Worden 200 gezinnen straks op straat gezet? üüKtf Geef... de Nationale Platenbon Schiedamse fotograaf op benefietbal Europees VOORZICHTIG »a»G HEBT iïEOAAN BIJ BE HUURDERS- VERENIGIHG. mag schrijven SLAAPKAMERS1 Sociale folder weer uit I Inwisselbaar in meer dan 1400 platenspeciaalzaken r VAST NOTEREN 17 maart Huurwetten houden huisbaas niet tegen Stem es „Mensen, mensen, fijne mensen" Avondje film en praten over stadsvernieuwing Wie inspraak wil Zal Wethouder Keiuier Seheeres de felbegeerde wisseltrojei veroveren SCHIEDAM - De gemeente Schie- om hun reakties binnen 3 weken aan dam heeft het voornemen een in- de heer H.W. Posthoorn te sturen spraakverordening te ontwerpen en p/a Stadskantoor Schiedam, zodat zij' oeze - uiteraard na een inspraakpro- betrokken kunnen worden bij het cedure - vast te stellen. ontwerpen van het eerste voorstel. Nu dit nog in een voorbereidend sta dium is verzoekt de gemeente ieder die hierover iets naar voren wil brengen dit aan haar ter kennis te brengen. Uitgangspunt bij deze inspraakveror dening is dat volgens vastgestelde richtlijnen burgers hun rechten ten aanzien van de inspraak kunnen uitoefenen. Als uitgangspunt voor inspraak hanteert het gemeentebestuur defini tie: „Inspraak" - Een georganiseerd proces, waarbij in een vroeg stadium aan een zo representatief mogelijk deel van de betrokkenen (zowel direct betrokkenen als andere geïnte resseerden) de mogelijkheid wordt geboden om meningen en argumen ten uit te wisselen met de bestuur ders over de aspecten van het integra le-, (totaal omvattend), sector- (ge deelte) of facet- (onderdeel) beleid Jonge Socialisten en KJS verstigen vooral de aandacht op de woning nood onder jongeren die geen hoge huren kunnen betalen. Al is er in Schiedam een „Stuurgroep Huisvesting Alleenstaanden en Twee persoons Huishoudens", de jongeren staan nog steeds in de kou, zo vinden JS en KJS. Belengstellenden worden verzocht wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzale __mdtmrjegebouw, Goudsesingd 68. Rotterdam, tel. 010 - 12.64.61. De bekende folder ..Stand van Za ken bij de soeiale verzekeringen en voorzieningen is weer verschenen, uiteraard bijgewerkt per 1 januari 1979. De folder is een samenwerkmgs- produkt van het Ministerie van So ciale Zaken, het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygië ne en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering (V.S.V.). Zij geeft duidelijke informatie op het terrein van alle sociale verzeke ringswetten, zowel war de iidioud van de wetten betreft als wat premies en uitkeringen aangaat. Wie haar wenst te ontvangen, kan zich wenden tot het V.S.V.. Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Am sterdam. telefoon: 020- 927474. Bij het V.S. V. zijn overigens ook folders beschikbaar over de sociale verzekeringswetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden er kosten in rekening gebracht. Gegarandeerd door de Stichting Nationale Platenbon en de Nederlandse Middenstandsbank, DONDERDAG 8 FEBRUARI 1979 - 28e JAARGANG NO. 6 DE HAVENLOODS PRESTATIELOOP HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL.132170 I editie p SCHIEDAM Dit is een duidelijk voorbeeld van de zogenaamde horizontale verkoop van woningen. De VVD bijvoorbeeld is voorstander van deze verkoop van huizen, omdat volgens haar principe huurders in staat gesteld moeten worden om hun eigen huis te kopen. Dat klinkt erg mooi, maar in Vlaar- dingen blijkt dat het er eerder op neerkomt dat de bewoners straks op straat staan. GIJS KONINGS lats aan de Holysingel: horizonta le verkoop kan veel slachtoffers ei- VLAARDINGEN - Om de aanstaan de verkiezingen voor het Europees Parlement Ie propageren zal een bus barstensvol informatie een bezoek aan Vlaardingen brengen. Dinsdag 13 februari kan een ieder zich volledig op de hoogte stellen door middel van film-en diavoorstel lingen en bovendien nog persoonlijk laten informeren over