lilif a Branderij De Koning blijft overlast bezorgen Waar blijft de winkel van wethouder Zijdeveld? Verstild leven KONINGSHOF SLAAPBANKEN instuif Bad Groenoord 'f steeds tegen het 'Ze flikken Programma Stadsgehoorzaal I editiep SCHIEDAM Eiken 1 wandmeubel voorV3 van de prijs? Sla uw slag! van Reeuwijk Nieuwe Predikante HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979 28e JAARGANG NO. 29 VOORDEEL- dubbehduo TEL. 010-13217U .1 I I I Ia SCHIEDAM - Branderij De Koning. De schrik van veel omwonen den. Al jaren lang veroorzaakt deze Bolsfabriek een golf van stank en herrie. Vooral de laatste tijd kwam er een enorm lawaai uit de fabriek. Reden voor de omwonenden om steeds maar weer te gaan klagen. Toen er in het „Schiedams Nieuwsblad" een groot verhaal over deze problematiek verscheen was de herrie opeens verholpen. Het kon dus wel. Toen het 'tafgelopen weekend weer mis was, werd er derhalve weer een krant ingeschakeld. De Bolsfabriek, de schrik van veel omwonenden Mevrouw Erwicht staat ondertussen wel bekend als de meest fanatieke vijand van ,Jiet geluid". Zij heeft weer voortdurend geklaagd bij de meld- en regelkamer, maar omdat de directie van het bedrijf niet aanwezig was duurde het geruime tijd eer de klacht op de plaats van bestemming was. Mevrouw Erwicht. „Ze flikken het steeds tegen het weekend, en dan zijn wij geruime tijd de pineut. Want dan duurt het tot maandag eer ze eens gaan kijken wat er aan de hand is. Na dat bericht in de krant is het ^Havenloods geeft de spacetower weg De Havenloods biedt u en uw gezin )m het u mogelijk maken alles met eigen ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, Maas en havens. VLAARDINGEN - De Wereld der Stilte, Het Blauwe Continent, De Wonderwereld onder Water, liet zijn een paar van de welhaast gevleugelde woorden die te maken hebben met het raadsel van de wereldzeeën: ocea nen, die samen verreweg liet groot ste deel van onze planeet bedekken. En die woorden hebben ook betrek king op de vaak nog in raadselen ge hulde levensvorne n die in die zeeën leven. Vooral de fantastisch gevorm de koraalriffen bevatten de meest gevariëerde samenlevingen van de hele aarde. Door de vele televisie uitzendingen van onder andere Cousteau, is het nederlandse publiek goed op de hoogte van wat daar zoal onderzocht wordt en nog onderzocht moet worden. Ook van de gevaren die onze samen leving met zich meebrengt, ons afval dat grote delen van de zee kan ver giftigen of op zijn minst het gevoe lige evenwicht in de kust-zeeën kan verstoren. De komende jaren zal er dan ook veel gedaan moeten worden om de belangen van natuur, en dus onze belangen, te beschermen. En met ons hopen velen dat we niet te laat zullen zijn met afdoende voor schriften om de zee, als reservoir van ondenkbare rijkdommen aan leven, te bewaren voor catastrofes. Van wat er zoal leeft in de koraal riffen rond de tropische eilanden in de Stille Oceaan, Indische Oceaan en het Caraibische gebied, langs de westkust van Amerika, heeft De Kattenbeker" in Vlaardingen een expositie ingericht. Zowel voor de verzamelaars van schelpen, als ook voor de andere natuurliefhebbers, is er veel te zien. Van minuscule schelp jes tot exemplaren van enkele decimeters groot. Vaak fraai van kleur en tekening en soms wonderlijk stekelig. De expositie is aangevuld met tekeningen van schelpen, gemaakt door de Vlaardinger Leo Man in 't Veld. De tentoonstelling is tot en met 8 september te bezichtigen. De Katten beker is open van dinddag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 ook open, van 19.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. een paar weken goed gegaan. Toen is die directeur, die Rijneken, naar ons toegekomen om te vragen wat we hier nu wel niet van vonden. Het kan wel zonder die geluidsoverlast. Dat is duidelijk". metingen De beste methode om iets aan de overlast te doen lijkt nog altijd het plegen van een heleboel telefoontjes naar de meld- en regelkamer. Van daaruit wordt dan kontakt opgeno men met het betreffende bedrijf. Ze vragen dan of er soms afwijkingen zijn die de overlast kunnen veroorza ken. 