ODS Streekradio laat nog even op zich wachten Timmerplaats blijft dicht 'tSÏXCS Met de fiets op de trein Geen vaste kracht Dansavond Openstelling Busdienst Holyziekenhuis Twee radio's dingen om zendmachtiging Alternatief zwemtarief Beiaardconcert SLAAPKAMERS rmeulen HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 26 JULI 1979 28e JAARGANG NO. 56 SCHIEDAM - De bouwspeel plaats in Schiedam-Zuid zal dit jaar niet open gaan. In voorgaande jaren heeft de bouwspeelplaats, ondanks geringe financiële midde len, volgens eigen zeggen van de medewerkers redelijk goed ge functioneerd. Al drie jaar lang vra gen de medewerkers van het club huiswerk in Zuid de gemeente een vaste kracht te benoemen. De ge meente wil wel wat financiële steun geven, maar tot verbazing van de clubhuismedewerkers is een deel van het dit jaar toegezeg de bedrag bedoeld als salaris voor twee vrijwilligers. Volgens de mensen van Zuid gaat het helemaal niet om 'betaalde medewerkers', maar om de komst van iemand die ervaring en oplei ding heeft. Ondanks dat je zo iemand ook moet betalen zou je dan volgens de medewerkers wel iemand hebben waarbij de garan tie bestond dat de continuïteit van het projekt gewaarborgd was. Dupe Om het ontbreken van een be roepskracht op te vangen zijn de werkers van het jeugd- en volwas- senwerk de afgelopen jaren bijge sprongen om de zaak op poten te zetten, en hebben daarvoor hun vakantie laten schieten. Ondanks de kosten van het ter rein (f. 33.000,kon dit alles dit jaar niet verwezenlijkt wor den. De clubhuiswerkers stellen dat als de gemeente vindt dat deze investering terecht is geweest, zij daar dan hun conclusies uit moe ten trekken. Met het aantrekken van een vaste kracht zou het timmerkamp open kunnen zijn als hij open moet zijn (1 april tot eind okto ber). Volgens de mensen van club huiswerk Schiedam-Zuid hebben de kinderen in Zuid de afgelopen jaren geen twijfel over de levens vatbaarheid van het timmerkamp laten bestaan, en zijn zij nu van dit alles de dupe geworden. reu oio-132170 Verboden toegang", hen vooruitziende blik van vorig jaar.' Plaats van handeling is het Diensten centrum de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan, Tijdstip is vrijdag 27 juli om 20.00 uur. Er kan weer gedanst worden op muziek van diver se artiesten en de toegang is als altijd gratis. SCHIEDAM - De avondopenstel- :j ling van de secretarie-afdeling Bur- gerzaken (reisdocumenten) zal dit jaar voor het laatst plaatsvinden op donderdagavond 26 juni van 19.00 tot 21.00 uur. Daarna zal er geen avondopenstelling zjjn tot :j april 1980. 1 iü MAASSLUIS Op verzoek van bur gemeester en wethouders van Maas sluis heeft de N.V. Verenigd Streek vervoer Westnederland enkele verbe teringen aangebracht in de rijtijden van de busdiensten naar het Holy ziekenhuis te Vlaardingen. In de nieuwe regeling is het tijdstip van vertrek uit Maassluis-west met twee minuten verlaat. De tarieven zijn ongewijzigd gebleven. De nieuwe dienstregeling, die zondag 29 juli ingaat, luidt als volgt: Westlandseweg/hoek Kwartellaan: 13.22 en 18.22 uur Westlandseweg/hoek Nachtegaallaan 13.22 en 18.22 uur Heldringstraat/hoek Noorddijk 13.27 en 18.27 uur Burg. v.d. Lelykade/veersteiger 13.32 en 18.32 uur N.S. Station Maassluis 13.35 en 18.35 uur Laan 1940-1945/hoek Mesdaglaan 13.38 en 18.38 uur Maasland wachthuisje 13.42 en 18.42 uur. Vertrek terugreis van parkeerplaats Holyziekenhuis: 14.45 en 20.15 uur. Op zon- en feestdagen vertrekt de bus voor het middagbezoekuur om 12.50 uur uit Maassluis-west. SCHIEDAM - Voor ruim zestig procent van de Nederlandse bevol king bestaat op het ogenblik de mogelijkheid de radio af te stem men op een regionale omroep. Nadat vlak na de tweede wereld oorlog de regionale omroepen Noord en Zuid hun uitzendingen startten en vele streken dit voorbeeld volgden, zijn we in Rotter dam en omgeving nog steeds verstoken gebleven van specifiek regi onaal radionieuws. Het zal waarschijnlijk 1981 zijn als Rotterdam, samen met onder andere Zeeland, Groot-Den Haag en Utrecht, met een regionale zender verrijkt wordt. Stichting Streekradio Rotterdam Rijnmond: „Een regionale zender moet ona/hankelijk zijn van de regionale politiek en overheid Er wordt meer en meer gefietst, zowel om sportieve als om andere redenen. De fiets is goedkoop, milieuvriendelijk