Streekmuziekschool is gestart X De Vredesweek staat weer voor de deur .#3 editiep SCHIEDAM De muziek kan beginnen Rietzeilers Een nachtje zwemmen termeulen 2195.- Motto: Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland" STOirsiarrirjS Kunstklas Benoeming Burgermeester SLAAPBANKEN fflminfllj op de Femina Nieuwelant viert feest HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 28e JAARGANG NO. 68 Terugblik op CASANOVA Sport langs de Waterweg SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS - Opnieuw hebben Vlaardingen, Maassluis en Schiedam elkaar weten te vinden in een vorm van regionale samenwerking. Het betreft dit keer de Streek muziekschool „Nieuwe Waterweg-Noord". Met ingang van dit kur- susjaar zijn de bestaande muziekscholen in Maassluis en Schiedam opgegaan in de regionale muziekschool. Op dit moment staan er bij deze school 1300 leerlingen ingeschreven. De verwachting is dat dit aantal zich binnen enkele jaren uit zal breiden tot 3000. dam zal dit binnenkort gebeuren in een nieuw wijkcentrum. De regionalisatie betekent voor de 45 docenten van de muziekscholen in Schiedam en Maassluis een grote ver andering. Vooral de rechtspositie van hen en de administratieve staf, die een sterk element is in de regionalisa tie, betekent een hele verbetering. De Streekmuziekschool staat onder toezicht van de rijksinspecteur voor kunstzinnige vorming, wat een waar borg inhoudt voor de kwaliteit van het te geven muziekonderwijs Drie jaar geleden startten de drie ge noemde steden gesprekken met ue bedoeling mogelijkheden te onderzoe ken voor een samenwerkingsverband op het gebied van muziekonderwijs. Die hebben geleid tot de streekmu ziekschool. Inmiddels is Hans Mulder benoemd als direkteur. De centrale huisvesting van de school is aan de Da Costastraat 26 in Vlaar dingen gevestigd. Het is de bedoeling dat de heer Mulder hier zijn onderko men zal krijgen. Tevens wordt op dit adres de administratie ondergebracht. Voor het realiseren van goede lesruim ten in deze stad denkt men er aan de pendances in diverse scholen en wijk- gebouwen in te richten. In Maassluis heeft de regionale muziekschool een onderkomen gevonden in ontmoe tingscentrum Koningshof en in Schie- Basisscholen partikuliere scholen opgeheven, maar in deze gemeente is wel een consulen te werkzaam die zich op diverse basis scholen bezig houdt met de begelei ding van onderwijsgevenden die Alge meen Muziekale Vorming aan de leer lingen geven De Streekmuziekschool wil voor ie dereen open staan. Zowel voor kinde ren als voor volwassenen. Het is vol gens het bestuur en direkteur Mulder bijzonder belangrijk dat men al bij het jonge kind op de basisschool be gint met muziekonderwijs. Men denkt hierbij uan het instellen van AMV op alle lagere scholen. Voor de onderwijzers en onderwijzeressen zouden lesbrieven gemaakt kunnen worden die als een leidraad bij de muzieklessen gehanteerd zouden kunnen worden. Bjj de Regionale muziekschool wil men daarom dan ook proberen aan te sluiten op het niveau van de school kinderen die AMV gevolgd hebben Gedacht wordt hierbij aan zogenaam de schakelklassen die aan sluiten op de te volgen instrumentale lessen Het mooiste is natuurlijk als je met elkaar muziek kan maken. In Vlaardingen ontbrak het welis waar tot nu toe aan een gemeente lijke muziekschool, eerder zjjn twee overweg kunnen op viool, piano, blok- of dwarsfluit zou het een goede zaak zijn, volgens direkteur Mulder, om te gaan musiceren in groepsver band. Enkele samenspelmogelijkheden hier voor zjjn een harmonie-orkest, slag werkensemble, blokfluitensemble en een Lig-band Wanneer de leerlingen al enigszins Daarnast wü men een aantal kursus- Groepsverband