SUIï11 'Ook voor junioren zou er een centrale training moeten ssir ■Age OPWINDING OVER ACTIE 'LAAT Zi ROLLEN' ONTERECHT SPSii 'Competitie-leider houdt foeh geen rekening met de wensen' sIANGS DE>HÉ i ÜWTERWSi VLAARDINGEN KAN BOUWENIN BROEKPOLDER Nationaal kampioen Gilles van Rooij: Moerman weg bij Hoekse Boys m stoot lotterdamJlhoy' DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 JULI 1979 Tijdens de vergadering van de Maas- sluise sportraad merkte Eef Eijeriks op, dat de trimbaan in het Wippen- park gevaar oplevert voor de gebrui kers en hard aan renovatie toe is. Sportwethouder Koos Smit voelde er echter niets voor om geld te inves teren in een trimbaan, waarvan al meerdere malen is vastgesteld, dat het gebruik te verwaarlozen is. Smit: „Als die baan in slechte staat is, dan moet alles doodgewoon afgebroken worden. Maar als er iemand acties wil gaan ondernemen om die trim baan na herstel weer optimaal te gaan gebruiken, dan wil ik best over de renovatie praten". de vlag Zaterdagmiddag op de receptie van het naar de tweede klas gepromoveer de De Hollandiaan herinnerden we ons de opmerking van Zwaluwen- voorzitter Roel Schipper, nadat hij bij de opening van de tribune de VRSR-vlag van wethouder Cees Bot had ontvangen. Schipper vond name lijk, dat de gemeente met het uitrei ken van die vlag niet op speciale ge legenheden zoals jubilea en openin gen moest wachten: „Die vlag hoort op ieder Vlaardings sportcomplex te wapperen". Dat moet de wethouder goed in de oren geknoopt hebben. Daarom verbaasde het ons een beetje, dat de wethouder die vlag zaterdag niet had meegebracht naar De Hollandiaan. Zo'n kampioenschap is een mooie gelegenheid om die vlag uit te delen. Maar naar we hoorden hadden ook de andere Vlaardingse voetbalkampioenen de vlag niet ge had. En dat noemen we dan - om in voetbaltermen te blijven - een door de gemeente gemiste kans voor open doel. eind goed.... Overigens was er voor tallozen toch nog voldoende reden om opgewekt op de receptie van De Hollandiaan rond te stappen. Niet alleen voor het bestuur en de jonge equipe van trai ner Hans Renirie was het een vreug devolle dag. Ook de Vlaardingen- voorzitter Wim van den Berg (zijn club gaat toch naar de Broekpolder), voor wethouder Cees Bot en niet in het minst voor DSS-voorzitter (maar de laatste maanden vooral ook voor vechter) Ab Schotel. De wethouder kwam er dan ook in zijn toespraak nadrukkelijk voor uit blij te zijn, dat er voor DSS nu toch een voor de vereniging aanvaardbare oplossing is gevonden. Het was van zijn gezicht af te lezeneind goed, al goed. vader Sinds woensdag 18 juni is VDL-trai- ner Cor Nieuwenhuizen vader van een dochter. Met haar en met moeder Stans gaat alles naar wens. College accoord VLAARDINGEN - Het college van burgemeester en wethouders is dins dag accoord gegaan met het voorstel van wethouder Cees Bot om in 1980 het clubgebouw over te nemen, dat de voetbalvereniging Vlaardingen nu als tijdelijk onderkomen heeft ge kocht. Direct na de bouwvakvacan- ties zal de accomodatie met een can- tine en vier grote kleedkamers ge plaatst worden in de Broekpolder. I Vim van den Berg Indachtig het „we willen eigenlijk wel wonen, waar we dadelijk gaan bouwen", opperde Vlaardingen-voor- zitter Wim van den Berg vorige week donderdag het idee, dat zijn vereni ging de door DSS in Heerjansdam op gespoorde accomodatie beter zelf kon kopen. „Maar dan moest ik wel de garantie hebben, dat