Het Vrouwencafé Schiedammers vieren Koninginnedag DOE MEE 1 Winnaars ballon- en tekenwedstrijd Gemeenteziekenhuis medewerkster KANS OP Playtex Kraampjes op Jaarmarkt electricien timmerman Viering eerste mei Doden herdenking nolet ziekenhuis Schiedam WEGENS VERBOUWING Dh, HAVENLOODS DONDERDAG 3 MEI 1979 SCHIEDAM- Dat vrouwencafé groeit maar en bloeit maar.de stamgastes zit ten elkaar in steeds groter getale op de barkrukken van Sociëteit QT gelijk te geven. Dus het wordt tijd, oat iemand het jachtseizoen opent Dick van der Lugt, eer. verstandig journalist bij het Vrije Volk, heeft dat gedaan. En dat is hem lelijk opge broken. De dames stuurden hem een sommatie om zich op een van hun ochtenden alléén tegenover de horde te komen verantwoorden en als voor proefje van wat hem straks te wach ten staat, vertelden ze vast tegen een andere verslaggeefster van het Vrije Volk, wat ze over Dick dachten. Nu had Dick van der Lugt geschre ven, dat die vrouwen in dat café daar één ochtend in dè week zaten te kla gen en te schelden over het wange drag van de mannen, dat helaas maar al te vaak uitbleef. Mijn God, ik zou hier wel wat tegen in weten te brengen. De volte van "Blijf van m'n lijf"-huizen bijvoor beeld. Of het feit, dat véél meisjes in derdaad op een schooltype terecht komen, dat beneden hun niveau ligt Ik heb vroeger les gegeven op de HAVO en inderdaad waren de leerlin gen bij wie althans een spoor van zelfstandig en creatief denken waar te nemen viel, waren zulke leerlingen vrijwel altijd van het vrouwelijke ge slacht. De slimme jongens waren in de brugklas al naar het Atheneum verwezen. Dat zijn allemaal reëele aantoonbare zaken. Ook dat veel vrouwen met een psychopaat trou wen, die hen in elkaar slaat, iets wat die vrouwen dan jaren dulden. Socia le raadslieden kunnen daarover schrijnende en schokkende verhalen vertellen, zodat je als beleefde en on gevaarlijke vrijgezelle jongen met ver bijstering luistert. Tegen die opvattin gen van Dick van der Lugt zou ik dus wel wat in weten te brengen. Zo niet de vrouwen van het Café. De verslaggeefster van het Vrije Volk no teerde uit hun mond voornamelijk schimpscheuten aan het adres van Dick van der Lugt. Hij werd beschul digd van relatieproblemen (dat is een beschuldiging in onze dagen) en men maakte zich er vanaf met de,loze op merking, dat zulke stukjes alleen maar reclame waren. Het vrouwencafé is een oord van he meltergende navelstaarderij. Jullie zitten inderdaéd bij elkaar om je ei gen lot te beklagen en de schuld van jullie vriend of dronken thuiskomen de echtgenoot uit te breiden over het hele mannelijke geslacht. Dat is bewijsbaar Dick van der Lugt heeft immers een aanval gedaan op het vrouwencafé en de stamgastes. Hebben jullie zijn kri tiek met feiten weerlegd, zoals alle fatsoenlijke mensen doen? Nee, jul lie hebben zijn persoon verdacht ge maakt. Jullie hebben gezegd: zijn ar gumenten deugen niet, omdat HIJ ze brengt, want hij isenz. Er be staat een woord voor zulk een tak- tiek karaktermoord. Jullie zitten daar toch elke week bij elkaar. Het zou misschien dienstig zijn oni eens een cursus NADENKEN te organiseren. Nadenken kun je le ren. Daar zijn regels voor. En je kunt dan tegelijkertijd leren om je denk beelden op een behoorlijke manier onder woorden te brengen Ja, zeggen jullie nu, maar wij hebben nooit de kans gehad om wat te leren. Dat is juisl. Miljoenen mensen heb ben in Nederland nooit de kans ge had om wat te leren. Ze vegeteren voort in vervelende baantjes. Ze ver richten dag in dag uit dezelfde hande ling aan de lopende band. Hun le vensritme wordt bepaald door de fa briekssirene en de verplichte mini- mumproduktie. En veel van hen tret je aan op de avondschool. Daar heb ik vroeger óók les gegeven. Die men sen werken zich acht uur per dag het lazerus en gaan dan nog eens leren. Jullie werken je ook het lazerus in het huishouden, lieve vriendinnen, ik weet het. \laar jullie kunt in ieder ge val in hoge mate je eigen tijd