SMT 'Specifieke binnensport moet in sporthal voorrang krijgen' Agenda 14?5 Sportraad kapittelt Fortuna over trainen op groenstrook ZWALUWEN OPGELUCHT: EINDELIJK TRIBUNE OPEN termeulen termeulen Honkbal DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 MAART 1979 ISPORT. LANGS' DE^B IMTÉRWB Sportredaktie De Havenloods. ^Hoogstraat 122. Vlaardingen De Hollandiaan opent in Holy VLAARDINGEN- Jaren geleden verlieten ze hun veld in de Westwijk. woonden daarna lange tijd samen in park 't Nieuwelant met de voetbal vereniging Satelliet, maar de hand balclub De Hollandiaan krijgt weer een eigen complex. Zaterdag om half elf zal wethouder Cees Bot het nieuwe handbaldomein aan de Esdoorndreef in Holy-Noord officieel openen. Twee verharde velden, een compleet nieuw clubhuis en een lichtinstalla tie. Leden, oud-leden, donatuers, clu bblad -adverteerdersbuurtbewo ners en andere belangstellenden kun nen Vlaardings nieuwste sportcom plex zaterdagmiddagn, wanner het bestuur van De Hollandiaan van 15 tot 17 uur receptie houdt, bekijken Van Kampenvolgt Steenbergen op SCHIEDAM GSS en zijn trainer Henk Steenbergen hebben na overleg onderling besloten de reeds vijf jaar durende verbintenis aan het einde van de huidige competitie te beein digen. De afdelingsclub heeft inmid dels ook al een nieuwe trainer gevon den: Rinus van Kampen, die GSS vóór Steenbergen leidde, keert terug naar Harga. Hij traint nu het Delftse DVC. Steenbergen over zijn vertrek: „Het is niet onwaarschijnlijk, dat ik bin nenkort op mijn werk met een ander dienstrooster geconfronteerd wordt, waarbij ik dan om de veertien dagen afwezig zou moeten zijn en het ook mogelijk is, dat ik op zaterdag er niet bij ben. Dat wil ik GSS niet aandoen. Vandaar, dat ik besloten heb hele maal met trainen te stoppen' A ad van Hassel, met ingang van ht nieuwe seizoen trainer bij WF, zi daarnaast ook GTB blijven begelei den. Jack Lammers bij PPSC Olsthoorn gaat Maasdijk trainen MAASDIJK- Nol Osthoorn (31) wordt trainer bij Maasdijk. De in Poeldijk wonende Olsthoorn heeft een jaar geen club getraind, maar is voordien drie jaar aan Hoek van Hol land verbonden geweest. Maasdijk heeft een keus gemaakt uit. een twaalftal candidaten, die - zo ver namen we - niet allemaal uit de regio Westland kwamen. Zvlfs hadden er trainers uit Dordrecht en omgeving gesolliciteerd Secretaris Rien Mostert vertelde ons, dat Maasdijk zocht naar een jonge trainer: "En dat maakte het selecteren ook makkelijker, want we konden toen al direct acht sollicitaties laten afval len". *PPSC heeft de Vlaardingse trainer Jack Lammers (44) gecontracteerd. Hij heeft een B-trainersdiploma en werkt momenteel bij zondagvierde klasser Poortugaal. Excelsior M niet MAASSLUIS De oorspronkelijk voor zaterdag geprogrammeerde wed strijd 's Gravenzande SV-Excelsior M is uitgesteld Het treffen wordt nu waarschijnlijk begin april op een doordeweekse avond gespeeld Het uitstel vindt zijn oorzaak ii vergissing van de KNVB-wedstrijdlei- ding, die zowel voor 's Gravenzand- se SV als voor plaatsgenoot 's Gra venzande een thuiswedstrijd vast stelde. Beide clubs maken gebruik van hetzelfde sportpark en omdat het de beurt van de vierdeklasser was om thuis te spelen, moest Excelsior's wedstrijd wijken. Van Mastrigt blijft winnen VLAARDINGEN - Gerrit van Mastrigt blijft de stand van het toernooi om 1 persoonlijk kampioenschap dammen Vlaardingen aanvoeren. Hij won dinsdag van Van Splunter, terwijl zijn belager Dick van den Kerkhof! eveneens