Kerstmis vieren in de Lichtstad uft b Westlandbeurs Burgerlijke stand JE ZAL D'R MAAR MEE ZITTEN Achterstallig onderhoud Fijn wijndrinken in de Woudhoek NEBIM Rotterdam B.V. VOLVO BROOD-EN BANKETBAKKERS DAMES MUWI - DORDRECHT jj 2 betonofwerkers 4 timmerlui 1 sjouwer amaiylissen hyacinten narcissen tulpen sneeuwklokjes krokusjes blauwe druifjes... maasmond DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 OKTOBER 1979 43-256 Vgn zondag 23 december lot en mei donderdag 27 december organiseer! De HavenJoods in samenwerking met de Posthoorn een vierdaagse reis naar Parijs. Evenals voorgaande keren zullen we in het Paris Lyon Palace Hotel logeren waar ook aDe maaltijden gebruikt worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien. Wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek: de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. Het programma luidt als volgt Ie dag: Vertrek om 8.15 van West- blaak t.o. Cinerama, Breda, Antwer pen (koffiepauze), Gent naar Café Francais Na een koffietafel aldaar naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Di ner 19.30 uur. 2e dag Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacre Coeeur em het beroemde Place de Tétre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera de Madeleine. Arc de Triomphe, Palais des Chaillot en het graf van Napo leon. Om 19 uur dineren en 's avonds gelegenheid voor eventueel theaterbe zoek. 3e dag (le Kerstdag): 's Morgens vrij. Lunch in het hotel en daarna gaan we weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. langs de boekenstalletjes van de Seine, een bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergerie. Diner in het hotel. 4e dag (2e Kerstdag) Na het ontbijt gaan we het Paleis in Versailles met de beroemde spiegelglazen bezichti gen. Lunch in het hotel en 's middags vrij. Diner om 19.00 uur. Om 21.00 uur staat de toeringcar weer gereed en gaan we een uitgebreide tocht door verlicht Parijs maken. 5e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de warme lunch. Ver der rijden we terug over Gent en Ant werpen (pauze) en gaan dan via Bre da naar Gorinchem naar Hotel Go- rinchem voor het grote afscheidsdi ner. Terug in Rotterdam om 21 uur. De prijs voor deze fijne Kerstreis be draagt f 425,- per persoon, (toeslag l-pers. kamer f 30,-, toeslag douche en toilet op kamer f 25,- per kamer) Reisverzekering f 5,- per persoon, annuleringsverzekering f 14,87 per persoon, dit is exclusief de poliskos- ten. De reissom is inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, koffietafel op heen- en terug weg en groot afscheidsdiner bij Bre da. Voor inlichtingen en boekingen De Havenloods. Westblaak 155- 159 tel. 010- 135085, in Vlaardingen Hoog straat 122, tel 010- 352911. in Krimpen a.d. IJssel. Weteringsingel 2 tel.01807- 16899 's GRAVENZANDE- De heer van Prooijen, burgemeester van 's-Graven- zande heeft gisterenmiddag in de Vei linghallen Zuid de welbekende West landbeurs officieel geopend. Deze beurs is dagelijks, behalve op zondag, geopend tot 31 oktober. De Westlandbeurs 1979 is aanmerkelijk groter opgezet dan in voorgaande jaren. De organisatie is erin geslaagd de beurs met twee hallen uit te brei den, waardoor het assortiment ook vergroot kon worden. Ongeveer 60 verschillenden branches, zoals hobby- en sportartikelen, win- terartikelen, meubelen, sauna's, zwembaden, keukens, cosmetica, oosterse gerechten en nog veel meer zullen op deze Westlandbeurs verte genwoordigd zjjn. AUTOSHOW. De gezamenlijke Westlandse garage houders presenteren een show van ge bruikte auto's. Deze show wordt ge houden in de bekende autohal; toe gang tot deze hal is alleen mogelijk door de normale beursingang. De openingstijden van de Westland beurs 1979 zijn als volgt: 25 en 26 oktober van 13.