indelen. Als pa met het broodtrommeltje de koude ochtendlucht, in is gejaagd, kruipen jullie er nog even lekker in. Je zult er rond negenen wel uit moe ten, maar de minuut, het kwartier, kunnen jullie zelf uitzoeken En ook het moment de lengte en de uitgebreidheid van jullie koffiepau zes. Terwijl de werkenden (let op: ik zeg niet de mannen. Ik zeg de wer kenden) aangewezen zijn op het gore vocht uit een kwartjes etende auto maat.) Behalve nadenken en je denkbeelden onder woorden brengen kun je ook leren, hoe de tijd efficient in te de len. En terwijl buiten de vrachtauto's voorbijdaveren, je misschien zachtjes de dreun hoort van een nabije fabriek, maken jullie snel de boel aan kant Je overstemt het straatlawaai met Hilversum, nee niet drie, niet die praatzender. Daar worden vaak inte ressante dinRen op verteld. Of jullie lezen een boeiend boek. En jullie houden verdorie eens op je zelf mateloos te onderschatten. Het heeft zo weinig zin om met zijn allen te beweren, dat het toch te laat is. Je kunt beter eens wat ondernemen Feiten kénnen, wat léren. Niet zeg gen, dat je zo moe bent. Ik doe zeil ook te weinig. Bepaalde belangrijke dingen laat ik versloffen. Ik zeg niet dat ik daar te moe voor ben of dat het de schuld van de maatschappij i: of van de vrouwen, die mij door hun consequent negeren zo allervreselijkst onderdrukken. Nee. ik ben er ge woon te lui en te besodemieterd voor En al deze dingen hebben -in het ge heel niets te maken, lieve vriendin nen, met het feit dat U misschien bent gehuwd met een psychopaat die de ene dag de boel kort en klein slaat en de andere dag kronkelend van el lende om vergiffenis vraagt. Zulke mensen moeten geholpen worden door een goede psychiater, terwijl U intussen Uw eigen weg gaat, geholpen door talrijk voorhanden instanties, die echter op een punt niets kunnen doen: U verlossen van dat stuk ge boefte. Dat moet U namelijk zelf be sluiten. En daar hoeft U geen wroe ging over te hebben, want U bent al lang genoeg uitgebuit. En alle fat soenlijke mensen zullen U helpen en ondersteunen. De flemers en de zeve raars niet. de namaakvromen en de amateurpsychologen, de huwelijkslij mers, daar hebt U alleen maar last van. Het zou misschien een goed idee zijn, als het vrouwencafé U leerde de ze mensen beter te verachten Die vent moet U kwijt. Niet omdat hij een vent is, maar omdat hij gek is en Uw leven vergalt Maar dat staat allemaal los van het feit, dat je met karaktermoord - het ging eigenlijk over Dick van der Lugt, lieve vriendinnen, weten jullie nog? - niet de argumenten van je tegenstan der ontzenuwt. Jullie zullen écht aan het werk moeten, maar dat zal geen probleem zijn. gezien die vijfUrige werkdag voor iedereen, dat plan van Hedy D'Aneona, de schat die arbeids plicht in wil voeren, zodat we de lo pende band eerlijk gaan verdelen en wie niet wil de gevangenis in. want dat is de consequentie. O heerlijk toekomstbeeld, lieve vriendinnen. Ik zou inderdaad maar gauw wat gaan leren, anders staan jullie straks aan de telefoonkabel te trekken, ter wijl de voorvrouw op het toetertje blaast. Eelt in plaats van nagellak en *en koude herfstwind die net zulk een rode gezichtskleur aanbrengt als dure rouge. Han van der Horst Schiedams politienieuws f.25.000 braakschade bij N.S In de nacht van 27 op 28 april werd ingebroken op het station, Schiedam-Rotterdam West. De daders lieten een spoor van vernie lingen achter, l-erste doelwit was het aan de Delflandseweg gevestigde dienstgebouw. Na het forceren van een deur ging men naar binnen en eigende men zich het nodige gereed schap toe. Met behulp hiervan wer den even later het plaatskaarten- kantoor en het safeloket opengebro ken. Negen geldkisten verdwenen. Alle bureau's werden doorzocht, een poging om de kluis te openen mis lukte. Ook- de beide restauraties, die op perron drie en zeven zijn geves tigd, werden bezocht. Dozen kauw gom, bier en een bedrag van onge veer f. 150,-, afkomstig uit openge broken automaten, kassa