de gemeente het pand wilde overnemen zodra ons eigen gebouw in de Broekpolder vol tooid is". Wethouder Bot vond dat geen onredelijk voorstel: „Zelfs heb ik wel een definitieve bestemming". Met de bekrachtiging door het colle ge is alle onzekerheid nu definitief van de baan. Gevolg is dat „Vlaardingen" met in gang van half augustus verhuist naar de Broekpolder en DSS in het door hen te verlaten gebouw in de Zuid- buurt trekt. Ook de DSS-jeugdteams en het dameselftal, die al tijdelijk on derdak gevonden hadden in de Van Viandenstraat (achter het Fortuna- complex) gaan nu naar de Marathon- weg. SCHAKEN - De eindstanden van het toernooi om het persoonlijk kampioen schap van Schiedam hoofdklasse I. Smits 6 punten, 2 Reitsma 5, 3. Van Kleef 4 1/2, 4. Vrijland 4 1/2, 5. De Wit 4, 6. Van Zessen 4, 7. Van der Krijs 3 1/2. 8. Groeneweg 3 1/2,9. Domselaar 3 1/2, pro motieklas 1, Troost 5 1/2 (promotie naar de hoofdkl.) 2. Van der Akker 5, 3. Van der Ende 4 1/2 en 4. Rademaker 4. SP0RT_ Verontwaardigde Fokke Abbas: MAASSLUIS "Een storm in een glas water". Zo noemt Fokke Abbas de opwinding, die in de sportraad is ontstaan over de afwerking van de door hem gestimuleerde actie "Laat ze toch rollen". Doel van die actie was om minstens zeven rolstoelen bijeen te krijgen voor het formeren van een rolstoelbasketballteam. Me dewerking kwam van alle kanten. De sportraad formeerde een werkgroep. Verenigingen haakten daarop in en scholen - zoals de Koningin Juliana- scholengemeenschap, die een grote fancy-fair organiseerde - boden de helpende hand. De sportraad verwijt Abbas en zijn organisatie-comité nu, dat er te lang gewacht is met het geven van opening van zaken. Stelde wethouder Koos Smit: "We weten totaal niet hoe de zaken er voor staan. Langzamerhand wordt het hoog tijd, dat iedereen, die Fokke Abbas....storm den-sportbond besprekingen geweest. We hebben wel degelijk voldoende Er zijn toen geen namen genoemd, mensen". maar voor ons was het duidelijk, Het verwijt, dat hij verzuimd heeft de dat er voldoende gehandicapten wa- stand van zaken rond de actie open- ren om een rolstoelbasketballteam te baar te maken, wijst hij verontwaar- bemannen". digd van de hand. "Regelmatig heb- Het bestuur van de sportraad heeft ben we stukjes in de krant laten een brief aan Abbas gezonden, waar- plaatsen. Wanneer de sportraad dat in het zijn verbazing uitspreekt over over het hoofd ziet, dan is dat hun de summiere berichtgeving rond de zaak. Die cheque, waarover gespro- actie en ook de vraag stelt of de ken werd, heb ik inderdaad nog niet actie nog wordt voortgezet. geincasseerd. Gewoon, omdat we dat nomnnctrntio geld nog niet nodig hebben. De actie uemonsTraTie is nog niet afgelopen-. "Die brief heeft me erg boos ge- Fokke Abbas zit nog boordevol plan- maakt". reageerde Fokke Abbas. nen. Naast de zeven rolstoelen, mikt Ik heb onmiddellijk het gemeen- hij op het aankopen van een liftje, lelijke sportbureau gebeld en gesteld, zodat de gehandicapten makkelijker dat ze zich toch beter moeten infor- met hun eigen rolstoel in een bus ge weren, voordat ze een dergelijke plaatst kunnen worden en bovendien brief gaan verzenden WU hij een aanhangwagen aanscliaf- Volgens Abbas wordt de actie een fen yoor het vervoer van de sportrol- succes en komt er wel degelijk stoelen. op de actie heeft ingehaakt, wordt dicapten hebben zich daadwerkelijk rolstoelbasketballteam. "Waar haalt Op donderdag 23 augustus