Blote mannen blijven taboe Met de Eendracht het zeegat uit OPREIS m Kerkhoff behoudtvoorsprong 698r 699r 899.- 368r Mlgemeen- Onze Yvonne in S Goed-Nieuws-Show termeulen Vier dagen Parijs Vlaardingse damkampioenschappen Loon naar werken Leerlingen Westland-Zuid weer op skicursus Ookvoor BONT DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 FEBRUARI 1979 Yvonne Hontelé: „Ik heb Willem Nijholt Zaterdagavond was de Schiedamse verslaggeefster van deze krant, Yvonne Hontelé. zowaar op de televisie. In Sonja's Goed Nieuwsshow gaf zij haar me ning over de blote mannen, die in het weekblad Nieuwe Revue waren afge beeld. Ook Jos Brink en het PvdA-eerste kamerlid Hedy d'Ancona voerden het woord. Met die blote mannen heeft de Nieuwe Revue een taboe doorbro ken. Stelde het blad ai jaren dames in staat die lichaamsdelen aan de open baarheid prijs te geven, die anders slechts aan het naaktstrand worden ver toond, mannen was dit voorrecht tot nog toe niet te beurt gevallen. De redac tie heeft dan ook op haar duvel gekregen van de eigenaren der Nieuwe Revue, die de foto's vies vonden. Natuurlijk zeiden ze dat niet zo: „Vies". Moderne en eigentijdse mensen doen dat niet meer. Die zeggen: „weinig functioneel". Hedy d'Ancona was weinig te spre ken over de afgebeelde pin-up heren. Ze vond, dat ze lege koppen hadden en met erotiek had dit niets te ma ken. Wie bij het zien van pin-up-fo- to's onmiddellijk naar de koppen gaat kijken zal daar wel veel verstand van hebben. Hedy d'Ancona is bovendien binnen de PvdA een bekend deskundologe, dus in die discussie wil ik niet treden. Ze zal de waarheid wel spreken. Toen onze stadgenote Yvonne Hontelé zei, dat ze jarenlang Willem Nijholt in zjjn blote kont aan de muur had han gen, kon d'Ancona dat billijken - weer vanwege 's mans kop en karak- Relatie kijkt, is eenzaam. Dat van die relatie-1 problemen vertelde Hedy d'Ancona op een beschuldigend toontje. Want eenzaamheid is een ander taboe in deze maatschappij, kenzaamheid is iets, wat echt niet hoort. Eenzame mensen vallen in de handen van de hulpverleners. Daar moet iets voor gedaan worden. En Hedy d'Ancona - conventionele huismoeder als zij is - denkt dus met dat verhaal over re latieproblemen iets tegen het naakt fotowezen te ondernemen. Ze ge looft ermee de aandacht van de Nieu we Revuelezer te verplaatsen. Van het onbehoorlijk onderlichaam naar het topje van het bovenlijf: de intelli gente, karakter uitstralende kop. Vleierij Ze gaat naar gang maar. Ernstig was echter de strekking van Hedy d'Ancona's betoog: ze gelooft, dat de medemens die - let goed op - met enig welgevallen blootfoto's zoals die in de Nieuwe Revue aan schouwt, relatieproblemen heeft. Want anders deed hij of zij dat niet. Dus wie niet meteen naar koppen Truc Vroeger op de studentenfeestjes van het corps was dat ook al zo'n veelge bruikte truc. Slachtoffertjes uitzoe ken - liefst een beetje dronken - en zeggen: „O, wat ben jij eenzaam". Tien tegen een, dat de aldus aange vallene een kloppartij begon. Want We zijn niet van ijzer. Bij zulk een aanblik - een heel vluchtige aanblik, want de Nieuwe Revue blader je door en de mooie juffrouw stapt uit bij de volgende halte, - bij zulk een aanblik denken wij wel eens, „noumet die zou ik wel eensDat den ken wij dus. WIJ DOEN HET NIET. Wij spreken de dame in de tram zelfs niet aan. Wij zouden dat hoogstens op het bal doen. Vriendelijk en be leefd. Onze goede bedoelingen onder eenzaamheid mag niet. Je kunt in de ze tijd nog beter voor een kinderver krachter uitgemaakt worden dan vooreen eenzaam mens. Het betoog van Hedy d'Ancona is daarom verachtelijk. Verachtelijk dus. Maar onjuist? Ik weet niet, hoe