'Softbalteam Schiedam keert snel terug in tweede klas' Agenda PROMOTIEWEDSTRIJDEN VOOR MSV verbuur^ autobussen RK WIK op het goede spoor Coach Jeanne Besse vindt niveauverschil te groot A-juniorentitel Respect voor bijna 80-jarige vierdaagse-deelneemster termeulen Huub Meeder Nog ongeslagen VLAARDINGEN Vijf punten uit drie wedstrijden. RK WIK is daarmee de koning te rijk. Toch blijft trainer Ger Pijl voorzichtig. Relativerend zegt hij: „We hebben nog geen wed strijd verloren. In dat licht bezien mag je over een goed begin spreken". Met deze veelbelovende competitie ouverture hoopt RK WIK de slechte indruk van vorig jaar, toen ternau wernood aan degradatie ontkomen kon worden, uit te wassen. "Van wat er toen gebeurd is, hebben de jongens geleerd", is de reactie van aanvoerder Huub Meeder. "Spelen in de afdeling was dichterbij, dan ons lief was. En RVB-voetbal is echt niet aantrekkelijk. Welnu, die dreiging is voldoende om er voor te zorgen, dat de jongens voldoende gemotiveerd zijn om het team niet opnieuw in de zorgen te laten komen". Tevens zorgde het RK WIK-bestuur er voor, dat de omstandigheden waaronder getraind en gevoetbald wordt optimaal zijn. Niet alleen trok men als opvolger van Ger Robbe- mond met Ger Pijl weer een gemoti veerd trainer aan. Hans van Aperen werd verzorger. Ook werd met Frans Kuil Party-Service BV een driejarig sponsorcontract afgesloten. Waarom i sponsor? Sectie-voetbalvoorzitter Hans Bakker: "Om dingen te doen waar je normaal niet aan toekomt" Ook profiteert de jeugdafdeling van deze sponsorgelden, omdat door Kuil is bedongen, dat eenderde van het be drag aan de jeugd ten goede moet komen. Algemeen voorzitter Ben van Haren: "Het afsluiten van een meer jarige sponsorovereenkomst vormt een onderdeel van ons nieuwe beleid, waarbij een meerjarenplanning de Jan van Dijk: 250 MAASSLUIS - Jan van Dijk begint zaterdag zan de 250-ste wedstrijd in het eerste elftal van Excelsior M. Voorafgaande aan de wedstrijd te gen Lisser Boys zal hij daarom door het bestuur en zijn medespelers ge huldigd worden. opzet is. Ons streven is om de recrea tie mogelijkheden en voetbaloplei ding naar een Optimaal niveau te brengen, waardoor naar onze mening een gunstig klimaat ontstaat voor goede prestaties". Na 30-0 winst kampioen van ray on klas Als beloning voor de winst op ama teurkampioen Rohda mag SVV in de volgende bekerronde (tijdens het weekeinde van 13 en 14 oktober) spelen tegen AZ'67. Een publieks trekker van jewelste. Niettemin komt het SV V-clubblad met de volgende „Overpeinzing tijdens de beker loting: Als eerste wedstrijd komt uit de kokertjes van Jan lluybregts de wedstrijd SVV-AZ'67. Geen gekke loting en je denkt al aan een vol Harga. Dan volgt na enige tijd Feijenoord-Fortuna S. Fr vallen dan alweer enige honderden toeschou wers weg. (Niet zo erg gezien het doorgesneden doelnet en de rauwe eieren tegen Rohda). Dan als klap op de vuurpijl Excelsior-Sparta en weer is een deel van het volle Harga wegge stroomd. Van ergenis dan nog maar een cognacje. Dan wordt alles weer hoopvoller en rekenen we maar op een derde bekerronde". SVV zou natuurlijk ook op zaterdag middag kunnen spelen. Geven ze Jaan de Graaf tenminste ook de kans om de benen eens in AZ's eerste te strekken. monsterscore Een monsterscore, zoiets moet in de krant. De F-pupillen van