sen organiseren, zowel voor de jeugd als voor volwassenen. Enkele voorbeelden zijn theorie-kur- sussen, muziekluisterkursus, AMV voor volwassenen en een voorberei- dingskursus voor vakopleidingen. Het bestuur van de Streekmuziek school is als volgt samengesteld: Voorzitter I. van der Knaap, wethou der Maassluis, sekretaris A. Maarle veld, wethouder Vlaardingen en pen ningmeester mevrouw A.A. de Jong- Sundermand, bestuurslid van de voor malige Schiedamse Muziekschool. De overige leden bestaan uit H.W. Posthoorn, wethouder, de heren H. de Rooy, W. Redert, J.D. Seip, L Lucardie en mevrouw M.G.E. Hui- zinga-van Rijn. SCHIEDAM - De Karnav- ging De Rietzeilers heeft gramma voor het komende al weer zo ongeveer rond jaar worden er weer bingo gehouden, waarbij de baten z alle gehandicapten in onze st eerste avond waar ook niet-led kom zijn is op woensdag 19 ber. Plaats van handeling is Irene. Kijken we even verder in het dan zien we dat op 10 novem nieuwe stadsprins bekend word maakt, hetgeen natuurlijk me wordt gevolgd door een groot b Het echte carnaval begint zaterdag 1 februari met een optocht. Als u li wordt van de Rietzeilers heeft u o alle avonden gratis toegang. Kosten twintig gulden. Aanmelden via tele foonnummer 731660 Verder worden er ook nog enkele dansmariekes gezocht. Inlichtingen hierover onder telefoonnummer 268468. SCHIEDAM Het openluchtbad Groenoord staat het komend wee kend een groots gebeuren te wachten. De Schiedamsche Reddingsbrigade organiseert namelijk van 7 op 8 sej» tember een nachtzwemmarathon. Tot op dit moment hebben tien ploe gen ingeschreven, terwijl er nog van enkele andere ploegen mondelinge toezeggingen zijn. Tussen 19.30 uur en 19.5 5 uur worden de ploegen aan het publiek voorgesteld, waarna wet houder Taverne, in haar functie van waarnemend loco-burgemeester, het startschot zal lossen. Het publiek heeft voor f 1,50 door lopend toegang. De prijsuitreiking is 's morgens om half negen. Uw speciale aandacht... voor deze zeer voordelige coupons wollen berber tapijt, in prachtige kwaliteiten en diverse fraaie berber kleuren zoals lichtbeige en bruin. Uw kamer, slaapkamer, gang of zitkamer nieuw gelegd voor de helft van de normale prijs. Strikt eerste keus. Coupons 1.5 mtr. AMERIKAANS QRG EL SCHIEDAM/VLAARDINGEN De Vredesweek zit er weer aan te komen. Onder verantwoordelijkheid van het Interkerkelijk Vre desberaad is reeds de vredeskrant 79 verschenen. Het motto zal niet verschillen met dat van vorig jaarjde manier waarop het nagestreefd VredesCUrSOS gaat worden wel. De leuze is weer: „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland" Gepoogd wordt dit jaar druk uit te oefenen op politieke partijen. In tal van steden hebben afde lingen van het IKV een programma voor de Vredesweek op poten gezet. Zo ook in Schiedam en Vlaardingen. In Maassluis komt men echter nog niet verder dan het in de kerken uitdelen van de vredes krant deze enquête waarschijnlijk maar in heel beperkte mate uitgevoerd wor den Een coördinerende functie bij onder andere de plaatselijke aktiviteiten van het IKV heeft Arnold van Kal ken. Hij coördineert zo'n beetje al les wat in verschillende kerken ge beurt op het gebied van onder an dere oorlog, vrede en de 3e wereld problematiek pï.£n.'