Theo Laseroms' talentenjacht spekt kas van FC Vlaardingen DVO'32 heeft voor het eerst in bestaan elftal in KNVB 'Harga en Schiedam praten te veel over het verleden' 'Zonder sponsor zijn we nergens' FCN'66 weer huizenhoog favoriet Wedstrijdprogrammo FC Vlaardingen en SVV Both/P-trainer Peter van der Gugten mikt op de jeugd DE HAVENLOODS DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 John Lakerveld over fusie-gesprek: Sinds januari praten de leiders van de Schiedamse wielerclubs Harga en Schie dam over een fusie. Animators daarvan zijn districtsvoorzitter Lou Moelker en l^NWU-consul John Lakerveld. Filosofie: „Het wielrennen is niet gediend met een versplintering van krachten. In een plaats als Schiedam past slechts één vereniging". Veel vooruitgang zit er echter niet in het overleg tussen de vere nigingen, die tot voor een jaar eigenlijk niets van elkaar wilden weten. Terwijl het wielrennen zich in Schiedam nu langzaam naar het failissement lijkt te fietsen (veel licentie-houders nemen de wijk naar andere verenigingen met wel een eigen parkoers) kibbelen de bestuursleden van Harga en Schiedam voort cfver het verleden. Over 1973 en de oorzaken, die toen aanleiding zijn geweest voor de scheuring binnen „Schiedam" en leidde tót de oprichting van Harga. {Kinderachtig gedoe", reageert John Lakerveld, die aan het einde van dit jjar zijn functie binneh de KNWU neerlegt, omdat hij met oogkleppen <Jp besturen - zoals hij vindt dat onder andere in Schiedam gebeurt - i|iet meer kan aanzien. Lakerveld: „De leiding van de Schie- cjamse clubs moet. nu eindelijk eens gaan inzien, dat ze het verleden moe ten vergeten. Ze praten nog teveel dver oud zeer. Maar naar die toestand moeten we niet terug. Het ware te \Jeifsen, dat jonge mensen, die niets van die scheuring uit 1973 afweten, WIELRENNEN de leiding konden overnemen. We kunnen echter niet op die nieuwe generatie wachten. Die fusie is nu nodig. Vandaag eigenlijk. Er moeten snel spijkers met koppen geslagen worden". Blijven aarzelen In het overleg zit geen vooruitgang, vindt John Lakerveld. ,,Ze durven geen van beiden erg goed. Weet ie. De Schiedamse wielerbaan: de jeugd zorgt voorde ravage en de n dcf wildgroei John Lakerveld diep in hun hart erkennen ze, dat die fusie er moet komen. Heus. Maar dan moet er niemand met voorwaarden vooraf komen, zoals het nu gebeurt. Dan moet niemand eisen stellen en zeggendat die of die geen voorzitter mag worden. (Trote kerels zijn dat. De leden zullen wel uitmaken wie er voorzitter wordt". Lakerveld is realist genoeg om te er kennen, dat de wielerbond niemand iets dwingends kan opleggen. .Hoe zeer we een concentratie ook zouden wensen, we kunnen het niet voor schrijven. De clubs zijn autonoom". Hij vindt echter, dat het belang van de wielersport voorop moet staan. „In Schiedam wordt al jarenlang ge vraagd om een parcours. Er is een wielerbaan, maar die ligt ervoor oud vuil bij. Ik durf te stellen, dat als de fusie er geweest Was, de gemeente ook op korte termijn faciliteiten voor de renners wil scheppen. Tijdens ge sprekken, die ik de afgelopen jaren met gemeentelijke functionarissen heb gehad, heb ik gemerkt, dat die bereidheid om gemeenschapsgeld in het wielrennen te investeren er was. Maar zolang er nog twee clubs zijn, zal de gemeente blijven aarzelen. Sinds vorig jaar staat er vijftigduizend gulden op de begroting voor het herstel van de wielerbaan. Naar wie gaat dat geld? Naar de stichting wie lerbaan, jawel, maar Harga huist in het clubgebouw naast de baan. Be grijp je? De gemeente wil niemand bevoordelen". De rondetafel-conferentie tussen Harga en Schiedam zal ongetwijfeld nog de nodige vervolgen krijgen. De KNWU, Moelker en Lakerveld zorgen er voor, dat iedereen wakker blijft. Want om te voorkomen dat binnenkort Harga uitsluitend uit toerrenners en Schiedam