Hoek van Holland wonnen met maar liefst 32-1 van Westlandia. Nadat alle spelers van het team op zijn minst één doelpunt gemaakt hadden mocht ook doelman Leon van der Nat een kansje wagen. Als „vliegende keep" maakte hij er gens in de buurt van de 28e treffer het zo door hem begeerde doelpunt. De Westlandiaploeg, zo meldt de Hoekse leider Ben Blokland, bleef stug volhouden en sportief voetballen De Hoek van Holland-pupillen hopen nu maar dat ze binnenkort wat hoger ingedeeld worden, zodat ze eindelijk eens echt kunnen gaan voetballen te gen tegenstanders van gelijke kracht. Na 3-2 zege Vlaardingen wint MAASSLUIS - Het danig verzwak te SK/Groenoord 2 kon zaterdag middag geen weerstand bieden aan de kampioensdriften van MSV'71. De honkbalformatie van coach Mario Winterdal liep in zeven innings over de Schiedammers heen en stopte bij 30-0. Daarmee haalden de Maasslui- zers de twee nog ontbrekende pun ten binnen, die nodig waren om de finitief de top van de rayonklasse te bereiken. Intense vreugde uiteraard bij MSV'71, want het recente ver lies tegen concurrent Compri had het ongetwijfeld hoogopgeschroefde zelf vertrouwen toch een deukje gegeven. Door daama gewoon even twee ach tereenvolgende wedstrijden te win nen, werd de concurrentie schaakmat gezet en kwam de titel bij de enige ploeg, die er recht op had. Nochtans brengt dit kampioenschap niet onmiddellijk de promotie naar de districtsklasse. Die stijging staat wel in het beleidsplan, dat het ambi tieuze bestuur - toen het twee jaar ge leden in het zadel kwam -heeft opge steld. Voorzitter Ronald Barents kan zich zelfs een beetje opwinden over het besluit van de bond om wel twee clubs uit de districtskla te laten de graderen en er slechts één toe te laten. Barents: „Ik vind het maar vreemd, dat ze die klas gaan terug brengen naar negen verenigingen. Nu wij eenmaal zover zijn, dat we de ra- De eerste wedstrijd van de promo- tie-competitie, die MSV'71 moet spe len tegen The Birds (Zoetermeer), wordt gespeeld op zaterdag 29 sep tember om 14.30 uur in Maassluis. Een week later volgt in Zoetermeer de return. Is er daarna geen beslissing dan zal op zaterdag 12 oktober op neutraal terrein nog een derde wed strijd gespeeld worden. Mocht op één van de zaterdagen een wedstrijd door weersomstandigheden niet kunnen doorgaan, dan wordt op de daarop volgende zondag gespeeld. stapje hoger te gaan, willen we dat ook. Dan volgen er echter eerst die promotie-wedstrijden en daarin kan van alles gebeuren". Coach Mario Winterdal ziet het ver- lengstukje van het seizoen zonder angst tegemoet. Hij: „De eerste stap is gezet. Nu de tweede nog. In de competitie is gebleken, dat we tegen goede tegenstanders sterk zijn. Welnu dat zal dadelijk tegen The Birds ook wel zo zijn. Ik heb vertrouwen in het team. Volgens mij is de kans, dat we die promotieplaats pakken meer dan tachtig procent". Sportpark Voor het bestuur zijn de gebeurtenis sen de bevestiging, dat ze op de goede weg zijn. Barents: „Twee jaar geleden hebben we in ons beleidsplan gesteld dat we prestaties wilden en dat we de vereniging wilden uitbreiden. Toen hadden we nauwelijks twintig leden. We zijn met jeugdhonkbal en met da- messoftbal gestart. Dat loopt voor- treffelijk.Meer dan tachtig leden heb ben we nu. Daarbi] heeft zeKer ook het prachtige sportpark in ons voor deel