en geldlade, werden ontvreemd. Het totaal bedrag dat werd gestolen wordt geschat op f. 3500,-. De aangerichte schade loopt tegen de f. 25.000,-. Ruit vernield. In de ruit van een op de Broersvest gevestigde sigarenmagazijn werden van vrijdag op zaterdagnacht met een scherp voorwerp twee diepe krassen aangebracht. De ruit is hierdoor zo zwaar beschadigd dat hjj vervangen moet worden. Ongevallen. Voor een 10-jang meisje was de kermispret zaterdagmiddag al snel afgelopen. Zij kwam ten val bij de opstap van de vliegtuigjes en liep een hoofdwond op. Per G.G.D. werd zij naar de Noletstichting gebracht, vanwaar ze na behandeling huis waarts ging. Bij de in Schiedam-zuid gehouden wielerwedstrijd werd een negen jarige jongen door een fietser aangereden Met een vermoedeüjke hersenschudding werd hij naar de Noletstichting vervoerd. Benevelde blik. Vrijdagavond rond negen uur reed een 35-jarige autobestuurder, op de kruising Lange Nieuwstraat - Gerrit Verboomstraat, tegen een paal. De chauffeur die zich op de bocht had verkeken bleek wat te diep in het glaasje gekeken te hebben. Hij ging mee naar het bureau, en gaf toestem ming voor de bloedproef. Te hoge snelheid. Op 30 april kwam op het Kethel- plein een motorrijder, komende van uit de richting Bencluxtunnel, ten val. De man, die door te hard rijden de macht over het stuur verloor, liep een gebroken linkerarm op. Zijn duo passagier werd ter observatie in de Noletstichting opgenomen met een vermoedelijke nierbeschadiging. Diefstallen. Donderdag 26 april verdween bij Eva- toom een stereo-cassetterecorder ter waarde van f. 495,-. Uit een tent op de kermis verdween in de nacht van 28 april eveneens een cassette recorder. De eigenaar, de 39 jarige F.T.K. uit Heerlen, deed aangifte. Na een giroafschrijving, die hem on bekend voorkwam bemerkte een 27-jarige man uit Vlaardingen dat zijn giropas en twee betaalkaarten gestolen waren. Vermoedelijk werden zij op de zestiende april uit zijn in het Hargapark staande wagen ont- - vreemd. De dertigste april werd op de Singel een inbreker op heterdaad betrapt. Op het moment dat hij een ruit bij Alfa Elektronic wilde inslaan, om zich toegang tot het pand te verschaf fen, greep de politie hem in de kraag SCHIEDAM - Op zaterdag 19 mei zal op de Grote Markt, in de Lange Kerkstraat en op het Hema-plein van 11.00 tot 16.00 uur de welzijns- markt gehouden worden, gecombi neerd met de geraniummarkt en de jaarmarkt. Er kan nog ingeschreven worden voor een kraam aan de Lange Kerkstraat door niet-comer- ciele instellingen. De prijs van een hele kraam bedraagt f. 56,- en het huren van een halve kraam is ook mogelijk. Voor inlichtingen kan men terecht bij de Stichting De Schie- damse Gemeenschap, telefoon 268043. GEMEENTE SCHIEDAM voorbereidinrjsbesluit Mathenesse - Zuid Openbare - ROTTERDAM HILTON vraagt voor spoedige indiensttreding in semicontinuedienst V E V.-diplorna vereist in dagdienst, opleiding LTS-houtbewerking Ervaring in onderhoud wordt op prijs gesteld Wij bieden een goed salaris B°o vakantietoeslag, na 2jaar dienstverband opname in premie-vrq pensioenfonds Sollicitaties iedere werkdag van 10-12en van 14-16 bi) de afdeling Personeelszaken Rotterdam Hilton Weena 10, Rotterdam tel. 010-14.40.44 SCHIEDAM - Tijdens de festivitei ten rond het 10-jarig bestaan van het nieuwe gebouw van het Gemeente- Ziekenhuis zijn er twee wedstrijden voor kinderen georganiseerd. Op 2 april lieten de leerlingen van de 4e klas van de Thorbeckeschool en de patiëntjes uit het ziekenhuis ballonnen op. Van 16 ballonnen zijn de aangehechte kaarten door de vinders terug gezopden. De winnaars zijn: Patrick de Jong en Mirande de Wit. Hun ballonnen werden gevon den in Alf-Bennebek. een dorpje in het midden van Sleeswijk Holstein. Andere vindplaatsen waren Dwingelo Eelde en drie dropen in Ost-Eries- land (West-Duitsland). De tekenwedstrijd tijdens het „Open Huis" op 7 april heeft 8 winnaars op- SCHIEDAM- Een kil en guur weekend en een totaal