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 22.30 uur; zaterdag 27 oktober van 10.00 tot 18.00 uur; zondag gesloten; van de 29e tot en met de 31e oktober gelden weer de tijden 13.30 tot 17.30 uur en 18.30 tot 22.30 uur. De toegang bedraagt 's middags f. 1,50 per persoon en 's avonds f. 3,50. Voor kinderen is zowel 's middags als 's avonds dezelfde toe gangsprijs; f. 1,50. der Hen G dc 17 oktober 1979 K.H. Borsboom en O.l.C. van 'I: van Maerlantlaan 55 Corinna Uijl en W.M. Voshol. Maas- Bm Zaneveldtstr. 338 18 oktober 1979 Marina Clazina, d.v. H.J. Hokke en H. Maurits, VI: v L. Stirumstraat 68 OVERLEDEN: 14 oktober 1979 Cornells van Dijk. 59 jr, echte, v: J. Olie man, VI: Koninainnelaan 61 17 oktober 1979 Johannes Hofman. 76 jr. echtg. v: M. Bos, VI: Holvsingel 4 Maarten Mostert, 68 jr, wedr v: M.C. van Rooijen, VI: Primulastraat 13A GEHUWD: 17 oktober 1979 Robcrtns Vollendam, 25 jr. en Jacoba van de Rhee, 21 jr I S kon a Rensii 18 oktober 1979 irnelis Boog. 19 jr. in der Vlis, 20 jr. 1 Evcrdi- GEBOREN: 18 oktober 1979 Barbara Michelle, d.v. J. Th iel en L.M. Ot- tcvanger. Vld: Valeriusstraat 19 Suzanne, d.v. C.T. Paardckam en W. Bak ker, Vld: v. Becthovcnsinael I55B Tobias, z.v. J.W.M. Boksen J.L. de Graaf, Maassluis: Bm. Lotsvstraat 88 19 oktober 1979 Henry, z.v. J.N.M. Langclaan en M.J. Jan sen, Vld: v. Bcethovensingel I53D GEHUWD: Dingeman Trommel, 22 j. en Gloria Nobel, 21 j. Robert v Machiel n Driel, 26 j. c i, 19 j. Susa ia Alijda :n Thco- Jacob van der Meulen, 27 dora Wilhelmina Hüfken, 23 j. Johannes Hendrikus van Welt, 26j.en Mi randa Elizabeth Schurink, 18 j. Eduardus Antonius Vergroe sen, 26 j. en Maria Jakoba Johanna van Reeven, 35 j. OVERLEDEN: 18 oktober 1979 Jacoba Moerman, 98 j. wed. van: Daniel Dijkshoorn Vld: Cl Civilislaan 40 VLAARDINGEN - De werkgroep Amnesty International Vlaardingen is een actie begonnen tegen de vele politieke moorden in het Midden- amerikaanse Guatamala. Daar zjjn de laatste 16 maanden minstens 2000 mensen om het leven gekomen door martelingen, ontvoeringen en poli tieke moorden. Amnesty International In een groot aantal plaatsen zal Am nesty International een aktie met betrekking tot Rusland starten. Dit in verband met de Olympische Spe len die volgend jaar in Moskou wor den gehouden. Naast sportbeoefe naars zullen ook medici en burge meesters speciaal voor deze aktie worden benaderd. Daarnaast zal aan grote groepen van de bevolking peti ties ter ondertekening worden aange boden. Bij deze aktie staan drie schendingen van de mensenrechten centraal: het opsluiten van mensen om hun me ning; het „behandelen" van dissiden ten in psychiatrische inrichtingen en de slechte omstandigheden in werk kampen. Mevrouw van Kampen heeft last van vochtige en gescheurde muren. Ze heeft al vaak haar huisbaas gebeld met de vraag deze klachten te verhelpen. De huisbaas heeft echter nooit gereageerd op haar verzoe ken. Ze is ten