^n„Td?plLlLSl' IKV*dt" Schink., politieke partijen zou, met het oog op de parlementsverkiezingen van 1981op veranderingen in het partij programma moeten worden aange drongen. Vorig jaar werd de kerk heel nadruk kelijk in de Vredesweek betrokken. De vraag werd gesteld of de proble matiek van kernwapens in een kerk thuishoort. Campagne Het doel van de IKV-campagne is een kernwapenvrjje wereld, met als eerste stap de kernwapens weg uit Nederland Natuurlijk is er ook binnen het IKV verdeeldheid; zo is er nadrukkelijk een pacifistische stroming (die zich tegen iedere vorm van bewapening verzet), terwjjl er ook een grote groep is die slechts verdwijning van de kern bewapening als streven heeft. Het Interkerkelijk Vredesberaad be staat als sinds 1967. In 1977 echter vond er een decentralisatie plaats bin nen het IKV. Er ontstonden tal van kernen, waarvan er op het ogenblik ui Nederland tussen de 250 en 300 zjjn. Vlaardingen telt vier van deze kernen, terwjjl Schiedam er één, maar ook nog een werkgroep, heeft. In Maassluis echter is nog niets van dit alles terug te vinden. De kernen in Schiedam en Vlaardingen zjjn over het algemeen nogal klein, de men sen die dan ook nog aktief meewer ken, zjjn per kern veelal op één hand te tellen. Vanuit het IKV was het plan geopperd om in de diverse plaatsen waar zij ker nen heeft, enquêtes te laten houden die uitsluitsel zouden kunnen geven over de mening van de Nederlandse Zo is hjj ook nauw betrokken bjj een zg. Vredescursus, die vanaf 3 oktober 6 woensdagavonden, de ethische kant van de bewapening behandelt, de IK V-stelling kenbaar maakt en een zekere bewustwording probeert te bewerkstelligen. Inlichtingen hierover bij Arnold, Meidoornstraat l in Vlaar dingen. Telefoon 715568 Het programma van het IKV in Vlaar dingen en Schiedam voor de Vredes week-zief er voorlopig als volgt uit: Schiedam Op zondag 23 september wordt er in de afzonderlijke kerken aandacht aan de thematiek besteed en wordt de Vredeskrant uitgereikt en het verdere programma bekend gemaakt. Dinsdag 25 september wordt ervan 19.30 tot 20.00 uur in de voorhof van de Grote Kerk een maatschappelijke avondge bed gehouden. Dit zal een meditatie ve bijeenkomst zijn rond het thema ..bewapening, vrede, en veiligheid" Donderdag 27 september wordt er in de zaal van De Vier Molens een poli tiek café georganiseerd. Hier zullen politieke partijen en groeperingen hun visie op onder andere de bewa- peningsproblematiek door middel van stands naar voren brengen. Ook zal er een rollenspel zjjn met een dis cussie toe. Verder natuurlijk ook to neel, muziek en films Op zondag 30 september tenslotte, zal er een Interkerkelijke Vredes- dienst zjjn plaats, terwijl er op 23 en 30 septem ber themadiensten plaats vinden Op dinsdagavond vindt er in zaal Triangel een forumavond plaats, waarvoor al diverse politieke par tijen toezeggingen hebben gedaan Naast de discussies zal er ook caba ret zjjn Vlaardingen Fakkeloptocht Vlaardingen start reeds op donderdag 20 september haar eerste aktiviteiten met een fakkeloptocht door het cen trum van Vlaardingen, waarbij onder andere burgemëester K ie boom aanwe zig zal zjjn. De 22e vindt er een Vredesmarkt SCHIEDAM De telefonische hulp dienst „Waterweg-Noord" heeft haar dienst uitgebreid en zal nu ook *s middags vanaf 13.00 uur te bereiken zjjn. Mensen in geestelijke en sociale nood kunnen terecht onder telefoon nummer 731161. SCHIEDAM - Ook dit jaar worden er weer lessen gegeven in de kunst klas van het Stedelijk Museum. Op deze lessen houden kinderen, volwas senen en zestigplussers zich onder leiding van een beeldend kunstenaar bezig met beeldende aktiviteiten als tekenen, schilderen, etsen, zeefdruk ken enzovoorts. De aanleiding en de ontwerpen voor deze cursus ontstaan veelal vanuit de wisselende tentoon stellingen in het museum. Daarnaast hebben de docenten ook een eigen programma voorbereid. Ook zullen er dit jaar een aantal groepsmatige thema/aktiviteiten georganiseerd worden Het lesgeld is voor kinderen 33 gulden per seizoen (tot 14 jaar). Als er meerdere kinderen per gezin deel nemen geldt