN Rotterdam. Tel. 010- 137526, b.g.g. 01807-12930. Mevr. H.T.M. v.d. Maarel, Karperdaal 53, 2553 PB Den Haag Tel. 070- 234459. Mevr. W.M. van Berkel. Bosscheweg 125, 5015 AB Tilburg Tel. 013-421719. B A. de Reyer, Dalbergen 24, 4834 AE Breda. Tel. 076-651774 Mevr. C. van Noppen, Hulstbosakker 33, 5625 VR Eindhoven. Tel. 040- 419157 NYLON BLOEMTAPIJT rolstoelvast en uzersterk. In 3 enorme mooie kleuren. Vakkundig en GRATIS GELEGD! Voor c/)fs WOLLEN BERBER 400 cm. breed, prima kwaliteit 'n juweeltje voor uw kamer.. Vakkundig en GRATIS GELEGD! zware kwaliteit NOPPEN BERBER Ie keus Overal veel duurder Bi) ons... Alle soorten PLAVUIZEN ENORME LAGE PRIJZEN! SCHIEDAM: Nw. Mathenesserstraat 32 Tel: 010-732562-732489 'f/"TV'""* ROTTERDAM: Adm. de Ruyterweg 16-18 Tel: 010-144860

De Havenloods | 1979 | | pagina 11