'Bij de actie Laat ze rollen j is met franse slag gewerkt' m Deltahotel in Britse handen 50%korting! 20% kort mg! 35.- Sportraad wil meer informatie van organisatoren Verkoop van Clingen- daelgroep L.P.G. OPLAGE 284.170 135085 132170 132489 Geen voorzitter voor Hollandiaan Programma Jeugdland OPHEFFINGSUITVERKOOP Op onze zomerkollektie En voor de geheel nieuwe bont kol lektie DE HAVENLOODS DONDERDAG 12 JULI 1979 MAASSLUIS - De sportraad (MSR) beweert, dat fysiotherapeut Fokke Abbas zijn stelling, dat hij voldoende mensen heeft om een rolstoelbasketballteam te bemannen niet hard kan maken. Zoals we vorige week op onze sportpagina meldden, verwijt de raad Abbas ook, dat hjj de resultaten van de door hem georganiseerde actie „Laat ze toch rollen", achterhoudt. Doel van die actie Verontwaardigde .s om geld in te zamelen voor het aankopen van zeven sportrolstoelen. De MSR vindt dat de organisatoren voorlopig moeten afzien van hun pogingen een rolstoelbasketballteam te formeren. Wel stelt men, dat de actie kan door gaan, maar dan met een breder doel. In een notitie aan onze krant, stelt amb telijk MSR-secretaris Huub Slangen: „Daarbij kan het geld, dat de actie heeft opgebracht, worden aangewend om te komen tot een sport- en spelinstuif voor gehandicapten met aangepaste materialen, zoals rolstoelen en tafeltennis tafels". Volgens de MSR heeft Fokke Abbas vanaf het begin van de actie altijd ge steld, dat hij voldoende namen van gehandicapten had, die wilden deel- nmen aan rolstoelbasketball. Slangen „Daarna kwam de sportraad met een werkgroep, die de sportverenigingen benaderde met de vraag of zij een fi nanciële bijdrage wilden leveren". Daarnaast werden de organisatoren gevraagd om namen van kandidaat- rolstoelbasketballers en om de sport raad op de hoogte te houden van de financiële stand van zaken Fokke Abbas OPWINDING OVER ACTIE 'LAAT ZE ROLLEN' ONTERECHT, Uit onze krant van donderdag 5 juli 1979 door GERARD S. VERVER Zwart op wit verantwoording ooit gezien. Wel heeft Abbas Slangen later verzocht om de verenigingen via de sportraad nog eens aan de actie te herinneren „We hebben toen weer gevraagd om een lijst met namen",aldus de MSR- secretaris. „Uit de namen, die we hoorden en konden lezen - zwart op wit hebben we nooit iets gezien - bleek dat vrijwel niemand van de Lijst voor een plaats in het team in aanmerking kwam, omdat hun handicap zo ernstig is, dat zij nimmer in een rolstoel kun nen of mogen spelen. De heer Abbas moet uit hoofde van zijn beroep we ten, dat voor een gehandicapte, die wil sporten, een keuring verplicht is en dat tachtig procent van de door hem genoemde personen dan zal wor den afgekeurd" Naar de mening van de MSR-leiding had Abbas er beter aan gedaan eerst 'zekerheid te krijgen rond de beman ning van zijn team, alvorens met de actie te starten. „De heer Abbas wuift de door ons gesignaleerde misstanden weg als een storm in een glas water" aldus Slangen „De actie, ongetwij feld gevoerd met de beste bedoelin gen, vertoon» sporen van de Franse slag. We geloven niet, dat gehandicap ten en mensen, die voor deze actie geld gegeven hebben daarmee genoe gen mogen nemen" In de krant „Waar haalt de sportraad de deskun digheid vandaan omte. kunnen beoor delen oj iemand al dan niet in staat is om rolstoelbasketball te spelen is de J reactie van Fokke Abbas. Ik heb de