ODS Politieke machine weer op gang Europees kampioenschap kunstrijden in Rotterdam Toverbal wordt opvangcentrum voor probleemgroepen SLAAPBANKEN WM&Ï In Ton Menken IJshal Kommissies al van start Alarmering Tentoonstelling volkstuintjes 'Kabeltelevisie andere tarieven' Zes sportonderwerpen voor gemeenteraad in september Vier avonden zwemmen Bijzonderheden stadsbus HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1979 28e JAARGANG NO. 31 dat gasfornuis hebben we i goed verkocht, hé? ja,met zo*n voordeet-dubbel- -M* Z duo zit je v gebakken! TEL 010-132170 De Europose Kam Kunstryden op rolschaatsen behoort nog steeds in Nederland tot de kleine sporten. Alhoewel je het nauwelijks meer kunt geloven. De rage die op dit moment in Amerika heerst, Rollerdi- co", slaat steeds sneller om zich heen. Kunstrolschaatsen is een uitermate serieuze zaak. Net als bij kunstrijden schaatsen worden voor de eerste rieën zoals dames, heren en paren. Allereerst moet men een verplichte „kür" afleggen met daarin opgeno men verplichte figuren. Daarna mag men een vrije „kür" afleggen. De jury bepaalt uiteindelijk de winnaars. Aan dit Europese kampioenschap doen ongeveer 110 deelnemers en op de schaats is men onderworpen deelneemsters mee uit elf verschil- aan een vast schema. lende landen. Inlichtingen en kaartverkoop bij de Ook kent men verschillende catego- kassa van Ton Menken Ijshal. Spanningen tussen jongerencentra MAASSLUIS - De Toverbal is definitief ter ziele. Maar een deel van de aktiviteiten van dit Maassluise open jongerencentrum wordt toch voortgezet. Het gaat daarbij met name om de opvang en bege leiding van probleemgroepen zoals druggebruikers, werklozen en jongeren, die het centrum als een soort tweede thuis gebruikten. De raadskommissie voor welzijnsza- koepelende stichting, die behalve de ken is het in principe met die aanpak Toverbal ook bijvoorbeeld het andere eens. Wel wil men garanties, dat niet jongerencentrum Ozobleu, de stich- opnieuw kan gebeuren wat de Tover- ting voor wijkwerk SSM en misschien bal uiteindelijk de das heeft omge- ook de stichting Kinderopvang kan daan; het buiten de kontroles van de gaan bundelen, gemeente om opbouwen van een gi- gantische schuldenlast, die uiteinde lijk rond de 100.000 gulden bleek te liggen. Eén van de manieren, waarop de ge meente dat in de toekomst wil voor komen is het oprichten van een over- Opgevangen Volgens Hans Ploeg, woordvoerder van het beheerbestuur, is het van het grootste belang, dat de probleem groepen, die door sluiting van de To verbal van hun vaste onderdak zijn beroofd, zo snel mogelijk weer opge vangen kunnen worden. Hij signa leerde, dat zij zich nu richten op an dere gelegenheden, zoals bijvoorbeeld MAASSLUIS Nu de vakanties voor de meeste mensen weer tegen die aanwijzingen met als argu- (bijna) achter de rug zijn begint ook in Maassluis de politieke ment dat binnen de gemeente geen machine weer op gang ,e komen. Deze en volgende week komen de vaste kommissies uit de gemeenteraad weer bij elkaar om de toe heeft beroep tegen de aanwijzing raadsvergadering van september voor te bereiden. In die vergade- seen resultaat gehad. B.& W. hebben ring zal burgemeester Van Es voor de eerste keer de voorzittersha- mer hanteren. echter ook nog geen voorstellen ge daan om alsnog een terrein geschikt te maken. komt volgende week dinsdag by elkaar, ook vanaf half acht. Voor alle vergaderingen geldt, dat iedereen ze kan bijwonen. Iedereen kan ook voor het begin van de vergadering het woord voeren (niet langer dan 5 minuten) over onderwerpen, die op de agenda staan. Na afhandeling van die agenda kunnen bezoekers ook nog de aan dacht vragen van de kommissieleden voor andere punten, voor zover, die tenminste betrekking hebben op de taken van de kommissie. De raad komt formeel al een keer eerder bijeen. Dat is op 23 augustus maar die bijeenkomst vindt plaats ter gelegenheid van de officiële installa tie burgemeester Van Es. H ij werkt al sinds 1 augustus maar als gevolg van de vakanties is de installatie drie we ken opgeschoven. Het "echte werk" begint pas in september. Uit de agenda's voor de kommissies blijkt al wat er