won. De vol gende week te spelen laatste ronde zal be slissen of Van Mastrigt zijn kampioenschap kan prolongeren. Hij speelt dan tegen Nic- stadt terwijl Van den Kerkhoff Torn te genover zich heeft. De uitslagen van de voorlaatste ronden: Van Mastrigt-Van Splunter 2-0, Niestadt-Bolderheij 2-0, Heuvelman-Torn 0-2, Van den Kerkhoff- Biel 2-0, Tamboer-Lijklema 1-1 en De Hei- de-Vermeulen 0-2. De stand: 1. Van Mas trigt 17 punten uit 10 partiien, 2. Van de Kerkhoff 16 uit 10, 3. Lijklema 12 uit 10 en 4. Biel 11 uit 9. Biljartwedstrijden VLAARDINGEN - In het biljart centrum De Griffioen (le Van Ley- den Gaelstraat 17-19) wordt het ko mende weekeinde het gewestelijk kampioenschap le klas libregespeeld. Het toernooi begint op vrijdag 23 maart om 19 uur en wordt voortge zet op zaterdag 24 maart om 13 uur en zondag 25 maart om 12 uur. Van uit ieder van de acht districten uit het gewest komt één deelnemer. Het district Schiedam wordt verte- - genwoordigd door de Vlaardinger Van Sweeden. Eveneens in De Griffioen begint op maandag 26 maart de districtsfinale hoofdklasse libre. De vier deelnemers - Van der Heyden, Van Noorden, Vijfhuyzen en Van Loon - spelen een dubbel rooster. De speeldata zijn maandag 26, donderdag 29 (aanvang beide avonden 19.30 uur), zaterdag 31 maart (14 uur) en zondag 1 april (13.30 uur). Sneeuwbuien zorgden bijna voor afstel VLAARDINGEN Eindelijk kon Zwaluwen de overdekte zittribune officieel in gebruik nemen. Drie keer eerder hadden de weergoden roet in het water gegooid. „En openen zonder dat er daarna gevoetbald wordt, is ook maar niets", aldus bouwcommissie-voorzitter Hein Gie- tema. „Toch hadden we besloten, dat we het ditmaal voor het laatst zou den proberen. Mocht de wedstrijd weer afgelast zijn, dan hadden we al le genodigden een briefje gestuurd met de mededeling, dat het allemaal niet meer door zou gaan. Dan was die tribune zonder enig ceremonieel ge opend". Hoewel enkele sneeuwbuien die za terdag nog even voor angst in de har ten van de bouwers gezorgd had, vond consul Jan de Wilt het toch oorbaar om te spelen en zo togen burgemeester Wim Kieboom en sportwethouder Cees Bot naar de Zwaluwenlaan om de reeds lang ge plande officiële handelingen te ver richten. De burgemeester hees een bal en de wethouder kwam met de VRSR-vlag. Zo werd toch de kroon gezet op de arbeid van de bouwcom missie en de vele anonieme werkers, waarvan er sommigen zelfs een week vakantie hadden opgeofferd om mee te helpen bouwen. De plannen van de bouwcommissie? Gietema: „We gaan dadelijk eerst praten over het uitgeven van seizoen kaarten. Dan hebben we een teke naar bereid gevonden om wat ont werpen te maken voor de uitbreiding van het clubgebouw. Dat komt op tafel als praatstuk. We zullen moeten afwegen of hetgeen wat we willen be- I reiken ook financieel haalbaar is. Zo dra we weten wat we willen, kunnen we verder gaan". Terwijl een volle tribune en Zwalu wen-voorzitter Roel Schipper toe kijkt, hijst burgemeester Wim Kie boom de bal. TSF (badminton)-voorzitter Wim van den Heuvel vindt: SCHIEDAM - Door de glazen wand van de Margriethal-restauratie blijft TSF- voorzitter Willem van den Heuvel het badminton-gebeuren op de sporthal vloer onafgebroken in het vizier houden. „Een prachtig gezicht", roept hij dan uit „Je zou kunnen zeggen, dat ons voornaamste oogmerk het dienen van de sportieve recreatie is. Het doel van onze vereniging is ook gezelligheid. Prestaties komen pas later. Oké, we spelen in de competitie, maar