komt ingelicht. Zelfs is een eind vorig jaar gemeld.Dadelijk zijn die roelstoe- de sportraad het lef vandaan om zo Frisol(landskampioen, bekerwinnaar Aa 1 --- -* te handelen. Ze hebben in het begin en West-europees clubtcam rolstoel een werkgroep geformeerd, maar basketball) een demonstratie geven voor de rest hebben ze aan de actie in de Olympiahal. Tevens is er die geen avond zitvolleybal en tafeltennis. door één van de sportverenigingen len er wel, maar niet de gebruikers", aangeboden cheque nog niet eens ge- ind". Volgens bij de sportraad binnenge komen informatie lijkt er van het rolstoelbasketballteam niets terecht te komen. "Nog Slechts twee gehan- zo werd de sportraad medegedeeld. Desgevraagd stelde Piet (hij zat in de werkgroep, die vanuit de sport- raad geformeerd was om de actie donder gedaan. Wij - de organisatoren "En de afdeling voorlichting van VLAARDINGEN - Gilles de Rooij mag zich sinds enkele weken nationaal juniorkampioen op het nummer 400 meter horden noemen. Een prestatie van formaat, waarmee hij zich linea recta in de nationale jeugdploeg liep, die door de atletiekunie naar tal van internationale ontmoetingen wordt gezonden. Zo trekt hij het komende weekeinde naar het Zwitserse Bern voor een interland tegen de teams van Zwitserland en België. En dat is een mooie kans om erva ring en routine op te doen. Toch is het opvallend, dat de bondsbemoeienis niet verder gaat, dan het uitzen den van jonge atleten naar internationale wedstrijden. Een centraile training heeft de KNAU alleen uitgevonden voor senioren. Juist de groep, die de basis vormt voor alle toekomstige activiteiten en die een deskundige begeleiding hard nodig heeft, wordt in de steek gelaten. Natuurlijk ziet het unie-bestuur dat ook en het is daarom niet zo verwonderlijk, dat John Derks (de nieuwe voorzitter van de sectie wedstrijdsport) daar in een interview in Trouw nog eens nadrukkelijk op gewezen heeft. Zei hij in het dagblad„Als de jeugd toe komst heeft, moet je bereid zijn die jeugd te begeleiden. Door een goede aan pak kan je je verzekeren van continuiteit". Ook Gilles de Rooij is één van die jeugdige Nederlandse atletiektalenten <j0or GERARD die het allemaal zelf en met zijn club- trainer Cees den Hoedt moet uitdok teren. Een vreemde gang van zaken, vindt hij. „Het is gewoon jammer, S. VERVER meter horden in zijn pakket had op- .mui >iV «uM.i.vi genomen. Voor die tijd had hij zich dat"er geen'cêntrale'training'vöór'de ™°rnam0e'Ük geconcent reerd op de Gilles de Rooij. - - dnn 8nn nip Ar ?nnHnr r»hctaL-plc zo bescheiden om even te 400 en 800 meter zonder obstakels. „Dat hordennummer is geen offici- eel nummer voor B-junioren. Ik nam wijzen op het Nederlandse junioren- het er als experiment bij. Maargoed record, dat met 51,8 nog steeds op ook, want op die andere afstanden naam staat van Harry Schulting (zon- Maar langzamerhand is Gilles de had ik nimmer opvallende prestaties dag verbeterde hij het nationale seni- Rooij (19) aan dat pioneren wel ge- geleverd. Nederlands kampioen zou orenrecord). „Dat is voor my voor- jk nooit geworden zyn, wanneer ik lopig niet te halen. De 56,22 van mü niet voor de horden gekozen had", is de tijd voor de gemiddelde junior junioren is. Het zou beter zyn als het er wel was. Omdat je dan bezig kan zyn met je eigen nummer gespeciali seerde trainers. Net ais de senioren doen". 