Schiedam-Noord blij mef komst jongeren centrum Een huisdier is g een wegwerpartikel contactlenzen? Brasil Tropical Rolschaatsen in het Lage Bergse Bos IPitl Bouw reeds in juni '80 voltooid? Felle brand eist drie mensenlevens Koncert met Marco Bakker OLIETANKS SLAAPKAMERS HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie P SCHIEDAM DONDERDAG 4 OKTOBER 197S 28e JAARGANG NO 38 Stadskroniek Vrijkaarten voor Boston-concert C Vandaag is het Werelddierendag en dieren krijgen misschien een extra stuk vlees en we denken eens na over al die diersoorten die met uit sterven, wat veelal betekent: uitroeiing door de mens, worden be dreigd. Ons eigen huisdier geven we misschien wat extra's en wie heeft er tegenwoordig nu geen huisdier? Een miljoen katten en 1,2 miljoen honden wonen er in ons land. Veel van die huisdieren leven als God in Frankrijk, maar er zijn ér ook die een „hondenleven" heb ben. Dat zijn bijvoorbeeld de die ren die terechtkomen bij mensen die zich van tevoren niet goed hebben bedacht, welke taak ze op zich nemen. En dan kan het wel Veel dieren komen in het asyl terecht omdat hun bazen zich van tevoren niet realiseerden, dat een huisdier elke dag liejde, aandacht en een goede verzorging nodig heejt. tegenvallen. In het dierenasyl in Vlaardingen weten ze daar alles van en we vroegen Jeanette Seen, medewerkster van het asyl, daar ter gelegenheid van dierendag eens wat over te vertellen. Jeanette: „Het lijkt .wel alsof het dier teveel wegwerpartikel aan het worden is. Zo hebben wij, op het ogenblik een hond die als zwerver bij ons binnenkwam. Dat is niet zo gek, want het is een reu en die gaat wel eens achter de lucht van een loopse teef aan. De eigenaar werd opgespoord en kwam langs om te zien of het zijn hond wel was en dat bleek zo te zijn. Dan moet hij wel voor elke dag dat de hond in het asyl zat, een pension- prijs betalen, om de onkosten te vergoeden. Maar „meneer de eige naar" weigerde te betalen. Hij zei: „hou dat beest maar, daar betaal ik niet voor". Lekkere instelling niet? Teleurstelling En dan de rashonden. Veel men sen weten niets over het instinct en de behoeften van het dier en vaak geeft dat een teleurstelling. Zo'n dier komt dus in het asyl (al of niet misvormd door z'n ex- baas) en wordt vaak door z'n uiterlijk gauw weer in een nieuw gezin geplaatst. Daar kan het ka rakter van de hond ook weer niet zo erg kloppen met de verwach ting die men van zijn ras had, dus retour asyl enzovoort, enzovoort. Over de mentaliteit die sommige mensen in de vakantietijd ten toon spreiden kan Jeanette zich erg boos maken. „In de vakanties loopt het ook de spuigaten uit. Goed, denken ze, we hebben die hond nou 'een jaar, weg met dat beest. Wat zullen we doen, er gens achteraf in een bos zodat ze hem na een week vinden, of zetten we hem op de rijksweg gewoon uit de auto. Zo krijg je min of meer moeilij ke honden want het dier is immers zijn vertrouwen in mensen kwijt en heeft al een hoop eller.de achter de rug. Astor was erzo een, we beschreven hem al eens in „neem eens een dier mee" in een plaatselijke krant. Hij heeft geluk kig een goede baas en we hopen dat hij daar nog lang gelukkig bij blijft. Maar over al die mensen Goede raad Een paar laatste raadgevingen aan wie er over denkt om een huisdier te nemen: kinderen krijgen er meestal snel genoeg van om voor ,Jfun" dier te zorgen, reken er dus op dat je met een hond minstens een uur per dag moet wandelen. Dus: bezint eer ge begint. Maar bovenal gaat het om liefde voor het dier, vobr z'n goede eigen schappen en zijn, vaak door men sen aangekweekte, fouten. Overigens zijn het niet allemaal katten en honden waar het asyl mee wordt geconfronteerd. Zo kwam er onlangs een melding van mensen met de klacht dat er bij de buren een paard in de tuin gesteld stond. Op zich is dat niet vreemd, ware het niet dat die tuin aan een eengezinswoning toebehoorde. Of het verhaal van het varken op de Hoflaan. Telefonisch kwam de melding: „er loopt een varken voor de deur meneer, echt waar". „Is het geen kaalgeschoren hond" vroeg het asyl. „Nee, echt een var ken". En jawel hoor, er was een varken uit het weitje van het Hof ontsnapt. Voor u daaraan begint wilt u weten of dat kan en wat er kan. Er zi|n zoveel contactlenzen: bi|v. de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen Mintcon-flex. Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zi[n zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen Unicon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren. Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen maar dan ook alles op dit gebied Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten A NV.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de tuiste deskundige begeleiding. Kom dus UNICON b.v. WETEMSCHAfPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN - Schiedamseweg73, 3134 BC Vlaardingen 010-346374 VLAARDINGEN-"Brasil Tro- woorden beschreven kan wor- pical" in de Stadsgehoorzaal: den. Daarom plaatsen we hier een wervelende en ongekend een fotoimpressie van onze fo- kleurrijke show, die niet met tograaf Jan van der Meijde: AMATEUR MUSICI SCHIEDAM - Schiedam-Noord krijgt z'n jongerencentrum. Het centrum, dat een open karakter zal krijgen, komt naar alle waar schijnlijkheid op een terrein bij de Sporthal Margriet. Dit is nog niet zeker omdat deze plek in het bestemmingsplan als terrein voor groen en verkeersdoeleinden genoteerd staat. De Stichting Samen levingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) hoopt dat dit niet tot on overkomelijke problemen zal leiden, want ze zijn, met name over de plek, bijzonder enthousiast. Wethouder Posthoorn maakte z'n ling waarbij sociale controle volledig plahnen over het open jongerencen- ontbreekt. Dit zou de jongeren het trum deze week bekend in een brief idee kunnen geven buiten de samen- aan de raadscommissie vorming en leving te worden geplaatst, recreatie. Al geruime tijd speelde de wens om ten behoeve van Schiedam Noord een voorziening voor jongeren tot stand te brengen. In het voorjaar van 197? gingen reeds de eerste stemmen op voor een jongerencentrum in Noord Zodoende ontstonden er kontakten tussen de wethouder en een werk De SSSN gaat er wel bij de gemeente groep en kon er gekeken worden op op aandringen dat de grootst moge wat voor manier dit reahseerbaar zou ,ijke haast gemaak, moet wofden mBet zijn Het grootste probleem hierbij de bouw. Jos van der Lugt, medewer- was het vinden van een juiste lokatie. ker van d stichtine hierover- In Posthoorn heeft zith daarop „uitvoe- jUni volgend jaar is s wijkcentr'lim ng verstaan met terzake deskundigen klaar. Dan moet het jongerencentrum waaronder mensen van Ruimtelijke ook af ^ijn anders geeft dat gegaran_ Ordening. Daaruit bleek dat slechts deerd gedonder. Het wijkcentrum is éeni plaats m aanmerking kon komen namelijk totaal niet geschikt voor de en dat dat het terrein ten 'Uid-westen jeugd en de praktijk heeft j d van de brug nabij de sporthal Margriet steden, onder andere in Rijsw ijk. uit was. Het college van Ben W heeft zich gewezen dat in zo'n geval de boel al akkoord verklaard met de plannen wordt afgebroken en daar hebben van osthoorn. beide partijen niets aan" Overlast Discussie Posthoorn signaleert wel het gevaar dat een jongerencentrum met een Dit zal dan ook weer bij de bespre- Dat zal volgens SSSN best wel lukken, open karakter wellicht tot enige over- kingen tussen de diverse partijen aan- Ze z«n heden best te spreken last voor derden zou kunnen leiden, gekaart worden, want het is de be- over de wethouder. Jos van der Lugt: Zoiets dient volgens hem zo veel mo- doeling van Posthoorn „belangheb- ..Nee hoor, we hebben niets te kla gelijk te worden vermeden, zonder benden in een open discussie bij deze 8en. We hebben zelfs per 1 mei een Aat l - - plaatsbepa- materie te