gewerkt. Door de goede begelei ding van de gemeente zijn er uitste kende honkbalvoorzieningen geko- Daarnaast creëerde het MSV'71-be stuur een stukje gezelligheid. Volgens Barents een factor waar ze niet om heen konden. „Er bleek behoefte aan te zijn", aldus Barents. De coach-wisselingen van het afgelo pen seizoen hebben de prestaties van MSV'71 niet aangetast. Achtereenvol gens leidden Cor van der Velden, Rob Groen en Mario Winterdal het team. Later kwam Piet Bouts er als assistent-coach nog bij. „Uit de gang van zaken is gebleken, hoe het team de wisselingen heeft opgevangen. Daaraan hoef ik eigenlijk niets toe te voegen. Bovendien is het duo Winter- dal/Bouts een verrassend goede com binatie". De titel (en dadelijk mogelijk ook de promotie) is een middel om de zomer sport in Maassluis nog vaster in het zadel te helpen. De sectie honkbal/ softbal van de omni-vereniging MSV '71 zal het met genoegen zien gebeu ren. Barents tenslotte: „Dat honkbal zo snel aan populariteit zou winnen werd door sommigen van ons bestuur wel verwacht. Het wordt in ieder ge val als zeer aangenaam ervaren". Op een bankje ver van het strijd gewoel volgde oud-MSV-coach Cor van der Velden zaterdagmiddag zijn voormalige pupillen. Hij was één van de eersten, die de ploegleden zijn ge lukwensen aanbood. Door het wegblijven van de scheids rechter moest MSV-voorzitter Ronald Barents de kampioenswedstrijd zijn vereniging tegen Groenoord ar- bitreren. Hij had het er niet moeilijk mee: „Op het moment, dat ik daar sta, dan gaat de schakelaar op schei dsrech ter Ter gelegenheid van het kampioen schap is er zondag een receptie van 19 tot 21 uur in het clubgebouw van MSV'71 aan de Kooilaan. DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 38-573 VLAARDINGEN - Het A-junioren team van Vlaardingen is dinsdag avond door een 3-2 zege op Zwa luwen winnaar geworden van het toernooi om het officieuze voet balkampioenschap van Vlaardingen. De wisselprijs werd na de wedstrijd door wethouder Cees Bot (foto) aan de winnaars uitgereikt. 4SPORT T voor donderdag 20 t/m woensdag 26 Prestatieloop VLAARDINGEN - In samenwerking met de VRSR organiseert de atletiek vereniging Fortuna op vrijdag 21 sep tember een prestatieloop in park 't Nieuweland. De afstanden zijn vier en acht kilometer. Het startpunt is de speelweide nabij de ingang van het complex van de voetbalvereniging De Hollandiaan. Het startschot voor de 4 km-loop valt om 19 uur en om 19.30 uur beginnen de 8 km-lopers. Het inschrijfgeld is f. 1,25. Na afloop ontvangen de deel nemers een herinneringsvaantje. Sterke bezetting volleybaltoernooi VLAARDINGEN - Door de volley balvereniging Broleco wordt op zon dag 23 september een sterk bezet toernooi georganiseerd in de sporthal Westwijk. De wedstrijden beginnen om 13..30 uur en eindigen omstreeks 20 uur. De toegang is gTatis. Gespeeld wordt er in drie afdelingen. Bij de heren-standaard teams zijn de deelnemende verenigingen: Volen- dam (le divisie), Bruinsma Utrecht (le divisie), Broleco (2e divisie) en Lekkerkerk (2e divisie). Bij de dames Volendam (3e divisie), Bruinsma (2e divisie), Broleco (3e divisie) en Val- bovol 3 (3e divisie). Tenslotte bij de heren-reserveteam: Volendam 2 (3e divisie), Tornado Delft (3e divisie), Bruinsma 2 (promotieklas) en Brole co 2 (promotieklas). De prijzen voor dit toernooi