's Avonds, als er minder auto's rijden, worden er dan metingen ver richt. De geluidsoverlast die de bewoners van N'ieuwland-Oost de laatste dagen heeft overvallen was maandag weer ten einde. Het was dit keer niet de zelfde oorzaak als de vorige maal. Volgens zeggen van de meld- en regel kamer en Branderij De Koning ligt de reden van de herrie bij kleine sto ringen in de fabriek en bovenal bij de ongunstige ligging. verdedigen Directeur Rijneken wil alle kritiek op zijn bedrijf dolgraag verdedigen. Het lawaai blijkt dit keer uit zichzelf ge stopt te zijn. Juist toen iedereen op zoek was naar de oorzaak van het kwaad. Rijneken: „Het is meestal erg moeilijk de plaats des onheils te vinden, omdat het vaak om iets heel kleins gaat. We hebben een eigen technische dienst, die voortdurend bezig is de geluidsoverlast zo gering mogelijk te maken. De vorige keer hebben we zelfs een firma in de arm genomen om het lawaai te verhelpen. Zij hebben zulke exacte meetappara tuur, dat ze met de vinger aan kun nen wijzen waar er iets mis is. Mees tal kunnen we de problemen echter zelf oplossen". beglazing De heer Rijneken onderkent het p bleem wel degelijk. Hij kan zich ook heel goed voorstellen dat mensen noodgedwongen over gaan op dubbe le beglazing. Hij zegt „waarschijnlijk hetzelfde gedaan te hebben" In zijn slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 Hoe dat kan? Van Reeuwijk heeft een aantal eiken elementen in de uitverkoop, die mogelijk hier of daar licht beschadigd zijn (maar wat u zelf zó opknapt). Van Reeuwijk doet die elementen weg voor prijzen die de moeite van dat zelf-even-opknappen méér dan waard zijn. Drie elementen zijn voldoende voor een compleet eiken wandmeubel. Element 95 cm breed. 195 cm hoog en 45 cm diep van 1285- voor 398,- Klement 50 cln breed. 195 cm hoog on 45 cm diep van 745 - voor 298- miinfiemf Binnenwegplein 26, 3012 KA ^Rotterdam, tel. 010-14.18.00^ Jk Uiverlaan 20 Maassluis jjLS, telefoon 01899-11430 ontmoetingscentrum Wij hebben 12 zalen beschikbaar voon vergaderingen, 'concerten, personeelsfeesten, exposities, lunches, congressen, toneelavonden, verkoopbeurzen, recepties, diners enz, enzcapaciteit der zalen 10- 800 personen SCHIEDAM - Het zal nu zo'n week of tien geleden zijn dat wethouder Zijdeveld zijn plannen over de informatiewinkel bekend maakte. Hij had daarvoor het oog laten vallen op het pand aan de Hoogstraat, nummer 34. Een tijdsduur van drie weken werd hierbij genoemd. Dit tijdstip is nu zo'n zeven weken geleden verstreken. Een steelse blik in de winkel werkt ontnuchterend. Weliswaar staan er enkele tafels maar het aanzicht komt niet bepaald overheen met wat er zoal zou moeten staan. De etalage zou ingericht worden met voor lichtingsmateriaal en een mededelingenbord. Een ieder die vragen of suggesties had over de binnenstadsplannen en de uitvoering daarvan zou in dat winkeltje terecht kunnen. Onder het genot van een kopje jofjie zou de wethouder himselfu te woord staan. Wij zouden nog wel even door kunnen gaan met het noemen van dingen die er dus zouden moeten zijn, maar er niet zijn. Alles is simpel te verhalen in het feit dat Zijdeveld zijn woorden over het winkeltje vooralsnog niet waar heeft kunnen maken. De wethouder zelf is wegen vakantie niet bereiktbaar. Evenals de andere mensen die nauw bij het informa tiewinkeltje betrokken zijn. Wij houden u derhalve óp de hoogte. SCHIEDAM Ondanks dat het wellicht weer te koud zal zijn om te gaan zwemmen, is er aanstaande zaterdag 4 augustus reden te over om een bezoek aan bad Groenoord te brengen. Op deze dag wordt er namelijk van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags een recreatie-instuif georganiseerd. Er zal een speciaal recreatieteam in het zwembad aanwezig zijn. Zij hebben een, zoals zij dat noemen, "voor elk wat wils" programma samengesteld. De sport -en spelactiviteiten vinden behalve in het water ook op de diverse weiden die bad Groen oord rijk is, plaats, jong en oud kunnen vanzelfsprekend mee doen. De toegangsprijzen zijn ongewij zigd. Twee gulden voor kinderen en f 2.60 voor de ouderen. Abon nementhouders vanzelfsprekend gratis toegang. Zo heb je een fiets, zo heb je niets Vakantie- speelweken Sport langs de Waterweg SCHIEDAM - In het augustusnum mer van het maandblad Hervormd Schiedam wenst de Hervormde Gemeente van Schiedam Ds. Van der Werf alvast een hartelijk welkom. Per ingang van 26 augustus zal zij zich predikante in de Wijkgemeente Cent rum-Oost mogen noemen. Zij is de eerste vrouwelijke predi kant in Schiedam en naar alle waar schijnlijkheid ook de allerjongste in de geschiedenis van Schiedam. De Hervormde Gemeente wenst haar sterkte toe bij het vervullen van haar taak en zegt vol vertrouwen naar haar komst uit te kijken. situatie kan hij echter niets meer voor de omwonenden doen". We doen echter alles wat we kunnen. We proberen zelfs onder de geldende geluidsnormen te blijven, want ik be sef heel goed dat we een continube drijf hebben, dat dus ook 's nachts doordraait. En ais ik dan al die hui zen vlak om de fabriek zie en bedenk dat daar allemaal mensen zijn die ook hun nachtrust nodig hebben, dan probeer ik echt al het mogelijke om die geluidsoverlast te beperken. Het is al regelmatig gebeurd dat de fabriek boven de geluidsnormen kwam te zitten. Formeel zou dit tot een proces verbaal moeten leiden. Dat is er echter nooit van gekomen. De instantie die dit aan zou moeten kaarten is de meld- en regelkamer. Als uitsmijter heeft Rijneken nog een mooie vergelijking in petto; „Onze fabriek is eigenlijk net als een auto. Hij maakt wat herrie". Inder daad. Alleen de één wat meer dan de ander. U moet het zelf beleven! Evenals vorige jaren veel artistieke hoogtepunten Voor maximaal 4 personen Inleveren bij de kassa Aantal personen Aangeboden door DB HAVBN&OODS Geldig t/m 30 september 1979 j plaren af te halen bij de VVV-kanto- ren van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland en Brielle. Keuzè - abonnement Al enkele jaren bestaat de mogelijk heid, om in de voorverkoop van de Stadsgehoorzaal een zogenaamd „Keuze-abonnement" te kopen. De belangrijkste voordelen van zo'n abonnement zjjn: - de aanvragen voor een keuze abonnement worden vóór alle andere aanvragen behandeld; - bij de 2anvang van het seizoen hebben de eigenaars van dit abon nement de kaarten van de door hen uitgezochte voorstellingen reeds in huis, zodat men niet meer in de rij hoeft te staan voor de kassa; - men krijgt 15 procent korting op de in het programma vermelde toegangsprijzen; - de keuze-abonnement-houders verplichten zichzelf als het ware de voorstellingen te bezoeken. Een keuze-abonnement, hoe gaat dat nou in z'n werk? Wel, de aanvrager kiest uit het programma minstens vijf voorstellingen (meer mag dus ook). Voor deze voorstellingen bestelt men dan een bepaald aantal plaatsen. Let wel dat het niet mogelijk is om voor de ene voorstelling méér of minder plaatsen te bestellen dan voor de andere. De bestelling moet dan opge stuurd worden naar de Stadsgehoor zaal. Dit moet vóór 28 augustus aan staande gebeuren. Verdere informatie is te vinden in do programma-folder. VLAARDINGEN - De Stadsgehoor zaal heeft ook dit jaar weer genoeg te bieden. Het programma voor het seizoen 1979/1980 is zojuist uitge komen. Enkele programmapunten zijn: Brasil Tropical, een exotische en kleurrijke Braziliaanse avond; De nieuwe Paul van Vliet-One-man-show „Vandaag of Morgen"; blijspelen, cabaret en nog veel meer. Het programmaboekje zal huis aan huis bezorgd worden in Schiedam-West, Vlaardingen, Maas sluis en Maasland. Voorts zijn exem- Ook Paid van Vliet zal van de partij zijn in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Op 10 en 11 oktober aanstaande zal z'in nieuwe one-man-show ten tonele brengen.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1