Schuttersveld: informatief gesprek achter de rug Brand geen verrassing Jêugdiani i§ w@@r breed publiek tn Eerste paal clubgebouw KV Harga Nleuue uitgave» Amnesty SLAAPBANKEN 'Nu beurt aan wethouder' Vakantie in kinderland DeökHavenloods geeft de lspacetower we9 Buurthuis Oost bijna met de grond gelijk goed verkocht,hè? S ja, met zo'n J voordeel-dubbel- '•«•O. VOOÜDECL cXibb€l duo TEL 010-132170 SCIUI-DAM - Dinsdagmorgen sloeg Harga-voorzitter Bert Karstel, de eerste paal voor liet nieuwe Clubgebouw van de korfbalvereniging op het complex aan de llargalaan. Men lioopt liet gebouw voor liet einde van dit jaar in ge bruik te nemen. SCHIEDAM - De Schiedamse atde- weten dat er in het tweede kwartaal ling van Amnesty International laat van dit jaar een drietal publikaties zijn uitgebracht, te weten: Het Jaarboek van de politieke ge vangenen 1977/1978 prijs een tientje en twee publikaties over Peru en Brazilië, waarvan de prijzen respec tievelijk 1 en 3 gulden zijn. Voor belangstellenden zijn deze pu blikaties te bestellen bij Werkgroep 757 t.n.v. R. Haas, Sieliusplein 110, 3122 XA Schiedam, telefoon 713570 slaapbankstellcn. enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzalen Industriegebouw. Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 LETOPUILP.O. EXPLOSIEGEVAAR Zie de ingezonden mededeling elders in deze krant. HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p SCHIEDAMDOSARGG5A^i9759o SCHIEDAM- Vorige week is er een eerste, weliswaar voorzichtige, kennismaking geweest tussen de woonwagenkampbewoners en de omwonnenden van het Schuttersveld. Zoals bekend heeft de ge meenteraad toestemming verleend aan het plan voor woningbouw op het braakliggende terrein van het Schuttersveld, waar een groot deel van de toekomstige bewoners dan uit huidige w onwagen- knmpbewoners zou moeten komen te bestaan. Nu was daar van de kant van de bewoners van het Schuttersveld nogsl wat kritiek op. Zij maakten hun bezwaren kenbaar door middel van een ingezon den brief aan de gemeenteraad. Zij bereikten daarmee echter niet dat de gemeente eerst met hen zou gaan praten alvorens tot con cretere plannen over te gaan. wust dat de mogelijke problemen tussen de woonwagenkampbewoners en de omwonenden van het Schut tersveld eerst uit de weg geruimd moeten worden. Raadslid Eef Collé meende zelfs dat de concretisering van de plannen nog uitgesteld inoest worden om eerst nog overleg met de betrokkenen te kunnen plegen. Al leen de D'66-fractie steunde hem daarbij. De gemeenteraad ging akkoord met het plan de daar te bouwen huizen voor een groot deel voor bewoners van het Schiedamse woonwagenkamp te bestemmen. De omwonenden van het Schuttersveld zagen het liefst helemaal geen huizen op het terrein verrijzen. Zij dachten meer in de richting van een parkje. In haar, schriftelijke, antwoord zei het ge meentebestuur dat het terrein al sinds 1962 de bestemming Bijzonde re Gebouwen heeft. Met een bebou wing zouden de omwonenden dus al lang rekening moeten hebben hou den gehouden. In de brief van het gemeentebestuur stond verder dat het bouwplan tot stand zal worden gebracht in overleg met alle betrokkenen. Zij doen daar om een dringend beroep op een ieder om nog geen definitieve standpunten in te nemen voor de plannen gemaakt zijn. Tot slot zeiden zij er op te ver trouwen dat de omwonenden Schut tersveld op een positieve wijze aan de opbouw van hun omgeving zullen bijdragen. Begrip kweken De gemeenteraad is zich er van be- De democraat Hijmans meende dat het vooraf kweken