uit Vetera nen bestaat, is een fusie bittere nood zaak. Toch ook een beetje tot zijn eigen verbazing is Theo Laseroms bij FC Vlaar dingen '74 aan zijn vierde seizoen begonnen. Toen we hem halverwege de vo rige competitie spraken, liet hij doorschemeren, dat het best eens zijn laatste jaar in Vlaardingen kon zijn. Immers perspectieven bood de FC hem nauwe lijks. Laseroms kon in zijn Brabantse en Zeeuwse omgeving naar talent speu ren wat hij wilde, na verloop van tijd teerde hij toch altijd weer in. omdat er tijdens het seizoen talloze spelers getransfereerd werden. Het is FC Vlaardin- gens manier om het hoofd boven water te houden. Zo vertrokken Cees Zwamborn (naar Ajax), Jan Lohmann (naar het Bel gische Lokeren), Danny Molendijk (naar Amerika), Dick Beek (naar Haarlem), Peter Eijkelenboom (uit geleend aan Feijenoord) en Wim Tijl (naar Excelsior). Ted Hessling kon door promotie bij zijn werkgever niet meer spelen en verlengde daarom ook zijn contract niet, terwijl Laseroms nog steeds treurt om het vertrek van middenvelder Cees Bouman (vorig jaar naar amateurclub Vlaardingen). Het is betaald voetbal in de marge. Zonder die verkopen hadden de boe ken van de FC waarschijnlijk enorme tekorten vertoond. Maar ook de sponsor is van levensbelang. Lase roms: „Zonder die sponsor had FC Vlaardingen niet meer bestaan". Zo als bekend staat de Brabander op de loonlijst van die sponsor en drukt dus niet op de verliesrekening van de FC. Zekerheid dus voor Theo Laseroms. Maar het is niét de door slaggevende reden waarom hij beslo ten heeft nog een vierde seizoen te blijven. „Nee hoor, want in principe wilde ik opstappen", bevestigt hij. Zijn blijven is meer van practische aard. Sinds kort is hij directeur van het sporthotel Bosschenhoofd. La seroms: „Uiteraard vraagt dat de no dige tijd. Bij FC Vlaardingen kan ik vrij werken, ik heb het er uitstekend naar mijn zin en het is qua tijd goed te combineren met het sporthotel. In de afgelopen maanden heb ik van diverse kanten heel aantrekkelijke aanbiedingen gehad. Laatstelijk nog van FC Dordrecht (red. dat nu DS'79 heet). Dordrecht ging niet door, omdat ik met de FC Vlaar dingen al mondelinge afspraken had (en ik vind, dat je die dan moet na komen), terwijl andere aanbiedingen strandden op het feit, dat het me te veel in beslag zou gaan nemen. Bo vendien was het financieel soms niet eens aantrekkelijk". In beeld spelen FC Vlaardingen heeft zijn vaste kern weer contractueel vastgelegd. Be halve Ron Schrier (red. uitgeschakeld door een ernstige blessure) en dat vind, ik ontzettend jammer, want die jongen heeft talent", aldus Lase roms. Zijn selectie is hu aangevuld met jon gens „van wie de namen het publiek nog niets zullen zeggen, omdat ze zich nog in beeld moeten spelen". Geld om spelers met gevestigde na men te kopen is er niet en zal er ook niet komen, wanneer de toeschou wersaantallen op het huidige (te lage) niveau blijven. „Om het voor het pu bliek aantrekkelijk te maken, moet je in de top meedraaien en dan nog ge loof ik, datje in de Rijnmond niet de aantallen kan halen, die bijvoorbeeld in Brabant (kijk maar naar Willem II in de nacompetitie) mogelijk zijn. Daar leent zich trouwens de Vlaar- dingse accommodatie helemaal niet voor, want ik heb het al meer ge zegd: voor tribuneplaatsjes vol voge- lepoep wil je geen negen gulden beta len. tWëwï Theo Laseroms (links met zijn nieuwe aanwinsten (staande vlnr) Herman den Haag, Rob Rcninterswaal. Aad Teijl (zitten vlnr) John Jacobs. Rob Kollan. Ron Bongers, Cock Keijzer en Paul Kooien. Voor het eerst in zijn bestaan speelt er volgend seizoen een elftal van DVO'32 in de KNVB. Vandaar dat trainer Harry Bouquet niet over een teleurstellend seizoen wil spreken. "Nee, want het ligt er helemaal aan vanuit welke gezichtshoek je de resultaten bekijkt. Het eerste elftal