dan in de raadsverga dering ter sprake zal komen. Finan cieel trekt vooral een voorstel om een deel van de kademuur langs de Burg. de Jonghkade aan de buitenhaven te herstellen. Daarmee is een bedrag van 233.S00 gulden gemoeid. Verder wil men met f. 5.'375 gulden de rekreatietuindersvereniging "De Vluchtheuvel" helpen by de bouw van een nieuw clubgebouw. Te vens zyn er diverse wijzigingen van jggggiggg Opsomming Voor de volledigheid volgt hier nog een opsomming van de kommissie vergaderingen, die nog plaats moeten vinden. De kommissies voor Welzijns zaken en voor Openbare Werken zijn al bijeen geweest. SCHIEDAM - De Stichting Raad voor het Bejaardenwerk in Schiedam be schikt over twee alarmeringsappara ten. Tegen een geringe borgsom van f. 25,- kan men zo'n apparaat lenen. Het is vooral bedoeld voor korte pe riodes, bijvoorbeeld als een oudere patient het ziekenhuis heeft verlaten en vervolgens graag alleen wil zijn. Bij de dienstencentra „4 Molens" en „Woudhoek" zijn de apparaten ver krijgbaar. 'SCHIEDAM - Bijscholing wordt steeds actueler en is al lang geen nieuw verschijnsel meer. Om bij te bljjven is aanvulling van kennis tegen woordig een normale zaak. Een ieder zal doordrongen zijn van de waarde van bijscholing toch komt men er niet vaak aan toe daar men niet weet welke wegen bewandeld kunnen worden. De Stichting Nederlandse Technische School is een instituut dat zeker de mogelijkheden biedt tot een goede bijscholing. Deze school geeft door het hele land in kleine groepjes les. Elke leergang van de NTS kan met een examen worden afgesloten. Het dan verkregen diploma is erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen. Mocht u meer willen weten over deze cursus dan kan men terecht op het onderstaande adres: Centraalburo van de NTS, Jacob Marisstraat 61 1058 HX Amsterdam Tel. (020) 15 72 22. Vanavond begint om half acht in het bestemmingsplannen noodzakelijk, stadskantoor (zaal "De Buys") de ver moeten tal van scholen financieel ge- gadering van de kommissie voor holpen worden bij aanschaf van leer- Ruimtelijke Ordening en Volkshuis middelen, meubilair of kleine ver- vesting. Die moet binnen een uur bouwingen en tenslotte stellen B W klaar zijn want voor halt negen staal voor wethouder Han Hummelen te in diezelfde zaal een bijeenkomst van benoemen in het bestuur van het de kommissie Verkeersaangelegenhe- Woonwagenschap "Westland", den op het programma. Dit in verband met de aanwijzing van Maassluis als plaats van een klein woonwagencentrum gevestigd moet Morgenavond vergadert vanaf half worden in het kader van het provin- acht de kommissie voor Onderwijs, ciaal woonwagenplan voor Zuid Hol- Sociale Zaken en Volksgezondheid.' land- Dat gebeurt in de Burgerzaal. De Maassluis heeft zich altijd fel verzet kommissie voor Kulturele Zaken SCHIEDAM - Evenals de voorgaande jaren houdt de volkstuindervereniging Thurlede een tentoonstelling. Hier zullen de leden hun geteelde produkten en bloemen alsmede bloemstukjes te kijk stellen. De produkten worden in het verenigingsgebouw op het tuincomplex opgesteld. De werkstukken zijn op za terdag en zondag resp. 18 en 19 augustus a.s. door iedereen te bewonderen. De tentoonstelling zal geopend zijn op de volgende tijden: zaterdag van 11.00 uur tot 22.00 uur en zondag van 11.00 uur tot 18.00 uur. De tuinders kunnen in vjjf groepen deel- 1. Bloemsierkunst, met bloemen uit eigen tuin of koopbloemen. 2. Snijbloemen, uit eigen tuin. 3. Planten, uitsluitend uit eigen tuin. 4. Groenten, uit eigen tuin. 5. Fruit, uit eigen tuin. Een jury zal de produkten keuren en op zondagmorgen de uitslag bekend maken. Voor de tentoonstelling- wisselbeker zal op zaterdag voor het Voor iets minder dan twee en halve ton moet de kademuur van de Burgemeester de Jonghkade hersteld worden. 7» Oosterse Jaarmarkt te Schiedam PASAR MALAM "BAR0E" op 22, 23. 