ik zou er geen moment van wakker liggen, wanneer er zich niemand meer zou melden, die aan de competitie wil meedoen. Waarom we het dan nu wel doen? Ge woon, omdat die leden eens tegen anderen dan alleen eigen leden willen spe- Een opvallende visie in een wereld waar alleen topsport zaligmakend lijkt te zijn. Dan zou je verwachten, dat in het land van naar prestatie zoekende clubs TSF zich wat een zaam zou voelen. Verre van dat. Ze voelen zich de koning te rijk. „We gooien niet met rackets en schoppen niet tegen schenen, wanneer er verlo ren is". Meent bestuurslid Rob Goed volk: ,,We houden prestaties niet te gen, maar er is bepaald ook geen sprake van een heilig moeten". En van den Heuvel: „Ik kan me best vin den in recreatief badminton". En met hem nog vele anderen. Bad minton blijft één van de snelst groeiende sporten. Die expansie zou omvangrijker kunnen zijn, wanneer er maar zaalruimte beschikbaar was. Beschamend Zo heeft bijvoorbeeld de badminton club Maassluis de stoute schoenen al aangetrokken en de gemeente daar gevraagd of zjj één avond per week in de binnenkort te bouwen tennishal mogen gaan spelen. Tennis. Praat er niet over met Van den Heuvel. Zelf is hij tijdens de zo mermaanden een uiterst fervent ten nisser, maar in de overige jaargetijden zou hij er eigenlijk niet mee gecon fronteerd willen worden. Nu gebeurt dat tot zijn grote ergenis wel. Zijn grieven: „Badminton wordt kort ge houden door sporten, die van oor sprong niet in hallen thuishoren, ben sporthal moet, dat is mijn overtui ging, vooral bestemd zijn voor spor ten, die uitsluitend binnen beoefend kunnen worden. Zoals badminton, want buiten wordt bij het kleinste zuchtje wind de shuttle uit zijn baan geblazen. Denk maar niet, dat het ons enig voordeel geeft bij de verde ling van de uren. In het andere deel van de Margriethal wordt er nu geten nist. Zestien man, die een hele hal be zet houden. Welnu, ik vind het be schamend, dat er in deze hal tennis gespeeld wordt. Ik durf te beweren, dat tennis en voetbal buitensporten zijn.. Wij zouden die complete sport hal op de vrijdagavond met het grootste gemak kunnen vullen. Al leen krijgen we de kans Bij TSF staat de winst niet voorop. De zucht naar prestatie is, wanneer we Van den Heuvel mogen geloven, niet direct aanwezig. „Enkele jaren geleden stonden we vijf slagen van een promotie af. De betreffende speler keek me eens aan. Liever geen promotie, zei ik, en hij verloor de partij. Opzienbarend misschien, maar wanneer we gepromoveerd waren, dan hadden we op zater dag moeten gaan spelen. In een turnzaal, omdat er op de zaterdag voor ons in de sporthal geen plaats was. Dan krijg je een sfeerloos gedoe en daar voelde ik niets voor". %Rob Goedvolk links} en Wim van den Heuvel: vraagd om de club vooral niet groter te maken ving, met een wachtlijst werken. Een ritueel en Wim van den Heuvel be zweert, dat het zo al jarenlang gaat. „En wie het langst en veelvuldigst aan de bel trekt krijgt bij mij Üe eer ste kans om lid te worden. Misschien is het wat onrechtvaardig tegenover anderen, maar aan de andere kant be wijst iemand, die me wekelijks belt of er al een plaatsje vrij is. dat hij he lemaal bezetep is van badminton. Zulke mensen geef ik graag voor rang". door GERARD S. VERVER merking van Rob Goedvolk bij. Hij vraagt zich namelijk af of het bij een verdubbeling van het aantal velden nog wel gezellig kan blijven. Stelt hij verder: „We hebben ons met de hui dige situatie langzamerhand ver