heeft een niet al te best seizoen gedraaid. Maar eigenlijk hebben we dat zelf enigszins in de hand ge werkt. Toen we na vier a 5 competitie-wedstrijden merkten, dat het elftal niet draaide, hebben we het accent op het tweede elftal gelegd. Dat is gelukt, want zü hebben wel de sprong naarde KNVB kunnen maken." Misschien een eigenaardige politiek. Maar wel één met een achtergrond. Bouquet: "Zo kunnen de jonge en onervaren voetballers - waarvan we een heel arsenaal hebben - in lagere, toch hoog spelende elftallen een berg ervaring opdoen. En wat denk je van de rivaliteit? Heus, dat het steekt om met het eerste in de afdeling te spelen, terwijl zijn collega uit het tweede KNVB-voet- baller is". FCN'66 Jjtarry Bouquet houdt het erop, dat zijn topformatie voldoende talent in zjeh heeft om ieder duel aan te kun- nén. "Ik mik op een plaa)s bij de ejerste drie. Zou dat niet lukken, dan mpet het aan mij liggen". SVDPW tóet André Corvelijn haalde SVDPW riiet alleen een uiterst deskundig trai ner binnen. De ook bij zaterdagclub ?uidland werkende oefenmeester érjcent namelijk ruiterlijk dat het af delingsvoetbal voor hem een dicht geslagen boek is: "Het is nieuw. Maar Voorzitter Bras zal me er ongetwijfeld velel over kunnen vertellen". Corvelijn heeft opgemerkt dat zeker dé discipline bij SVDPW zich moet verbeteren. "Daar zullen we het een en ander aan moeten doen. Ik zal zeker op mijn punten gaan staan en de orde wat in goede banen gaan féiden". van Trigt zonder dat er een vervanger Post "resultaat was, dat ik zowel voorin als achterin een vacature had". Van Trigt is inmiddels terug gekeerd, maar het spitsprobleem bleef. "Het nieuwe seizoen wordt een uit daging voor me", kondigt Jan Post Vorig jaar hebben we de kans niet ge had om ons waar te maken. Pas als we goed meedraaien ben ik dadelijk tevreden". "Zelf had ik als speler de nare ge woonte nogal eens snel het hoofd te laten hangen. Nu ik trainer ben, zie ik in hoe verkeerd dat was en hamer er bij de spelers op, dat ze tot het laatste fluitsignaal voluit blijven gaan". Slobodan Dutina werd trainer bij FCN '66. Een ploeg, die nog meer dan in voorgaande jaren gezien wordt als de gedoodverfde kampioen. Van daar dat hij van zjjn spelers een uiter ste inzet zal vragen. "De ploeg weet, dat er veel van hen verwacht wordt. Dat zal het extra zwaar maken. Bovendien zal iedere tegenstander tot op de bodem gaan om van ons te winnen". Dutina blijft daarom voor zichtig en stelt: "Ik zeg niet, dat we gelijk zullen promoveren, maar wel durf ik te voorspellen, dat we ergens bovenin zullen meedraaien." DEMOS Demos is ook al zo 'n ploeg, die zich met moeite uit de degradatie-zone heeft verwijderd. Trainer Aad van der Vlist is er nog kapot van, want van zijn ploeg werd veel verwacht. Temeer omdat ze een seizoen eerder op de nominatie stonden voor pro motie naar de KNVB. "We staan weyr met beide benen op de grond, vindt hij. Tevens heeft hij de tijd ge vonden om de gebeurtenissén gron dig te analyseren. "Als er iets ver keerd gaat .zoek ik eerst de schuld bij mezelf. Het team was sterker gewor den, maar toch kwam dat er niet uit. Volgens mij een mentale kwestie. Ook was er volgens mij een andere oorzaak: een niet optimale voorber eidingsperiode. Zo waren - dat reali seer je je pas achteraf - de oefenwed strijden verkeerd gepland. Dat is nu veranderd Van der Vlist heeft zich voorgeno men om veel met zijn spelers te gaan praten. "Dit Demos moet zich kun nen revancheren, voor de gemaakte misstappen. sluiting tussen junioren en senioren definitief tot stand gebracht. Trainer Eric de Vries: "Twee A-junioren hebben al'een jaar min of meer stage gelopen bij het eerste. Nu krijg ik hen plus nog een derde voorgoed over en ik heb er alle vertrouwen in, dat zeker twee van hen het gaan maken". De Vries heeft /ertrouwen in zijn