Stadskroniek speelgoed Van reeuwijk verbouwt. Let maar op! Historische Vereniging verblijdt drie gebouwen met ereschildje vanreeuwij 18?° Agenda Schiedam Pro Juventute Zangconcert Schiedamse Gemeenschap „Een nog niet door moderniseringen verknoeid pand" PvdA op bezoek in Zuid protestmars voor repetitieruimte Het Elfde van de Elfdefeest Het is juist nu de moeite waard bij van reeuwijk langs te komen. OPLAGE 284.170 135085 132170 132489 ter meulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 NOVEMBER 1979 45-572 SCHIEDAM - De stichting Pro Ju ventute Beneden-Maas laat weten dat het Adviesbureau voor Jongeren en Ouders de volgende spreekuren heeft: Wattstraat 74b maandag 9.30-11.00 uur, woensdag 9.30-11.00 uur en donderdag van 16.00-17.30 uur. Het telefoonnummer is 26 11 24. SCHIEDAM Ook dit jaar weer or ganiseert de Schiedamse Gemeen schap weer haar gemeenschappelijke zangkoncert en wel op 10 november aanstaande in de Heilige Hartkerk aan de Lekstraat 55. Aan het concert, dat om 20.15 uur begint, werken mee: Het Schie dams Vrouwenkoor, The Young Voices, Korengemeenschap Eupho- nia, Gemengd Koor Wilton Fijenoord en Peter Beijersbergen-v. Henegou wen op piano. SCHIEDAM - We moeten zuinig zijn op onze monumentale panden. Initiatieven in deze richting moeten danook op waarde getaxeerd worden. Dat is zo ongeveer de denkwijze van de Historische Vereni ging Schiedam. Daarom ook stellen zij ereschildjes beschikbaar voor bedrijven, instellingen of particulieren die monumentale gebouwen in goede staat houden of restaureren. Afgelopen zaterdag werden weer drie van deze schildjes uitgereikt. Tijdens een korte bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum werden de bijbehorende oorkon des aan de eigenaren van de pan den overhandigd. Bij deze gelegen heid stak de voorzitter van de ver eniging, Van der Geer, zijn waar dering voor de drie schild winnaars niet onder stoelen of banken. Na deze woorden trok het gezel schap onder aanvoering van wet houder Herman Posthoorn de stad in om de daad bij het woord te voegen en de ereschildjes aan de betreffende muren aan te brengen. Het ging hier om de volgende pan den: restaureerde 17e-eeuwse herenhuis van Bowling Musis Sacrum BV Kethelstraat 16, het eveneens pas opgeknapte pand vanCoop-Nieuwe Waterweg; Broersveld 159, een aldus de his torische vereniging „nog niet door modernisering verknoeid pand uit 1926 met een origineel karakteris tieke winkelpui". De eigenaar hier van is de slagerjj Poot. der kwam een pand er voor in aan merking. Ongetwijfeld zullen er nog een aantal volgen. Wellicht ook nog enige malen voor een pand van Frans van Rijsbergen.de man achter Musis Sacrum. Afgelo pen zaterdag ventileerde hij, bij de in ontvangstname van z'n oorkon de het plan, om de oude vismarkt al weer zo'n kwart eeuw geleden gesloopt, in z'n oude glorie te her stellen. Dan zou de Lange Haven weer een gerestaureerd n taal gebouw rijker zijn. Lange Haven III, het onlangs ge- Herman Posthoorn brengt een ereschildje aan op het pand Lange Haven 111. Zoldert heater Teerstoof Vrijdag 9 november, 21.00 uur: Poezie Hardop met „Stel dat Shakes peare een zuster had". Toegangsprijs f 12,-, CJP en Pas 65 f 9,- Zaterdag 10 november, 1430 uur: Poppentheater Marijke Heesels met „De diepe wereld", toegang vanaf 6 jaar f 3,-. Passage Theater Dinsdag 13 november 20.15 uur: John Lanting's Theater van de Lach met „Nee schat, nu niet". Prijzen f 20,-, f 17,50, f 15,-, CJP en Pas 65 drie gulden minder. Zondag 11 november, 1030 uur: Orgelconcert door Arnold Loxam. Toegangsbewijs f 3,50. Stedelijk Museum Tot en met 2 december: Exposities van Henri Plaat (overzicht van zijn werk), Radka Donnel (American Quilts) en Gunter Walraff (do cumentaire tentoonstelling). Quibus Zondag 11 november, 2130 uur: Optreden van Novakarta. Toegang gratis. SCHIEDAM, 1 November - De voltallige PvdA-fractie bracht donder dagavond een bezoek aan „Zuid". Bij de laatste gemeenteraadsver kiezingen had lijsttrekker Arie Verlinde regelmatig het verwijt te horen gekregen van bewoners dat er alleen als er stemmen nodig wa ren bij de diverse wijken op bezoek werd gegaan. Dit heeft er toe geleid dat de Schiedamse PvdA nu 'de wijk in gaat'. Zo'n vijftig bewoners hadden de moeite genomen om naar het Zuider kwartier te komen, veelal met concrete vragen die ze graag beant woord zagen. Met name wethouder Zijdeveld kreeg een drukke avond. Net als zijn