vrouwen reageren als zij mooie blote mannen zien, want het naaktstrand mijd ik als de pest. Ik weet wel hoe wij, heren, op mooie juffrouwen reageren, aangekleed uit gaande op straat, of bloot afgedrukt in de Nieuwe Revue. *Jos Brink en Hetlv d'Ancona: feiten dermate, dat we niet weten, Lichtvoetig en zwaar op de maag. hoe 8auw we uit de buurt moeten ko- maar het blijft een grapje. men- En aan de leestafel bladeren we de Nieuwe Revue door. En daar is niets tegen. En daar is niets voor. strepend met vleierij en tractatie En als de dame op dat bal een snij dende blik in onze richting werpt, dan vluchten wij meestal angstig. Of wij schrikken dermate van de banale opmerkingen die de schone juffrouw na kennismaking als een door fos faat vervuild watervalletje over ons uitstort, wij schrikken van die banali- En dat heeft niets met relatieproble men te maken. De uitspraak van He dy d'Ancona was dus niet alleen ver achtelijk en schandalig, maar ook nog onjuist. Engeltjes JAAR En nu hebt u natuurlijk zitten den ken van wat een gek wijf die Hontelé met 'r blote Willem Nijholt aan de muur. En daar gaat u dan net als Hedy d'Ancona over speculeren. Nou, die Willem betekent niets. Veel katholieke kerken hangen tot de nok toe vol met kleine, blote engeltjes. Dat betekent ook niets. Of wel soms? Han van der Horst Minder dan de halve prijs... Goede kwaliteit wandvinyl op schuimbasis in een fraai ruit- of streepreliëf. Keuze uit 4 kleuren: beige, goud, bruin of blauw, breed, 100cm. Jl^r Per meter fcj van 9,98 voor Van donderdag 29 maart t/m zondag 2 april organiseert De Havenloods een vierdaagse reis naar Parijs. Evenals voorgaande keren zullen we in het Paris Lyon Palace Hotel logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien. Wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoekde reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. Het volledige programma is als volgt Ie dag. Vertrek om 8.15 uur van Westblaak t.o. Cinerama, Breda, Ant werpen (koffiepauze), Gent naar Café Francais. Na een koffietafel al daar naar de autoroute no. 1 en aan komst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacre Coeur en de beroemde Place du Tétre, waar u gelegenheid krijgt om op een van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wjj toeren naar de Opera de Maoeleine, Are de Triomphe, Palais des Chaillot en het graf van Napoleon. Om 19 uur dine ren en 's avonds gelegenheid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan we weer ge zellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boe kenstalletjes van de Seine en een be zoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Concergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te win kelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan we een tocht ma ken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rij den en waarbij u de gelegenheid heeft het Paleis in Versailles met zijn be roemde spiegelglazen te bezichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de warme lunch. Verder rijden we terug over Gent en Antwerpen (pauze) en gaan dan via Breda naar Gorinchem naar Hotel Gorinchem voor het grote afscheids diner. Terug in Rotterdam om 21 De prijs bedraagt voor deze fijne reis f.358,- per persoon (toeslag 1-per soonskamer f.30,-). Toeslag douche en toilet op kamer f.25,-, reisverzeke ring f.4,- per persoon: dit is exclusief de poliskosten. De reissom is inclu sief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Voor inlichtingen en boekingen De Havenloods, Prins Hendrikkade 14. R'dam, tel. 010-132170 of Hoog straat 122 in Vlaardingen, tel. 010- 352911 of Weteringsingel 2, Krimpen a.d.IJssel, tel. 