m Nieuw: de Meesrente-rekening van Mees&Hope. Landelijke Fietsdag 12 mei 79 Wij hebben ons niets te verwijten Programma oplage 284.170 Een combinatie van de beste spaarvormen. f3.000,- JL De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. Bank Mees Hope nv ÜE HAVENLOODS DONDERDAG 3 MEI 1979 De ANWB organiseert op 12 mei a.s. de jaarlijkse terugkerende Landelijke Fietsdag. Als thema krijgt deze dag mee: „Het kind in het verkeer", dit in het kader van het jaar van het kind. Daarmee wil de ANWB nog eens extra de aandacht vestigen op de veiligheid van de ruim 3 miljoen kinderen die dagelijks op de fiets deehtemen aan het verkeer. In aansluiting op dit thema zal ook dat deel van de opbrengst dat traditiegetrouw is gereserveerd voor een goed doel, dit jaar bestemd zijn voor het gehandicapte kind. Tijdens dit natio naal evenement zullen weer vele enthousiaste fietsers in alle delen van het land gelegenheid krijgen volop te genieten var. de mooie plekjes die ons land kent. Waren er vorig jaar ruim 120.000 deelnemers; dit jaar verwacht de ANWB opnieuw een toename. Vanaf 's morgens 9.00 uur kan men vertrekken. Vanuit 87 plaatsen in Nederland zijn speciaal voor deze dag routes uitge zet, die de fietser voeren langs de mooiste en wellicht onbekende plek jes van ons land. Hoe lang men ovet de 30 tot 40 kilometer lange routes wil doen, staat geheel vrij. Er is geen enkel wedstrijd element in de routes opgenomen. Men moet er alleen voor zorgen voor 17.00 uur weer terug op het vertrekpunt te zijn. Aan de hand van de duidelijke routebeschrijving is dat geen enkel probleem. Wanneer de route geheel is uitgere den en de beschrijving bij de contro lepunten is afgestempeld, ontvangt men bij aankomst een herinnerings- speld met een jaarhanger. Om wacht tijden bij de vertrekplaatsen te voor komen, is het aan te bevelen vóór 12 mei een routebeschrijving af te halen. Deze zijn verkrijgbaar bij alle ANWB- en VVV kantoren in de plaatsen waar een vertrekpunt is. De route vanuit' Den Haag heeft als start/finish de jeugdherberg Ocken- burgh, Monsterseweg 4. De route geeft een zo gevarieerd mogelijk ka rakter weer van warenhuizen, bos, duinen, enkele molens en gebruik mag worden gemaakt van enkele privé-terreinen, die welwillend zfjn opengesteld voor deze ene dag, 12 mei 1979. De route gaat tevens door een ge deelte van Monster Naaldwijk, Hoek van Holland en 's Gravenzande. Het is mogelijk deze route aan te vangen en te beëindigen in de diverse ge meenten, waar deze route doorheen gaat, mits men deze route vanaf he den, doch vóór 12 mei a.s. afhaalt of deze schriftelijk aanvraagt vóór 8 mei a.s. bij de V.V.V.'s te Den Haag of Hoek van Holland, of bij het ANWB kantoor aan het De Savor- nm Lohmanplein 10, te Den Haag. Bij schriftelijke aanvraag dient een girobetaalkaart óf bankbetaalcheque te worden bijgevoegd voor het ver schuldigde bedrag. Tevens vermeld ten. men hierop het aantal deelnemers aan de fietsdag. Op 12 mei a.s. is de RSQIO route verkrijgbaar aan het vertrek punt, de jeugdherberg Ockenburgh. De TROS jaar weer een puzzel verbonden. Dit keer in de vorm van een rebps die de deelnemer kan oplossen om op die manier mee te dingen naar een van de vele prijzen dat onder de goed op lossingen zal worden verloot. In de vroege avonduren zal de TROS via de radio de prijswinnaars bekend ma ken. Wie tot de gelukkigen behoort valt ook te lezen in een van de vol gende Kampioenen en in TROS- Kompas. Het prijzenpakket dat wordt verzorgd door ANWB en TROS bestaat uit: 5 minitrips, 5 ver zorgde weekends in een bungalow park, 5 fietsgereedschapsets, 