zoend. Uitbreiding zit er hoe dan ook toch niet in". Vergrijzing Prestaties mogen dan niet voorop staan; de training wordt niet verge ten. Van den Heuvel: „Het komt voor, dat er mensen binnenkomen, die niet eens weten, hoe ze een ra cket moeten vasthouden. Die mensen denken, dat het een mattenklopper is". Niet alleen voor de competitie-spelers is er daarom trainster Henny Zwij- gers-Wesdorp. Ze is er voor alle leden. Speciale aandacht is er voor de jonge- De leden hebben ons ge- ren' die Vanuit de jeugdafdeling over komen naar de senioren. Rob Goed volk: „Voor de jeugd werd immer betalen. Dat doen ze zonder te mok- gezorgd maar daarna vielen ze in een ken, want in ruil krijgen ze meer speelgetegenheid. Ik duld het niet, wanneer men daarover ontetreden zou zijn. Bij andere verenigingen is het heel normaal, dat iemand twintig minuten speelt en daarna zowat een uur in de cantine kan gaan zitten. Bij ons is dat ondenkbaar". Ondenkbaar In feite hoeft TSF helemaal niet de weg te timmeren om het ledenaan tal op peil te houden. „Men bereikt ons blijkbaar door te informeren bij de sporthal of bij de VVV. Misschien ook via de bond, waar we als enige vereniging in Schiedam bij aangeslo ten zijn. Nu moet ik bekennen, dat we de vereniging bewust niet te groot maken. Omgerekend naar het totaal aan speeluren ligt ons aantal leden la ger, dan bij andere clubs. Vandaar dat onze leden ook meer contributie Zo blijft alles overzichtelijk. De leden willen niet anders, begrijpen we. Wantergenshoren we Van den Heuvel zeggen, dat ze hem smeken de club vooral niet groter te maken. Daar hoort dan onmiddellijk ook een op- Sportraad Maassluis De aanhouder wint, al is het slechts ten dele MAASSLUIS- De aanhouder wint, hoewel dat voor de recreatietuinders- vereniging De Vluchtheuvel slechts ten dele geldt. De "vrijetijds-agrariërs wen namelijk eert nieuw clubhuis omdat de gemeente zelfwerk zaamheid beloont met een bonus, vroegen ze een subsidie over driedui zend uur. Het dagelijks bestuur van de sportraad vond dat teveel en bracht het totaal terug naar 500. De tuinders sputterden tegen en bereik ten, dat het sportraadbestuur zich nogmaals over het subsidie-verzoek ging buigen. Het standpunt werd herzien en de sport- en recreatieraad wordt nu voorgesteld een subsidie over 1500 uur te keren. De subsidie-verlening aan De Vlucht heuvel komt aan de orde tijdens de openbare sportraadvergadering op woensdag 28 maart om 19.30 uur in het stadhuis. Verder wordt er ge praat over een garantie-subsidie voor de Westland-marathonover een aan vraag om een hobby-ruimte van de Eerste Modelbouwvereniging Maas sluis. het invoeren van legitimatie bewijzen voor personen die in ge meentelijke zalen training verzorgen, de begroting 1980 met een beleids visie en de aanvraag van de basketball- vereniging Green Eagles een week een Zweeds jeugdteam te mogen onder brengen in de turnzaal Haydnlaan. Van der Vlist blijft SCHIEDAM - Aad van der Vlist blijft ook volgend seizoen Demos trainen. Tijdens een dinsdagavond ge houden gesprek zijn het bestuur van de afdelingsclub en zijn trainer dit overeengekomen. Voor bestuur. Van der Vlist en de selectie waren de - in vergelijking met het vorige seizoen - wat teruggelopen prestaties, geen reden om de verbin tenis te beëindigen. Met 8 gulden voordeel... Uitstekende herenpyjama van een prachtige kwaliteit keper-flanel (100% katoen). Jasje met twee zak ken, broek met 4-naalds elastiek af werking. In zwart, marine of don kergroen