■MB DE ^HAVENLOODS Rotterdam baggert zich de blubber V olgende maand weer benefietbal ■HM r1 De Nationale Platenbon Banen voor jonge mensen Remi Poppe bewaakt giftig havenslib 98ct 1195° Djamila in Quibus inwisselbaar bij 1400 aangesloten grammofoon- platenhandelaren in Nederland lUESB Sunlight wil naam wijzigen frmeulen Astrid en C Vandenbos ;r meuten f7SLAAPKAMERSI HUUR uw ORGEL gegarandeerd door de Stichting Nationale Platenbon in sa menwerking met de Nederlandse Middenstandsbank Niet inwisselbaar bij Vroom Dreesman, Free Record Shop, ÉTer Meulen en Capilux. A met recht van koop I vanaf 39.-gld.per maand DONDERDAG 1 FEBRUARI 1979 - 28e JAARGANG NO. 5 ■";fe HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie P SCHIEDAM DEZE WEEK VLAARDINGEN - De voetbalver- eniging Sunlight, die zich in 1974 van de Lever Sunlight-personeelsvereni- gtng los maakte en dadelijk ook de bedrijfsvelden aan de Deltaweg moet verlaten, wil de clubnaam gaan veranderen. Het bestuur lanceerde een dergelijk voorstel onlangs in het clubblad en vroeg de leden om met ideeën voor een nieuwe naam te komen. In het zaterdagvoetbal, zo stelt het bestuur vast, is Sunlight een geves tigde naam. Waarom dan toch veranderen? De clubleiding: "In de praktijk blijft men nog steeds de binding met het bedrijf zien. Noch tans zijn we een open vereniging Toch zijn er mensen, die denken.dat men bij de Unilever moet werken om lid te kunnen worden. Ook komt het voor, dat buitenstaanders ons finan cieel, gezien de relatie tot de naam, voor vol aanzien. En dat kan dan leiden tot reactie: "voor Sunlight? Ik ga geen water naar de zee dragen" van een door ons benaderde mogelij ke adverteerder voor het clubblad" Van voorzitter Ab Schotel horen we, dat er zeker onder de oudere leden mensen zullen zyn, die moeite hebben met een mogelijke naamsver- andering. Schotel"Ach, ik kan dat wel begrijpen. Maar we leven nu eenmaal in 1979. Het bestuur voelt zich met de naam Sunlight niet historisch belast. Bovendien vergeet men dikwijls de problematiek, die achter de huidige naamgeving steekt In het clubblad staan daarvan enkele voorbeelden." Tot nu toe is de response vanuit de leden niet afwijzend geweest. Intus sen zijn er ook al nieuwe namen gemeld, zoals w Marathon, SC Zuidbuurt, Maasvogels en Sporting West. Ab Schotel nog: "Wanneer we dadelijk van de Deltaweg vertrekken, dan is dat onder een andere naam" Als Rotterdam de grootste haven ter wereld wil blijven, dan moet er gebaggerd worden. Het is noodzakelijk dat de waterwegen diep genoeg blijven om de grote zeeschepen te kun nen ontvangen. Een simpel Voor een fractie... van de normale prijs een strikt eerste keus wandvinyl op textiel. In een keur van kleuren, effen of gedessineerd. Breedte ca 130 cm Per meter van 7,90 voor gegeven. Ruim twee jaar geleden werd door het Milieu Aktiecentrum Nederland een tot dan toe verzwegen rapport van de afdeling Gemeentewer ken Rotterdam openbaar ge maakt, waaruit bleek dat de baggerspecie ernstig verontrei nigd bleek en dat bovendien die verontreiniging in het verloop van enkele jaren was toegeno men. Dat was aanleiding voor het MAN om een actie te star ten tegen het storten van baggerspecie op vele lokaties in Zuid-Holland. De actie van het MAN had onder meer tot gevolg dat veel gemeenten ernstige be zwaren maakten tegen opspui ting met de verontreinigde bag gerspecie op lokaties binnen hun gemeenten. Deze bezwaren zijn voor de gemeente Rotter dam kennelijk aanleiding geweest om Rijkswaterstaat om een vergunning te verzoeken om de baggerspecie in zee te mogen storten. De vergunning is toe gekend, alleen voor het uiterst smerige baggerproduct uit de eerste Petroleumhaven(Shell) is de lozingsvergunning gewei gerd. Vobr de bagger uit de Botlek, St. Laurens, derde Petroleum- en Waalhaven is wel een vergunning vergregen. Dit' betekent dat 1.060.000 kubie ke meter baggerspecie per jaar direct op zee geloosd