5 fiets tassen en 50 onverwoestbare fietsslo- t traditiegetrouw tij- Het inschrijfgeld bedraagt f2,- per dens de Landelijke Fietsdag e persoon, waarvoor u een routebe schrijving ontvangt. Lr kan gestart worden tussen 9.00 en 13.00 uur. Hoe lang men over deze Haagse route van ca. 35 km. doet, mag men zelf weten. Alleen er voor zorg dragen dat men vóór 17.00 uur weer op het vertrekpunt is. Prijzen Aan de routebeschrijving is zoals elk 1 bij zondere plaats in. Deze omroep zorgt niet alleen via radio en televi sie de voorpubliciteit voor de Lande lijke Fietsdag, maar zal ook op de dag zelf het hele ochtendprogramma op de radio (Hilvörsum II) wijden aan dit unieke fietsevenement. Van uit Apeldoorn, waar het landelijke vertreksein zal worden gegeven en vanuit de studio in Hilversum ver zorgt de TROS een vijf en half uur durend radioprogramma, waarbij VOETBAL-FEITEN logal gebelgd oVer c iv 3-2 DHS w 18-572 100GLADIOLEN INGEMENGDE KLEUREN. Grootte 8/óp Van 6.75 voor 50 ANEMONEN IN GEMENGDE KLEUREN Grootte 3/4 Van 3,50 voor 4 GR00TBL0EMIGE DAHLIA'S IN GEMENGDE KLEUREN. handelaren, middenstandsverenigin gen en tal van andere instanties te worden genoeriid Molendag Bewust is ook dit jaar gekozen voor het samengaan van de Landelijke Fietsdag met de Nationale Molendag De ervaringen van de afgelopen ji hebben geleerd dat de deelnemers d bijzonder op prijs stellen. Want m lens bekijken en bezoeken is typ iets om op de fiets te doen. Veel lens üggen afgelegen in de polde in een rustiek dorpje. Vele fietsrou tes zijn derhalve - indien mogelijk uitgezet dat ze langs een of n molens lopen Handjevol getrouwen rijdende reporters verslag geven van de gebeurtenissen. In de studio zal een discussieforum de luisteraar be trekken in de verschillende aspecten van het kind in het verkeer. Telefo nische vragen worden daarbij beant woord. Voor degenen die deze dag absoluut niet op de fiets kunnen ko men zal het luisteren naar dit pro gramma ongetwijfeld weer de moeite waard zijn Goede daad Zij die op 12 mei in het zadel klim men bieden met hun deelname ook anderen een mogelijkheid tot recrea tie. Immers een deel van de inschrijf gelden wordt elk jaar gebruikt om recreatiemogelijkheden te scheppen voor hen die niet een dergelijk evene ment kunnen deelnemen, de lichame lijk gehandicapten. Hoe meer deelne mers, des te meer er dus voor hen ge daan kan worden. Zo werd in overleg met de Nederlandse Vereniging voor Revalidatie (NVR) van de opbrengst van 1977 een Amsterdamse rond vaartboot aangepast voor rolstoelge bruikers. De opbrengst van vorig jaar heeft een bestemming gevonden m de verkeers tuin voor gehandicapten in Lemelen Wat er met de opbrengst van de ko mende fietsdag gebeurt wordt op 12 mei bekend gemaakt. Redenen ge noeg dus om die dag de fiets te pak ken en te ondekken hoe mooi ons land is. De afstanden zijn zo gekozen dat iedereenkan meedoen en de routes liggen zodanig over het hele land verspreid, dat in ieders omgeving een vertrekplaats te vinden is. Mocht men verder van huis in een onbeken de streek willen fietsen, bedenk dan dat daar meestal een fiets te huur is. De ANWB en de NS verstrekken gaar ne inlichtingen Medewerking Evenals voorgaande jaren kon de ANWB bij de organisatie van de Lan delijke Fietsdag weer rekening op de steun van vele honderden enthousias te mensen. Vooral de plaatselijke VVV's hebben zich weer enorm inge spannen om deze dag tot een groot succes te maken, hetzij door de route sainen te stellen hetzij door de orga nisatie van tal van attracties en evene menten op vertrek- en controle-pun ten. Daarnaast verdient