ploeg, hoewel hij toch danig teleurge- steld was, nadat MSV in de slopende na-competitie met Germinal en DESV net de promotie naar de eerste klas niet haalde. Vergeleken met het seizoen daarvoor (red.op de rand van degradatie) was dit resultaat echter een verademing. "Zoals ik toen al ge zegd heb, waren die slechte prestaties niet alleen te wijten aan het slecht functioneren van de ploeg. De bege leidingen was destijds niet goed. Kwaliteit is er voldoende. Hij gaat op de ingeslagen weg door. "Vorig jaar was ik nieuw in Maas sluis. Dan zeg je niet even,dat je kampioen gaat worden, we zaten er wel dicht bij. Nu zullen we trachten dat te verbeteren. Met een vrij jong elftal. En als de indeling een beetje gunstig is, dan zal het best lukken." VDL "De spelers hebben aan mij, maar het meest aan de door mij verlangde dis cipline moeten wennen. Ze rommel den maar wat aan en dat tolereer ik niet". Gerrit van Gijzen heeft vorig jaar van het bestuur de opdracht ge- VVK Slobodan Dutina. WF De Schiedamse club leverde de Waterweg-topscorer (Peet van der Meer) en had ook Peet van Mil hoog op de lijst. Niettemin werd WK geen kampioen, want juist in de curciale wedstrijden tegen de con currentie verzuimden de aanvallers te scoren. Trainer Jaap Klepke:"We zijn eigenlijk geen ploeg voor die derde klas, maar ik weiger er de beuk in te gooien." Klepke predikt de spelvreugde en dat - zo vindt hij - bereik je niet met hard voetbal en "lange-trappen- gauw-thuis". Zij visie handhaaft hij ook in het nieuwe seizoen, dat hij met de nodige positieve perspectie ven tegemoet ziet. "Ik had een kleine selectie. Dat was moeilijk werken. Nu we de nodige spelers erbij gekregen hebben, ga ik toch wat geruster aan de competitie beginnen". Hemt van llijzen had om het VDL-zaterdagteam te gaan trainen en dat doet hij uitermate serieus. Zijn ervaringen: "Je kon merken, dat ze voor die tijd weinig leiding gehad hadden. Dan duurt het echt wel talloze maanden voordat de spelers doorhebben wat er van hen verlangd wordt". Van Gijzen gelooft, dat hij nu voor driekwart op de goede weg zit. "Als de spelers ook nog voor die ontbre kende 25 procent zorgen, dan zal het geen moeite zijn om in de top van het klassement mee te draaien. Om kampioen te worden - daar durf ik best aan te denken - heb ik niet alleen die honderd procent, maar ook vele greintjes geluk nodig." GTB André Corvelijn SCHIEDAMSE BOYS Schiedamse Boys heeft een moeilijk seizoen achter de rug. Ternauwer- lïbod werd degradatie voorkomen. "En toch bljjf ik zeggen' dat we één van de beste ploegen in de afdeling hadden", meent trainer Jan Post. "We misten echter wat geluk. Zo is het toch hé. Want de punten, die we tiadden, hebben we van de koplopers Spakt" ge Boys moesten het vorig jaar voor het eerst doen zonder hun topscorer Chris van Gerven, die zichzelf met voetbalpensioen had gezonden. B<->vrndipn vertrok toen doplmin AaH Het verschil tussen het streven van de doorsnee GTB voetballer en zijn trai ner is, dat die speler niet direct uit is op resultaat en die trainer bepaald wel. En dat heeft wel eens gebotst", aldus de trainer. Niettemin blijft hij zijn doelstellingen nastreven. GTB moet er maar aan wennen. Net zo goed als ze hebben moeten accepteren, dat spelers, die al jarenlang in het eerste elftal voetbal den, naar de zijlijn werden gehaald, "dat team was vrij oud en aan ver jonging toe". Zoiets doe je niet ongestraft en vandaar, dat hij tijdens het voorbije seizoen nogal eens tan denknarsend langs de lijn gezeten heeft. Pneert hij: „Voetbaltechnisch is het allemaal niet hoogstaand, maar ik zal er alles aan doen om dat te ver beteren" De Bijdorp formatie heeft net één van zijn mindere competities achter de rug. "Volgens mij komt dat, om dat mijn voorganger er te lang geble ven is", aldus de nieuwe WF-trainer. "Dat gaat op een