het bedrag van het Europese gebeuren. Deze voorlichtingsbus is begin febru ari aan een toernce door liet hele land begonnen. Wanneer op koning innedag Maastricht bezocht wordt zullen in totaal 75 steden aangedaan zijn De bus zal komen te staan op het Veerplein, vlakbij het Liesveld en is open tussen 11 en 18 uur. VLAARDINGEN/ROTTERDAM - Als niemand de huisbaas In vestor tegenhoudt dan staan volgende maand 200 gezinnen op straat. Ze hebben van de een op de andere maand een huurverho ging van honderd gulden opgelegd gekregen en (natuurlijk) gewei gerd deze te betalen. Een huurverhoging in februari is wettelijk niet eens toegestaan, maar Investor (een maatschappij van ASB) heeft zo'n slim juridisch spel gespeeld dat het er naar uitziet dat ze de verhoging erdoor krijgt. SC HIEDAM - Mevrouw Lems-Van Rooyen, de echtgenote van de burgemees ter opent op zaterdag 10 februari om 15 uur in Bowling Musis Sacrum „Men sen, mensen, fijne mensen", een tentoonstelling van ongeveer vijftig foto's van Martin van der Burgh. Hoe dat precies gebeurt blijff nog even een verras sing. want zoals bekend zijn burgemeester en echtgenofe dan nog op huwe lijksreis in het Verre Oosten. De tentoonstelling van Martin's werk loopt vooruit op het Benefiet Bal op 17 februari a s. ten bate van het Schiedams geestelijk gehandicapt kind. Van 10 tot en-met 25 februari en natuurlijk ook tijdens het bal zijn de foto's dagelijks van half tien 's morgens tot één uur 's nachts te be kijken. Martin van der Burgh, eigenaar van Studio Passage, exposeerde zijn werk onder andere tijdens World Press Photo 1 966 en I 967 en bij de AVRO David Hamilton wedstrijd behoorde hij tot de tien besten. Een van zijn foto's wordt tijdens het Benefiet Bal bij opbod verkocht voor het goede doel. wel gebleken dat ik in Nicolai Diele- mans (fraktievoorzitter PvdA) een ge ducht tegenstander krijg. Hij behaal de toen de meeste, punten En - ik denk dat er nog een paar anderen be ter zijn dan ik. Maar ja. je weet nooit vorig jaar was het ook een toevals treffer want ik had het nog nooit ge daan. De trofee staat nu nog steeds in het raamkozijn van mijn kamer in het stadskantoor, ik ben heel benieuwd, of hij er straks weer komt te staan". Programmanieuws Trofee Belangrijk programmapunt tijdens het bal is de tweede bowling-wed strijd voor gemeenteraadsleden. Vorig jaar werd de wisseltrofee gewonnen door wethouder Reinier Seheeres van financiën. Wij vroegen hem of hij nog geoefend heeft teneinde zijn succes te continueren. Reinier: „Nee, ik heb niet getraind. In het afgelopen jaar heb ik één keer gebowld samen met andere gemeenteraadsleden en toen is Niet alleen Conn v Vandenbos Com pagnons en Ast rid Nijgli zullen optre den, ook Harmony is van de partij. Naast de Harbour Jazz Band zullen de New Shifting Four dansmuziek ten gehore brengen. Als presentator is het de organisatoren gelukt om (ié Krommenhoek aan te trekken, de eerste Prins Carnaval van Schiedam. Ge, erg bekend in Je Schiedamse sportwereld, staat bekend als een vlotte prater. De kaartverkoop voor het Benefiet Bal is inmiddels gestart. Kaarten a 20 gulden, inklusief een gratis kopje kof fie zijn verkrijgbaar bij: Bowling Mu sis Sacrum, Lange Haven 1 15, VVV, Overschiesestraat 1Havenloods, Hoogstraat 1 22, Vlaardingen en Stich ting Samenlevingsopbouw, Willem Andriessenlaan 77 (naast postkan toor en bibliotheek. Wie het doel van de avond op een andere manier wil steunen kan een gift storten op bankrekening 81.31.85.009 bij de Bondsspaarbank Schiedam ten name van Comité Be nefiet Bal. Het gironummer van de bank is 2717. De bekende groep Harmony is ook van de partij. SCHIEDAM Het ziet ernaar uit dat de stadsvernieuwing in Schiedam eindelijk op gang komt. Naar aanlei ding van dit heuglijk feit nodigen de Jonge Socialisten en het Komité Jongerenhuisvesting Schiedam alle belangstellenden uit voor een „avondje stadsvernieuwing". Op 14 februari a.s. wordt