ook de mede werking van vele fietsclubs, rijwiel- SCHIEDAM - Ergens op de achtergrond staat altijd de Flihrer. Hij beweegt zich schokkerig tegen een rode achtergrond. We zien de straten voorbijflitsen door de voorruit van een volkswagenjeepje. Ze hebben ik weet niet hoeveel kleine bordjes op de Koemarkt neergezet. Ortskommandantur. JUdenpoliti- sches Anit. En als ik wil, kan ik het geluid uit mijn stereo-installatie halen. „De eng dag aten we de aardappelen delijke mensen zijn het geworden. Ze Wir war ten nicht wir starten, was im mer auch geschieht, durch Wind und Wetter klingt das Fliegerlied. Ik kan Joseph Boebbels laten fluiste ren, overtuigend, intellectueel, terwijl hij flader toekomst voorspelt, die nog ,,Wir haben beiden denselben Stern und dien Schicksal ist auch meins. Du bist mirh fern und doch nicht fern, denn unsre Seelen eind ein". „Ik lus geen anduivie". „Eet op. In DE HAVENLOODS Uitgava: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V. Postadres uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-135085 Directie; J.P. Eillebrecht. Chef-redacteur; Kees Jagers. 'Kantoor; Westblaak 155-159, 3012 KJ Rotterdam. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. 010-132170 Bijkantoren; Hoogstraat 122, 3131 BP VIaardingen, tel. 010 - 35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel. tel, 01807 16899. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- 010-132489 (van 8.30 tot 17.00 uur) Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland. Bleis- wijk, Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel. Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon- de oorlog zou je er naar snakken", liet bombardement van Bad Voslau De vliegende forten hingen als luci fersdoosjes in de lucht. Mijn vader lag met een stel andere Hollanders plat in het gras, terwijl de bommen flui- tend naar beneden kwamen. De Ame- uitkwamen ook. En de uitzinnige ge- rikanen zochten het niet zozeer in de kwaliteit, als wel in de kwantiteit. Een paar maal legden de vliegende forten een bommentapijt over Bad Voslau, het grootste vliegveld van de Luftwaffe. Mijn vader - arbeids dienst - krabbelde tussen de kraters overeind. „Dat is kwaliteit van voor de oorlog, mevrouw". „Jongens, als Hitier nog een seconde, voor hij zijn eigen doodschoot, als Hitier op het moment, dat die kogel vloog dacht: „God, ik heb een vol maakt berouw", dan krijgt hij heilig- makende genade. Dan komt hij in de hemel". „Gaat hij dan niet eerst naar het vagevuur, broeder?" „Natuurlijk, misschien wel tot het eind van de we reld". En de laatste trein vanuit Graz. Na de bevrijding door het Rode Le ger stroomde die trein vol Franse en Hollandse dwangarbeiders richting Salzburg. En mijn vader bracht een duikbootklok mee. Er stond een hele wagon van op het zijspoor. Op vracht wagens van de Amerikanen reden ze hem door de Alpen naar Parijs, waar het op een soort abonnement gratis eten was. du retour des beaux jours. „Dit boek behelst de geschiedenis van een moord. Een moord, tevens een massamoord, op nimmer gekende schaal, met voorbedachten rade en in koelen bloede gepleegd. De moorde naars waren Duitsers, de vermoorden Joden, in Nederland ongeveer hon derdduizend, nog geen twee procent overigens van het totaal aantal slacht offers, door deze Duitsers bij hun ENDLÖSUNG DER JUDENFRAGE gemaakt". Professor Presser vertelde hoe hij die eerste zin van zijn boek „Ondergang" opschreef en daarna weken niet verder kon. Een andere keer zei hij. „De directie van de Ne derlandse spoorwegen, dames en he ren, is er niet alleen in geslaagd het