'dstrijden lopen om ritme en ervaring te krijgen Hij durfde wend. Zo is hy immers zijn atletiek- carrière gestart. Als een door de win ter van de velden verbannen voetbal ler zocht hij op veertienjarige leef tijd de prestatielopen op. Eerst de wat korte afstand, maar daarna werd de grens steeds verder verlegd. Totdat worden. Met dat experimenteren liep hij het risico zichzelf op wedstrijden een afgang te bezorgen. Toch durfde hij. Bovendien trainde hij de hele barre winter, dat de stukken er afvlo gen. Alle zeven dagen van de week was hij in de Broekpolder een uur lang aan zijn conditie aan het bou wen. „Aan die training heb ik later veel te danken gehad. In de wintermaanden kan je weinig aan techniek doen, maar wel kan je de basis leggen voor een goede conditie. Op de baan kan je dan in het voorjaar de nadruk op Tot hij tenslotte het voetbal afstoot- de techniek leggen. Dat is voor een Geen kans Gilles van Rooij: „Dan heb je tussen al die volwassenen geen schijn van kans. Die lange-afstandslopers train den iedere dag. Ik niet. Achteraf ge zien was het misschien helemaal niet zo goed, dat ik als jongen van vijftien dergelijke afstanden liep. Zeker me disch zal het wel niet verantwoord geweest zijn kampioen. Een atleet, die sneller gaat, is vanzelf kampioen. Ik had het geluk, dat er dit jaar geen één was". Rustig opbouwen Via de clubcompetitie heeft hij de degens al kunnen kruisen met de senioratleten. Een aardige graadme ter. Door een slechte start maakte ik toen niet zo 'n beste tijd. Maar ik kan met de eerste groep meekomen. Mijn huidige tijd is goed voor een dertiende of veertiende Dlaats op de ranglijst. Lukt het echter om nog steeds een seconde weg te werken, dan kom ik toch algauw bij de beste tien hordenlopers". Dat vooruitzicht geeft hem de im puls om de training met onvermin derde inzet voort te zetten. Dit jaar bouwde hij drie seconden winst op. „Tijden, zoals Schulting ze neerzet, lyken voor my nog ver. De snelheid waarmee ik dit jaar vooruitgegaan ben, heeft me verrast. Het is moei lijk te zeggen of die tendens zich zal voortzetten. Ik ga gewoon door en blijf rustig opbouwen. Misschien heeft dat kampioenschap bij anderen veel verwachtingen gewekt, maar ik ben zo vrij om me daarvan niets aan te trekken. Ik ga mijn eigen weg". Dit is Gilles van Rooij: bescheiden, maar hij komt er wel. Let maar op. Unieke aanbieding... Mooi wollen frisée tapijt in coupons van 5 tot 15 meter. In zeven fraaie tinten, waaronder naturel, lichtgroen beige, lichtbruin en fraise. 400 cm breed. Nu door kleine schoonheids foutjes extra laag geprijsd. Per meter van 349,-- voor Zwenivierdaagse naar nieuw record VLAARDINGEN - Het is een goede zet geweest van VZC om de zwem- vierdaagse te verschuiven van eind au gustus naar eind juni. Het aantal deel nemers (vorig jaar nog 1 388) schoot in één keer door naar een hoog nieuw record: 1753. „En daarmee heeft de Vlaardingse zwemvierdaagse zijn be staansrecht nu wel definitief bewe- Naast het zwemmen waren er vele an dere activiteiten: optredens van het tamboerkorps Liberté, het accorde onorkest Flardingha en de volksdans groep Vlavoc. Daarnaast was er een modelbotcnshow, een demonstratie van sportschool Tino Hoogendyk en een draaimolen. Namens VZC werd de oudste deelne mer de 72-jarige mevrouw Mook uit Oude Pekela en de oudste deelnemer VZC's clubarts Storm met een ca deau gehuldigd. Voor de jongste deelneemster Sylvia van Lettow en de jongste deelnemer René van Dijk uit Oudenbosch (die iedere avond