van begrip voor eikaars cultuur een onverbiddelijke voorwaarde is voor het welslagen van het project. Volgens PVDA-er Van der Veer was het duidelijk dat cr van de kant van de omwonenden Schuttersveld erns tige bezwaren om tussen "gewone" mensen als hen, woonwagenkamp- bewoners te moeten dulden. Wet houder Zijdeveld zei te geloven dat cr door een goed overleg tussen de be trokken partijen erg veel, om niet te zeggen alles, bereikt kan worden. Hij zei ook er vertrouwen in te hebben dat mensen elkaar kunnen overtuigen Daarom had hij een groot bedrag aan "overlegkosten" ingeraamd. Nog voor de gemeenteraad met de partijen rond de tafel is gaan zitten, is er al een stap in de goede richting gedaan. De omwonenden van het Schuttersveld hebben gehoor gegeven aan een uitnodiging voor een visite bij het woonwagenkamp llof van Cyrene. liet betrof hier een koffie- bczoek, dat volgens zeggen in een bij- zoi^ler ontspannen sfeer is verlopen. Er zijn enige woonwagens bezocht en 2>eidc partijen waren van mening dat er zeker een basis is om verder te praten. Volgens de woonwagenbewoners zal er na de vakantie reeds een tegen bezoek volgen, zodat het duidelijk is dat hen er veel aan gelegen is dat de problcemen zo snel mogelijk uit de De omwonenden Schuttersveld hebben zo te zien minder haast. Woordvoerder Van de Wateren zegt niets te weten van een tegenbezoek. Hij vindt dat de tijd is gekomen dat de gemeente tussenbeide komt. Volgens hem moet er op korte ter mijn, na de vakantie, maar eens een afspraak met de wethouder gemaakt moet worden. Zij zullen echter niet om dit gesprek vragen, dat zal wet- We wachten wel af. De wethouder zal wel moeten. Waar heeft hij anders die 30.000 gulden voor gekregen?" het gehele programma bekend. Het behelst in totaal 72 aktiviteitcn en is voor een bijzonder breed publiek bedoeld. De aktiviteiten lopen dan ook uit een van een poppenkast tot een optreden van een Engelse folk- muziekformatie. Van Broekhoven zegt de meeste attrakties persoon lijk bekeken te hebben en is bij zonder te spreken over de gecon tracteerde artiesten. De meeste attracties zullen gratis zijn, soms zal er twee kwartjes be taald moeten worden, maar dan krij gen de kinderen wel een versnapering en/of komen met een prijsje thuis. Pipo Bij de diverse attracties is steeds spontaan medewerking toegezegd door allerlei Schiedamse verenigingen en ook de EHBO is, waar nodig, pre sent. Hoogtepunt van Jeugdland moet de slotdag op vrijdag 27 juli Jeugdland-coördinator Joop van Broekhoven worden. Deze vindt plaats in het Bea- trixpark, met als centraal punt de kantine van voetbalvereniging Excel sior "20. Het begint hier om elf uur, en een kwartier eerder worden er kaartjes uitgedeeld voor de diverse attracties. Nieuw hier is het kanova ren. Dan, om twee uur, treedt de enig echte Pipo de Clown op. Hij is verge zeld door allerlei andere artiesten en het beloofd een wervelende show te worden. Het enige waar de organisatie eigen lijk nog van afhankelijk is, is het weer want voor de rest is er met dit voor treffelijke programma niets aan het toeval overgelaten. Het programma treft U elders in deze krant aan. SCHIEDAM - Maandag 9 juli zal de twaalfde Jeugdland van start gaan. Het is al weer voor het derde jaar dat men „de wijk" ingaat, de jaren daar voor was Jeugdland altijd heel duide lijk met de sporthal Margriet verbon den geweest Plaatsvervangend burgemeester Scheeres zal op het Stadserf Jeugd land „openen". Tijdstip: 11 uur. Hij zal dit doen door het ophangen van de