betrekken" part-timekracht, special belast met Het volledig verwoeste interieur van de woning. VLAARDINGEN - Een brand, die in de nacht van maandag op dinsdag woedde in een woning aan de Nicolaas Beetsstraat, heeft aan drie inwoners het leven gekost. Het vuur greep zo snel Om zich heen, dat de snelle komst van de brandweer niet meer mocht baten voorde 3&jarige O. Kirkar en twee van zijn zoontjes (twee en bijna vijf jaar oud). De drie lichamen werden later verkoold aangetroffen. De 41-jarige echtgenote wist zich via een trap in veiligheid te stellen. Hierbjj liep ze zeer zware brand wonden op, zodat ze overgebracht moest worden naar het Zuider ziekenhuis in Rotterdam. Volgens de laatste berichten (dinsdagmiddag) verkeert zij nog steeds in levensgevaar. Een inwonende schoondochter sprong uit het raam en liep bjj haar val hersenletsel op. Ook zij ver keerde dinsdagmiddag nog in levens gevaar. Haar 23-jarige zwager en een 13- jarige zwager (broers dus van de overleden kinderen) werden met kneuzingen en rugletsel in het Holyziekenhuis opgenomen. Hun toestand is niet kritiek. Twee jonge kinderen liepen zeer gering letsel op en werden bij buren ondergebracht. Een positief punt van de gekozen plaats vindt de wethouder ook dat de plek eenvoudig te bereiken is vanuit het noorden, terwijl er ook vanuit de andere stadsgedeelten zonder veel moeite te komen is. dat er sprake is van e *Jos van der Lugt: „We hebben niets te klagen jeugdzaken, gekregen.En voor het geldbedrag dat voor de bouw is uitge trokken is best een fatsoenlijk jonge rencentrum te maken", JOHN BUNTE. Ook in Rotterdam beginnen de verschijnselen van een rolscliaatsrage vaste vormen aan te nemen. In het Lage Bergse Bos nabij restaurant Hoekse Hout, in Hillegersberg kunnen liejhebbers en belangstellenden van deze recreatieve explosie hun hart ophalen. Hans Veldhuizen heeft het aangedurfd om, in na volging van rolschaatsverliuurders onder andere in het Central Park te Hew York en Colden (late Pitrk te San L'rancisco, de verhuur ter hand te nemen. Hans Veldhuizen: „Twee jaar geleden kwam ik in aanraking met deze sport en sindsdien ben ik zelf een verwoed beoefenaar. Rolschaatsen is~voor jong en oud. Natuurlijk moeten beginners even oefenen. Iedere zondagmiddag staan we hier vanaf twee uur. behalve als het regent. In dit park kan je heer lijk genieten van de natuur. Er wordt hier veel getrimd en natuurlijk gerol schaatst Tevergeefs Door de diverse omwonenden werd direkt hulp geboden, door dekens en dekbedden op te houden, maar dat was tevergeefs. De vjjf laatst genoem den sprongen in de dekens en dek bedden, maar raakten ondanks de inspanningen toch gewond. Ze sprongen van de derde verdieping. De oorzaak van de brand is, volgens een onderzoek dat de recherche instelde, waarschijnlijk overbelasting van de elektrische bedrading. SCHIEDAM - Het koor van de afde ling Schiedam van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst geeft op 9 oktober een koncert in de St. Janskerk. Met medewerking van het Gewestelijk Orkest zal „Die Schöp- fung" van Jos. Haydn ten gehore worden gebracht. De solisten zijn Hilary Reynolds, sopraan; Hein Meens, tenor; Marco Bakker, bas en Tijn van Eijk, clave- cimbel. Het loonkunstkoor zkl onder leiding staan van Edwin Wolf. De toegansgprijzen voor het koncert, dat om acht uur 's avonds begint, be draagt 12,50 voor niet-leden, terwijl Toonkunstleden, jeugd en 65-pIus- sers een tientje betalen. mmm In het leegzuigen van Uw niet meer gebruikte olietanks zijn wij gespecialiseerd, voorkom bodem verontreiniging. TANKAUTOTRANSPORTEN J.A. LEEFLANG B.V. Tel. 010-228581 Bevolkingsonderzoek MAASSLUIS - Van dinsdag 2 tot en met donderdag II oktober as. wordt in Maassluis de eerste fase van het voortgzette bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker uitgevoerd. wandmeubelen, banksteflen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 dBfl

De Havenloods | 1979 | | pagina 1