Hilversum en de 'bleke' kleur 'Spelen met kinderen is heerlijk elektra, technisch monteur Wie mooi wil zijn kan les nemen walraven&dek J Langs de lijn'niet meer op 3 Eend gevlogen Dag zender Ruiten ingegooid Onwel, hartaanval Kindertheater Wiedus: Geroutineerde typiste/secretaresse en aankomend typiste MORET GUDDE BRINKMAN) ©O^KgOG^^TO MILACRON DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 MAART 1979 Met ingang van 1 april heeft 'Hilversum een kleur. Een klassieke kleur, een cultuurkleur. een pop kleur en een ittformatie kleur. Kleuren 'die behoren bij radiozenders die normaal gesproken luis teren naar de roepnamen Hilversum 4, Hilversum 2. Hilversum 3 en Hilversum I Het heeft wel wat hoofdbrekens ge kost, voordat de omroepen akkoord gingen met die „zenderkleuring". De vrijwel niet meer te onwarren knoop is nu dus doorgehakt en het is afwach ten wat het uiteindelijke resultaat is. In ieder geval heeft een aantal omroe pen hun plannen bekend gemaakt. „Langs de lijn" en Barend Barendse gaan verhuizen. De TROS wil op Hil versum 3 op de zondagmiddag de top 50 gaan uitzenden. De AVRO op maandag de Top-pop-hitparade. Vero nica op vrijdag de top-40 en de NOS op - vermoedelijk zondagavond - de Buma-top-50. Het wachten is nu nog op de VARA en KRO-hïtïijsten, want alleen dan hebben we iedere dag wat. Hilversum 3 Maar hoe zullen EO en VPRO een antwoord geven op die vraag? Al- wachten. Het is, bjj zo'n zenderkleu ring, natuurlijk wel de vraag waar je Ook TV dan eigenlijk nog een omroepbestel voor nodig hebt. Zeker als je de pro grammawensen van het grootste deel van omroepen op dat derde net be kijkt. Allemaal potentiële hitparade klanten. Maar er schijnt nu eenmaal een ideëel verschil te zijn tussen de Buma, Veronica, TROS en AVRO hitlijsten. Nee hoor, die zenderkleu ring wordt het. Je zult zien dat er een grote verschuiving gaat plaatsvinden. Talloze luisteraars gaan mee met Ba rend Barendse en met heer Van Wil ligen, naar die lichte, familiale zender. Niet de hele dag denderende pop aan je hoofd, maar gewoon gezellige plaat jes bij gezellige praatjes. Ster Meneer Smeekes van de STER heeft dat ook gezien en waarschuwde tegen al te gehaaste invoering van die zen derkleuring. Immers, hij had alle re clamegaten in de radiökaas verkocht en vreesde annuleringen. In ieder ge val is het terecht als die STER de luistergewoonten goed volgt, want je kunt er donder op zeggen dat de ta rieven door de verschuivingen straks best omhoog kunnen op die Hilver sum 2 zender. Maar de zenderkleuring op radio, zou dat nou ook op televisie worden ge volgd? Nederland 1 alleen informatie en cultuur, Nederland 2 alleen amu sement. Wel, vergeet het maar. De hoge kijkdichtheidsprogramma's blijf je aan het begin van de avond vinden. De omroepen concurreren elkaar zonder enige twijfel dood en als straks die grote vogel voor Luxemburg de ruimte in gaat (of voor Monaco, An- dorra, Straatsburg of welk ander land ook), dan gaan we allemaal naar die andere zender kijken die via dat ene schoteltje op het dak van onze centra le antenne-man binnen wordt gehaalJ Fred Emmer en Joop van Zijl blijven slechts iri sporadische gevallen (als het weer eens erg heet is of als de mussen dood vriezen) onze belangstel ling trekken. Volhouden En Kosto - en met hem vele anderen maar volhouden dat ze die kinderziel tjes beschermen. Die kinderzieltjes zijn beter te beschermen door ze wel naar die