heer Slangen een lijst met namen la ten zien, maar die lijst is inmiddels wel helemaal veranderd. Waarom ik dat'dan niet doorgegeven heb Het is voor die mensen ook niet prettig als ze telkens door andere instanties be naderd worden Fokke Abbas is ervan overtuigd, dat hij al het mogelijke gedaan heeft om iedereen naar behoren voor te lichten. „We hebben een bankrekening bij Slavenburg's Bank. De verantwoor ding van de binnengekomen gelden heeft tot op de laatste cent in de krant gestaan" i Overigens heeft zijn opmerking, dat hij wil doorsparen voor de aankoop Huub Slangen en wethouder Koos Smit (rechts): beiden zetten ze de nodige van een liftje zodat gehandicapten vraagtekens bij de actie Laat ze toch roUen makkelijker met hun eigen rolstoel in een bus geplaatst kunnen worden, nogal wat bevreemding gewekt in kringen vin de ANIB (lnvalidenbond) Stelt mevrouw Atie Admiraal: „Door een bedrijf is aangeboden een derge lijk liftje gratis' te maken: Waarom wordt er dan nog voor gespaard?" (Abbas: De voorzitter van de ANIB afdeling Maassluis Paul van C.ijzen heeft me-gezegd, dat er een lift zou komen, maar het bedrijf, dat het zou maken, heeft hij niet genoemd"). Daarnaast tekent mevrouw Admiraal aan, dat invaliden, die rolstoelbasket ball spelen, allemaal kunnen beschik ken over een eigen auto. „Toen we dat op een bijeenkomst opmerkten, zei mijnheer Abbas, dat hij het liftje in het zwembad kon gebruiken voor het gehandicaptenzwemmen Dat hebben we eens nagegaan en toen bleek, dat er slechts één gehandicapte met een rolstoel komt en die wordt nog door zijn ouders gebracht en ge haald. Sparen voor dat liftje is dus niet nodig" Goede manieren Al met al blijft Fokke Abbas achter de gevoerde actie staan. „Dat basket ballteam komt er. Op 23 augustus is er een demonstratie-avond en dan kan iedereen zien wat de actie heeft opgeleverd" De sportraad wil zolang echter niet wachten en vindt het een kwestie van goede manieren, dat iedereen, die aan de actie heeft meegedaan, tenminste te weten komt wat er met het bijeen gebrachte geld gedaan is. Fokke Ab bas verwijst naar de kranten waar dat ingestaan zou hebben. Maar of cor responderen via de krant de juiste manier is, menen wij te mogen betwij felen Het Dcllahotei is nu eigendom van hel Britse Brouwerij concern Brass VLAARDINGEN Het Vlaardingse Deltahotel is als onderdeel van de Clingendaelgroep verkocht aan het Britse brouwerij-concern Brass. Dit Engelse concern bezit behalve 9000 pubs in Engeland, ook wijngaarden in Frankrijk en is importeur van enkele beroemde drankmerken. Het Brass-concern is bovendien eigenaar van de tal rijke Cresthotels, die over de hele wereld verspreid liggen Bij de drie Nederlandse Crest-hotels Bij de Britse horeca-gigant werken worden nu de tien C'lingendaelvesti- over de gehele wereld ongeveer gingen gevoegd. Verwacht wordt dat de hele operatie halverwege septem ber gerealiseerd zal worden In de praktijk zal ervoor de Clingen- dael mensen niets veranderen: de ver koop heeft geen gevolgen voor de be drijfsvoering. Deltahotel-direkteur J.P. Scholte bevestigde dit. Vorige week maakte hij de verkoop van het hotelbedrijf bekend aan het voltallige personeel De Clingendaelgroep omvat behalve het Vlaardingse Deltahotel ook het bekende Hotel des Indes in Den Haag en nog een achttal andere hotels in Nederland. De Clingendaelgroep