Schiedams verlanglijstje1 -IBS3 'HG GUSTO voor 197 9 Ha0S03S 7 Wywensenuhet allerbeste voor 1979 m|e KOOPJES IN MSPfOAALZAKEN geen mots kan ze missen in Groot Rotterdam" Belangengroepen uiten hun Nieuwjaarswensen Y> Hoogbejaarde poes vermist SLAAPKAMERSI COLOR-TV 45, 6.50 4.95 Enke 3.50 7our 5.95 57.50 DONDERDAG 4 JANUARI 1979 - 28e JAARGANG NO. 1 DE# HAVENLOODS lij 1 hettQkui HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170 I editie p SCHIEDAM SCHIEDAM - Het nieuwe jaar is ingegaan en goede voornemens zijn aan de orde van de dag. De raad heeft de gemeentebegroting aangenomen, dus de burgerij weet wat haar te wachten staat. Er blijft echter voor een aantal groepen uit de bevolking nog wel het een en ander te wensen over. Die groepen laten we hier aan het woord, om te vertellen wat op hun verlanglijstje voor 1979 staat. Woningnood 1978 enkele mogelijke lokaties door Het Komité Jongerenhuisvesting de gemeente zouden worden aange wenst alle lezers en lezeressen van De wezen. De zaak ligt nu bij het Provin- Havenloods een gelukkig en gezond ciaal Bestuur, september is allang 1979 toe. voorbij en nog steeds is er geen loka- tie genoemd. Het huidige kamp is De vele Schiedamse woningzoeken- ontzettend ver van de stad en de wa den wenst het K.J.S. in het nieuwe Bens staan veel te dicht op elkaar, jaar goede en betaalbare woningen, (brandgevaar!) Enkele kreten van te- iedere huurder moet blijvende huur- leurgestelde woonwagenbewoners: bescherming krijgen en woningkoop- „We hebben maar één wens, we wil- lustigen wordt een jaar zonder hypo- len behandeld worden als mens", theekoverlast en weinig onderhouds- „We hoeven niet te wensen, want wij kosten toegewenst. Speculanten en horen niet bij de mensen", anderen die van de woningnood pro- „We wensen al vijf jaar en 't kamp is fiteren wenst het Komité een erg on- n°8 niet klaar", gelukkig nieuwjaar. Woonwagens Binnenstad Als gevolg van een besluit van de Al vjjf jaar lang wensen de bewoners Kroon zal de gemeenteraad midden van het woonwagenkamp een nieuwe 1979 een nieuw binnenstadsplar lokatie. ten vaststellen. Schiedam 's binnenstad: hoelang nog? WËIÈËiÊMÊiËM Üt R.S. V. laat Gusto-werknemers in de steek nerend stadscentrum. Daarbij wil dat de R.S.VMeding de afspraken<iie komst gaat nog meer verlies van ar men graag de woonfunktie weer zo- met de vakbonden en het Gustoper- beidsplaatsen brengen, 340 stuks bij veel mogelijk naar de binnenstad te- soneel zijn gemaakt, aan haar laars Piet Smit, 300 bij RDM onlangs nog ruggebracht zien. Maar naast wonin- lapt. Zo vindt een verdere afbraak 200 bjj de Waterweg en zo voort gen moeten er ook winkels en so- van onze scheepsbouw plaats; het Het Comité Gusto Open wenst dat In maart 1978 bezetten zij zelfs het De Stichting Binnenstad Schiedam ciaal-culturele voorzieningen komen, offshorewerk, dat voldoende moge- in deze gang van zaken verandering stadskantoor, om aan hun verlangens wenst daarom allereerst dat van de want dat hoort bij de funktie van een lijkheden biedt, gaat naar het buiten- wordt gebracht en heeft daarom een kracht bij te zetten en de aandacht gemeentewege een inspraakprocedure centrum. De bereikbaarheid van het land, de vakkennis van vakbekwaam- open brief gestuurd aan het college en wortwii» wnrH« stadscentrum, zowel voor bewoners heid van de Nederlandse scheeps- van Burgemeester en Wethouders van ale «,..1.1. j de politieke partijen. n gemeentebestuur en bevolking op en werkwijze worden bekendgemaakt. »01, hun situatie te vestigen. De woonwa- als uitgangspunt het behoud en als bezoekers van winkels en andere bouwarbeiders gaat verloren. De