reclame te laten kijken en ze dan ook te vertellen wat het is. Bege leiding door hun ouders. Laat ze dat „lekkere toetje" maar 'ns proeven en wellicht geloven ze de reclame al heel wat minder. Daarmee breng je kinde ren kritisch leven bij en dat is belang rijker dan „verbieden", in een maat schappij die over je heen walst. Maar Hilversum heeft z'n kleur. Het verble ken van het bestel duurt voort. De grote televisiemensen als Mies hen 27-jarige Schiedammer parkeer de zondagnacht zijn Citroën kente ken 71 SU 85 op het Stationsplein. De volgende dag bleek de wagen, ter waarde van f. 5.000,-, met onbeken de bestemming vertrokken te zijn. l en 23-jarige Schiedammer die een 27-M.C' zender in zijn personenauto had, raakte hem zaterdag rond 11 uur kwijt. De politie ontfermde zich erover Twee ruiten, van een school in de Antonie Mpysstraat, werden vrijdag middag ingegooid. De daders wacht ten de komst van de politie niet af. Zondagavond om zeven uur werd de, op de Singel lopende, 73-jarige J. Grüdelbach plotseling onwel. Wachtende op de G.G.D. paste een agent mond op mond beademing toe. Bij aankomst in het (jemeente Ziekenhuis bleek de man overleden te zijn aan een hartaanval. NOS Iaiii>s de Lijn prest ren Koos Postema (li) en Willem Rt/is. Bouwman, Willem Duys, Willem Ruis en Henk van der Meyden zullen alle maal riante contracten tekenen met buitenlandse televisiestations en ons, tussen pannel en kandidaat tussen de twee gasten door of Om de hoëk van de viskdm, vertellen dafje het best je tanden kan poetsen met En dat is helemaal niet ver meer weg, Die jongens in Luxemburg hebben de voorbereidingen af en wachten nu al leen maar tot onze overheid klaar is met het aanleggen van een „kabel". Pas aan 'komen ze in de lucht. De kijkers dwingen die overheid dan van zelf het schoteltje op de ruimte te richten. Onhoudbaar kleurt. Ons omroepbestel - hoe mooj ook - zal de strijd niet meer kunnen volhouden en het is frappant dat ook te lezen in een interview met PvdA- voorman Aad Kosto. In Adformatie zei hij: „Dan maar één commerciële omroep. We kunnen pet van buiten band toch niet tegenhouden en als we er nu zelf. mee beginnen kunnen we het wel beïnvloeden. Dan hebben we het onder controle". Mooie uitspraken natuurlijk, maar I daar kan Kosto zelf ook niet in gelo- ven. Hij heeft het niet onder controle en zal het ook nooit onder controle krijgen. Immers, de reclame is altijd sneller. Eert voorbeeldje uit dat zelf de blad Adformatie: Nu de reclame rond het journaal van zeven uur ter bescherming van kinderzieltjes is af geschaft ziet de VNU een nieuwe re clame-markt. Het Rotterdamse Kindertheater Wiedus is internationaal bekend. Louis Koekelman, Loes Vos en Louis Lemaire spelen respectieve lijk Wiedus, Tante Emma, en Jan. Ze zijn door het Nederlandse Theater Instituut als Nederlands vertegenwoordiger voor het inter nationaal Kindertheater Festival van Engeland uitgekozen. Van 31 maart tot 7 april zal „Wiedus" voorstellingen geven in Cardiff van „Ons Landje". Deze zijn nu al uitverkocht! „Ik ben Wiedus en dit is mijn gitaar zo begint het vrolijke stuk van het Kindertheater. De wijs van het liedje is wat veranderd en de mam- moef. de grote kist vol rekwisieten, is ook van het toneel verdwenen. „Voor de kleinere kinderen hebben we in elke voorstélling een vast herkenningspunt, namelijk het openingsliedje. De peuters denken dan: „ah, dat kennen we. en voelen zich