spoorwegnet ongeschonden door de oorlog te krijgen. Ze hebben het zelfs uitgebreid. Het stuk naar Wester- bork". Er woonde in de Lidwinastraat een NSB-er, die demonstratief achter het raam zijn borreltje dronk, toen er al haast geen jenever meer te krijgen SLECHTS GASAANSTEKER SLECHTS Rotterdam. v. Noortwijckstraat 36 Groene Hilledijk 223 Zwart Janstraat Vierambachtsstraat 15 idam: Grote Markt tel. 010-156140 ■echt: Vriesestraat 25 .tel. 078-148504 de andere dag de schillen Het is allemaal lang geleden, zo lang geleden. Het is een waanzinnige film voor scènewisselingen, maar er wordt wel iedere dag een stukje van ver toond. Hij gaat draaien, alsjede krant leest, als je op het terras koffie zit te drinken. Zbals met Pasen. Het was mooi weer en mijn partner werkte bij de krant. Hij heeft daar niet eens zo'n onbelangrijke functie. „We gaan naar een steeds hardere maatschappij toe", zegt hij, „daarom moeten de buitenlanders weg. vóór het te laat is. Die zijn hier niet gelukkig. Die wor den hier ook nooit gelukkig. Die heb ben een ander levensritme" Hier in Holland jagen we de mensen altijd weg voor hun eigen bestwil. We zijn nog te laf om eerlijk voor onze haat en onze afkeer uit te komen. Elk rascistisch pamflet, dat de Tur ken de buurt uit wil gooien begint te genwoordig met de zinsnede „Wij zijn niet tegen buitenlanders" En over veertien dagen word ik dertig. Toen onze ouders zo jong waren, was het oorlog. Toen was hun leven dage fijks in gevaar. Wat een verantwoor hebben de veiligheid van de twintigste eeuw omhelsd, want wij leven in een veilig tijdsgewricht. Wij zijn in de goede helft van de eeuw geboren. Wij hebben de opbouw meegemaakt, al leen maar opbouw. En nu de boel klaar lijkt, nu de groei eruit is en op elke puinhoop een nieuw gebouw 7 tijd c merken, dat de saménleving niet volmaakt is. En we wentelen ons in een laffe ondergangsstemming. We praten over de matheid van de jaren zeventig. We klagen over de werkloos heid en het zinloze bestaan. En we zullen straks machteloos staan, als ie mand ons een persoonsbewijs aan wil smeren. We hebben een grote bek over Pinochet en de moordenaars van Allende, maar we dulden, dat de im port uit Chili blijft stijgen. En we zijn zo'n klein landje. We moeten niet in de wereld met het opgeheven vingertje staan. Boven aan de Hollandse hemel die zich uitstrekt boven het vette land en aan vier kanten de polders bij de horizon raakt, staat met gulden let ters geschreven. „WIJ HEBBEN ONS NIETS TE VERWIJTEN" Han van der Horst vrijdag 27 en zaterdag 28 april 21.00 uur Kabaret Inkeep met „Zand er over" f. 10,-. Pas 65/CJP f 8.- zaterdag 28 april - 14.30 uur. Poppentheater Hollandse Nieuwe van Theo Terra met „Achter je ogen" Leeftijd vanaf 5 a 6 jaar. Toegangs prijs f. 3,-. Slotvoorstelling Poppen theater seizoen 78/79 donderdag 3 mei 20.30 uur, Film club in de Teerstoof. „Cousin Cousine" Lidmaatschap f 2,50 Slotvoorstelling Filmclub seizoen 78/79. vrijdag 4, zaterdag 5 en vrijdag mei 21.00 uur, geen voorstelling zaterdag 12 mei - 21.00 uur Kabaret Tekstpierement met „Van wie zou dat nou zijn". Slotfeest 7e seizoen - bal na f 15 - Pas 65 /CJPf. 12,- Re serveringen maandag tot en met vrijdag VVV Schiedam, tel. 266000. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur theater tel. 269455, Gereserveerde kaarten dienen uiter lijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald Programma aula Stedelijk Museum Schiedam. dinsdag 8 mei 20.00 uur Het Nederlands Klarinetkwartet VLAARDINGEN - De voetbalver eniging Sunlight, die na deze compe titie niet meer kan beschikken over de kleed- en cantine-accommodatie bij Lever Sunlight BV aan de Delta weg, zal één seizoen worden onder gebracht bij de Vlaardingse zondag clubs. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat Sunlight gebruik zou gaan maken van de door Vlaardingen aan de Ma rathon weg te verlaten opstallen. Om dat de bouw in de Broekpolder nog niet begonnen is, moet Vlaardingen echter nog een jaar in de Zuidbuurt blijven en moest er een noodoplos sing gevonden worden voor Sunlight Nog niet bekend is, hoe de wedstrij den over dé velden van de zondag clubs verdeeld zullen worden. Wel mag de zaterdagclub voor de trai ningen gebruik blijven maken van de velden aan de Deltaweg 12e HSV-wandeltocht HOEK VAN HOLLAND De afde ling wandelsport van HSV'46 houdt op zaterdag 5 mei de 12e Hoekse wandeldag met tochten over S, 10. 15, 25 en 40 km. De routes voeren door de mooiste gedeelten van de Hoek en het Westland. Het startpunt is de nieuwe cantine van HSV'46 af deling korfbal aan de Hoekse HilJweg in Plan-Oost Vanaf 9 uur kan er gestart worden en het startbureau sluit om 18 uur Het inschrijfgeld is f 3,50 per persoon. De beloning voor het uitlopen van de wandeltocht is een medaille met draaglint. Inlichtingen bij: A. Heggel- man, Pres. Jan Leisstraat 51 (tel. 01747 - 2169), mevr. R. Boon, Co lumbusstraat 26 (tel. 01747 - 3932) en het VVV-kantoor, Rietdijkstraat 130 (tel.01747- 2456) bnn 'erliefd, ben verliefd op de •id. euzemeid (of klonk het an- t ik zonder bon „Dus wij gaven die radio liever aan ome Toon dan aan die rotmoffen". „Wil jij over de oorlog praten? Niet te vréten hadden we Suikerbieten hebben we gegeten". „Al had je nog zo'n honger, suikerbie ten vonden we nooit lekker" HOGE RI Méér geld opnemen De inventieve bankiers van Bank Mees Hope hebben een nieuwe spaarvorm gecreëerd, die en een hoge rente geeft, ën veel moge lijkheden biedt om over uw geld te beschikken. Desnoods zonder opzegtermijn Hoge rente Als u méérgeld wilt opnemen, dan kan dat ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nemen van 24 maanden. Indien u onmiddel lijk over meergeld wilt beschikken, dan wordt er 2% ingehouden over het bedrag boven de vrije opname Het percentage wordt maande- Onroerend gOed voorat vastgesteld. In mei Indien u als Meesrente-reke ninghouder geld nodig heeft voor de aanschaf van onroerend goed. dan kunt u het benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten over maken zonder opzegtermijn en zon der boetebetaling. lijks vooraf vastgesteld. In mei bedraagt het 71/,"/». Een zeer hoge rente vooreen spaar vorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt éénmaal per jaar bijgeschreven Vrije opname Van een Meesrente-rekening kunt u elke maand vrijelijk tot f3.000.- opnemen. En in de dure decembermaand zelfs tot f6.000- uw "13e maand"). E RENTE MAANDEN OF2V VRIJE i >I'N WH PER MAAND AANKOOP BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP NEEMBAAR. De Meesrente-rekening biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. Hoge rente en veel mogelijkheden tot vrije opnamen Méér en persoonlijker informatie Dagelijkse renteberekening wordl loegepa kunt-u aan de balie van onze kan- - j toren ontvangen. Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening te storten vanaf uw giro-of bank rekening. Rotterdam. Coolsingel 93, tel. 010 - 63 2911 Beijerlandselaan 204.tel. 010-1927 11. 's-Gravendijkwal 108, tel. 010-363600. Alblasserdam, Plantageweg 19.tel. 01859 - 2605/2344. Schiedam. Nieuwe Haven 133/hoek B.K. laan.tel. 010-340222 Vlaardingen. Schiedamseweg 53. tel. 010-340222

De Havenloods | 1979 | | pagina 3