einde raad naar de Bouwpolitie (Bouw- en Woningtoe zicht) gegaan, maar die kon er niets aan doen, zeiden ze. Mevrouw van Kampen vindt dat haar huisbaas de klachten moet herstellen. Wat moet ze doen? Er is van achterstallig onderhoud sprake als het huis niet meer in een zodanige staat verkeert als waarin het zou moeten verkeren. Dus bijvoorbeeld behoorlijk ge verfd, zonder lekkage, met goede vloeren en leidingen, zonder grote scheuren of rottend houtwerk. Het eerste dat u in zo'n geval moet doen is het huurcontract na lezen, waarin staat welke repara ties voor de huurder zijn. Is er geen huurcontract of staat er niets in over onderhoud dan zijn alleen de geringe en dagelijkse reparaties voor rekening van de huurder Volgens de huurcommissie zijn die dagelijkse en geringe reparaties onder andere: het herstellen van ruiten, touwen van ramen, closet potten en closetzittingen, kranen, tapkranen, bevroren leidingen die door de schuld van de huurder ge sprongen zijn, repareren en ver nieuwen van gaskranen enz. Met andere woorden, het onderhoud van het binnen werk is voor reke ning van de huurder. De reparaties welke voor rekening van de huisbaas komen zijn onder andere het schilderen van het verfwerk buiten, het herstellen van lekkende daken en dakgoten, vervangen van verrot houtwerk Al het grote onderhoud dus. Maar nogmaals, lees eerst het huurcon tract. Huisbaas Hoe stelt u de huisbaas op de hoogte van uw klachten? Schrijf hem zo snel mogelijk een brief met als uw klachten. Verstuur deze brief aangetekend. Een af schrift van de brief moet u be waren, dit kan als bewijsstuk die nen. Dit is ook van belang voor het eventueel weigeren van de huurverhoging. Maatregelen Wat moet u doen als de huisbaas niets van zich laat horen? Er zijn drie mogelijkheden: a. De Bouwpolitie inschakelen b. naar de rechter stappen om de huisbaas te verplichten h?t onder houd te verrichten; Wat u in het algemeen niet moet doen is weigeren de huur te be talen; u riskeert daarmee namelijk dat u door de kantonrechter uit uw huis wordt gezet. Weigeren de huur te betalen mag volgens onze rechtspraak slechts in zéér bijzon dere gevallen. Punt a. Wat kan de Bouwpolitie doen? Bouw- en Woningtoezicht is een gemeentelijke instelling, die u vindt in het Stadskantoor in de Emmastraat. Als de klachten ern stig genoeg zijn, dan kunnen zij de huisbaas aanschrijven om tot re paratie over te gaan. Blijft de huisbaas weigeren te repareren, dan kan de gemeente het onderhoud uit laten voeren op kosten van de huisbaas. Doet de Bouwpolitie niets dan is er beroep mogelijk op de gemeenteraad. Dit alles betekent echter niet, dat de huisbaas niets van de huurder kan terugvorderen. Staat in het huurcontract, dat de huurder het onderhoud moet verrichten, dan kan de huisbaas de kosten die hii aan de gemeente moest betalen, verhalen op de huurder. U kunt altijd naar de kantonrech ter stappen (ook als u niet eerst naar de Bouwpolitie bent geweest) om toestemming te vragen het onderhoud te mogen laten uitvoe ren op kosten van de huisbaas. De kantonrechter kan u dan ook toestemming geven over een be paalde periode geen of minder huur te betalen. U kunt daarvoor het beste contact opnemen met de rechtswinkel. Wilt u de huurverhoging weigeren dan moet u de huisbaas ruim van te voren, schriftelijk, van de klach ten op de hoogte stellen. De