zijn beschikbaar gesteld door Bova/Volvo en sportcafé De Sporthal (wisselprijs). Opmerkelijke gebeurtenissen uit het afgelopen weekeinde: de echte hat trick van VDL's Jan van Altena, de super-zege van Ursus op Hillegers- berg (9-0) met vier doelpunten van Sjaak Nieuwstraten, het ruime herstel van DHS tegen Overmaas (5-2), het verrassende verlies van Hoekse Boys (1-2) tegen het nog puntloze Maas- landse MVV'27, TSB blijft winnen, de onverwachte nederlaag van HVO en Demos. De stand van ons klassement: 1 t/m 4 Cees Dontje (Ursus), Peet van der Meer (WK), Joop van Schijndel (Schiedamse Boys) en Wim Stoevelaar (TSB) 1,66 (allen 5 uit 3); 5 t/m 7 Sjaak Nieuwstraten (Ursus), Rien Romers (Maasdijk) en Frans Schaap (DHS) 1,33 (allen 4 uit 3): 8 t/m 12 Jan van Altena VDLTon Gunther (HBSS), Hans de Held (Schiedamse Boys), Peter de Hartog (WF), Jos van der Meer (WK) 1 (allen 3 uit 3). SCHIEDAM - Nog steeds heerst er bij de softbal-afdeling van .Schiedam" lichte ontsteltenis over de manier waarop de beslissingswedstrijd tegen JRC Ducks uit handen gegeven werd. In de vierde inning zakte het team volledig in elkaar en daarmee werd in een tijdsbestek van luttele minuten de hoop op handhaving in de landelijke tweede klas volledig uitgewist. Tevens kwam er een abrubt eind aan enige jaren softballen op hoog niveau. Het rayonkampioenschap en de daaraan verbonden promotie naar de landelij ke eerste klas was destijds met gepaste trots gevierd Moeilijke seizoenen volg den echter. Immer verkeerden de dames in gezelschap van de rode streep en dat had er al toegeleid, dat ze naar de later in het leven geroepen tweede klas waren teruggezakt. Maar ook daarin moest talloze keren op de tenen gespeeld worden. Zoiets gaat knagen. Totdat de rek eruit is en er zoiets gebeurt als in de vierde inning tegen Ducks. Maar coach Jeanne Besse is nuchter. Ze is er niet bepaald één om treurend bij de brokstukken te blijven zitten. Uithuilen en snel opnieuw beginnen. De aan de degradatie ten grondslag liggende oorzaken, waren haar maar al te goed be kend. Constateert ze: „Qua spelpeil konden we die tweede klas best aan. Kei- jard is er getraind. Men wilde zich best voor elkaar inzetten. Het zelfvertrou wen ontbrak echter op de beslissende momenten. Mentaal was de ploeg niet sterk. Daarop is het tenslotte stuk gelopen". De finale, gespeeld op het terrein van Zwaluwen, had een spannende ont knoping. Nadat Vlaardingen in de eerste helft een 1-0 voorsprong geno men, kwam Zwaluwen na de hervat ting langszij. Tot tien minuten voor het einde bleef deze gelijke stad ge handhaafd. Maandagavond speelden de A-tems van DVO'32en Fortuna om de derde en vierde plaats. DVO'32 won met 4-3. Leo Krabbendam (coach van het tweede team) onderschrijft dat. Zijn visie: „We moeten de komende jaren maar eens geen kampioens-aspiraties koesteren en voorlopig in de rayon klas blijven. Dan kunnen we gaan bouwen aan een goed team en daarna sterk terugkomen. Talent is er vol doende. Het is alleen nog te jong en te onervaren. Dat kost tijd". Promotie Jeanne Besse gelooft echter, dat MAASSLUIS - Niet alleen was me vrouw D. van der Vlugt met haar 79 jaar de oudste vrouwelijke deelneem ster aam de in het zwembad Dol-fijn gehouden zwemvierdaagse, ze was te vens de oudste van alle bijna duizend zwemmers. Daarvoor werd ze na het afleggen