gedessineerd. Maten 46-58. Van 22,95 voor Oranje Nassau opzoek naar nieuwe trainer VLAARDINGEN— In overleg met trainer/coach Wim de Koning heeft het bestuur van de korfbalvereni ging Oranje Nassau besloten het contract met de Rotterdamse trainer na 1 juni 1979 niet te verlengen. gat. Door een trainster aan te trekken hebben we dat nu opgevangen" Aanwas vanuit de jeugd is nodig, al was het alleen maar om het toch wat „Vergrijzende" eerste team op te van gen. Maar het moet allemaal wel pret tig blijven. Van den Heuvel: „We zoe ken niet, zoals andere clubs wel doen, goede spelers op om te vragen of ze bij ons lid willen worden. Ron selen is duidelijk niet onze stijl. Zelfs is het zo, dat wanneer we vinden, dat iemand het talent heeft om hoger te spelen, dan hij bjj ons kan, we hem adviseren elders lid te worden en hem ook helpen bij het zoeken naar een andere vereniging. Misschien doen we het wel verkeerd. We denken niet aan winnen. Nog zeer recent is het voor gekomen, dat we een jongen geadvi seerd hebben naar Refoba te gaan. Dan houden we rekening met zijn be langen. Niet met de onze. Dat talent wijzen we de goede weg. En dat we er niet ver naast zaten bewijst wel het feit, dat hij bij Refoba gelijk al club kampioen werd". Grandioze aanbieding... Top-merk BH's in vele verschillende modellen en kleuren w.o. huid, wit, zwart enz. Maten A 65 t/m 85, B 65 t/m 90, C 70 t/m 90, D 75 t/m 90 en E 75 t/m 90. Uit de prijs klasse van 10 tot 25,--. Perfekte pasvorm voor een aantrek kelijk prijsje... per stuk Jubilerende schermclub: 'Schermen niet voor upper-ten alleen' VLAARDINGEN- De Vlaardingse Schermvereniging bestaat vijftien jaar. Dit derde lustrum zal met veel extra activiteiten -zowel binnen als buiten de stad- worden omringd. Op deze manier hoopt men het scher men ook wat uit de beschermde hoek te halen. „Want schermen is", zo stelt men. „geen elitaire sport in die zin, dat het alleen door de upper-ten beoe fend wordt. Het vereist wel een eli taire instelling; met andere woorden seren. Vanuit alle rangen en standen kan men er echter aan deelnemen". De vereniging heeft in verschillende zalen getraind, maar de clubavonden zijn nu al enkele jaren in de gymnas tiekzaal naast het politiebureau aan de Delfsevee.rweg. Stelt het bestuur: „Iedereen zonder kapsones, maar wel met een sportieve instelling is wel kom". De leeftijd mag variëren van 12 tot 60 jaar. Iedere dinsdagavond wordt er geschermdde jeugd van 19 tot 20 uur en de anderen van 2C tot 22 uur. Ter kennismaking zijn de eerste lessen gratis. Meer informa tie bij J. Overkleeft, tel. 358905 W van Konineshoven. tel.746004 Wethouder Bot opent tennispark VLTC VLAARDINGEN- Wethouder Cees Bot zal op zaterdag 31 maart om 12 uur het tennispark van de VLTC aan de Watersportweg in de Broek polder officieel openen. Na deze ceremonie houdt het bestuur van de Vlaardingse Lawn Tennis Club vanaf 14 uur een receptie Fortuna-voorzitter Van Wijk: „Protest bij de FC" VLAARDINGEN— In ongekend scherpe bewoordingen heeft het dagelijks bestuur van de. sportraad zich afgezet tegen het „zwart spelen" Net als alle andere voetbalelftallen had FCN'66 drie maanden niet kunnen spelen. En net als vele clubs zouden de Schiedammers zondag weer hebben kunnen spelen ware het niet, dat de scheidsrechter het liet af weten en de FCN-spelers (met tegen stander De Groen Witten) in de kou liet staan. De wedstrijd ging dus niet door en derhalve moeten de mannen van trainer Wim Poulus nog een week wachten alsvorens ze de competitie kunnen hervatten. Als de scheidsrech- komt (15 uit 10): 2. Peet van Mil (WK) 0.90 (9 uit 10); 3. Hans Campen FCN'66 0,88 (8 uit 9). 