HAVENLOODS Broekpolder is verkocht Carnaval in Vlaardingen 2gulden! elk 2e kledingstuk Scholenkrant r Democratie met handjeklap SLAAPKAMERSI Aanstaande zaterdag bij V D Prestatieloop in Staelduinse Bos DONDERDAG 25 JANUARI 1979 - 28e JAARGANG NO. 4 oplfebr.o.s. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 I 6dltl6p SCHIEDAM inlichtingen en advertentie tel. 132170, toestel 22 Oorspronkelijk zouden er huizen komen in de Broekpolder. Het nieuw opgespoten terrein ten noorden van Vlaardingen ligt lekker centraal. De Rijnmondraad kwam in 1974 met een streekplan waarin de polder na 1986 van woning voorzien zou worden. De gemeente Vlaardingen zag dat niet zitten. Zij had, en heeft meer behoefte aan een groot recreatiegebied en plande in het gebied een omvangrijk bos. In het voorlopige structuurplan van april vorig jaar geeft Vlaardingen dan ook een recreatieve bestemming aan de polder. nen maken. Het structuurplan voor Vlaardingen maakt melding van 4000 nieuwe woningen die tot 1986 gebouwd gaan worden. Allemaal in de open plek ken in het centrum, in Holy-noord en Holy-centrum. Maar een structuurplan is niet juridisch bindend. Er zijn dus twee bestemmin gen voor de Broekpolder. Het plan van Rijnmond, dat door de provincie is vast gesteld en dus rechtsgeldigheid'heeft en het Vluardingsplan. dat voorlopig niets meer dan een wens is. Pas wanneer Vlaardingen met een be stemmingsplan komt voor de polder, speelt'haar mening mee in de regionale planning van de hogere overheden. Al hoewel de polder op Vlaardings grond - gebied ligt kan zi j bi j het vaststellen van een bestemming, voor de Broekpolder nog danig last krijgen met Rijnmond. Immers, vorig jaar september nam de t weede Kamer een voorstel aan van Minister Wiegel, waarin Rijnmond re gionale bestemmingsplan kan vaststel len. En Rijnmond heeft voor de Broekpolder een regionale bestem ming. I)e huizen die er moeten komen Zijn immers niet alleen voor Ylaardin- gers maar ook voor ingezetenen van an dere gemeenten van het Rijnmondge bied. En tegen dit punt maakt Vlaardingen juist bezwaar. Zij wil geen overloopge- meente worden van grote broer Rot terdam. Het plan van Hardingen heeft ook'een regionale functie. Het recrea tiegebied staat ook voor iedereen open. De tegenstelling Rijnmond-Vlaardin- gen is nu duidelijk. Het voortvarende Vlaardingen dacht: ..De eerste klap is een daalder waard" en begon in april van het vorig .jaar met de aanpland van bomen. Parachutisten daalden boven het gebied neer en Burgemeester kieboom plantte de eerste boom in de maagdelijke bodem. Wethouder Goudriaan (stadsontwikkeling) van Vlaardingen was en blijft pertinent in zijn Opvatting: „Geen huizen, in de Broekpolder". Maar iedere gemeente moet uitbreiden en moet daartoe plan- Compromis Nu blijkt dat er onderhandelingen zijn gew eest'tussen Rijnmond en de Vlaar- dingse afdeling van de Partij v/d Arbeid over de Broekpolder. Er is een comp romis gevonden. Een bos in de polder mag. maar de mogelijkheid dat er ook woningen komen "wordt niet uitgeslo ten. Zodra Vlaardingen niet voldoet aan de taak die zij zichzélf in het structuur plan heeft gesteld wat betreft het aantal nieuw te bouwen woningen dan komen er woningen in de Broekpolder. Waarom Een nogal opvallende compromis. Im mers wat heeft de stadsvernieuwing te maken met de bestemming van de Broekpolder? Juist, niets. Waarom heeft P v/d A dan deze deal met Rijn mond gemaakt.' Waarschijnlijk moet dit gezien worden als een wissel op de toekomst. Immers als Rijnmond een grote vinger in de pap krijgt wat betrelt regionale zaken, is het alleen maar voordelig wanncet.je als gemeente bij Rijnmond in een gunstig blaadje staat. Wat gebeurt er namelijk als Vlaardin gen straks met een bestemmingsplan voor de Broekpolder afkomt. De Pro vincie moet dat goedkeuren. Maar diezelfde provincie heeft allang een streekplan van Rijnmond goedgekeurd, dat ceu heel andere bestemming voorde polder aangeeft. Vroeger of later moe ten die twee overheden botsen. Door de koppeling van de Broekpol- Geen woningen als Vlaardingen zijn derbestemming aan de stadsvernieu- stadsvernieuwing op tijd klaar heeft, wing vangt de PvdA nu twee vliegen in Tegelijkertijd wordt naar de Vlaar- een klap. Zij komt Rijnmond een eind dingse wïthouder Bas Goudriaan een tegemoet, maar bouwt een zekerheid in. waarschuwende vinger opgeheven. Hij krijgt zijn bos als hij een beetje haast maakt met zijn stadsvernieuw ing. Al die inspraak en projectgroepen houden de hele gang van zaken maar op en het is in het verleden al meer gebleken dat er wat