bepaald moment de prestaties beinvloedent omdat de jon gens nog moeilijk te motiveren zjjn". WF's technische man heeft de afge lopen maanden ruimschoots de kans gehad om te zien welk vlees hij in de kuip zou krijgen. "Ik kom alleen wat moeilijk te zitten met een doelman", laat hij weten, "verder is er voldoen de jeugdig talent om ook bij WF wat te gaan wisselen. Daarmee wil ik niet alvast aankondigen, dat er een heel ander team hét veld inkomt. Wel zal het zo worden, dat de vaste spelers wat minder zeker van hun plaats zijn. Concurrentie! Dat kan al leen maar in mijn voordeel werken". CI0N GSS MSV71 Ondanks het vertrek van enkele ge routineerde krachten (zü achtten de tijd gekomen om in een lager elftal te gaan spelen) gelooft trainer Bert van Hees toch, dat zijn selectie in de breedte gegroeid is. Stelt hij:."Ik heb een aantal jonge spelers, die ingepast gaan worden. Twee keepers hebben zich gemeld. Twee spelers, die het accent een tijd lang op zaalvoetbal gelegd hebben, hebben we weer kun nen motiveren om zich volledig voor CION te gaan inzetten. Daarmee heb ik toch voldoende routine in de groep". Qua voetbal heeft Bert van Hees niets te mopperen. Maar hij heeft tevens ervaren dat alleen mooi voetbal in de afdeling niet zaligmakend is. "Meer dan vroeger zullen we de mannen moeten motiveren om zich volledig n tp zpttpn" Het voormalige Ursus-gebouw op sportpark Harga was vuil, verwaar loosd en alle ruiten waren in diggelen gegooid. GSS wilde echter zo dicht mogelijk bij de bouwplaats van zjjn nieuwe pand wonen, waardoor de leden meer betrokken zouden zijn bij het bouwgebeuren. De knoop werd doorgehakt en begin juli werd met het opknappen van het Ursus- gebouw begonnen, uehalve een karre- vracht ruiten heeft het evenwel nog niet zoveel gekost. "Dat mocht ook niet, want. het blijft voor ons een tijdelijke huisvesting", horen we van voorzitter Nico Mout. "Alleen hebbèn we boilers moeten kopen, maar die kunnen we dadelijk zo over plaatsen naar het nieuwe gebouw." Voorlopig zal de eerste paal daarvoor niet geslagen kunnen worden. De ge meentelijke formaliteiten zijn nog verre van rond. Mout: .'Mogelijk kun nen we-midden voleend iaar ctor*<«Ti" Erg ambitieus mikt hij op het bij- eensprokkelen van veertig punten (vorig seizoen waren het er 26). „Dat moet haalbaar zijn. Er staat een achterhoede, die in staat moet zijn de nul te handhaven plus een goede middenveld bezetting. De voorhoede? Dat wordt experimen teren, maar daar heb ik wel ver trouwen in". Publiek En dan maar hopen dat het pu bliek de FC niet in de steek zal la ten. „Vijf- zeshonderd toeschouwers is op den duur behoorlijk frustre rend. Niet alleen voor mij, maar ook voor de jongens. De laatste vijf wedstrij den van de competitie waren ze ge woon niet meer vooruit te branden. Dan ontbreekt de impuls van het pu bliek en dan kan je als trainer praten wat je wilt, het heilige vuur breng je er niet mee terug". Laseroms is nog niet opgebrand („iedere dag rij ik nog met plezier naar Vlaardingen. Ik doe het graag, waarbij het ook belangrijk is, dat de samenwerking met mijn leider Jan Bouman voortreffelijk is"). Aan sig nalen uit het publiek is te merken, dat zij drie-jaar-Laseroms voldoende vinden. ..Kan best hoor", aldus de Brabander, die er nauwelijks van onder de indruk is. „Het publiek heeft er geen idee van wat er achter de schermen gaande is. Dat is het probleem. Ze weten niet waarom we regelmatig spelers moeten verkopen Net als zovele andere clubs dat doen Interen op het spelersarsenaal om de kas gevuld te houden. Dat beinvloedt het werk van een trainer belangrijk in negatieve zin. Je moet zoiets accep teren. Kon het maar anders....." zondag 9 september: FC Vlaardingen-FC Den Bosch Volendam-SVV zondag 16 september: Cambuur-FC Vlaardingen SVV-Heerenveen zondag 23 september: F'C Vlaardingen-Veendam Groningen-SVV zondag 30 september- De Graafschap-FC Vlaardingen SVV-DS'79 zondag 21 oktober: S.V.V.