speciaal voor de vierdaagse naar Vlaardingen kwam) waren er bekers. De vorige weck in het Scliiedamse sportfondsenband gehouden zwem vierdaagse telde 875 deelnemers. Dak op DRZ-gebouw SCHIEDAM De voetbalvereniging DRZ, die een nieuwe kleed- en was- accommodatie bouwt, hoopt midden augustus de bouw te kunnen afron den. De werkzaamheden liggen een week voor op het schema en zo kon vrijdag al het (Jak op de nieuwbouw geplaatst worden. A SPORT «2 Den r SK/ Gro 4.30 i Holy. SOFTBAL: vrijdag Schiedam Harga 19.30 uur Schiedam-Thundorb (d); zaterdag Vlissingen 2-Vlaardingcn/Holy (d): zondag Schiedam Harga 11 uur Schiodam-Odiz (d); woens dag Schiedam Hargalaan 19.30 uur Spirit- SCR(d), Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.30 CRICKET: zondag Amsterdam °11 uur ACC-Hermes DVS, Srluedam Thurledo 11 uur Excelsior'20-Quick (N). WIELRENNEN: zondag Vlaardingen George Stephensonweg vanaf 9.3 1 uur Couro strijden Hef trirngebcuren.. weck: SPORT - EN SPEL TEAM: maandag 9. juli van 19 tot 20.30 uur grasveld aan de Kopcnhagcnlaan (Holy) tus sen Madrid weg en Luxemburgwcg; woensdag 11 juli van 19 tot 20.30 uur op het grasveld aan de Prof. Tel- derstraat (Zuidbuurt) hoek Samuel Esmeijerstraat ZWEMINSTUIFwoensdag 11 juli van 14 tot 17 uur in het Kolpabad (entree: normale toegangsprijs) met o.a. voetbal, handbal, hockey en waterspelen. BUITEN TRIMMEN: vrijdag 6 juli in park 't Nieuwelant van 19 tot 20.30 uur (verzamelen bij de ingang van complex vv De Hollandiaan): zater dag 7 juli van 10 tot 11.30 uur op het atletiekvcld van Fortuna aan de Marnixlaan en dinsdag 10 juli van 19 tot 20.30 uur in het Oranjepark (ver zamelen bij het dierenasyl Van Lin den van den lleuvellaan I. COOPER TEST: zaterdag 7 juli van 10 tot 11.30 uur op het atlctickveld van Fortuna aan de Marathon weg (het inschrijfgeld is fl. 1,50). HOEK VAN HOLLAND -Hoekse Boys aanvaller Aad Moerman, die overschrijving had aangevraagd naar 's - Gravenzande SV maar daarna toch overwoog om bij de Hoekse vierdeklasser te blijven, heeft nu de knoop definitief doorgehakt: hij stapt toch over naar de Westlandse derdeklasser. Med. sportkeuring ook in Maassluis MAASSLUIS - Voor de medische sportkeuring zijn de Maassluise sport mensen altijd aangewezen geweest op Vlaardingen, maar het is te verwach ten, dat ze vanaf september in de eigen stad terecht kunnen. Tot voor kort werd het Groene Kruisgebouw aan de Haven als depen dance van Holy-ziekenhuis gebruikt en daar waren de mogelijkheden voor het houden van sportkeuringen zeer beperkt. In het nieuwe Gezonsheids- gebouw ziet de wethouder voor Volksgezondheid mevrouw G. van Eck-Grootveld wel mogelijkheden. Inmiddels is overleg gepleegd met dr. G.A. Verstege van het Vlaardingse Holy-ziekenhuis, die op zyn beurt met het bestuur van de Stichting Gezondheidsgebouw Maassluis is gaan praten over data en huurprijzen. Verwacht wordt dat deze gesprekken positief zullen worden afgerond. te en zich bij de atletiekvereniging Fortuna meldde. „Dat gedraaf bij prestatielopen gaat op den duur toch vervelen. Net als voetbal. Als jongen ga je uit macht der gewoonte voetbal- beginnend hordenloper overigens geen luxe. De kunst is namelijk om telkens goed uit te komen met de passen. Lukt dat niet, dan moet je de laatste meters voor een horde gaan len. Maar echt betrokken voelde ik dribbelen. Dat kost energie, concen- me er niet bij. Trainen ging ik hele- tratie en tijd. Daarom was het voor