01807- 16899. VLAARDINGEN - In de hoofdklasse van de Vlaardingse damkampioen schappen heeft Dik van den Kerkhoff zijn voorsprong weten te behouden, ook al heeft hem dat de nodige inspanning gekost. Tegen Dik Tamboer speel de hij vrij onbevangen en nam in de opening wel wat risico om tot een boeien de partij te komen. Op zijn beurt ging Tamboer de moei lijkheden zeker niet uit de weg, het geen een interessante voortzetting te weeg bracht. Beide spelers leken soms sterker te staan, maar meer dan remise kwam er toch niet uit. Wel bleek bij analyse dat Van Den Kerk hoff het beste van het spel in handen heeft gehad. 2 en 3 Gerrit van Mas- trigt en Leen Lijklema mochten on derling uitmaken wie de tweede plaats mocht gaan bezetten. Hier was spra ke van een strijd met botte bijlen. Lijklema kreeg wel wat voordeel, maar onvoldoende om twee punten aan het duel over te houden. Het re miseaanbod van de regerende kampi oen accepteerde hij, zodat beide cracks op gelijke voet blijven. Coen Biel komt intussen aardig opzet ten en zal zeker nog een rol van bete kenis gaan spelen. Tegen Ron Bolder- hey was hij weer goed op dreef, speel de zeer secuur en toonde zich op nieuw een meester in tijdnood. Terecht wees hij toen een remise aanbod van de hand want hij kreeg daarna voldoende overmacht om de ♦SCHAKEN De schaakvereniging Schiedam organiseert op maandag 26 februari, 5 en 19 maart een unieke schaaksimultaanseance. De seance is spe ciaal bestemd voor huisschakers, die door deskundigen bijgestaan zullen worden. De aanvang is telkens 19 uur en de simultaan wordt gespeeld in het club gebouw Wilton-Feijenoord. ingang Rubenslaan. De deelnamekosten zijn f. 2.50 (18 jaar en ouder) en f. 1.00 (t/m 17 jaar). Meer inlichtingen en opgeven bij F. Groeneweg, Bachplein 23 (tel. 701215). partij in winst om te zetten. Met twee punten achterstand maar een partij minder te hebben gespeeld heeft ook hij nog een goede kans om op de eer ste plaats te eindigen. Wim Heuvelman behaalde hij zijn eer ste overwinning en dat ging ten koste van Erik de Heide, die een kleine ver gissing afgestraft zag met schijf- en partijverlies. Niestadt kreeg tegen Vermeulen enig terreinwinst op de lange vleugel, maar via enkele ruilen werd dat weer in evenwicht gebracht. In het eindspel overzag hij een drie om drie rui] en dat betekende, dat niets anders dan remise overbleef. Dat de partij tussen Leen Torn en Marius van Splunter ook in remise eindigde was overigens geheel buiten de verwachting. Via een fraai schijf- offer kreeg Van Splunter positioneel voordeel, dat hem eerst één en later nog een schijf winst opleverde. In een volkomen gewonnen stelling miste hij de motivatie om het eindspel correct af te werken waardoor Leen Torn de kans die hij kreeg om remise te force ren maar al te graag accepteerde STAR PRIJS STAR PRIJS yjl* ARISTONA STEREO COMBINATIE ange golf) STAR PRIJS 1® cóiijj STAR PRIJS Qoede gevoelig [uCOtKRÓU STARPRIJS Die jongeren moeten we hebben en daar zullen er in dit grote gebied best wel twee van rondlopen. Wie? Welke jongen of welk meisje mag een week lang varen met het „Zeilend Zeeschip, De Eendracht"? Dat is de vraag die De Haven loods voorlegt aan haar lezers. Zoals ieder jaar stelt De Havenloods en het Jaski-fonds elk een kooi ter beschikking voor een jongere in Groot-Rotterdam die dat echt verdiend en dat eelf niet kan beta len. Iedereen die de gaffelschoener „De Eendracht" wel eens heeft zien varen bekruipt de wens om daar een tijdje op te mogen vertoeven. Vertoeven is misschien niet het juiste woord, want de opvarenden moeten ook hard wer ken tijdens die vakantie. Er moeten zeilen gestreken worden, zeilen bijge zet, daar