zal worden alsmede 10 tot 20 ton aan zware metalen. Ook zullen andere stoffen die aan DDT ver want zijn (gechlooreerde kool waterstoffen) in grote hoeveel heden terecht komen. Remi Poppe van het MAN is buiten gewoon verontwaardigd over de handelswijze van B en w van Rotter dam. „De vergunningverlening is in tegenspraak met de coördinatiecom missie Berging Baggerspecie, waarin gemeenteambtenaren zitting hebben. verlening als een achterbakse poging van Rotterdam om de druk op het vinden van .geschikte' landlokaties te doen verminderen." Uit een schrijven van de commissie Berging Baggerspecie blijkt de vrees van de commissie heel duidelijk: „Voorlopig is in het algemeen de ge dachte dat de storting van deze spe cie in water ongewenst, omdat elke beheersing dan uitgesloten is. Bij de berging op land kunnen wel techni sche maatregelen zoals het aanbren gen van een ondoorlatende basislaag getroffen worden." Onaanvaardbaar Zij hebben gesteld dat alleen Euro poort baggerspecie in zee gestort kan worden omdat deze specie relatief gezien schoon is. De resterende specie dient, volgens deze commissie, op milieuhygiënies- verantwoorde wijze verwerkt te worden. Wij, als MAN, zien de vergunningaanvrage én Het MAN stelt dat storten in zee onaanvaardbaar is. Men gelooft dat indien de gevaarlijke baggerspecie tussen Hoek van Holland en 's Gra- venzande geloosd zal worden, de secie meegevoerd zal worden met een zeestroom naar de Waddenzee. „Het vogelbestand zal in de Waddenzee .beestachtig' worden aangetast", aldus Poppe. Uiterst merkwaardig is het feit dat de vergunning die toege kend is aan Rotterdam, niet is onder tekend door de direktie van de Bene den Rivieren, maar door de secreta ris-generaal van het Ministerie van Rijkswaterstaat. Ongebruikelijk, want de direktie van de Beneden rivieren is de daartoe bevoegde instel- RemiPoppe: „PvdA-college loopjongen van de industrie" ling. Deze affaire heeft de Beneden- Rivieren pisnijdig gemaakt, De verklaring van het MAN is dat er grote politieke druk moet zijn uitge oefend. Poppe: „Ik heb de indruk dat dit PvdA-college de loopjongen is van de industrieën. Er wordt totaal niet gedacht aan de grote milieu technische gevaren die schuilen achter het storten in zee. Het college van B en W stelt" ons min of meer voor de keus: sterven iy het vuil of sterven in de armoe? Er tyomt nauwe lijks een positief initiatief uit het college." De enige die overigens bezwaar kan aantekenen tegen de vergunning is de vergunninghouder zelf. Dat bezwaar zou dan gemaakt moeten worden op de voorwaarden die Rijkswaterstaat gesteld heeft. De kans dat de ge meente zelf bezwaar aantekent lijkt welhaast uitgesloten. Alle hoop moet worden gevestigd op de volks verte genwoordiging: de gemeenteraad. Een gemeenteraad die twee jaar terug, toen het rapport van de gemeente Rotterdam over de bagger specie openbaar werd gemaakt, zich nauwelijks kritisch opstelde, zal nu zowiezo moeten reageren op de ver gunningverlening. Ronduit schitterend... VLAARDINGEN - In ons land zullen -zoals bekend- op donderdag 7 juni a.s. de eerst rechtstreekse verkiezingen voor het Europese Parle ment worden gehouden. Als eerste aktiviteit in onze gemeente zal dinsdag 13 februari a.s. een voor lichtingsbus van het Europees Parle ment de stad Vlaardingen bezoeken. Deze voorlichtingsbus begint 1 febru ari a.s. in Oisterwijk met een toernee door Nederland, die op Koninginne dag in Maastricht zal eindigen. In totaal zullen 75 plaatsen bezocht worden. De trip per bus heeft ten doel het publiek door middel van expositie, film- en diavoorstellingen en ook met persoonlijke gesprekken te informe ren over het Europese Parlement en de Europese verkiezingen. De bus zal dinsdag 13 februari a.s. komen te staan op het Veerplein, nabij het winkelcentrum Liesveld en van ongeveer elf tot zes uur open zijn. Onnodig te zeggen dat gehoopt wordt vele inwoners van onze stad die