vlag. Verder zullen er een aantal postduiven wegvliegen. Andere spe ciale attracties op deze openingsdag zijn de poffertjeskraam, het inmid dels vermaarde luchtmatras, en de aanwezigheid van sneltekenaar Harry Dikmans. Tenslotte zal er nog een kindershow zijn, die de naam „De verdwenen smurfenlach" draagt. Afgelopen maandag maakte Jeugd land-coördinator Joop van Broek hoven, terzijde gestaan door Riet Immerzeel en wethouder Posthoorn, De Havenloods biedt Om het u mogelijk l^te maken alles is met eigen t ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, Lzijn Maas en vele havens. U moet het zelf beleven! j Voor maximaal 4 personen i j Inleveren bij de kassa j Aantal personen I Aangeboden door BEHaVESaOODS j ucldig t/m 30 september 1979 Streeknieuws Rembrandt- prijsvraag Folk'79 Actie voor Schepenmuseum 7 exeltwleyo v tuinmeubekhcw DE GROOTSTE SORTE RING VAN ZUID HOL LAND. Uit Duitsland. Zweden, Frankrijk, Engeland en Ita lië 19 befaamde merken tuinmeubelen in wit, bruin, grenen, teak en kunststof. Nog steeds vele merken uit voorraad leverbaar. NU PROFITEREN!! er zijn nog enkele voordeel- aanbiedingen. GRASMAAIMACHINE SPECIALIST SCHIEDAM - In ons vervolgverhaal „Branden in Schiedam" ditmaal het buurthuis van Schiedam-Oost aan de Dr. Zamenliofstraat. Misschien wat cynisch gesteld, maar wel de keiharde realiteit. In eerdere afleveringen van ons feuilleton hebben we al kennis kunnen maken met de clubhuizen vati O BK en Demos, het pand van de stichting Lentefeest, en last but not least de caravanopslagplaats. De brandgolf die Schiedam teistert lijkt het vermoeden met een pyromaan te maken te hebben te rechtvaardigen. Toch wijzen in lang niet alle gevallen vermoedens in die richting. Zo ook niet bij de brand van het afgelopen weekend in buurthuis-Oost. De mensen die in het buurthuis werk zaam waren noemden de brand geen verrassing. Nadat „De Ooievaars" en het Rode Kruis het pand hadden ver laten, kon men enorm gemakkelijk het pand binnendringen, liet gebeur de dan ook regelmatig dat kinderen op zolder (waar elektriciteitsdraden liepen) aan het spelen waren. De ge meente had hen twee weken de tijd gegeven iets aan de situatie op zolder met die kabels te doen. Toen de fata le brand uitbrak was er pas een week verstreken. Even daarvoor hadden de medewerkers zelf al een smeulend vuurtje moeten blussen. Wat de mensen van het buurtcentrum niet lekker zit is, dat ze door de diverse instanties (de gemeente, en in veel mindere mate politie en brand weer) niet of nauwelijks gei'nformeerd of geholpen werden. Ze moester, overal zelf achteraan. Medewerkster Ria Krabbendam: „Via allerlei buren zijn we er in geslaagd wat vrachtwa gens te krijgen, en santen met onze eigen auto's hebben we al onze spul len uit het pand moeten halen. Toen ze dat bij de gemeente hoorden, zei den ze: „Ach. had hot VROM even gebeld". Bij hen zelf kwam dit niet op." De jeugd van Schiedam-Oost noteerde het gebeurde direct. Zo ook met het nieuw te betrekken pand. Er wordt al zo'n drie jaar ge zegd dat buurtvereniging Oost het gebouw van de Sav. I.ohmanschool in zou kunnen trekken. Toen de mensen van Oost daags na de brand wethouder Posthoorn toevallig tegen het lijf liepen, wist hij hen wel Ie melden, dat er een aannemer gevon den was die het pand zou gaan ver bouwen. Het zit hen niet lekker dat ze dit nu zo even tussendoor verne men. Ze eisen ook, dat ze tijdig het ontwerp van de verbouwing te zien krijgen en er over mee kunnen pra ten.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1