24 an 25 augustus a.s. van 12.00 tot 24.00 uur in de Margriethal, Nieuwe Damlaan 5 Org. S.W. Wongsodikromo Een greep uit het programma WOENSOAQ: Zang- an showgr. „The Family" Rudy Wairata and his Suara Nusantara. Spe ciaal kinderprogramma. DONDERDAG: Oscar Harris. Klassieke Javaanse en Ba linese hofdansen, Henk Wijngaard. VRIJDAG: Lee Towers, Rudi van Dalen. Mistar Elios intern, hypnoseshow. ZATERDAG: Dona Lynton, Babe zang- en show groep. Black Pearls. Klassieke dansen de gordel van smaragd. SCHIEDAM De Bewoners Vereni ging Schiedam-Zuid zag graag de ta rieven voor kabeltelevisie veranderd. Als voorbeeld zoals het zou moeten, dragen zij Vlaardingen aan. In deze gemeente wordt een apart tarief ge hanteerd voor mensen met een inko men gelijk aan of lager dan de AOW heeft ingesteld. Deze groep Vlaardin- gers krijgt een korting van 67 pet. Omdat in Schiedam het maandabon nement anderhalve gulden goedkoper is vraagt de BVSZ de gemeente Schie dam de mensen met een achterblij vend inkomen een korting van 50 pet te geven. Lezersservice Betty Baxter Ledenverlies As v ion slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzalen Industriegebouw. Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 publiek de mogelijkheid bestaan om te keuren. De prijzen zullen zondag om 18.00 uur aan de gelukkigen worden uitgereikt. 's Avonds zal het gehele tuincomplex in een sprookjestuin veranderen. Vele tuintjes zullen dan door fakkels, lampions, kaarsen enz. verlicht zijn, mits het weer meewerkt. De tentoonstellingscommissie heeft er alles aan gedaan om deze dag te doen slagen. Voor hen is het hele tuinfeest pas goed geslaagd als het publiek in grote getalen komt opda gen. Zij doen dan ook een oproep aan een ieder die van groen houdt het Thurledecompiex te bezoeken. De toegang is gratis. Die stichting zou dat met name de jongerencentrum Ozobleu. Dat geeft zakelijke belangen moeten behartigen met name spanningen tussen zoals het in dienst hebben van het groep bezoekers van dat een personeel en het beheer van de ge- de voormalige Toverballers. bouwen. Het grootste deel van de subsidies, die dergelijke instellingen krijgen, zijn ook voor die doeleinden bestemd. Wat de inhoud van de aktiviteiten be- in het verleden aanleiding geweest tot het handhaven van twee verschillende open jongerencentra in Maassluis. Van de werkgroep, die zich nu op de problemen rond de voormalige To verbal en op langere termijn gezien van het hele jeugd- en jongerenwerk zal storten, maken ook vijf leden van de raadskommissie deel uit. treft zouden de eigenlijke stichtingen wel volledig onafhankelijk moeten blijven, aldus de visie van het ge meentebestuur. Ook het tijdelijke beheersbestuur van vier man, dat de failliete boedel van de Toverbal heeft afgewikkeld, denkt in die richting. Tijdens de vergadering van de raadskommissie voor welzijns zaken, die maandagavond werd ge houden, is besloten voorlopig een werkgroep in te stellen, die zich in eerste instantie gaat bezig houden met het zo snel mogelijk weer op gang brengen van de aktiviteiten in het gebouw vande voormalige Tover bal aan de Lange Boonestraat. Daarna wil men gaan werken aan het opzetten van de overkoepelende stichting, als tenminste de daarvoor Aanvankelijk was het de bedoeling, dat het er drie zoyden worden om de werkgroep niet te groot te maken. Aangezien de diverse politieke par tijen echter allemaal zelf vertegen woordigd wilden zijn kwam men toch uit op het vijftal Ellie Coenen (VVD), Wil van Dinter (CDA), Ro bert Punt (PvdA), Jan Meester (D'66) en Jaap van der Griend (PPR). van De Toverbal. Vissteiger voor minder-validen VLAARDINGEN - Het college van b) een voorstel om een subsidie van 1 W is accoord gegaan met het 48000 gulden van het ministerie van clubgebouwen voor de voetbalvereni- vaarden. De subsidies zijn verstrekt ging Vlaardingen en de hockeyvereni- ter verdere stimuleri ging Pollux in de Broekpolder. Het recreatie-activiteiten; voorstel is nu voor advies gezonden ter verdere stimulering van sportieve recreatie-activiteiten c) een voorstel om 25000 gulden be- stadsontwikkeling en volkshuisves ting en naar de commissie voor finan ciën en bedrijven. De bedoeling isrom het voorstel in september in de ge meenteraad te brengen. naar het dagelijks bestuur van de schikbaar te stellen voor de aankoop sportraad en naar de commissie voor van een nu door de voetbalvereniging Vlaardingen tijdelijk in de Broekpol der geplaatst