van de laatste vijfhonderd meter door Enith Brigitta in de bloemen gezet en kreeg ze naast de bronzen medaille ook een cadeaubon (foto). Maar mevrouw Van der Vlug! vond het eigenlijk helemaal niet zo leuk om het middelpunt van de be langstelling te zijn. Zwemmen is voor haar namelijk helemaal geen bijzonderheid. Nog bijna dagelijks trekt ze haar baantjes in het zwembad aan de Sportlaan "Nu Maassluis zo'n mooi zwembad (ijk is. moet jong en oud daarvan ge bruik maken", vindt ze. "Hetzelfde geldt voor de zwemvierdaagse". Voor die zwemvierdaagse had ze in de voorafgaande weken flink ge oefend. Hoewel ze van zichzelf wist, dat ze de vijfhonderd meter zwem men per avond makkelijk kon over bruggen. is de zwemvierdaagse haar toch wat tegengevallen "Te druk. Ik ben een beetje geschrokken, toen ik merkte, dat iedereen zomaar op zijn eigen manier mocht zwemmen. In De Lier mag er alleen schoolslag ge zwommen worden. Nu zwommen er mensen crawl, rugslag en noem maar op. Soms moest ik zelf noodgedwon gen stoppen om botsingen te voor komen. Rustig zwemmen was er niet bij". Of ze ook volgend jaar present zal zijn weet ze dan ook nog niet. Overigens werd de eerste Maassluise zwemvierdaagse een grandioos succes Maar liefst 9 78 deelnemers meldden zich aan de kassa van het zwembad. Ljaarvan zwom het overgrote deel (872) voor de eerste keer. Twee deel nemers (vader en dochter Nels uit Vlaardingenzwommen de zwem vierdaagse voor de tiende maal. De jongste vrouwelijke deelneemster was de vijfjrige Sim one van Velzen. de jongste mannelijke was de eveneens vijfjarige A. Hannewijk. De oudste mannelijke deelnemer was de 72- jarige Vlaardingse arts Storm. door GERARD S. VERVER q Jeanne Besse en Leo Krabbendam Jiekenen op de Jeugd Schiedam die tijd juist niet gegund zal zijn. Meent ze: „Ik ben ervan overtuigd, dat we in 1981 weer in de tweede klas terug zijn. Het verschil in spelpeil tussen het rayon en de lande lijke klassen is te groot. Blijft de hui dige groep bijelkaar, dan voorzie ik, dat we volgend jaar een heel goede kans op promotie maken". Maar dan weten de dames tenminste waar ze aan beginnen. Jeanne Besse (een speelster met hoofdklasse-erva ring) over het Schiedam-verleden: „Toen we een aantal jaren geleden de stap naar de landelijke afdeling maak ten, beseften veel dames niet, dat er niet langer op doordeweekse avon den gespeeld kon worden. Het wer den stuk voor stuk wedstrijden in het weekeinde, waarvoor men dikwijls voor anderhalf uur spelen zo'n zes uur van huis was. Voor sommige getrouwde dames was dat een hele belasting. Weer anderen staan op zaterdag in de winkel. Dan wordt al snel afgehaakt. Op dat spe len in het weekeinde hebben sommi gen zich verkeken en aldus verloren we enkele geroutineerde speelsters". Het versmalde de basis, waaruit Jeanne Besse kon putten. Het afgelo pen seizoen beschikte ze over een selectie van slechts negen dames. Te weinig, want het zouden er minstens twaalf moeten zijn. „Mijn petje af voor de inzet, die getoond is. Ze heb ben geknokt, wat er te knokken viel. Een sterk staaltje: ondanks de tegen vallende resultaten is de afschrijving voor de training tot het laatste mini maal geweest". Maar het jarenlang leven in gezel schap van de rode lantaarn had het Weer sportinstuif in Margriethal SCHIEDAM In desporthal Margriet is vanaf 3 oktober weer