betrelt inspraak binnen de Partij van de Arbeid verschillende meningen tegen over elkaar staan. Verontwaardiging Toen het CDA VlaartWrrgén' vafr dft "of M eeïr Wofekjwld^os^ compromis hoorde bracht fractievoor zitter Jo Schriel meteen een persbericht uit waarin hij zijn verontwaardiging over het gebeurde uitsprak. In Vlaar dingen zitten P v/d A en CDA samen in het college. Schriel onderkende ook de stok achter de politieke deur'van het compromis en maande de gemeente tot haast in haar stadsvernieuwing. Ook waarschuwde hij voor vertragende ele menten binnen de stadsvernieuwing, waarmee hij de diverse bewonersgroe- pen bedoelt, die met de inspraak een hoop te maken hebben. Zoals het er nu voprstaat heeft Vlaardingen de keus jtussen: a) mspraak in stafjsy^rjiieuwine klafheV™Im "Vu'-'Bid hHndj<l zeker: De Broekpolder is onder- een eventuele vrijheid van beslissen klap heeft gespeeld met Rijnmond, zal hands verkocht voor een twijfelachtige voor Vlaardingen. Vlaardingen handje klap moeten gaan prijs. Rijnmond heeft per slot van reke- spelen met de democratie. Want een ning geen enkele garantie gegeven voor Gijs Konings wandmeubeltn, bankstellen enz. Nergens zo'n keu». Fabriekttoonzalen mdmtriegebouw, Goudteiingel 66. Rotterdam, tel. 010 - 12.64.61. VLAARDINGENv l'rins I.upardiltzdiabnstaande zaterdag Vlaardingen niet gen bezoek vereren. Om k wart over twaalf zal hij op de derde etage van de Vlaardingse vestiging van Vroom en Dreesman dé boel op stelten zetten. Onder begeleiding van een heuse bocrenkapel zal aan de prins een herinne ringsmedaille worden overhandigd. Volgens goed katholiek gebruik zal Lu- pardi daarna een puntige speech afsteken.Vanaf die tijd zal de carnavals afdeling geopend zijn. De verkoop van carnavalsartikelen zal dit jaar een spe ciaal karakter dragen. De baten komen namelijk ten goede aan het gehan dicapte kind Voor een grote groep kinderen zal een groots carnavalsfeest georganiseerd worden. Neerlands Hoop in Stadsgehoorzaal OFFSMBOET IPPQ DPEFF is de naam van het' theaterprogramma l(uctu waarmee Neerland» Hoop in Bange derdag 18 januari dagelijks van 10- door Freek de Jonge Bram 'vermeu- 13 uur en van 10-21 uur. len en Jan de Hont. 4,-, f.12,- fn f.10,-. Plaatsbespre- Neerlands Hoop in Bange Dagen a f.0,30. Kassa geopend vanaf don- OFFSMBOET IPPQ DPEF opgevoerd Dagen tot 1980 op tnernee Uitvoerenden zijn Freek de Jonge, Brain Vermeulen en Jan de Hont] drie., al oudere - jongens die in „DPEF" ondanks grote verschillen in achtergrond en vaardigheden, func tioneren als een eenheid in verschei denheid. Wat zij uitvoeren is in de eerste plaats een voorstelling: geen pseudo-per- soonlijk praatle bij de haard, maar iets wat zij met zijn drieën spelen en waar het publiek naar kijkt. Het is bovendien een voorstelling die niet streeft naar eigentijdsheid en herken baarheid. De kans dat de toeschou wer in „DPEF" zijn buurman op het toneel herkent, is klein, maar latèn wel wezen: daarvoor komt hij ook niet naar een theater. Wel koopt hij een kaartje om deel te hebben aan iets on-alledaags - en dat kan varië ren van een dame met een baard tot een verhaal over iemand die zijn vader vermoordt en met zjjn moeder slaapt. Wie in „DPEF" wil kennis maken met de mens achter de kunstenaar zal teleurgesteld worden. Wie zijn zintuigen wil opensteilen voor een opvoering, voor een kalei- doscoop van tragikomische elemen ten, uitgevoerd in de drie primaire kleuren die in de loop der jaren de huis-kleuren van Neerlands Hoop ge worden zjjn, die is van harte welkom. Stadsgehoorzaal Vlaardingen. don derdag 25 en vrijdag 26 januari, aan vang 20.15 uur. Toegangsprijzen MAASSLUIS Niet alleen atleten, maar ook prestatie-lopers kunnen deelnemen aan de derde trainingj- loop voor de Westland-marathon, die door de Westlandse atletiekvereniging Olympus '70 op zaterdag 27 januari wordt gehouden. Het parcours is uitgezet nabij het Staelduinse Bos en kan, naar keuze, één, twee, drie, vier of vijf keer wor den gelopen. De start is oin 14 uur Inlichtingen bij: Joop Boon. Sand- Ambachtstraat 46, 's-Graven/ande SCHIEDAM - Us of geen ijs, een mouterij moet draaien. Als de grond- stoflen over het water aangevoerd moeten worden kan dat-wel eens moei lijkheden opleveren. Zo ook afgelopen dinsdag. Er moest een dapper ijsb- rekertje aan te pas komen om de weg naar de mouterij van Bols vrij te maken. De „Adma" is nog meer dan ttoee uur bezig geweest om het i js te breken, maar nu het zover is hoeft niemand meer over zijn borreltje in te zitten.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1