moet je wel eens het want voor inklimmen. Er moeten touwen gesplitst of geknoopt worden, land- vasten vastgemaakt, geboend worden en noem maar op. Al datgene wat gedaan moet worden op zo'n groot zeilschip. Daar is de bemanning voor. Als het schip dan hoog op het water ligt en met een stevige bries de golven klieft dan zeg je uit de grond van je hart: dat is pas zeilen, dat is pas ge nieten, die moeite was het best waard. Weggeven Die jongere moet aan een aantal eisen voldoen, dat wel. De belangrijkste staat hierboven al en ze moeten tus sen de 16 en 25 jaar zijn. Zij zelf of hun ouders moeten de reis niet kun nen betalen. De kandidaten moeten goed beseffen dat ze aanmonsteren op een echt zeeschip, dat betekent dat ze met de andere opvarenden de handen wel eens uit de mouwen moe ten steken, dat er wachtgelopen moet worden want een schip moet altijd bemand zijn. Het zeilt niet vanzelf. Ze moeten een geldig paspoort heb ben, maar daar kan altijd wel voor ge zorgd worden. Nu is het uw beurt lezers van de Ha venloods. Want uw krant geeft die W0fM66r? kooien niet zomaar weg, daar zijn ze te kostbaar voor. Nee, De Haven loods wil die kooien alleen weggeven aan een jongere die dat echt ver diend. Kijkt u eens om u heen? Weet u niet een jongere die zich, dag in dag uit, inzet voor zijn of haar medemen sen zonder dat daar een beloning te genover staat. Vast wel. De Havenloods zal u een beetje op weg helpen. Kent u niet iemand die al tijden het huishouden draaiend houdt omdat vader of moeder dat niet meer kan? Kent u in uw omge ving niet iemand die belangeloos allerlei klussen opknapt voor bejaar den of invaliden die dat zelf niet kunnen. Kijk dit zijn maar een paar voorbeel den, die reeks is oneindig uit te brei den met bijvoorbeeld het redden van drenkelingen of het met levensgevaar redden van mensen uit een brandend huis. De reis begint in Vlaardingen op dinsdag 12 juni en eindigt in Vlissin- gen op donderdag 21 juni. Dat lijkt nog een hele tijd te duren, maar om een zo'n eerlijk mogelijke keuze te doen roepen wij nu al onze lezers op, om hun brieven naar de redactie te sturen met de naam van de kandidaat en waarom die kandidaat de reis ver dient. De redactie maakt dan een se lectie uit die brieven en zal hun ver halen, zonder naam, publiceren in de krant van 5 april. Naar aanleiding van die verhalen kunt u als lezer een keus maken wie voor de reis met „De Een dracht" in aanmerking komen. Uw brief met uw kandidaat of kan didate moet voor 30 maart aanstaan de in het bezit zijn van de redactie van de Havenloods, Postbus 1980 Rotterdam met in de linkerboven hoek: EENDRACHT VLAARDINGEN Met het succes van de eerste skicursus in het dorpje Weer-Kolsass in Tirol, Oostenrijk, heeft op C.S.G. „Westland-Zuid" dit jaar gepleid tot het organiseren van een tweede cursus voor leerjaar 3 (plm. 15 jaar). Gezien het feit dat de jeugd in deze leeftijdsfase zich mak kelijker vaardigheden eigen maakt dan later, is dit een unieke gelegen heid voor kinderen ook eens met an dere sporten dan de meest gang bare in Nederland in kontakt te ko men. De skisport mag zich op een steeds groter wordend aantal deelnemers verheugen: het is daarom op plm. 15 jarige leeftijd een goede voorberei ding voor een eventueel later te hou den skivakantie. Financieel behoeft zo'n kursus geen beletsel te zijn voor wie dan ook. Op Westland-Zuid is door meer dan de helft van de 50 deelnemers het be drag zelf verdiend. Het gezegde „Waar een wil is, is een weg", is hier zeker op zijn plaats. WEEKAANBIEDING NUTRIAMANTEL met voskrnaq 1995- Lijnbaan75 Rotterdam OIO-119310 v Baerlestr 102 Amsterdam 020-728230

De Havenloods | 1979 | | pagina 5