HAVENLOODS John te Loo geïnstalleerd als burgemeester contactlenzen? PvdA-CDA werkprogramma krijgt veel kritiek Handtekeningen aan Zijdeveld overhandigd Geen hondepoep op Fabriplei UNICON b.v. Raadshumor SLAAPBANKEN Vluchtelingen vragen hulp Nationale collecte geestelijk gehandicapten Mens en dier „Ik sta nog voor Orgelmuziek mm Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan. Er zijn zoveel contactlenzen; bijv. de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen, Minicon-flex, Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen. Unicon is contactlens specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren. WGXDGOQ Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten A.N.V.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73. 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 SCHIEDAM - In een speciale gemeenteraadsvergadering is mr. John te Loo dinsdagmiddag geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Schiedam. Vele re^iorale kopstukken waren present bij de in stallering die allen na de vergadering de mogelijkheid kregen het gezein Te Loo te feliciteren; een gemeenteraadsvergadering trou wens die een opvallend grote absentie onder de PvdA-fractieleden te weeg had gebracht. Het echtpaar Te Loo had een een groot deel van de familie uit het Groningse meegenomen. SCHIEDAM - De gemeenteraadsvergadering van afgelopen maandag stond voor het grootste gedeelte in het teken van de behandeling van het college werkprogramma en het voorstel tot aanvulling van het prioriteitsprogramma 1979-1980. Het collegewerkprogramma werd alleen door de in het college zittende partijen gesteund, terwijl het prioriteitsprogramma ter kennisgeving werd aangenomen. SCHIEDAM Er werden weer flink wat katten en opmerkingen geplaatst tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen maandag. Een deel van deze subtiele woordspelingen willen wij u niet onthouden. Verhulsdonk (VVD): „PvdA-CDA; een theekransje met mariakaakjes". Rosman (CDA): „Graag geef ik Ver hulsdonk een koekje van eigen deeg terug. Op zo'n opmerking is maar een ander banketmiddel van toepassing: kletskoppen." Verhulsdonk (VVD): Het is geen rood college, maar een rode-kruispakket." Verhulsdonk (VVD): „In een week beslissen of het program een omelet, een uitsmijter is, of het misschien een stinkei blijkt te zijn." Van Tilborg(VVD): De verkiezings beloften hebben veel weg gekregen van een uitgerekte fopspeen." Noordergraaf (PPR): Verhulsdonk vindt het programma inhoudsloos omdat hij het een rechts program vindt." Er waren nog veel meer van dit soort opmerkingen. Vaak echter zo subtiel of zo stom dat ze niet meer op papier te zetten waren. Van de diverse fracties was er veel kritiek op het korte tijdsbestek dat er is geweest om het werkprogram voor te bereiden. Anne-Marijke Steen van D'66: „Terwijl de PvdA en het CDA hier meer dan een jaar nodig hadden, wordt ons anderhalve week gegund om ons hier in tf verdiepen. Wij hadden graag de kans gehad over dit werkprogramma ten minste met onze leden overleg te ple gen. Inspraak moet geen dode letter blijven." Zij noemde het dan ook on redelijk van hen te verlangen er mëe in te stemmen Ook de andere fracties beriepen zich er op dat het te kort dag was geweest voor een diepere analyse. Alleen VVD-woordvoerder Verhulsdonk kwam met een aantal grieven. In zijn betoog haalde hij hard uit naar het college. Volgens hem is er weinig overgebleven van de politieke stel lingen van de PvdA. Dat zou ener zijds te wijten zjjn aan onzekerheid in het socialistische kamp en ander zijds het goede werk van mevrouw Taverne in het college Rode vuur Verhulsdonk vervolgde. „Dit is geen rood college, thaar een rode kruis- pakket. Wat is gebleven zijn wat ach terhaalde zaken en wat filosofische gedachten. Dit werkprogram heeft geen geur, geen smaak en