partijgenoten echter moest ook hij op veel vragen het antwoord schuldig blijven. Waren een aantal bewoners dus wat teleurgesteld omdat ze geen pas klaar antwoord op hun vragen kregen, volgens de PvdA was dit niet zozeer de bedoeling van de avond. Belangrijker was gewoon te horen wat er in de diverse wijken leeft en dat de raadsleden herkenbaar worden voor de bevolking. Op die manier zou je een drempel wegne men, wat het voor bewoners gemakkelijker maakt om met hun pro blemen naar hun vertegenwoordigers in de gemeenteraad toe te stappen. Kijkshow voor volle zaal Funhouse flauwe vertoning SCHIEDAM, 3 november - Harmonievereniging OBK is het wachten zat. Nadat hun clubhuis enige tijd terug geheel afbrandde kwam wet houder Posthoorn met de toezegging dat ze in de toekomst van een leegstaand schoolgebouw aan de Nolenslaan gebruik mochten gaan maken. Dit is bij voorlopige toezegging gebleven en daarom organiseerde OBK afgelopen zaterdag een protestmars. Gewapend met spandoeken voor zien van niet mis te verstane teksten trokken ze naar het schoolge bouw dat ze vervolgens bezetten. optreden met twee poppen, die het evenbeeld van hemzelf zijn, maar de helft en een kwart zo klein, was im ponerend. Bekkentrekker Carry Schomper is de enige vrouw in dit mannengezelschap. Dit feit wordt nog eens benadrukt door de geijkte vrouwelijke typetjes die ze uitbeeldt, waardoor de indruk ontstaat dat ze slechts voor de sier meedoet. Cor Beurskens is de clown van het gezel schap; in de meeste stukken is hij de tragi-komische figuur. Hans van den Hoek vult een deel van het program ma met zijn optreden als mister Daisy Dynamite, in de sketches waarin hij meespeelt verbeeldt hij meestal de mooie meneer. Rob van Houten is de „bekkentrek ker" van Funhouse en neemt de bral lerige types voor zijn rekening. De licht- en geluidseffecten zijn goed getimed en ondersteunen de voorstel ling. Ook het decor is goed verzorgd. Dit neemt niet weg dat Funhouse - Funhouse niet meer is geworden dan een „kijkshow"; de scènes zijn zo glashelder uitgewerkt dat het publiek niet hoeft na te denken. Het verloop van de stukken is vaak voorspelbaar en wanneer er iets onverwachts ge beurt wordt dit teveel uitgemolken. Door deze werkwijze wordt het pu bliek onderschat en verliest de show aan subtiliteit. De humor stijgt niet vaak boven het niveau van onderbroe- kenlol en ongein uit. M.L. de Zwart. SCHIEDAM In het dienstencen trum „De Vier Molens" wordt dins dag een film gedraaid. Welke füm is nog niet bekend. Wel bekend is dt de toegangsprijs f. 1.50 bedraagt en dat de film om 14.00 uur begint. SCHIEDAM - De boerenkielen kun nen weer uit de kast worden gehaald, het feest begint weer. De elfde van de elfde betekent namelijk het begin van het carnavalsseizoen en daarom orga niseert de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" weer haar Elfde van de Elfdefeest. Van 20.00 uur tot 2.00 uur is het dan weer van oudsher hossen gebla zen in de grote zaal van Irene, Lange Haven 155. Op deze avond zal de nieuwe Prins Carnaval geinstalleerd worden en is natuurlijk de Raad van Elf eveneens aanwezig. Voor de mu zikale omlijsting zorgt o.a. een boerenkapel. De toegangsprijs be draagt 7,50 voor niet-leden terwijl de Rietzeilers gratis naar binnen mo gen. Wij weten allemaal: het gaat mis met deze wereld. De helft van alle Schiedam mers is ervan overtuigd de ondergang nog persoonlijk mee te zullen maken. Ondertussen toont het kapitalisme elke koopavond haar uitdaging verleidelijk gezicht. Het is te zwaar opgemaakt, sommige rimpels zijn met crème niet helemaal goed weggewerkt, maar het is toch het type, waar ik op val. Ik houd ervan om de weerschijn van etalages te zien in natgeregende straatklinkeis. Ik winkel graag in het donker. Laat ze maar jammeren. Laat ze maar klagen. Ik ga met het kapitalisme op pad. Rjjpe verleidelijkheid, die moet je niet onderschatten. Bovendien: spijt krijgen kun je je leven lang, lol hebben niet. Verleden week donderdag stortte ik mij dan ook vol overtuiging op het winkelcentrum van Rotterdam, want ik kwam uit het oosten des lands en de Hoogstraat zou ik niet voor negen uur bereiken, onverbiddellijke slui tingstijd, waarna Schiedams traditio nele winkelstraat snel verandert in een naargeestige doorgang met duis tere silhouetten van de lelijke huizen, irvan je overdag de gevels niet ziet, omdat de etalages je aandacht afleiden. De reclame van de opbran dende