4 t/m 6. Ben Floridas (De Hollan diaan), Harry Hartog (Satelliet) en Tom van der Pijl (Hoekse Boys) 0,83 (allen 10 uit 12); 7. Piet Roozen(DHS) 0,81 (9uit 11); 8 tj 10. Charles Ebeling (VDL), Peter van der Hoeven (Excelsior 20) en Harry Schuiten VFC0,72 (allen 8 uit 11 II en 12. Hans de Boer (Hoek van Holland) en Ron Seliers (Hoekse Boys) 0.66 (beiden 8 uit 12); 13. Teun Kornaat (Hermes DVS> 0,63 (7 uit 11) nl5. Ton van der Linden (PPSC) Chris Verwiel (SVDPW) 0,60 beiden 6 uit 10). van de grasstrook naast het tweede veld van Fortuna. De voetbalver eniging heeft een brief gehad waarin het sportraadsbestuur stelt dat „met verontwaardiging geconstateerd is. dat de grasstrook nabij het tweede veld volledig is vernield, hoogstwaar schijnlijk door veelvuldig trainingsge- bruik onder uitermate slechte omstandigheden". FC naar acceptabele mogelijkheden zoeken om te oefenen. Dat die gras strook niet het beste alternatief is is duidelijk, maar we voelen ons ook De brief veTvolgt met: „Hiermede wordt helaas opnieuw aangetoond dat soms op uitermate onverantwoor de wijze met gemeenschapsvoorzie ningen wordt omgesprongen". Voor de aangerichte schade wordt Fortuna aansprakelijk gesteld. De amateurclub is echter niet onder steboven van de brief, omdat, zoals voorzitter Ad van Wijk ons vertelde- „we er eigenlijk zelf om gevraagd hebben" Fortuna legt de schuld voor het vernielen van de grasstrook bij FC Vlaardingen '74. Van Wijk: „We hebben diverse malen bij de FC protest aangetekend. Dat heeft blijkbaar geen indruk gemaakt, want daarna is er toch weer op de gras strook getraind. Toen het eenmaal zwart was heeft ook de Fortuna- selectie er een keer gebruik van gemaakt. Op dat moment viel et toch niets meer te vernielen. Ik begrijp best, dat de trainers van de VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Het honkbaloefenprogramma voor het komende weekeinde: zaterdag Storks 2-Schiedam (10 uur) en VS/Vlaar- dingen-Sparks (14 uur); zondag SC Botlek-Groenoord (14 uur), HMS- Schiedatn (13 uur) en MSV'71- St Lodewijk. wok Ad van Wijkgeen politie-agent Abominabel Fortuna's lezing wordt door FC'i Jan Vilijn niet ontkend. Stelt hij. „Ons probleem is dat we onder de meest abominabele omstandigheden toch de training hebben moeten voortzetten. Het echte trainings veld bij Fortuna is in een slechte conditie. Daar klagen we al lange tijd over, maar de gemeente doet niets. Langdurig konden we op geen enkel trainingsveld terecht. Wanneer je dan gedoemd lijkt te worden de oefeningen te beperken tot looptrai ning. dan is het toch niet zo vreemd, dat een trainer, die toch verantwoor delijk is voor een betaald voetbal- bedrijf, dan zo'n groenstrook benut om wat met de bal te kunnen doen". Vilijn verder: „We hebben potdorie drie maanden allerlei vondsten moeten doen om de spelers in conditie te houden. We tillen niet zo zwaar aan die brief van de gemeen te. Het gras op die strook zal zich zelf wel herstellen. En als de gemeen te spreekt over schade en kosten, dan moeten we dat maar afwachten". A SPORT VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag: Bennekom-Zwa- luwen, Piershil-Sunlight, Vlaardingen-Sem per Altius (Zuidbuurt 14.30 uur). Stellen damTSB. WFB-DVO'32. SC Zuiderpark CION, FC Vlaardingen '74 (jeugd)-FC Den Haag (jeugd). Zondag: FC Vlaardingen '74-FC Amster dam (Marathonweg 14.30 uur). De Hollan diaan RKAVV (park 't Nieuwelant 14 uur). VFC-Excelsior '20 (Sportlaan 14.30 uur), Fortuna-De Postduiven (Marathon weg 11 uur). Steeds Volharden-RK WIK. •ZAALVOETBAL: maandag Lijnbaanhal 20.30 uur RKWIK-VOC, 22 uur VSV-Nes- torowoensdag Schiebroek 20.30 uur SCR-Zwaluwen, 2*2 uur Keineken-DVO'32 •BASKETBALL: donderdag sporthal Westwijk 21 uur Basket Boys-Hordijker •BILJARTEN: vrijdag (19.50 uur), zater dag (13 uur) en zondag (12 uur) biljartcen trum De Griffioen, 1e Van Leyden Gael straat Gewestelijk kampioenschap 1e klas libre. •VOLLEYBAL: vrijdag sporthal Westwijk 20.15 uur Broleco 4-Holy (h). 20.30 uur Broleco-Van Santen (h), 20.30 uur Brole co-Spivo (d); zaterdag Lekkerkerk 12.15 uur Lekkerkerk 2-Holy (d). •TAFELTENNIS: zaterdag Gouda 15 uur •KORFBAL: zaterdag Geerf Grootelaan 16 uur Spirit-'t Waterschip, Hoek van Hol land 16 uur Hoekse SV-Oranje Nassau; zondag Willem de Zwijgerlaan 14 uur Vlaardingen-Crescendo. •HANDBAL: zondag Hugo de Vriesstraat •HOCKEY: zaterdag Cladius 14.30 uur Pollux-AMHC (h) Cladius Civiluslaan 12 uur Polli waard (d), Schiedam 14.30 u 4.30 l IFC-D is-Fios Harga Is-De- SVDPW-VOB (Harga 14.2 Zwart Wit-FCN'66, RDM-Schiedamse Boys, WF-Voorwaarts (Bijdorp 14 uur). •ZAALVOETBAL: maandag Margriethal 20.30 uur Groenoord-Eurosport en PPSC De Rozet. 22.05 uur SVV Zwart Wit; Rot terdam E-hal 20.50 uur Real Parbo-Ursus, 22.15 uur RSV-WF. •VOLLEYBAL: zaterdag Margriethal 18.30 uur Both/P-WI K/BW(d), 21 uur Both/P-Spivo 2(h). •TAFELTENNIS: zaterdag Alkmaar 14 •BASKETBALL: donderdag Utrecht 20 uur BC Markt-Juventus(hzaterdag Margriethal 20 uur Juventus-BV Amstel- veen(d). •HOCKEY: zaterdag Wassenaar 14.30 uur VCL Asvion (h). Hargalaan 14.30 uur Spirit-Groen Geel (h); zondag Hargalaan 12 uur Spirit-Leonidas (d), Thurlede 12.30 uur Asvion-Aeolus (d). 14.30 uur Asvion- Pdllux (h). H-l.Ambacht 14.30 uur AMHC-Spirit(h). MAASSLUIS EN REGIO VOETBAL-zaterd Gravenzande-MVV'27. 15 u r). Dev 4.30 u Zondag: Alphen-Hoek van Holland, VDL Hekelingen (Sportlaan 14.30 uur). DESV MSV'71. •ZAALVOETBAL, maandag Olympiahal 21.30 uur MSV'71-Blijdorp, Rotterdam (Ommoord) 22 uur DESV Excelsior M. •VOLLEYBAL: zaterdag Schiebroek 14 uur Hou Stand 3-MSV71 (d), Olympia uur MVC-Thornax 2(d). 16.30 lcazar(h). !NNIS: zats The Victory.BMTOG. •KORFBAL: zaterdag Hoekse SV-Oranje Nassau, SEV-ODO. HANDBAL: zondag vanaf 10 uur Rotter Jam bekerwedstrijden met Unitas(d). •HOCKEY: zaterdag Delft 14.30 uur Ring =>ass-Evergreen(h), zondag 11.30 uur 3arendrecht-Evergreen(d), 14.30 uur Ger Robbemond naar Naaldwijk VLAARDINGEN - Ger Robbemond die aan het einde van de competitie zijn trainerschap bij RK WIK beëin digd, heeft een contract gesloten met zondagtweedeklasser Naaldwijk. Robbemond, die een B-diploma heeft had ook contracten met Oud-Bejjer- land. Het contract met Naaldwijk werd eind vorige week gesloten. Tien van de vorige week in deze kolom gespeelde wedstrijden gin gen door en daarbij kwam Schie- damse Boys- voorzitter Jan van Geen tot drie juiste voorspellin gen: het verlies van PPSC, het ge lijke spel van HBSS en Maasdijk en de winst van SFC. In de eerste kolom staat deze week de prognose van Fortuna's Adrie Hofman. De tweede kolom geeft de van de redactie van deze krant Bennekom-Zwaluwen Piershil- Sunlight Naaldwijk HBSS Davjo- Hoekse Boys Gravenzande-MVV'27 Stellendam -TSB Full Speed- Schiedam VFC- Excelsior'20 ODB- SFC Ursus FIOS VDL- Hekelingen IFC- DRZ

De Havenloods | 1979 | | pagina 11