ook hier nog een reduk- tie voor. Voor jongeren van 14 tot 18 jaar is het lesgeld 65 gulden, ter wijl volwassenen 129 gulden per seizoen betalen. Voor mensen met een uitkering bestaat de mogelijkheid op een speciale financiële regeling Coördinator Arnold van Kalken geflankeerd door Ineke Uitdewilligen van het Schiedamse IKV SCHIEDAM - Het ministerie van Binnenlandse Zaken blijft ontken nen dat er al een definitieve be slissing omtrent de burgemeesters benoeming voor Schiedam geno men is. Vorige week reeds versche nen er in de pers publikaties dat de benoeming van de Groningse Wethouder Wallage als burgemees ter van Schiedam een feit was en de officiële benoeming binnen een dag zou volgen. Volgens het ministerie is er nog niets definitiefs besloten, maar wordt de beslissing wel binnen een week verwacht. Aan te nemen valt dat de benoeming van Wallage uit gelekt is en dat zij, omdat dit na tuurlijk niet hoort, de beslissing „nog even uitstellen". slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 MAASSLUIS Mevrouw J.W ter Borg (59), onderwijzeres aan de mi nister De Visserschool is ter gele genheid van haar 40-jarig jubileum bü het protestans-christelijk ondef- wjjs, koninklijk onderscheiden mêt de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd haar afgelo pen vrijdagavond uitgereikt door Maassluis' eerste burger Van Es, tij dens een feestelijke bijeenkomst. SCHIEDAM - De bekende füm „Chi natown" van Roman Polanski met Jack Nicolson en Faye Dunaway in de hoofdrollen, is vrijdagavond te zien in sociëteit Q.T. Aanvangstijd is negen uur. Remonstrantse Kerk ZONDAG 9 SEPTEMBER 10.30 uur Kerk Hoflaan, hoek Emmastraat. Voorganger ds. G. Ch. Duinker, Rotterdam Ingebruikneming van het gerestaureerde orgel, ledereen is van harte welkom! SCHIEDAM - In 1969 werden de Jozef-Mavo, de Mater Def Mavo en de St. Joseph LTS samengevoegd tot Scholengemeenschap Nieuw- lant. Dat was in die tijd een nog al gewaagde stap. Twee vormen van onderwijs, het algemeen voortgezet onderwijs en het lager beroepsonderwijs, bij elkaar te brengen in een scholengemeen schap. Nieuwlant hoorde bjj de eerste tien scholen in Nederland die deze combinatie aanging. Nu loopt het aantal soortgelijke scho lengemeenschappen in Nederland naar de tachtig en jaarlijks komen er tien tot vijftien bij. Het tienjarige bestaan van de scho lengemeenschap wordt op grootse wijze gevierd. Men start de feeste lijkheden op dinsdag vier septem ber met een eucharistie-viering voor leerlingen, ouders en perso neel in de kerk van St. Jan de Doper. Aanvang 20.00 uur. Woensdag vijf september om 14.00 uur vindt de officiële opening van de feestelijkheden plaats. Diezelfde woensdag wor den de buurtbewoners (de mensen die in de onmiddellijke omgeving van de school wonen) en de winkeliers van Mgr Nolenslaan uitgenodigd voor een open avond waar zij iets van de school kunnen zien en een praatje maken met di rectie en personeel. Deze avond zal duren van 19.30 - 22.00 uur Sportdag Op donderdag zes september is er voor alle leerlingen een sport- en speldag georganiseerd Deze akti viteiten vinden bij goed weer plaats op het terrein van Exel- sior '20 en Bad Groenoord. Bij regen is er een alternatief spel- 'programma in de school. Na de prijsuitreiking worden alle leer lingen en personeelsleden uitge nodigd voor een Disco Braderie Op vrijdag zeven september vindt er een fiets-ralley voor leerlingen en personeel plaats Zoals u ziet bruist Nieuwelant de komende week van activiteiten, deze kunnen alleen dan slagen als iedereen meewerkt. Als de sfeer deze week is zoals in de afgelopen tien jaar dan zal dit best lukken.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1