elke woens dag van 21 tot 23 uur een sport- en spelinstuif, die in het kader van de sportieve recreatie wordt georgani seerd door de sportraad. De instuif is bestemd voor personenen van acht tien jaar en ouder. De toegangsprijs is f. 2,50 per persoon. Op de instuif kunnen diverse sporten beoefend worden, zoals volleybal, badminton, tafeltennis, hockey en korfbal. Tevens kan men lichte con ditie-oefeningen doen. Daarnaast wordt regelmatig een eenvoudig cir cuit opgebouwd, waar men de condi tie kan testen. De leiding berust - net als in voorgaande jaren - bij gediplo meerde krachten, die zijn aangetrok ken via de Landelijke Dienst Spel en Recreatiesport. zelfvertrouwen danig ondergraven. Jeanne Besse: „Telkens werd met goede moed aan een nieuw seizoen begonnen. Enkele wedstrijden liep het dan lekker, maar zodra er een wedstrijd verloren werd, zag je de vertwijfeling het team binnensluipen. Dan gingen ze weer aan degradatie zitten denken". Herhalen "Zelfvertrouwen kan je er als trainer niet in trainen, zegt ze. Opmerkelijk: de vorig jaar in Italië op een sterk toernooi behaalde eerste prijs. „Tij dens de competitie is mijn blijkbaar bang om af te gaan. Dat drukt zwaar op de ploeg". Toch poogt Jeanne Besse in de trai ning een methode in te bouwen om het vertrouwen in eigen kunnen op te vijzelen. „Door ze ballen te geven, waarvan ik weet, dat ze het aankun nen. En daarna de moeilijkheidsgraad langzaam op te voeren. En dat maar blijven herhalen. Gewoon bewijzen, dat ze het kunnen". Een bijna identieke tactiek volgt ze tijdens de wedstrijden. „Het is in het belang van de sport, dat men leert- te incasseren. Iedere speler kent in een wedstrijd zwakke momenten. Daar zal men zich overheen moeten zetten. Vanaf de bank heb je zo in de gaten als er iemand op het punt staat in elkaar te klappen. Haar kan je ver vangen en zo het zelfvertrouwen nog verder aantasten of je kan haar laten staan in de hoop, dat ze zichzelf be wijst, dat ze het kan". Schuld De degradatie doet pijn. Dat wel. Plannen maakt Jeanne Besse zelf nog niet. „Ik weet niet eens of ik volgend jaar verder mag. Dat zal van het be stuur afhankelijk zijn. Ik weet ook hiet wat de dames willen. Afwachten maar. Het zou niet voor het eerst zijn, wanneer de coach de schuld krijgt van de slechte resultaten". Zover is het evenwel nog niet. De de gradatie luid wel een nieuw tijdperk in. Schiedam-softbal gaat in de stei gers. Op versterking van buitenaf hoeven ze niet te rekenen en daarom kijkt men vooral naar de eigen jeugd. Body-building VLAARDINGEN - Antonio Vene- gas, onlangs tweede bij Mister Hol land-wedstrijden in Delft, is bij tijdens het weekeinde in West-Duits- land gehouden body-building wed strijden als vierde geëindigd. Venegas traint bij de Vlaardingse sportstudio Atlantis. Leo Krabbendam vindt, dat bij de opleiding vooral de ouderen een gro te rol kunnen spelen: „Zij kunnen de jongeren opvangen en hen de kneep jes van het softbal leren. Maar het zal nog vier jaar duren, voordat de jeugd kan doorbrengen. Zolang moeten we proberen uit die tweede klas te blij- Zeer voordelig... dit wandvinyl op papier, in een groot aantal dessins en kleuren. Het is afwasbaar een naadloos te plakken.Rollengte 9 meter en de breedte is 50 crm_Nu^oor een fraktie van de normale prijs per rol

De Havenloods | 1979 | | pagina 13