thuis". Jan, alias Louis, spreekt vol vuur over zijn werk. Kin- anders komt er geen mens." deren interesseren hem, dat is merkbaar. „Werken met de jeugd is Circus Emma I heerlijk, in tegenstelling tot volwas senen reageren ze eerlijk en spontaan. Wij forceren dat ook nooit; als ze een opmerking maken, krijgen ze antwoord. Aan het uitlokken van be paalde uitlatingen doen we niet mee Het moet spontaan blijven. Met ons programma proberen we kinderen aan te moedigen. De ouders zeggen vaak, onbewust, zoiets van: „Dat mag je niet doen, daar ben je te klein voor!" In feite is dat niet zo, het kost alleen meer tijd om het kind de gelegenheid te geven iets te proberen. Het zijn kleine mensen, behandel ze dan ook als mensen en ga niet tegen een peuter van een jaar of vier abbadabadoe zeggen. „Circus Wiedus eet op Emma", wat we nnu spelen in het Piccolotheater gaat over het bedrijfsleven in al zijn vormen, een directeur, werknemers, leningen, lonen, ontslagen, staking en bezet ting komen aan de orde. We geven het natuurlijk een vrolijk tintje, doen ijverig mee. ,,'t Is tóch oneer lijk. De ouders worden af en toe flink aangepakt. De jarigen wordt ge vraagd even in de piste te komen. „Is er ook een begeleider jarig?" vraagt Wiedus, „Nou ja die scheiterikken, durven toch niet!"Gelukkig lacht iedereen er smakelijk om. En als later met z'n allen een liedje wordt gezon gen, waarbÜ men moet opstaan, omkeren,en ogen dicht doen staat het héle publiek op. De mensen schamen zich niet meer, voelen zich hij beleefde de avonturen zelf mee. van de KRO kijken en die vond ons Mooi is dat Hè? In Duitsland hebben zo goed, dat we in '72 hiermee op we trouwens een fanclub In Neder- de televisie kwamen. Er zijn pas weer land is er geen, maar de kinderen van t v. opnames gemaakt. Per jaar het Ptjnackerplein z(jn wel onze brengen we twee nieuwe produkties, trouwste aanhangers,. Daar hebbèn daarnaast herhalen we de stukken we onze repetitieruimte, als we bezig van het vorig seizoen omdat de zfjn druppelen ze één voor één menden het vaak nóg een keer wil- binnen. Soms hóór je opeens uit een len zien. In totaal zijn dat per jaar hoek een schaterlach en dat doet je 1 10 voorstellingen in Rotterdam gemakje een boterham in de kleedkamer. Van van ochtend half negen zijn ze al bezig met het opbouwen van decor en het repeteren! „Er komen steeds meer volwassenen kijken, sommigen hebben niet eens kinderen bij zich. Wij brengen ons programma ook niet alleen voor de kinderen, wij richten ons net zo goed tot de ouders. Soms zeggen ze: „Dat is leuk, toevallig spraken we laatst thuis over dit on derwerp. Dat sluit dan mooi- aan" Anderen brengen" een stuk van ons De aanwezigen in het Piccolotheater juist naar voren om het later te be- zijn die middag duidelijk „uit", spreken" kinderstemmetjes weerklinken in dit kleine gebouWtje. Het geroezemoes stopt als Wiedus zijn liedje begint. „Circus Emma" wordt trouwens uitstekend begeleid door Bert Nicodem, Nard Reynders, Jan Faas, John Bukman. Emma kan een circus |inBen kopen van een ietwat gemene meneer Jansen. Onbewust wordt zij Nogal Wiedus „loes kende ik school en vroeg ha voelde om me 70 ëlders in Nederland en buitenland. Dat is heel wat. We zijn ook zes dagen van de week bezig. In het begin repeteren met het script van vijftien bladzijden in de hand. SCHIEDAM In vijf lessen kan een ieder bij de Stichting Huishoudelijke voorlichting leren, hoe de uiterlijke schoonheid te verzorgen. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de dage lijkse verzorging van de gezichtshuid en de make-up. Tijdens de lessen kunnen de kursisten praktisch oefe nen; van ieder's huid wordt een ana lyse gemaakt om vast te stellen welke verzorgingsmiddelen nodig zijn. De lerares geeft advies over persoon lijke huidproblemen en ook de voor- en nadelen en de verschillende mer ken en prijzen van kosmetika krijgen de nodige aandacht. De eerste les behandelt het manicu ren. dus de verzorging van de nagels en handen. De tweede les gaat over gezichtshuid en huidproblemen en in de derde les komt het epileren van wenkbrauwen aan de orde. In de vier de les gaat het over de principes van het opmaken, de make-up en kleu rencombinaties en in de vijfde les wordt alles nog eens samengevat. Opgeven kan van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 uur 's mor gens en op maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur bij telefoonnummer 26478 1De lessen worden gegeven in het M.G.M. de Groothuis. Stadhou derslaan 30, Schiedam. Over cosmetica in Nederland is overigens een verhelderend boekje in de handel, geschreven door Lucas Reijnders en anderen en uitgegeven door Van Gennep. Zondagmiddag rond half twaalf kwam op de Rembrandtlaan een 16- jarige bromfietser ten val door stug remmen. De jongeman die vermoed de dat een rechtsaf slaande personen auto hem geen voorrang zou geven, werd met een gekneusde voet naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Na behandeling; kon hij naar huis. Zaterdagmiddag rond 1 uur rukte de brandweer uit naar de Rotterdamse- dijk. Ter hoogte van het benzinesta tion stond de berm in brand. Ver moedelijk is het vuur, dat met één hogedrukstraal \yerd geblust, door jeugdigen aangestoken. Om negen uur 's avonds werden twee jongens van 15 en 18 jaar uit Vlaardingen aangehouden. Zij hadden het in de cel, bij station Nieuwland, hangende telefoonboek in brand gestoken. of ze er wat Het is een druk bestaan. Maar. o zijn na je/e negen ,aar een duidelijk) te di ziet we eigenlijk als cabaretgroep begon- ,ijn jn >AViedus" Van een slome nen Louis Lemair- kan heerlijk ben jk me gaan ontwikkelen vertellen, hu speelt sltud een sullige lange jongen. Zoals Wiedus treffend zei: Lange gele stommerd! Maar Louis schrijft de stukken, ontwerpt worcjen *"mc .Na een optreden soms het decor, van Loes en mij vroegen we of iemand in de zaal een muzikant wist, dié zich bij ons ensemble wilde scharen. „Ik", riep iemand luidkeels. gaan een mens die misschien wat lang zaam is maar wèl initiatieven toont, Tante Emma is gewoon Emma ge-, Van de leidinggevende is zij meer tot ons gekomen, doet mee met het kattekwaad. „Da's ook wel leuk. een man kwam bij elke première.Met een paar kinde ren, maar vaak alleen. We werden eigenlijk een beetje nieuwsgierig en praatje met hem maken, internist. Hij had vroeger Joolc Kraag een Wiedus-figuur willen opgestooYt'oin de'anderen te koeie" ziin. maar z'n ouders gaven hem de neren, zelfs té ontslaan. Dan gaan Jan niet, voelden hem niet aan. en Wiedus in staking en de kinderen Nu genoot hij zo van deze optredens, „Weet u iemand?" „Nee, ik heb wel zin om mee te doen." En zo kwam Bert Nicodem er bij. De laatste was J!'c'1^nk U/ tuilnc Aftoiuiil I nuir L' rn-l/ulm nn I n Emma zelf vindt dit uitstekend, de X relatie tussen de ouders en de kinderen is toch.ook veranderd, vrijer