08® ODS Schiedam krijgt vrijwilligerscentrale (010) 73 33 33 Mignon contactlenzen? (5251550 Specerijen Race met bijzonder tintje ffltninfli} op de Femina SLAAPKAMERS 3 geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam* Het winkeltje van Zijdeveld (deel drie) Vrouwensoos editiëp SCHIEDAM „Er zijn genoeg mensen die werk willen doen" Subsidie ter meulen Leger des Heils festival Dansavond plus f UNICON b.v. Klachten- telefoon wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Met een dergelijk schip worden de enveloppen overgezeild. DE0HAVKNLOOD8 J SCHIEDAM - Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland heb ben de goedkeuring verleend aan be sluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting, de volgende kre dieten zijn verleend: - f. 49.136,- voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de Augus- tinusschool. Burg. Honnerlage Crete laan 498; f. 21.000,- voor de aanschaf en uitbreiding van brandblusmiddelen; -f. 89.378.- voor ophogingswerk zaamheden aan schoolterreinen aan Ed. van Beinumlaan; f. 437.000,- voor de 2e fase van de aanleg van het park bij het dorp Kethel (boerderij Harreweg 8). SCHIEDAM - „Erg veel pech met het gereedkoman van de maquet tes", dat is volgens wethouder Zijdeveld de oorzaak van het nog altijd niet in gebruik zijn van z 'n informatiewinkel. Al voor de vakantie zou een ieder die vragen of suggesties haf over de stads vernieuwing, met name in de binnenstad, hier aan kunnen kloppen. Er is toen hard gewerkt om de winkel in de gestelde termijn van drie weken gereed te krijgen. Eén maquette is er de oorzaak van dat dit alles ietwat is uitgelopen. Binnen een week of drie denkt Zijdeveld, moet de opening een feit kunnen zijn.. SCHIEDAM - De vrouwensoos „Vrommels" organiseert 27 septem ber aanstaande weer haar vrouwen café. Op deze avond wordt een film gedraaid over vrouwenmishandeling. De aanvang is negen uur en de toe gangsprijs bedraagt een gulden. De soos is gevestigd in het gebouw „In de Teerstoof" aan de Nieuwstraat 12. Reinigt al uw vloerbedekkingen Telefoon 128635 Batavierenstaat 1a, 3014 JH Rotterdam Dertien zeiljachten hebben tot nu toe ingeschreven op de Nedlloyd Spece rijen Race, die op 12 maart volgend jaar van start gaat. Pieter van den Broecke, directeur van de stichting die de race organiseert heeft echter goede hoop dat dit aantal zal groeien naar de twintig. Contacten om dit aantal te halen zijn daar reeds voor gelegd. Deze unieke zeilrace zal gevaren wor den vanaf de rede van Tanjung Priok (Indonesia) en via Kaap de Goede Hoop eindigen in Rotterdam. De boten zullen waarschijnlijk aan komen binnen de manifestatie Rot terdam Thuishaven. Beroemde namen zijn aan deze zeil race verbonden: Dirk Nauta met zijn jacht Cascaruda, Adriaan van Stolk met de „Spirit of Ramfish", maar ook Gerard Dijkstra solozeiler en navigator van de Flyer tijdens de Whitbread Race ronde de wereld wordt aan de start verwacht. Tijdens deze ruim 12.000 mijl lange race zal een zeer bijzonder schip meedoen. Voor de eerste keer zeilt een originele Makassaarse schoener naar Europa. De schoener wordt speciaal daarvoor gebouwd in Indo nesië: Natuurlijk zijn enkele veran deringen aan de boot nodig om dit waagstuk te volbrengen. Gerard Dijkstra is daar enkele malen voor naar Indonesië geweest om advies te geven, zodat de boot opgewassen is tegen de stormen die ongetwij feld een rol kunnen spelen. Uit veiligheidsoverweging is gekozen voor een andere route dan de offici ële Spice Race-route. De Makassaar se schoener zal door het Suezkanaal