en parkeerproblemen heb je niet. Net als vroeger nemen steeds meer mensen hun tweewieler mee op vakantie. Maar zo gemakkelijk gaat dat niet, de mogelijkheden om je fiets op de trein te zetten zijn tamelijk beperkt geworden. In haar folder „fiets en spoor" zegt de N.S. zelf al: „u ziet het, er zijn nogal wat beperkingen voor de oudere reizigers wel licht bezwaren - verbonden aan het meenemen van uw eigen fiets". De „Eerste Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) strijdt al jaren voor verbetering van de situatie en voert hierover regelmatig overleg met de Spoorwegen. „De ellende begon met de N.S. beleidsnota van 1970" zegt ENFB-bestuurslid Erik de Waal. „Men besloot dat het stukgoederenvervoer op passagiers- lijnen zou worden afgebouwd en daar vielen ook de fietsen onder. Daarna werd bij aankoop van nieuw materieel en ombouw van bestaande rijtuigen geen bagage ruimte meer opgenomen. Op de „Sprinters" bijvoorbeeld, is hele maal geen plaats voor fietsen. SCHIEDAM - De Bewonersver eniging Schiedam-Zuid heeft de Gemeente verzocht de huidige ta- rievenregeling voor Zwembad Zuid te veranderen. Op het ogen blik zfin de tarieven 2 gulden voor kinderen tot en met 15 jaar en f. 2,50 voor ouderen. Dit betekent tot op heden dat voor een kind dat door de leeftijd gedwongen is onder toezicht te zwemmen f. 4,60 toegangsprijs betaald moet worden. De BVSZ ziet de situatie graag zodanig veranderd dat kin deren die niet alleen kunnen gaan zwemmen of baden, vrijgesteld worden van betaling. Slechts de begeleider/ster zou dan entree moeten betalen. Volgens ons moest die mogelijk heid er wel blijven en we hebben dat ook telkens aan de N.S. laten weten. Zelf willen de Spoorwegen er ook wel iets aan doen, want ze zien wel dat de vraag naar fictsenver- voer enorm toeneemt, maar ze zitten met die maatregelen uit 1970, die moeilijk terug te draaien zijn. En het kost geld en vooral ook tijd, want de stoptijden van de treinen zijn nu erg kort. In Delft kun je daarom je fiets niet op de trein zetten, hoewel wij daarop wel aandringen. En in de hele Achterhoek zijn er geen mogelijkheden. We hebben met onze protesten, samen met andere organisaties wel kleine resultaten bereikt, het aan tal stations is toegenomen en je kunt de fiets nu over meer dan veertig kilometer meenemen, dat mocht eerst niet. Ook op zaterdag morgen mag de fiets nu weer op de trein". Ook de heer Kist van de afdeling marketing van de N.S. beaamt dat er een grote toename in het fiet- senvervoer is te zien. „Eerst dach ten we erover om er helemaal mee op te houden, er werd zo weinig gebruik van gemaakt. Maar nu is er bij het publiek weer veel be langstelling en daar hebben we binnen het mogelijke op inge speeld. Er worden meer stations geopend en we proberen toch een zo sluitend mogelijk net over Nederland te krijgen. Je merkt trouwens duidelijk dat de vraag direkt toeneemt als we ergens de mogelijkheden uitbreiden. De huidige mogelijkheden in stand houden of zelfs het fietsenvervoer weer uitbreiden kost natuurlijk wel meer geld en we hebben de konsekwenties daarvan aan de minister voorgelegd. Wat hij beslist weten we natuurlijk nog niet, daar moet u niet al te grote verwachtingen van hebben. Maar in overleg met de ENFW, de ANWB en andere organisaties zoeken we een redelijk compromis. Verhuur Overigens hebben we wel bij de stations het systeem van fietsen- verhuur uitgebreid, dat kan de pijn een beetje verzachten. Als men de fiets maar een of enkele dagen nodig heeft, is huren beslist voordeliger". Het bestaande systeem komt er op neer dat er ongeveer tweehonderd stations zijn waar men de fiets op de trein kan zetten (of eraf halen). Men moet dan wel zelf meerijden en de tweewieler zelf in- en uitla den, ook bij overstappen. De trein wacht daar niet op, dus haasten is geboden. Is er geen laadruimte, dan moet men op de volgende trein wachten. In de zomermaanden, van 25 juni tot en met 27 augustus, rijden er speciale fietsenwagens. De fiets is dan wel een paar dagen onderweg. Uitgebreide informatie, ook over vervoer naar het buitenland, tarie ven en een lijst met stations zijn te vinden in de brochure „fiets en spoor", verkrijgbaar aan elk sta- Reeds in 1968 concludeerde een door Burgemeester en Wethouders van Rotterdam ingestelde studie commissie dat een regionale