om 19.30 uur in de fraktiekamer van de P.v.d.A. in het oude Stadhuis op de Grote Markt een film over stadsver nieuwing, gemaakt in opdracht van de Gemeente Rotterdam, vertoond. Naar aanleiding van die film kan er worden gediskussiëerd. Daarna wordt de „Fennis-film" ver toond, met als onderwerp -de zegeningen van het partikulier ini tiatief op de woning- en kamermarkt. Ook daarover kan worden gepraat. Wethouder Wijnstok van Vlaardingen heeft laten weten er zelf niets aan te kunnen doen omdat het hier een ci viel rechtelijke procedure betreft. Hij c*"t wel sympathiek tegenover de De zaak heeft de volle aandacht van de Tweede Kamerfractie van de P v/d A, maar in Den Haag weet men nog niet wat er aan gedaan kan worden. Mr. Willem v/d Bos (advocatencollec- tief) heeft de zaak voor de bewoners in handen. Volgens hem ligt de zaak erg moeilijk. De kern van het pro bleem ligt in een huurverlaging, die in 1972 is gegeven. De toenmalige eige naar RVS kreeg met een steeds grote re leegstand te kampen omdat naast de flats eengezinswoningen voor de zelfde prijs werden verhuurd. Om de bewoners vast te houden is de huur toen met 75 gulden verlaagd. Vorig jaar zijn de flats verkocht aan de huidige eigenaar, die nu in feite die oude huurverlaging wil terug draaien. Om dat erdoor te krijgen zal Investor toch bij de rechter terecht komen, zeker nu alle bewoners geweigerd hebben om die honderd gulden extra :e betalen. jaar geleden gebouwd werden werd er een huurcontract voor tien jaar opge maakt. Na tien jaar zou de huur op nieuw bezien worden. Die tien jaar liepen 31 januari jl. af. Door deze toevallige samenloop van omstandig heden staat de huisbaas juridisch vrij sterk. Maar volgens Mr. v/d Bos wil „op nieuw bezien" zeggen dat de bewo ners in een overleg bij de totstand koming van de nieuwe huur betrok ken worden. Nu hebben de bewoners gewoon een briefje gekregen waarin de huurver hoging wordt aangekondigd. Het is dus: betalen of eruit. Raambiljet van de bewoners, de actie van de huisbaas kan als wraak op deze raambiljetten ge zien worden. stand te maken krijgt. Kansen Voorzitster van de huurdersvereni ging Els Lingmont heeft alle bewo ners gemobiliseerd. Aanstaande vrij dagavond is er een grote vergadering in dienstencentrum Drieënhuizen aan de Holysingel. Daar zal de advocaat mr. v/d Bos de bewoners inlichten over hun kansen en bespreken welke stappen er verder genomen moeten worden. Dé vraag rijst of na deze huurverhoging veel bewoners niet weer zullen wegtrekken, waardoor de eigenaar weer met een grote leeg- Belegging De heer Muller van Investor vindt dat helemaal niet erg. Investor heeft de flats gekocht om ze weer te verko pen. De huisbaas ziet de woningen zuiver als geldbelegging en handels waar en schroomt niet om dat ti geven. Hoe meer huizen er leeg komen hoe voordeliger het voor de eigenaar is. Want een leeg huis levert meer op dan een verhuurde woning. Vorig jaar werd al begonnen met een grote campagne om de flats te verko pen, maar dat is min of meer in het water gevallen omdat de bewoners ook toen al een protest lieten horen. Er was toendertijd sprake van veel achterstallig onderhoud en door mid del van raambiljetten werden aspi rant-kopers gewaarschuwd voor de verborgen gebreken. Bewoners van de Holysingel met links voorzitster Els Lingmont: betalen in geen geval", morgen is er een vergadering. De huisbaas was uiteraard erg verbol gen over deze actie en zegde veel re- paratiewerk toe als de raambiljetten maar zouden verdwijnen. Het leek er toen op dat de bewoners op alle pun ten hun zin kregen, maar nu het rapa- ratiewerk vordert komt de aap uit de mouw. Het lijkt erop dat er nu een soort machtstrijd aan de gang is tussen het bestuur van de huurdersvereniging, dat voor de belangen van de bewo- „We ners op komt en Investor, die zo vlug mogelijk van de flats af wil. Toen de flats aan de Holysingel tien

De Havenloods | 1979 | | pagina 1