-Heracles Amersfoort-FC Vlaardingen zondag 28 oktober: VVV-SVV FC Vlaardingen-Amsterdam zondag 4 november. SVV-Fortuna SC Wageningen-FC Vlaardingen zondag 11 november: Helmond Sport-SVV FC Vlaardingen-Telstar zondag 18 november: FC Vlaardingen-Heracles SVV vrij zondag 25 november: SVV-Eindhoven Volendam-FC Vlaardingen zondag 2 december: Den Bosch-SVV FC Vlaardingen-Heerenveen zondag 9 december: SVV-Cambuur Groningen-FC Vlaardingen zondag 16 december Veendam—SVV FC Vlaardinegn-OS-79 zondag 13 december 1980: SVV-De Graafschap FC Vlaardingen'74 vrij zondag 20 januari Herades-FC Vlaardingen SVV vrij zondag 27 januari SC Amersfoort-SVV FC Vlaardingen-VVV zondag 3 februari: SVV-FC Amsterdam Fortuna SC-FC Vlaardingen 'Liever geen routiniers' VOLLEYBAL Wat oudere, geroutineerde volleybal lers kunnen er zeker van zijn dat ze goed in de markt liggen bij clubs, dié op jacht zijn naar de grote cojnpe- titieprijzen. Bij Both&Partners heeft trainer Peter van der Gugten inmid dels aangetoond dat het ook anders kan. De Schiedammers hadden met hun herenteam jarenlang tevergeefs getracht zich uit de eefste klas van de afdeling Rotterdam omhoog te werken. Pas nu is de promotieklas bereikt. Van der Gugten's eenvoudige recept: „We hebben uitsluitend ge mikt op jongeren. »We'wilden geen spelers die elders naam gemaakt hebben en daarna nog ergens een balletje wilden gaan slaan". De uit leg over het nu ineens wel aange waaide succes, is al even simpel. „We hebben gewoon een jaar lang een spelletje gespeeld waarbij we erg weinig fouten konden maken. Een tactiek zonder tierelantijnen, gericht op de lengte in de ploeg. Dat is consequent volgehouden en was voor de tegenstanders moeilijk te be spelen". Op aandringen van zijn trainer be gon Both&Partners twaalf maan den geleden een campagne op de scholen. „Ik had het bestuur gezegd dat ik niet alleen de seniorenselec tie, maar ook de jeugd wilde gaan trainen. Op dat moment waren dat er nog niet zoveel, maar toch mag je hen niet de indru* geven, dat er aan hen geen aandacht besteed wordt. Daarna hadden we wellicht het geluk dat de propaganda-actie ons juist enkele verschrikkelijk enthousiaste knapen opleverde, die ook hun vrienden mee gingen brengen. Het ging zo snel dat we de train ingstijd moesten uitbreiden en de groep in tweeën moesten split sen". BIJLAGE 1979 Van der Gugten heeft het zich onge' twijfeld niet makkelijk gemaakt. Met geroutineerde krachten had hij die promotie zeker heel wat eenvoudi ger binnengehaald. „Maar ik werk liever met jongens die graag willen leren volleyballen" Drie volle avon den per week was h(j ermee bezig. „Dat kampioenschap is een product van een jaar lang hard werken", zegt hij op bescheiden toon. Intussen bouwde hij wel aan een team dat de nodige perspectieven voor de toe komst biedt. Van de oude garde zijn eigenlijk alleen Lex Mastenbroek en ik nog over. De andere spelers zijn in meer derheid jonger dan twintig jaar. Daarachter staat weer een hele groep nog jongeren te dringen om naar bo ven te komen", t'n hij laat niet na te benadrukken dat Both/P met het deskundig begeleiden van de jeugd wil doorgaan. Haast heeft Van der Gugten geens zins. Hogerop komen lijkt met de leeftijdsopbouw bij Both"/P een kwestie van tijd. De trainer „Die promotieklas zullen we zeker pro bleemloos overleven. Daarbij durven we zelfs op een van de hogere plaat sen te gokken. Dan zal ik tijdens het verloop van de competitie naar de mogelijkheden kijken. Wanneer zou blijken dat we een kampioenschap kwalitatief aankunnen, dun zal ik het zeker niet laten schieten. Maar ik ga niets forceren. Waarom zou ik? Omdat het team zo jeugdig is, kan ik gerust stellen ie tijd te hebben"

De Havenloods | 1979 | | pagina 23