gaan om de gevaarlijke punt van Zuid-Afrika te vermijden. Navigator Mardi Kartone was even in Nederland om de reis toe te lichten: „De hele bemanning bestaat uit door gewinterde zeilers, zowel beroeps als sportzeilers. Naast natuurlijk de kapitein, die overigens de bouw en de reis van het schip betaalt, gaat er een dokter en een zeilmaker mee. De bemanning wordt verder aangevuld met beroepszeilers van het eiland Zuid-Celebes. Deze zeelieden varen al generaties lang met een Makassaarse schoener. Hij reageert nogal flegmatiek op vra gen die betrekking hebben op het gevaar van een dergelijke oversteek: „De boot is goed genoeg, we hoeven Op de voorgrond de navigator Mardi Kartone. echt niet de hele dag met bamboe- te zakken genaaid en aan boord van pompen water uit het schip te halen, de Adiguna, genoemd naar de jongste Daarvoor zijn er twee electrische broer van de kapitein, gebracht, pompen aan boord De boot is net De enveloppen kunnen bestelt wor- niet geschikt om hara-kiri mee te den bij de Rotterdamse Philatelisten plegen". Vereniging door overmaking van f.3.- op gironummer 711600. De schoener zal een speciale lading Rotterdam heeft dankzij het initia- vervoeren Ter gelegenheid van deze, ,ief van de NedUoyd, een goede slag toch wel historische, zeiltocht zal een geslagen. Bijna alle grote zeilraces speciale enveloppe worden uitgege- spelen zich af rond andere landen en ven. De enveloppen zuUen met een werelddelen. Het is voor de eerste boot van de Nedlloyd naar Indonesië maal dat een dergelijk groot evene gevaren worden. In dat land zullen ze ment in ons land gehouden wordt, voorzien worden van postzegels en Een goede aanvulling voor „Rot- een speciaal stempel. terdam Thuishaven" dat volgend jaar De enveloppen worden in waterdich- gehouden wordt. HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM, DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 28e JAARGANG NO. 37 VLAARD1NGEN - Het Vlaardings Akkordeon Orkest Harry van Wezel heeft van het Anjerfonds de toezegging ontvangen voor een subsidie van 2000 gulden, voor de aanschaf van nieuw materiaal. De wekelijkse repetities zijn inmid dels hervat: elke dinsdagavond van acht tot tien uur in de Juliana van Stolbergschool aan de Groen van Prinstererstra&t 91. Geïnteresseerden kunnen eens komen kijken op een repetitieavond, maar er kan ook kontakt opgenomen worden met de secretaris van de vereniging, de heer R. v/d Meulen, Bleekstraat 58;telefoon 010-351401. Voor de halve prijs! Gun uzelf een paar van deze fijn zittende suedirie muiltjes voor in huis. Afgewerkt met leuk bor duursel en met fijne sleehak. In blauw, rood, zwart of groen. Maten: 36 t/m 42. Van 9,95 voor SCHIEDAM - Schiedam krijgt binnenkort een vrijwilligerscentrale. Dit bemiddelingspunt tussen vragers en aanbieders van werk zal als alles goed verloopt begin 1980 gaan draaien. Het gaat wat verder dan het werk dat de Trechter op dit moment doet, waar het op vrijwillige basis te werk stellen van werklozen maar een onderdeel van de aktiviteiten is. De Schiedamse gemeenteraad loopt hearing gehouden worden over het ook wel warm voor de ideeën over functioneren van de vrijwilligers- een vrijwilligerscentrale; er is een centrale. Er zal dan een discussie voorstel over in voorbereiding voor plaatsvinden over welke waarde de één van de eerstkomende gemeente- centrale voor Schiedam heeft en de raadsvergaderingen. In Rotterdam en bedreiging die het zou kunnen leve- Leiden draait al een centrale. ren voor banen. Leo HerWig van de Federatie is nauw betrokken bij