geen in houd. Waar is het rose vuur van de PvdA gebleven, en waar de heilige bezetenheid van het CDA? Er is ver zuimd er een politiek stempel op te drukken. Het is gedegradeerd tot een theekransje mer mariakaakjes. Ze hebben het veel te druk gehad met ruzie met elkaar te maken. U maakt de politiek dood." De andere partijen konden minder, al dan niet, gefundeerde kritiek spuien. Loco burgemeester zei wel enig be grip te hebben voor de kritiek over de tijdspanne. De mogelijkheid be staat echter er bij de behandeling van het begrotingsprogram op terug te komen. slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzalen Industriegebouw. Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 In zijn inleidende toespraak poog de Scheeres Te Loo bij vlagen een hart onder de riem te steken: „Het gebrek aan enthousiasme over uw benoeming hoeft u zich niet persoonlijk aan te trekken. De op uw benoeming geuite kritiek vond im mers niet zozeer zijn oorsprong in het feit dat u burgemeester werd, maar veel meer in het feit dat een an der het niet werd". Hij memoreerde vervolgens de woorden die loco burgemeester Smit van Maassluis eens gebruikt had: „Burgemeester, wij hebben u niet gevraagd, wij hebben u gekregen". Scheeres ruimde echter ook nog wel wat ruimte in voor een relativerend woord: „We moeten het belang van uw aankomst in Schiedam niet over trekken. We kennen u nog nauwelijks en zullen er in de loop van de tijd wel achter komen wat voor vlees we in de kuip hebben. De komende jaren zal er dan alle gelegenheid zijn voor een uitvoerige evaluatie" toereikend"), was het dan de beurt aan Te Loo. Hij sprak zijn erkente lijkheid uit jegens degenen die de keus op hem hebben laten willen val len, daarmee hem waardig oordelen de post van burgemeester in Schie dam te vervullen. Ook wilde hij reeël zijn: „Het zou de werkelijkheid geweld aan doen voor bij te gaan aan het feit dat mijn be noeming alleen in deze stad heeft kunnen aanspreken. Integendeel, dat in een aantal gevallen de teleurstel ling de 'nadrukkelijke boventoon voerde. In het kader van hetgeen zich rondom benoemingen pleegt af te spelen kan ik dat begrijpen, waar bij u er begrip voor zult willen heb- heb dat ik het evenzeer betreur". Waardig Na een woord van CDA'er Poot na mens de gemeenteraad, waarin hij voor een deel de nieuwe burgemees ter warm probeerde te maken voor de bouw van een representatief stad huis („ik hou wel van enig decorum maar 1/35 deel van de raad is niet Onderste tree Te Loo realiseerde zich dat hij een groot aantal mensen nog voor zich moet winnen. Vooral zijn eigen fractie geeft er nog altijd alle blijk van met betrekking tot Te Loo heel voorzichtig de kat uit de boom te zullen gaan kijken. Te Loo: „Ik realiseer mij volkomen dat ik in re latie met mijn functioneren in deze gemeente nog voor de onderste tree van de ladder sta" Na al deze woorden werd het dan SCHIEDAM -Woensdagavond 24 oktober wordt er in het dienstencen trum „De Vier Molens" een cabaret avond georganiseerd. Medewerking wordt verleend door de groep Café- chantant. De aanvang is 20.00 uur, terwijl de toegangsprijs is vastgesteld op een gulden. Verhulsdonk: „U maakt de politiek dood. SCHIEDAM - De afdeling Schie dam van de vereniging „Vluchte lingenwerk Nederland" kan best nog wel wat mensen gebruiken. Nog steeds komen er namelijk vluchtelingen naar Nederland, waaronder ook naar Schiedam. Deze vluchtelingen moeten aan onderdak en eerste levensbehoef ten worden geholpen. Er is veel werk voor deze mensen te doen. Een kleine greep hieruit: - Het begeleiden van vluchtelin gen naar instanties. - Het helpen bij het leren van Ne derlands en het thuis raken in de Nederlandse samenleving. - Het zoeken en begeleiden van gastgezinnen. Mensen die denken dat ze dit werk aankunnen, kunnen kontakt opnemen met M. Snoek, telefoon 260691. OLIETANKS In het leegzuigen van Uw niet meer gebruikte olietanks zijn wij gespecialiseerd, voorkom bodem verontreiniging. TANKAUTOTRANSPORTEN J.A. LEEF LANG B.V. Ceintuurbaan 110 - 114 R'dam (langs de spoorlijn tx>. Brown Bovery Te. (Vltl- 778581 ^BOUWPAKKETTEN CENTRALE VERWARMING I v.a. f.1750.