toe- Schiedam, genbewoners willen een tenein bin- de versterkingvan het historische ka- voorzieningen moet grote aandacht We hebben niets te wensen, want wij horen niet krijgen vindt de Stichting, terwijl ook een goed funktio- de problemen van industrie en am bacht in de binnenstad moeten wor den bekeken. In de diskussienota over de binnenstad, in 1978 uitge bracht door wethouder Chris Zijde veld, wordt aan deze problemen geen aandacht besteed. De Stichting vindt het noodzakelijk dat zo spoedig mogelijk een verkecrs- cirkulatieplein opgesteld wordt, dat getoetst moet worden aan het bin-' nenstadsplan. Woningen, winkels, behoud van het historische karakter van de binnen stad en een goede bereikbaarheid, dat zal elke Schiedammer wel wensen. De vraag is hoe dat wordt uitgevoerd, komen er warenhuizen, parkeergara ges en betonwoningen, gebouwd door projektontwikkelaar Empeo, die het centrum van Utrecht ook al zo fraai vernieuwde? Of wordt aan dacht geschonken aan kleinschalig heid, wordt de auto geweerd en gaat Schiedam zich duidelijk onderschei den van Rotterdam en Vlaardingen door een geheel eigen sfeer. Het ge meentebestuur stelt dat je ook bij Empeo inspraak hebt, maar zelfs als dat zo is, dan nog zal de projektont wikkelaar als eigenaar en exploitant van veel gebouwen in de binnenstad een ongehoorde machtspositie gaan innemen. En wie zal dat betalen? Niet slopen maar opknappen, vinden Gorzen-bewoners. Onze filialen Hoogstraat en Zuidplein zijn 's maandags reeds vanaf 11.00 uur ge opend. Om het „winkelen" wat aangenamer te maken presenteren wij U, als extra atten tie, bij uw kopje koffie in ons restaurant gratis een heerlijk gebakje uit eigen bakkerij. Dit is wel tot 13.00 uur. VROOWT&DREE8MAM4 Gus to-werknemers De werf Gusto werd in 1978 geslo ten, maar de R.S.V.-direktie beloofde dat er geen ontslagen zouden plaats vinden. Gusto-arbeiders zouden groepsgewijs worden overgeplaatst en de Gusto- Engineering zou voor produktie in Nederland zorgen. Nu, begin 1979, blijkt volgens het Comité Gusto Open' dat hier weinig van terechtkomt. Ruim 150 Gustowerknemers hebben nog geen werk binnen het concern. Van de groepsgewijze overplaatsing is niets terecht gekomen. Door indivi duele overplaatsingen gaat de vakken nis die de Gusto-mensen samen had den, verloren. Wel zijn orders door Gusto Engineering aangetrokken, maar de produktie vindt inhet Verre Oosten plaats. Het comité constateert Schiedamse maatschappelijke en wel zijnsorganisaties en alle onderne mingsraden van de werven van het R.S.V. concern in het Rijnmondge bied en van de scheepswerf Van der Giessen de Noord. Schiedam-Zuid De Bewonersvereniging Schiedam- Zuid heeft een flink verlanglijstje voor het komende jaar. Daarop staan on der andere een gezondheidscentrum, met artsen, een tandarts, kruisvereni gingen en sociale voorzieningen on der één dak Dan wenst men een wjjkgebouw als ontmoetingscentrum voor bewoners en verenigingen en een bejaardenflat aan de Maasboulevard, op de plek waar Total heeft gestaan. Dat is dan de enige plek waar de bewoners nog hoogbouw willen accepteren. Tanker- cleaning moet naar de Maasvlakte, de verkeerssituatie in de wijk moet aan grijpend verbeterd worden, anders vreest men dat er doden vallen en de gemeente moet veel meer gaan doen aan voorzieningen in de wijk. De vuil containers bijvoorbeeld, verzamel plaatsen van rotzooi, zijn de Gorze- naren een doorn in het oog. Het ziet er naar uit dat de gemeente flinke stukken van de Gorzen wil slo pen. De bewonersvereniging zou lie ver zien dat. bijvoorbeeld in de Nieuwe Maasstraat en de Groenelaan zoveel mogelijk woningen