jaarlijkse huurverhoging komt weer ter sprake in juli 1980. Wij zullen u daarover vóór dit tijd via deze rubriek nadere informatie geven. Heeft u problemen met achterstal lig onderhoud kom dan naar de Rechtswinkel, in het Broersveld 140. Spreekuren: woensdagmid dag van 2 tot 4 uur en donder dagavond van 6 tot 9 uur. Tele foon 730308. Bovendien vindt u ons iedere tweede en vierde dins dagavond van de maand van 7 tot 9 uur in Wijkcentrum De Bever, van Beverenstraat 40 (speciaal voor de bewoners van West). Ledenvergadering PPR MAASSLUIS - De PPR-Maassluis houdt op 31 oktober haar eerstvol gende ledenvergadering. De agenda ziet er als volgt uit: 1 - Opening 2 - Mededelingen en ingekomen stukken 3 - Notulen van 5-9-'79 4 - Bestuursverkiezingen 5 - Kongresafvaardiging e.d. 6 - Sociale verdediging/Geweldloze weerbaarheid 7 - Vrouwenraad 8 - Vergaderschema 9 - Verder voorkomende zaken 10— Rondvraag De bijeenkomst begint om 20.00 uur en eordt gehouden in de school aan de Haydnlaan nr. 3. SCHIEDAM - Lnop-Inn Woudhoek organiseert zaterdagavond aanstaande een wijnavond in de zaal van het dienstencentrum Woudhoek aan het Heijerinansplein. Naast de wijn is er ook aan eten gedacht. Natuurlijk be staat er tevens de mogelijkheid een dansje te maken. De toegang is gratis. Een ieder boven de achttien jaar is vanaf acht uur 's avonds van harte welkom. NEBlM Rotterdam B.V. is dealer vah de Zweedse VOLVO-bedrijtswagens voor het district Groot-Rotterdam. Deze week hebben wij ons nieuwe bedrijf aan de Waalhaven te Rotterdam in gebruik genomen. In deze uiterst moderne Volvo-truck-vestiging gaan wij op brede basis alle onderhoud, controle- en reparatiewerkzaamheden uitvoeren aan bedrijfs wagens en volgwagens. Hiertoe staétn ter beschikking onze ruime en moderne werkplaats, magazijn, revisieafdeling, onderhouds- en teststraten. Om dit op de juiste "Volvo-manier" te doen, hebben wij nog meer goede vakmensen nodig. Een vrachtwagen moet snelle, doeltreffende service hebben. Elk uur onnodige stilstand is kostbaar en moet vermeden worden. Dat is üw werk. Wij zoeken een DIESELMONTEUR MAGAZIJNMAN Kom eens praten over onze zeer gunstige voor zieningen en werkomstandigheden. Voor inlichtingen en sollicitaties kunt u zich wenden tot onze technisch bedrijfsleider, de heer J. Ouwendijk. Albert Plesmanweg 69.3088 GB Rotterdam, tel010-280133. v.d. MEER SCHOEP Gewoon 'n goeie bakker" Schuttevaerweg 110 Rotterdam Ook degenen die geen praktische ervaring hebben in een bakkerij komen in aanmerking. Voor het inpakken van brood en banketartikelen hebben wij plaats voor een aantal handlgë Hebt u belangstelling, belt u dan ome afdeling personeelszaken, 010-15.10.11 om een afspraak te maken. fl vraagt op korte termijn: B i voor een woningbouwprojekt in Capelle a/d hoogste tijd 't Is nu de hoogste tijd om uw bloembollen te poten. De losbol koopt zijn bollen overal, maar de kenner komt even bij Maasmond langs, want we hebben weer een heleboel van die ..kleurige jongens" in huis. Zoals daar zijn: Maasmond is veelzijdig in land tuinbouw, dus ook voor turfmolm e.d. kunt u bij ons terecht (bij de molen!). U weet het dus Niet te lang wachten, want het is nu echt de hoogste tijd! coöperatieve land- en tuinbouwvereniging kortedijk 16 tel 010.342506 Joch v.d. Houtweg 8. De Lier tel 01745-3591 Solli Rott

De Havenloods | 1979 | | pagina 6