maal niet. Won mijn elftal, dan was - het fijn, maar het was meer een col lectieve blijdschap. Zo voorbij. Die overwinning was van het team, niet van mezelf. Als ik nu een prestatie lever, dan is het mijn prestatie. Dat geeft voldoening". Trainen werd nu een deel van zyn dagtaak. Naast zijn studie vliegtuig techniek op de Haagse Antony Fok- kerschool. Hy stelt, dat het allemaal prima te combineren is. „Tussen het maken van het huiswerk door gingen we wat lopen. Jezelf dwingen iedere dag te trainen, is niet zo moeilijk, want als de prestaties er uitkomen, dan wordt het vanzelf leuk. Die trai- Twee uur voor zyn Groningse optre- mij belangrijk om veel wedstrijden te lopen om ritme en ervaring te krijgen". Daarna ging het snel. In enkele maan den tijd knabbelde hij drie volle seconden van zijn tyd af, totdat hij op papier de snelste junior op die 400 meter horden was. Zo ging hij als gedoodverfd favoriet naar de titelstrijd in Groningen. „Dan sta je wel eerste op de ranglijst, maar twee weken tevoren ging ik de kriebels voelen. Je weet, dat je die titel kan pakken, maar toch is er de twijfel en de vraag of je wel kan winnen". ning is voor my tegelijk ontspan ning". Maar de jonge Vlaardinger zou ge woon een onbekend atleet gebleven zyn, wanneer hy bjj zijn overstap van de B- naar de A-junioren niet de 400 den hees Gilles de Rooij zich trainingspak. Begon aan de warming- up en won daarna zoals van hem ver wacht werd. Toch noemt hij zich een kampioen bij gebrek aan een betere. Hy liet een sterke tijd afdrukken, Veel clubs geen voorkeur voor indeling V LAAKDINGEN/SCHILDAM— Wij- eerste klas DHC, Lenig en Snel en over de tegenstanders los te krijgen". zer geworden door het gevoerde be- Roodenburg. Nieuw zijn DHS leid zijn er weinig clubs geweest, die Overmaas en Westlandia. hun wensen omtrent de indeling bij de KNVB hebben ingediend. De al- 2e klas B: De Hollandiaan, VFC, CKC, leur van de commentaren Coal, DCV, DRL, He n de competitie-leider wel Nieuwenhoorn, OD een bepaalde indeling, Spartaan '20, SVW. Ook in de tweede klas B, waar de ge promoveerden VFC en De Holla- diaan zijn ingedeeld, veranderde er weinig. Het is een afdeling met een Rotterdamse signatuur en dat was maar de ervaring is, dat hij er toch geen rekening mee houdt". Voor voorheen ook zo. Zowel VFC's Henk Hermes DVS en het uit de hoofdklas van Rij als De Hollandiaan-trainer gedegradeerde DHS was er weinig te Hans Renirie hadden een dergelijke wensen. Evenals de andere districten indeling verwacht. Van Rij"De scheiding tussen de Haagse en Rotterdamse clubs lag er al. We had den geen voorkeur". In die zin rea geerde ook Renirie: "Misschien kunnen we voordeel hebben van het feit, dat de Rotterdamse clubs elkaar ongetwijfeld punten afhandig zullen maken". Ie klas B: DHS, Hermes DVS, DBGC, Gouda, HION, HOV, De Musschen, Olym- pia, Overmaas, Papendrecht, Unitas, VIOS, Westlandia en Wilhelmus. O Jan Post ema.... geen derby 's 3e klas D: Martinit, Alblasserdam, DFC, EBOH, EDS, Emma, Fluks, Meeuwenplaat Slikkerveer, SSW, Transvalia en Zwijn- drecht. kent West II één eerste klas, dat slechts muteert door het vertrek van de kampioen en twee degradanten. In vergelijking met vorig jaar mist die 4e klas C: Hoek v. Holland, Celeritas, Den Hoorn, GDS, Oliveo, Pastalia. Quick Steps, RAVA RNSVM, St. Lodewijk, VCS en VOC. Hoek van Holland mag weer wat dichterbij huis gaan spelen. Acteer den ze vorig jaar in een Leidse afde ling, nu drukt er duidelijk een Haags stempel op de bij de Hoekse club in gedeelde teams. En daarmee is trainer Norman Paget uitermate content. 