be gon projektontwikkelingsmaatschap- pij in 1964. De „hotelpoot" wordt nu afgestoten om zo de continuiteit en de verdere exoansie te kunnen waarborgen. Brass-brewery betaalde zeventig miljoen gulden voor de tien bedrijven v - Vervolg van voorpagina gen te stellen over de behandeling van deze aanvraag door Provinciale nieuwe aanvragers voor een aanlan- staten. Andere aanvragen voor een dingsplaats van LPG af te wijzen, hinderwetvergunning komen recht- r deze aanvraag zou worden streeks bij Gedeputeerde Staten te- goedgekeurd. recht. Waarom moeten wij ons hier- De heer Van Katwijk (CDA) verspil- over 'dmk „taken?" Toch was deze de veel van zijn spreektijd door vra- DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 - 35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land. Maasdijk. Maasland, Bleis- wijk. Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berken woude. Bergambacht. Ammerstol Stolwijk en Schoon hoven Voor duo s, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotter dam, tel Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer: (van 8.30 tot 17.00 uur) spreker de enige die zich zorgen maakte over de psychische belasting Van de bevolking, die straks weet dat grote bommen - met een vernielende kracht van vele kilometers - aan hun deur voorbij varen. Zijn partijgenoot Van de Meer wilde geen economische motieven laten meespelen bij de behandeling van deze aanvraag. De veiligheid diende volgens hem op de allereerste plaats te komen Voorzienigheid De heer Mulkhuizen (SGP) zag het allemaal niet zo zwaar. „De veilig heid dienen we over te laten aan ho gere machten. Als er iets verkeerd gaat is dat de wil van de voorzienig heid". Belangrijker vond de heer Mulkhuizen het, dat bij de bouw van de LPG-tankers gebruik werd ge maakt van een vinding van Verolme. In de beantwoording van de vele vra gen door deskundigen van gemeente en provincie werd duidelijk, dat deze deskundigen al gekozen hebben. Cij fers die verleden jaa» door TNO waren verstrekt, werden nu achter haald genoemd. Hoewel er geen prak- tijkgegevens bekend zijn, achtten deze deskundigen de kans zeer klein dat er een grote ramp bij de te bou wen aanlandingsplaats gebeurt. Met het grootste gemak spraken deze des kundigen over een kans van 1 op de 100.000 jaar. Zij vertelden echter niet, dat deze eventuele ramp dus net zo goed in 1980 als in het jaar 2275 kan plaatsvinden. Veel belangrijker vonden zij de werk gelegenheid in het Rijnmondgebied, met name in de petro-chemische sfeer Dat de diverse chemische be drijven in dit gebied nu al niet genoeg personeel kunnen vinden, werd door de deskundigen gemakshalve verzwe- Westland De deelgemeenteraad-voorzitter van Hoek van Holland, de heer Van der Houwen, toonde zich tegenover ons enigszins verontwaardigd. „Er wordt maar over werkgelegenheid gespro ken, maar als er zo'n tanker ont ploft blijft er van het glas in het Westland absoluut niets over. Om hoeveel man werkgelegenheid gaat het dan? Een beslissing is er in De Hoekstee niet gevallen, dat kon ook niet! Het besprokene wordt omgezet in een ad vies aan Gedeputeerde Staten en deze beslissen uiteindelijk over de aan vraag Wjj zjjn bang, dat dit advies positief zal luiden ten gunste van Shell en BP. Tijdens de diskussies werden de even tuele problemen voor de bewoners van het Waterweggebied tenauwer- nood