gewerden. En Wiedus is van een dro- erig persoon meer in de realiteit ge- De kleding verschilt ook. Wiedus, oftewel Louis Koekelman. In 1970 brachten we ons programma „Nogal Wiedus" voor het eerst in het Emma draagt lekker een broek en l'iccolotheater. Omdat er haast geen Wiedus heeft z'n vriie tijdspak aange- amusement voor de kinderen was. tokken. Eén ding verschilt niet de- hebben ze ons gevraagd om daar.op omgang met kinderen en ouders is te treden. Wat later kwam er een man even sprankelend gebleven". s Gravelandseweg 373 Schiedam Tel. 010-620055. MITSUBISHI MOTORS CORPORATION I Wij zijn een bekend toeleveringsbedrijf voorde moderne tuinbouw met zeven vestigingen door het gehele land. Op de afdeling ELEKTRO-TECHNIEK kan op korte termijn worden geplaatst een welke na een inwerkperiode zelfstandig zal werken als servicemonteur voor de door ons te leveren sorteermachines. Tot zijn taak zal o.m. behoren het verrichten van service en het in bedrijf stellen van deze machines. Vanzelfsprekend staat de beloning in verhouding tot de funktie. Geïnteresseerden kunnen zich, vooreen afspraak of nadere informatie, telefonisch in verbinding stellen met onze heer R. Kolenbrander op toestel 116, of buiten kantooruren 070-970518 BRINKMAN BV Moret Gudde Brinkman vraagt voor direkte of latere indienst treding een geroutineerde typiste en een aankomend typiste, die in hèt bezit zijn van een HAVO- of MAVO diploma of een vergelijkbare opleiding hebben genoten. Zij, die het diploma steno-nederlands bezitten, genieten de voorkeur. Naast het verzorgen van type-werkzaamheden zal de geroutineerde typiste ook secretariaatswerkzaamheden ver richten, zoals het regelen van de agenda van vennoten. Deze werkzaamheden zal zij in teamverband met haar collega, met wie zij op één kamer zit, uitvoeren Leeftijd tot 25 jaar. Zij, die dit jaar van school komen, kunnen eveneens solliciteren. Ons kantoor is gevestigd in het centrum van Rotterdam, vlakbij Metro-station Beurs en NS-station Blaak Belangstellenden kunnen bellen naar de heer N. Arens i (010-140266) of hem een brief schrijven met vermelding van opleiding, ervaring en leeftijd. Ons adres is, Vissersdijk 91. 3011 GW Rotterdam. Cincinnati Milacron B V Fabriek van gereedschapwerktuigen en koelvloeistoffen, Vlaardingen Ons concern heeft een wereldnaam op het gebied van gereedschap werktuigen. In Vlaardingen bouwen wij een deel van het uitgebreide produktieprogramma, n.amelijk: centerloze slijpmachines en numeriek bestuurde bewerkingscentra uitbreiding van ons produktieprogramma schept aantrekke lijke mogelijkheden voor plaatsing van nieuwe medewerkers die plezier willen beleven aan een persoonlijk vakmanschap Op korte termijn vragen wij daarom vakbekwame medewerkers: machinemonteurs draaiers frezers slijpers hoorders schilders i N Onze medewerkers ontvangen een vast salaris per periode van 4 weken Daar komt voor degenen die in twee-ploegendienst werken nog een zeer aantrekkelijke toeslag bij Maar uw salaris en andere arbeidsvoorwaar den kunnen we beter persoonlijk.met u bespreken U kunt voor een afspraak bellen (010-347944) of overdag tussen 10 00 en 1 6.00 uur bij ons bedrijf langskomen Ons bedrijf is gemakkelijk te vinden, namelijk een paar minuten lopen vanaf NS-station Vlaardingen-Oost. U kunt ook een briefje schrijven aan de afdeling Personeelszaken Schiedamsedijk 20. 3144 KK Vlaardingen

De Havenloods | 1979 | | pagina 7