dag in de bus welkom te mogen heten. Wrdr^b,nk,"^-n'- Nérflen' 20 keui F«briek»toon"len Fraaie, klassieke elektrische hang- olieljjmp. Uitgevoerd in zwaar brons t houten onderstuk. Mat binnen glas en melkwitte globe (flf30cm) met exclusieve bloemdekoratie. To tale lengte 103 cm. Nu met precies 100,-- opruimingsvoordeel. Van 219,50 SCHIEDAM- Het Benefiet Bal gaat een jaarlijks terugkerend evenement worden. Vorig jaar gestart in Bowling Musis Sacrum bleek dit gebeuren voor herhaling vatbaar, want er kwamen driehonderd mensen en er bleef ruim s ierduizend gulden over, een niet onaardige bijdrage voor de Zieken Omroep Schiedam (ZOS). Ditmaal is de Stichting voor Gespe cialiseerd Jeugd- en Volwassenen- werk (GJVW) aan de beurt, die met het geld vrije-tijdsactiviteiten voor geestelijk gehandicapten organiseert. Momenteel is er een zwemclub, een sport- en spelclub en gelegenheid voor muziek, dansexpressie, volks dansen, badminton en hockey. De zwemclub deed vorig jaar voor het eerst mee met de Zwemvierdaagse in bad Groenoord. De stichting heeft in november een eigen sociëteits ruimte aan de Dr. Kuyperlaan in gebruik genomen en organiseert ook nog aktiviteiten als vakantie weken, sinterklaasfeest, kerstviering, carnaval en daguitstapjes. De opbrengst van het Benefietbal is hard nodig, want de inrichting van de nieuwe soos heeft heel wat gekost Verder staat de aanschaf van een mobiele geluidsinstallatie voor de volksdansclub op het verlanglijstje en er is geld nodig om daguitstapjes te organiseren Bowlen Vast programmapunt is het bowling- SCHIEDAM- "Djamila" is een Schiedamse groep die een poosje van het stadstoneel was verdwenen Maar nu zjjn ze er weer en op zondag 4 februari treden ze vanaf 's-avonds 10 uur in café Quibus op. In de periode van Schiedamse af wezigheid is Djamila van samenstel ling veranderd want slolo-gitarist Paul Boon hééft de plaats van Jasper de Koster overgenomen, zodat de be zetting er nu als volgt uitziet. Ruud Vincent- elektrische piano en synthesizer, Fedde Visser - konga's en percussie, Rini Eysberg - drums, Paul Boon- solo-gitaar, René Fortes- bas-gitaar. kampioenschap voor gemeenteraads leden, dat vorig jaar door wethouder Reinier Scheeres werd gewonnen Mogelijk moet hy zyn wisselbeker nu aan een ander afstaan. Natuur lijk wordt er gedanst; vorig jaar gebeurde dat op de swingende muziek van Frans Poptie en nu is de Harbour Jazzband aan de beurt Bezoekers van het vorige bal konden kijken en luisteren naar Rosy en Andres en Ramses Shaffy, ditmaal hebben de organisatoren niemand minder dan Conny Vandenbos en extra attractie is er een foto- Astrid Nijgh kunnen strikken. Als extra attractie is er een,foto-expo- Aanbeueling Om het Benefiet Bal bij een zo ruim mogelijk pubüek bekend te maken is een Comité van aanbeveling gevormd, met als voorzitter burge meester Lems. De overige leden zijn P. Bakker, voorzitter van GJVW, mevrouw C.J. Seegers, hoofdleidster gezinsvervangend tehuis De Blijhof, W. van der Veen, directeur bedryfs- gemeenschap Schiemand, F. van Rijs- bergen, directeur Bowling Musis Sa crum en de drie Serviceclubs Tafel Ronde, Rotary en Lions Inter national. De kaartverkoop voor het Benefiet Bal start op donderdag 1 februari Kaarten a 20 gulden (inclusief een gratis kopje koffie) zyn verkrijgbaar by Bowling Musis Sacrum, Lange Haven 115; VVV, Overschiese- straat 1Havenloods, Hoogstraat 122, Vlaardingen en Stichting Samenlevingsopbouw, Willem Andriessenlaan 77 (naast bibliotheek en postkantoor). Natuurlijk zyn er ook kaarten aan de zaal verkrijg baar Wie het doel van de avond op een andere manier wil steunen kan gif ten storten op bankrekening 81.31.85.009 bij de Bondsspaar bank Schiedam ten name van Comité Benefiet Bal. Het gironummer van de bank is 2717 Ast rid Nijgh op 17 februari in Schiedam. *Conny Vandenbos zal met haar tour de chant" opluisteren het benefiet bal

De Havenloods | 1979 | | pagina 1