besproken. Toch zullen er, vol gens de LPG-nota, bij een ramp enige tientallen tot vele honderden doden vallen onder deze bewoners. Mogen we dit risiko er nog bij nemen? Bij alles wat al gist en borrelt in het Wa terweggebied Praktisch... Deze uni-onderhoezen van uitste kende kwaliteit zijn in bruin, groen en oranje te verkrijgen Maten 80-190.90-190 VLAARDINGEN - Ook de op don derdag S juli gehouden buitengewone algemene ledenvergadering, die nau welijks een uur duurde, heeft De Hol landiaan geen nieuwe voorzitter opge leverd. Voor de voetbalvereniging werden de problemen zelfs nog een graadje erger, omdat secretaris Bert Peters schriftelijk had laten weten zijn functie met onmiddellijke ingang te willen neerleggen Peters was in eerste instantie gevraagd voorzitter Jo van der Vaart op te vól- gen, maar had dat om studie-redenen geweigerd Het door de leden, in de eerste ledenvergadering van enkele weken geleden, afwijzen van het tij delijk in park 't Nieuwelant onder brengen van DSS is de directe oor zaak van zijn aftreden Peters be schouwde de afwijzing van DSS als een motie van wantrouwen voor het bestuursbeleid. Het bestuur van De Hollandiaan gaat nu zelf zoeken naar opvolgers voor zowel Jo van der Vaart als Bert Peters Wegens gezondheidsredenen, moeten wij, tot onze grote spijt, de zaak gaan verlaten. Daar wij geen opvolger hebben, zijn wij genoodzaakt onze voorraad bontmantels, bonthoeden en cra- vatten tegen een zéér gereduceerde prijs te verkopen. van 19 Juli t/m 9 Augustus Graag willen wij langs deze weg al onze klanten bedanken voor het jarenlange vertrouwen dat zij in ons gesteld hebben. „SX (fêonlcóupe SCHIEDAMSEWEG 101 ROTTERDAM TELEFOON 010-767701. Deze korting is niet van toepassing op de reeds aanwezige najaars- en bruidskollektie Rotterdam-Lijnbaan 75.010-119310 Amsterdam V Baerlestr 102.020-728230 SCHIEDAM Voor de komende week ziet het programma van Jeugdland er als volgt uit: Vrijdag 13 juli - Sport/spel-instuif. Oreliosingel 10 uur. Kreativiteit Wilhelminaplein 10 uur. Kreativiteit, Wibautplein 14 uur Sport/spel-instuif, Vlaardinger- dijk, 14 uur. Straattheater, Wilhelminaplein, 14 uur. Zaterdag 14 juli Viswedstnjd, Poldervaart, 14 uur (Iedereen prijs) Popconcert door soul/latin/funk- formatie „The Roetoeband" Plantage 21 uur Maandag 16 juli Spelcircuit Bachplein, (o.a kartings en cross- fietsen) 10 uur Bloemschikken Edisonplein 10 uur. Kreativiteit, Wilhelminaplein 10 14 u Bloemschikken, Wilhelminaplein 14 uur Dinsdag 17 juli. Film „The Little jungle boy", „De Ark", 10 uur Kreativiteit, Wibautplein, 10 uur Sport/spel-instuif, Marconistraat, 10 uur. Film The Little Jungle Boy, Wijk centrum Nieuwland, 14 uur. Kreativiteit, Fabriplein, 14 uur. Sport/spel-instuif Maasboulevard Zeer voordelig... Coupons project tapijt, in een veelheid aan kwaliteiten en kleuren. 200 cm breed per meter 400 cm breed per meter 14 uur. Woensdag 18 juli. Spelcircuit, School Liedewijde Parkweg, 10 uur. Kreativiteit, Edisonplein, 10 uur Fietspuzzeltocht, Stadskantoor, 14 uur (iets eerder inschrijven) Kreativiteit, Bachplein, 14 uur Donderdag 19 juli. Sport/spel-in stuif, Oreliosingel, 10 uur Kreativiteit, Wibautplein, 10 uur Disco met Martine Green, Museumplein, 14 uur. Sport-spel-instuif, Vlaardingerdijk 14 uur. Kreativiteit, Rozenburgerplein, 14

De Havenloods | 1979 | | pagina 3