verregende Midden-Delf land demonstratie deden het ergste vrezen voor Koninginnedag. Aanvankelijk zag het er ook somber uit en wie toch wat van de feestvreugde wilde meema ken diende zich in winterjas, das en handschoenen te hullen. Tegen de middag ging het er wat be ter uitzien want de zon scheen regel matig tussen de wolken door, maar koud bleef het. toch. Koninginpedag 1979 zou je dan ook als een voor proefje op de toekomst kunnen be schouwen, immers, gingen we eerst van 31 augustus naar 30 april, in de toekomst zullen we er op 31 januari koude voeten en een rode neus voor moeten hebben. Lieten de Schiedammers dit jaar zien dat ze zich door een beetje kou niet laten afschrikken, in de toekomst zal de jeneverfles er wel aan te pas moeten komen. Hun beste beentje zetten de Schie dammers muzikaal voor, want in alle vroegte brachten schoolkinderen op de Grote Markt een aubade aan de ja rige, begeleid door diverse muziek corpsen. Als beloning mocht de jeugd naar de jaarlijkse kermis aan het Em- maplein, die overigens telkenmale luidruchtiger en gemechaniseerder wordt. Om dat weer goed te maken waren in diverse wijken kinderspelen en straattekenwedstrijden georgani seerd, maar daar sloeg de koude on verbiddelijk toe en ging menigeen voortijdig naar huis PLANTAGEFESTIVAL De wat oudere ieugd maar ook een SCHIEDAM - Op vrijdagavond 4 mei zal bij het monument in de Plan tage een korte plechtigheid plaatsvin den ter herdenking van de gevallenen. De herdenking wordt georganiseerd door de Stichting tot Vieringen Her denking van Nationale Feest- en Ge denkdagen, waarbij het Harmonie orkest Harpe Davids zorgt voor een muzikale omlijsting. Deelnemers aan de plechtigheid wordt verzocht uiterlijk tien minuten voor acht bij het monument aanwezig te zijn. Het is mogelijk bloemen en kransen te leggen. niet gering aantal volwassenen was 's- middags en 's-avonds in de Plantage te vinden, alwaar het tot traditie ver heven Plantagefestival plaatsvondt Ditmaal was er niet alleen popmuziek te horen maar ook jazzrock, echte jazz en zelfs Turkse folkloristische muziek, het laatste gespeeld door de vijfmansformatie "Klein Azië" uit Rotterdam. Uit Schiedam waren er de one en one band Arie, de jazzfor matie Morgana en de groep Jada. Willy Nilly uit Rotterdam bracht "New Wave", de minstreel Joop zong "historisch verantwoord kritisch leed" en de Nederlandse kroesharige formatie "Easy" zorgde voor swin gende reggae. Tussen de groepen door trad de Engelse Theatergroep "Pigeon drop" op, die het publiek vermaakte met kunsten, grappen en grollen. Voor pils, pannekoeken en patat waren kraampjes ingericht en peuters en kleuters kon men tijde lijk in de kinderspeelhoek stallen. Ondanks de kou ging het feest tot 11 uur 's-avonds door. (parttime), tenminste 4 uren per week. Op de afdeling Funktieproeven vinden diverse onderzoeken plaats, klinisch en poliklinisch, zoals E.E.G. E.C.G.E.M.G.longfunktie, hart/vaatonderzoeken e.d. De aan te stellen medewerkster zal speciaal belast worden met de E.M.G.-onderzoeken; van haar wordt daarom verwacht dat zij ten minste een doktersassistente-opleiding heeft gevolgd en enige ervaring heeft op een funktie- af deling. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer P.J.M. Slagmolen, toestel 278. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeel Organisatie van het ziekenhuis,onder vermelding van kode R.K. Vereniging voor Ziekenverpleging. Stadhouderslaan 98, Tel. 010-260080 verkoop van showroom keukens met extra korting geleverd verdeeld over de diverse leeftijdsgroepen. De gelukkigen v ren: Ellen de Ligt, 3 jaar; Mirco v Domntele,- 5 jaar; Renate van Bc kum, 6 jaar; Klaartje van der Graaf, 7 jaar; Eline van der Graaf, 9 jaar; Hans Govaart, 10 jaar; Gabriëlle Kok 10 jaar; Arno Stam, 13 jaar. Alle winnaars hebben inmiddels hun prijs reeds in ontvangst genomen Gratis plaatsen en tegelwerk Vrijblijvend prijsopgave bij u thuis foundations^# lingerie

De Havenloods | 1979 | | pagina 15