clubgebouw; d) een voorstel tot het aankopen voor 5100 gulden van een nieuwe drankenautomaat in het Holy-bad; e) tenslotte het voorstel om 25000 In die septemberraad zullen overigens gulden beschikbaar te stellen voor veel sportonderwerpen zitten: de ®fnle*1.vfn ne8en vissteigers voor a) een voorstel om voor 20.500 gul- m,nder"vallden. den de meest noodzakelijke onder houdswerkzaamheden te verrichten aan het huidige clubgebouw van Pol lux aan de Claudius Civilislaan, zodat de korfbalvereniging Oranje Nassau er na het vertrek van Pollux naar de Broekpolder nog een aantal jaren ge bruik van kan maken; SCHIEDAM - Ook dit jaar wordt er weer een avond-zwemvierdaagse geor ganiseerd. Plaats van handeling is het openluchtzwembad Groenoord. Het begint op maandag 27 augustus en duurt tot en met die vrijdag. De af stand die per avond gezwommen moet worden is 500 meter, al be staat er voor kinderen onder de elf jaar de mogelijkheid dit terug te brengen tot 250 meter. Het zwembad is opengesteld van 18.00 uur tot 20.00 uur. De kosten bedragen f 5,50, alles inbegrepen. De laatste avond zal er ook een klei ne kermis op het terrein aanwezig zjjn. Deelnemerskaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa's van Bad Groenoord en Zuid en bij het VVV- kantoor r MAASSLUIS Na de binnenkort aflopende schoolvakanties wordt op de "stadsbus" een nieuwe categorie reizigers verwacht. In verband hier mee volgen hieronder nog eens de voornaamste bijzonderheden: De "stadsbus" is lijn 59 van de N.V. Verenigd Streekvervoer West-Neder land, die komende uit Delft het tra- jekt Maasland-Maassluis-West V.V. rijdt. De halteplaatsen zijn: In Maasland: Commandeurskade- Doelstraat-Kluisweer-Hammerdreef- Hillegaarde-Stationsstraat-Slot de Houvelaan-Nw. Huis ter Lucht-Via- duct. In Maassluis: VermeerlaanJan Steen straat-Mesdaglaan-Station Maassluis- Haven-Heldringstraat-Verdisstraat- Station Maassluis-West-Koningshoek- Lijsterlaan-Merellaan-Jaques Boeze- manstraat-Einthovendreef-Van der Waalsdreef-Kamerlingh Onnesdreef- Röntgendreef. De route wordt op werkdagen in beide richtingen één keer per half uur gereden van 7.00-11.00 uur en van 13.30-16.30 uur en één keer per uur van 11.00-13.30 uur SCHIEDAM - De nieuwe serie orgel concerten 1979/1980 in de Aula van het Stedelijk Museum wordt geopend met een bespeling op zaterdag 18 augustus a.s. door Gerard Bal, cantor organist van de Grote Kerk te Naald wijk. De fluitiste Lia Bal zal haar mede werking aan dit concert verlenen. Het programma vermeldt uitsluitend werken van Nederlandse componis ten. Het concert zal om 15.00 uur aan vangen en is voor een ieder toeganke lijk. Sectie Recreatie naar hal Oosterstraat VLAARDINGEN - De leden van de sectie sportieve recreatie van de VRSR gaan op donderdag 16 augus tus van 19 tot 19.15 uur de nieuwe recreatiehal in de Oosterstraat be zichtigen. Deze excursie gaat vooraf aan hun vergadering, die om 19.30 uur begint in kamer 1 van het stad huis. Deze openbare bijeenkomst wordt geopend met een spreekkwar- tier. Na afloop van de vergadering wordt een tweetal films ("Sportvijfdaagse 1979" en"Recreatiesport") ver- toond.Daarna is er vanaf 21.30 uur gelegenheid tot discussie onder lei ding van de heer D.Pouw, die namens het ministerie van CRM als mede werker van het ontwikkelingsteam sportieve recreatie in Vlaardingen is gestationeerd. WANDELEN - Op zaterdag 18 augustus worden in de omgeving van Naaldwijk de 9e Internationale Bloemen- en Fruitmar- sen gelopen. De afstanden zijn 25 en 40 km. Start tussen 9 cn 11 uur vanaf het jeugdcentrum De Binnenhof, van der Hoe- venstraat, Naaldwijk. Inschrijfgeld f. 7,50. Huldiging kampioenen VLAARDINGEN - Door de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recreatie en het gemeentebestuur worden op dinsdag 25 september in het stadhuis weer een ontvangst gehouden voor de individuele sportmensen of teams, die het afgelopen jaar of seizoen kampioen geworden zyn. De verenigingen is inmiddels via een brief gevraagd het sportbureau in te lichten over de bij hen behaalde kam pioenschappen op regionaal, natio naal of eventueel internationaal ni-

De Havenloods | 1979 | | pagina 1