worden opgeknapt inplaats van gesloopt Het Overlegplatform Buitenlandse Werknemers, waarin onder andere de Turkse en de Marokkaanse vereniging deelnemen, wil graag dat de informa tie aan buitenlandse stadgenoten wordt uitgebreid en verbeterd Men wenst een huisvestingsbeleid dat aangepast is aan de specifieke pro blemen van de betrokkenen en ook moet er een duidelijker gemeentelijk beleid komen met betrekking-tot de situatie in pensions. Onderwijs en vooral ook het in stand houden van de eigen cultuur, verdie nen extra aandacht. In samenwerking met de huisartsenvereniging wif men zorgen voor een goede informatie over gezondheidszorg en verbetering van de communicatie tussen artsen en buitenlandse patiënten. Tenslotte hebben buitenlandse groe peringen behoefte aan accomodaties voor verenigingswerk en godsdienst- beoefening Ongetwijfeld heeft elke Schiedammer zijn of haar eigen wensen en dit over zicht is uiteraard onvolledig. Toch is het al uitgebreid genoeg om er moe deloos van de worden YVONNE HONTELE altijd. Daarna is ze niet meer gezien. SCHIEDAM Wie heeft Winie de Vjjf jaar geleden is ze met jongen in poes gezien. Ze is een zwarte poes een kelder gevonden, daarna is ze ge- met witte kin, bef, buik en pootjes, steriliseerd en nog later zijn haar kie- zwarte neus en linkerhiel. Vanaf 7 zen er uit gehaald omdat ze een december 's-avonds 10 uur ging ze slecht gebit had.Toen schatte de die- om de hond uit te laten, zoals renarts haar al op ongeveer 12 jaar. -• Ze is een goede pleegmoeder geweest voor een jonge haas en een katertje. Ze heeft fijngemaakt voedsel nodig omdat ze nog maar 3 hoektanden heeft en verder gebruikt ze nog medi cijnen. Misschien heeft ze een ongeluk gehad (vuurwerk of verkeer) of is ze ziek geowrden. Haar familie is heel verdrietig omdat ze niet weten wat er met Winie aan de hand is. Wie haar gezien denkt te hebben wordt ver zocht om, liefst 's-avonds te bellen naar Joka Kreukniet, Johann Strauss- plein 145, telefoon 702135. wandmeubeien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesingal 66. Rotterdam, tel. 010 12.64.61 COLOR brengt haar wensen ook in praktijk door deze maand 10% nieuwsiaarskortina te geven op haar speciale aanbiedingen. Terwijl haar normale prijzen tóch al zo laag zijn. Deze aanbiedingen zijn en worden echter niet geadverteerd. U moet zelf wèl de moeite nemen om te komen kijken. En aldus te profiteren. COLOR heeft het beste voor U in het nieuwe jaar' BERGWEG 64 KORTE HOOGSTR. 10 I SLINGE 149 TELEFOON VOOR ALLE FILIALEN 010-654222* Tornado droogrek, het altijd handige en zeer solide droogrek met een drooglengte van 29 meter. Geheel inklapbaar voor buiten en binnen drogen. Van 72.50. Onze prijs Schitterende raamhangermet afbeelding Sarah Kay I Hld!HU Leifheit rolveger. Supercontainer met stofmeter en roterende borstels. NIEUW. Prijs van 63.90 voor 671 45.- RotterdamCentrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Geldig t/m zaterdag Diamagazijn. Hardplastik met 2 universeel magazijnen voor 50 dia's, per stuk kapstok met draaibare kop De ruimtewinners in uw keukenkastje zijn deze draaiplateau's. Anti-slip badmat. Slipgevaar in badkuip of douche nu voorgoed voorbij. Maat t 50 x 50 cm Van 6.95 O AC voor ViSPw 12 BOWLING - De tijdens de kerst dagen in Bowling Musis Sacrum ge houden dubbel-wedstrijden werden gewonnen door W Sassen/L van dei Zwan (met 2981 pins). Tweede werd het koppel C Mijnsbergen/E Groen (2871) De hoogste game werd tijdens de voorronden gescoord P Manne scoorde 277 pins. De finale individueel werd gewonnen door W Clerckx (205.8) HUUR uw ORGEL

De Havenloods | 1979 | | pagina 1