4o klas H: VDL, Alexandria '66, ASW, Bolnes, DCL, Dubbeldam, Geluksvogels, 's-Gravendeel, Hardinxveld, Merweboysj Raptim G, Schiebroek. VDL-trainer Cor Nieuwenhuizen had door de geboorte van zijn dochter nog weinig tijd gevonden om de inde ling aandachtig te bcschou wen. Stelt hij: "Het liefst had ik ongeveer de zelfde afdeling gehouden als vorig KIIK PAT IS HOU £00 iSHIT Hlti LiUK lil MaPUECPAM! MOETJE VStPEtCP EEVS KWtN, iüSt tri irAfniA PMSTAAV ALLEMAAL PALE/2EH EV MlDPELSEdWSE HLUZ£V S\" 9umj£$. ek et tnpfv cev heleboel teentjes ev teams. steaks '1V we HET ZC'i'TtAM PJI{' KAAE PE STAP CV EEU t\KAPC KJ- WALT IK FEL', VfnPAEjAtló,,. MME AidV JUMSC-VUCbW. tiiFS /V T KLfl/V IS-IE FDM PAT PEN HAAG EM SCHEVEMNGEN ZO LEKKER PlCHTffü 20! MAAK'T U MAKKLUJK HIT P4QTOCHT tj V*V MS T£l. WfQgMATtl CSC S^ÓZC 3e klas A: Fortuna, BEC. Delfia, HBS, Hil- legom. Van Nispen, PDK, Quick, RKDEO, SJC. Teijlingen en VVSB. Fortuna's Jan Postema heeft ervaren, dat derby's en semi-derby's punten kosten: "De rivaliteit in deze omtrek is ontzettend sterk". Vandaar, dat hij bewust heeft aangestuurd op een derby-loze competitie in een Haags/ Leidse afdeling: "Ik heb altijd al ge zegd, dat er tegen Haagse ploegen redelijk te spelen valt. Het enige nadeel is, dat de reizen wat langer worden". Martinit heeft de Dordtse afdeling jaar. Een aantal ploegen komen me niet aangevraagd. Trainer Joop bekend voor. Dit jaar wordt het voor Schop: "We hadden geen wensen. De mij toch erop of eronder, want voor competitie-leider beslist toch over de derde keer op de tweede plaats ons hoofd heen". Derby's krijgt eindigen pik ik niet". Schop, zolas hij gehoopt had, niet. "Verder moet je toch maar afwach- 4e klas G: DRZ, RKWIK, SFC, Ursus. Hillegersberg. IFC, Leerdam Sport, OSS, Puttershoek, RCD, RIOS en Steeds Vol- 3e klas C: Excelsior '20. Schiedam, Alphense Boys, DHZ, Floreant, Groene weg, Haastrecht, ONA, Sparta, Tediro, Waddinxveen Excelsior '20 en Schiedam treffen elkaar in de derde klas C. Stelt Excel sior's wedstrijdsecretaris Theo Dal: "Normaal hebben we graag een Haag se afdeling, maar het is nu een alle gaartje: uit elke streek wel wat clubs. Veel van de clubs kennen we niet". Schiedam-trainer Nico van Huet: "Toen ik de indeling onder ogen kreeg, wist ik niet wat ik zag: een afdeling met van alles wat. By colic- een aardige afdeling (Ürsus-elftal- Vier clubs uit het Waterweg-gebied bevolken de vierde klas G: DRZ, RKWIK, SFC en Ursus. De menin gen: "Een zware afdeling. Met drie derby's. Deze indeling is een tegen valler" (DRZ-secrctaris Wijnen); "Ik had geen voorkeur. Met de derby's heb ik geen moeite. Naar tegenstan ders moet je niet kijken. Wil je een goed resultaat bereiken, dan moetje er zelf voor knokken" (RK W1K- traincr Gcr Pijl); "We hebben een Haags/Rotterdamse afdeling ge vraagd. Mijn eerste reactie is, dat die derby's het allemaal wat moeilijker zullen maken (SEC-voorzittcr Jar van Buytencn) en "Wc hebben niets aangevraagd, maar het lijkt me wel ga's zal ik proberen wat informatie leider Frans de Vos Burchartj. 16 Juli t/m 9 augustus. u 760. ld 010-172995 IZm SCHAKEN - Dc Kort werd clubkampi oen van liet Vlaardingse HVO. Dc andere kampioenen waren lloogerwcrf (2e team), van Gent (3c leam). Wapenaar (4c team).

De Havenloods | 1979 | | pagina 9