de oprichting van de Bedreiging centrale. De oprichting hiervan is vol- gens hem een logische stap; „Er zijn genoeg mensen die wat werk willen doen, die mogelijkheid kan je ze ook Aanvankelijk zouden ook Vlaarding- geven. Ze kunnen dan wel een adver- en ?n Maasslu* aa" he< P'oject mee tentie waarin ze zich aanbieden voor £erke" ™ai!r beide gemeenten heb- werk plaatsen, maar wij kunnen dat ben «fgehaakt. In Vlaardingen echter coördineren" schijnen plannen op te gaan om toch maar wel mee te doen. Volgens Leo Vaak zal er werk voor bejaardencen- Herwig ligt de reden van het afhaken tra zoals boodschappen halen, op het politieke vlak: „Ze zien er een gedaan kunnen worden. Een praatje bedreiging voor het betaalde werk in, er naast is dan ook heel belangrijk, terwijl tal van instellingen zich be- Dikwijls komen bejaardenverzorg- dreigd voelen. In Schiedam lijken ze sters daar niet aan toe. wat dit betreft veel bereidwilliger te Volgnde maand zal er een openbare zijn". SCHIEDAM Na een lange afwezig heid keert Boudewijn de Groot te rug op de Nederlandse planken. Het Zoldertheater "In de Teerstoof" is er als een van de eersten in geslaagd, Boudewjjn en zijn begeleidend or kest te kontrakteren. Op zaterdagavond 29 september treedt Boudewijn in het Zolderthe ater op met een try-out van zijn pro gramma "Concert II". Het program ma begint om negen uur. SCHIEDAM - Het Leger des Heils in Schiedam organiseert een muziek- en zangfestival, en wel op zaterdag 29 september in de Magnalia Dei" Kerk in de Albardastraat. Aan dit festival werken mee: Mevrouw Rei- nata Heemskerk,, het nationaal zang koor van het Leger des Heils, het Aanvang is half acht terwijl de toe gangsprijs drie gulden bedraagt. De kaarten kunnen telefonisch besteld worden (709019 of 265623) waarna ze dan netjes thuisbezorgd worden. *Boudewijn de Groot, zaterdag in de Teerstoof. Voor de jeugd is Clown Woudi op za terdagmiddag 29 september weer in het Zoldertheater te gast. Wie dan verhinderd is, kan Woudi nog op 6 oktober zien, daarna duurt het wel een tijdj« voordat hij weer terug komt. SCHIEDAM - De Stichting Open Huis heeft voor vrijdagavond 28 september weer een dansavond georganiseerd, die gehouden zal worden in dienstencentrum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan nummer 776. Er kan gedanst worden op de muziek van grammofoonplaten. Ook de bitterballen en de bingo zullen weer van de partij zijn. Boutique CHRISTIAN AUJARD Oude binnenweg 114a Tel. 140548 Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan Er zijn zoveel contactlenzen. bi|v de nieuwste ultradunne zlchte lens uit Amerika, harde lenzen. Minicon-flex. Unicon-flex en cylmdrische zachte lenzen voor ogen die vroegeV geen zachte contactlenzen konden dragen Er zi|n zelfs speciale sportlenzen en dubbel-iocus lenzen. Unicon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder zoek u de tuiste lens kan adviseren Aangesloten bij de ANVC Ümcon heeft alleen contact lenzpn maar dan ook alles op dit gebied Unicon is lid van de Algemene Nederiandêe Vererfigmg van Contactlens- specialisten A NVC Unicon geeft u een eerli|ke. uitvoerige informatie en dé luiste deskundige begeleiding Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamsewèg73. 3134 BC Vlaardingen 010-346374 Het telefoonnummer van de klachtend ienst luchtvervui ling en geluidshinder is ver anderd. Heeft u dus klachten over stank, roetneerslag, herrie of iets dergelijks: bellen naar de klachtendienst. Daar is het tenslotte voor! Het nieuwe nummer is:

De Havenloods | 1979 | | pagina 1