om roep noodzakelijk was. Tot 1977 worden de diverse aanvragen ech ter door C.R.M. afgewezen. Eerst zouden de resultaten van enige andere experimenten (waaronder radio STAD Amsterdam) afge wacht moeten worden. In 1977 geeft de minister toch voorrang aan de Rotterdamse aanvraag. Ba sis voor dit besluit was het besef dat Rotterdam met zjjn petroche mische industrie en zijn hoge be volkingsdichtheid behoefte had aan een „alarmzender". Dit werd nog eens versterkt door een aanva ring van twee binnenvaarttankeis in de Rotterdamse haven. Kritiek Het ministerie heeft echter tot op heden nog geen zendmachtiging verstrekt, en het lijkt er op dat de machtiging, als er überhaupt een zendmachtiging gegeven wordt, nog wel even op zich zal laten wachten. Ondertussen is er een tweede regionale Rotterdamse omroep in het leven geroepen. Dit omdat er nogal wat kritiek is op de door de Rotterdamse gemeente opgerichte „Radio Waterman". In navolging van deze semi-ge- meentelijke omroepstichting is n nu dus de Stichting Streekradio Rotterdam Rijnmond in het leven geroepen. Deze laatste zegt van zelfsprekend wel te beseffen dat één streekradio toereikend is, maar dat dit Radio Waterman niet kan zijn. Zij zjjn van mening dat een regio nale zender in Rotterdam volstrekt onafhankelijk moet zijn van de regionale politiek en overheid. Daarin staan zij niet alleen. Ook in de omroepwet is dit zo bepaald. Daarom zien zij graag gebeuren dat de Rotterdamse gemeente haar zendmachtigingsaanvraag overdraagt aan de Stichting Streek radio Rijnmond. Als zij deze stap niet wil nemen zal de Stichting, in samenwerking met een groot aan tal organisaties en groeperingen, het ministerie een alternatief voo voorleggen teneinde tot een wer kelijk onafhankelijke regionale omroep te komen. Amsterdam Het grote voorbeeld voor Rotter dam zou hierin Amsterdam moe ten zijn. In 1972 droeg de Amster damse gemeenteraad haar reeds in gediende zendmachtiging over aan radio STAD. De raad besloot haar als de onafhankelijke cultureel- representatieve omroepinstelling voor Amsterdam aan te wijzen. Op het ogenblik is men druk bezig met het vormen van een stichtings raad. Uitgangspunt bij de defini tieve vaststelling van de stichtings- raad is dat deze breed samengesteld dient te zijn en maatschappelijk representatief voor het Rotterdam se en Rijnmondse leven. Over de doelstellingen van de om roepstichting kan natuurlijk nog niets definitiefs vermeld worden, aangezien de invulling van doel einden en programma-uitgangs punten in gezamenlijk overleg bin nen de Stichting Streekradio Rot terdam Rijnmond moeten gebeu ren. Al zullen de vele specifieke taken van een regionale omroep natuurlijk niet ontbreken. SCHIEDAM - Vijf gemeenten in de regio van Rotterdam, waaronder Schie dam, hebben een gezamenlijk carillonprogramma op poten gezet. Onder het motto „Daar zal de beiaard spelenworden er in de maanden juni, juli, augustus en september 42 concerten gegeven. Plaats van handeling in Schie dam is de St. Janstoren. wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Steeds meer mensen nemen hun Jicts weer mee op reis. Zelfdoen is het devies, want de A'S heeft geen personee. meer voor laden, lossen of overladen. Dat is ónbelaalbaar geworden. De beiaard in Schiedam bestaat op het ogenblik uit 38 klokken, die iedere donderdagavond en vrijdag morgen te horen zijn. De eerstvol gende zomeravondconcerten vinden plaats op 30 juli en 13 augustus. Het eerste concert zal worden uitgevoerd door stadsbeiaardier Addie de Jong. Het tweede door Maassluizenaar Ge rard de Waardt. Luisterplaats hier voor is het Zakkedragershuisje. Mensen die graag eens de toren en de beiaard zouden willen bezoeken en het werk van de beiaardier van nabij willen gadeslaan, zijn daar gedurende de zomeravondserie toe in de gele genheid. Wel moet er dan eerst even kontakt met de stadsbeiaardier wor den opgenomen. En dat is: Addie de Jong Ernst Casimirstraat 99 3136 BA Vlaardingen Tel. 010-746361. Geschiedenis openbaar ver voer Je zal d'r maar mee zitten Bejaarden in noodsituatie Drijvend museum Sport Is dat even handig... zo'n magnetisch fotoalbum, om uw vakantiefoto's in te 'plakken'. In rood, bruin, blauw, groen en crème. Maat 24x30 cm. 20 Pagina's voor slechts 30 pag. 7,95 40 pag. 8,95

De Havenloods | 1979 | | pagina 1