— exd. btw, uw adres voor keukens. I W. SCHEFFER, Bergweg 339a R'dam, SCHIEDAM - In de week van 22 tot en met 27 oktober wordt de nationa le collecte geestelijk gehandicapten gehouden. Ook in Schiedam zullen een aantal medewerkers met inteken lijst of bus de straat op gaan. Men kan echter nog wel wat mensen ge bruiken. Wie mee wil werken kan kontakt opnemen met vrouw Heet- kamp, Damlaan 46, telefoon 703496. Van de opbrengst blijft 45 procent in Schiedam voor de plaatselijke voorzieningen, hiervan zuilen onder andere de vrijetijdsactiviteiten gefi nancierd worden. HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 18 OKTOBER 1979 28e JAARGANG NO. 40 Sport langs de Waterweg Trektocht door ontwikkel-, en afdrukland Veilig Verkeer Nederland over mist VLAARDINGEN - Op de Hoogstraat in Vlaardingen zal het aanstaande vrijdag en zaterdag een drukte van be lang zijn. Dan wordt name lijk de manifestatie ,,Mens en Dier" gehouden, die geor ganiseerd is door de winke liersvereniging van de Oude Hoogstraat. Naast vele instan ties, verenigingen en stich tingen die zich zullen presen teren, zal ook een kijkje genomen kunnen worden in de „keuken" van de winke- Iieis. SCHIEDAM - Wethouder Zijdeveld kreeg afgelopen maandag op zijn spreekuur bezoek van een delegatie van het Fabriplein. Zij overhandig den hem een aantal (zo'n honderd) handtekeningen. Hiermee willen zij onder andere bereiken dat er een bordje op het plein wordt ge plaatst, welke een eind moet maken aan het uitlaten van honden en wat daar al dan niet uit „voortvloeit". Het blijkt dat veel hondenbezit ters uit de omgeving van het Fabriplein naar dit plein toekomen om daar de dieren hun behoeftes te laten doen. Het was trouwens niet de enige eis een bord „Verboden om honden van de bewoners. Ze vinden ook uit te laten" geheel te zullen on- dat de wijk beter moet worden dersteunen. Hij besefte dat het schoongehouden door de gemeen- groen aldaar voor andere doelein- te. Een van de bewoonsters stelde den is aangelegd. Vervolgens nam zelfs: „De hele Westwijk verpau- de wethouder weer even op zijn pert". stokpaard plaats. Volgens hem Het gehele Fabriplein steunt de kan er ook veel opgelost worden verzoeken die bij de wethouder door met elkaar over de proble- zjjn ingediend. Al moet „ze vlogen men te praten. Ook dan zou er ons om de nek toen we om hand- veel opgelost kunnen worden, tekeningen kwamen vragen" wel Voor de andere aangekaarte pun- met een korreltje zout genomen ten zei hji deze door te spelen aan worden. Het zijn volgens hen de de betreffende wethouder, mensen verderop uit de westwijk die naar het plein komen om hun De bewoners toonden zich rede hond uit te laten. lijk tevreden met de toezeggingen Zijdeveld zei, de aanvraag voor van de wethouder. Zijdeveld neemt de handtekeningen van de Fabriplein-delegatie in ontvangst. SCHIEDAM - Addie de Jong zal za terdag 20 oktober aanstaande de maandelijkse orgelbespeling in de aula van het Stedelijk Museum ver zorgen. Hij zal werken bespelen van Italiaanse, Duitse en Engelse compo nisten uit de Baroktjjd. Hij zet zich om 15.00 uur achter het Hess-orgel en zal zo'n drie kwartier later het publiek, dat gratis toegang heeft, bedanken voor hun aanwezig heid. De eerste wapenfeiten van Te Loo als burgemeester van Schiedam. tijd voor het handje fthrfdden. Reeds 's Avonds was er voor de gehele in de middag passé:rde een bonte Schiedamse bevolking de mogelijk stoet het burgemeesters-echtpaar, heid hen geluk te wensen.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1