wereldbol heeft Schiedams' toch al zuinige middenstand beroerd en 's-avonds laat is de stad weer echt "Zwart Nazareth". Waar was ik gebleven? Ik liep dus over de Lijnbaan en merkte, dat de boel nu al wordt gedomineerd door mijter en staf. En ik ging voor het eerst sinds tien jaar naar het speel goed kijken. Vroeger toen ik klein was, wachtte ik altijd vol spanning op de woeker die de speelgoedafde ling zo tegen sinterklaastijd ging vertonen. De dag na 6 december was dat allemaal abrupt verdwenen en ik heb altijd de middenstand bewon derd om de snelheid en energie, waarmee zij de Sint verbanden voor die andere aanjager van het winst percentage, de kerstdagen. Denk erom, ik heb niets tegen winst, en ik krijg wel eens de indruk, dat veel mensen alleen maar vrede kennen, als zij een hoop geld op de bank weten. Een zekerheid die je trouwens wel moet hebben om je kinderen blij te kunnen maken rond Sinterklaas. Het is niet te geloven wat je voor al die speelgoederen neer moet tellen. Het was vroeger met die kleine salarisjes - denk ik - al duur, maar tegenwoordig rijzen de kosten helemaal de pan uit, zeker als je verantwoord en creatief speelgoed koopt, hetwelk houten voorwerpen waar geen duidelijke vorm aan te herkennen is. Geachte ouders, luistert daarom naar mij: als U zonen hebt - ik kan alleen over zonen spreken, want dat ben ik zelf - als U zonen hebt, dan maakt U ze het meest blij met een hoop oud hout en een landje, dat gedeeltelijk onder water staat. Is dat niet beschikbaar, geef ze dan autotootjes en dergelijke. Want kinderen geloven niet in speelgoed dat hen moet inspireren tot creativiteit. Dat doet ze teveel denken aan van boven opgelegde braafheid, zoals gepraktizeerd in het buurthuis. Als ze creatief willen zijn, nemen ze zelf wel oude schoenen dozen. Geef ze dus autootjes, en treinen en andere middelen van openbaar vervoer. Onthaal ze rijkelijk op allerlei plastic bouwstenen, want daarmee vul je het best een verloren zondagmiddag. En overtuig ze er tijdig van, dat de enorme constructies in de speelgoed winkel duizenden en nog eens duizenden steentjes vereisen. Dat die buiten het bereik van alle kindertjes blijven. Want ze kunnen er beter vroeg achterkomen, dat méégaan met zo'n opgemaakte verleidster als puntje bij paaltje komt, toch altijd uitdraait op een kater. HANS VAN DER HORST. Binnenwegplein 26,3012 KA Rotterdam, tel. 010-141800. DE HAVENLOODS Uitgave Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V Postadres uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 35.29.11 en Weteringsingel 2. 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 -16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis aan huis in Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant) Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nmer: (van 8.30 tot 17.00 uur) ken deel uit van het programma. Het gezelschap Funhouse bestond deze keer uit vijf artiesten: Rob van Hou ten, die de ideeën levert, regisseert en de mimestukken voor zijn rekening neemt; Cor Beurskens, die in het pro grammablad „droogkomiek" wordt genoemd; Hans van den Hoek, die be kend is als travestie-acteur Daisy Dy namite; Carry Schomper, die balleri na is en Feike Boschma, die marionet tenspeler is. Feike Boschma verzorgt in de Fun house - Funhouse show drie indruk wekkende poppenspelen. Zonder tekst, maar ondersteund door of naar aanleiding van muziek, wist Boschma poppen en lappen op meesterlijke wijze tot leven te wekken. Vooral zijn Is deze grote partij strikt eerste keus wandtextiel in achttien ver schillende dessins. In een groot aan tal kleuren: o.a. naturel, beige, bruin, groen, blauw etc. Rollengte: 8,15 meter en breedte 65 cm. Nu per rol voor slechts zijn nieuwe programma, Funhouse - Funhouse genaamd, voor een uitver kochte zaal. De groep Funhouse brengt geen to neelvoorstelling, maar „revue" een aaneenschakeling van losse sketches door diverse artiesten verzorgd. Ver schillende theatervormen als mime, ballet, zang en marionettenspel ma- Gezelschap: Funhouse; voorstelling: Funhouse - Funhousenaar ideeën van Rob van Houten; speciale effecten: Feike Boschma; muziek: Rudi van Dijk; decor: Kees Wolfrat. Voor de helft van de normale prijs! SCHIEDAM - De theatergroep Fun house trad vrijdag en zaterdagavond 2 en 3 november op in theater „De Teerstoof", Nieuwstraat 12 te Schie dam. Rob van Houten presenteerde

De Havenloods | 1979 | | pagina 3