Wordt de Broekpolder een natuurgebied? Dagprijs U 125. mm Gemeente wil bosRijnmond wil woningen mm :mmê Sportieve in ert ontspanning Op het Witte Huis sta je hoger te koop bij onze agent schappen en op ons kantoor. DE KONING van woonland 198.- 19.95 139.50 DE KONING 185.- Bontmode 1980 ,Ook voor hem in -1 honderden i modellen 1 DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 NOVEMBER 1979 45-247 In de burgerzaal van het Vlaar- dingse stadhuis wordt aanstaande vrijdagavond 9 november een openbare informatieavond gehou- het ontwerp-bestem- Wijnstok zullen dan het gemeente lijk standpunt uiteenzetten. De avond begint om 20.00 uur; documentatiemateriaal en kaarten van het plan liggen die avond in de burgerzaal vanaf 19.00 uur ter inzage. VLAARDINGEN - Nog in de zestiger jaren wezen de statistieken uit dat Vlaardingen in 1990 zo'n honderdtwintigduizend inwoners zou tellen. Dat de Broekpolder, gelegen tussen Vlaardinger Vaart en VJietlanden, werd opgespoten met bagger uit de Rotterdamse havens, om daarop woningen te bouwen, vond niemand toen vreemd. Maar nu het er naar uitziet, dat er in 1990 ruim tachtig duizend Vlaardingers zullen zijn, geeft de gemeente de voorkeur aan een meer recreatieve bestemming. Het ontwerp-bestemmings- plan, door wethouder Goudriaan een dezer dagen aan Burgemees ter en Wethoudersvaangeboden, geeft daar alle mogelijkheden voor. Uitgangspunt is dat in de Broekpolder een bos wordt aangelegd, gecombineerd met een golfterrein en de reeds aanwezige voetbal velden. Het bos moet zodanig worden aange legd, dat een deel ervan later weer ge kapt kan worden, om plaats te maken voor woningen. Zo zou een nieuwbouwwijk met veel groen kun nen ontstaan. De gemeente Vlaar dingen geeft wel de voorkeur aan een bos in de hele Broekpolder, maar het Openbaar Lichaam Rijnmond yindt dat er ook woningen moeten komen. In het huidige streekplan staat nog „dorps- en stadsuitbreiding na 1986" als bestemming voor het gebied vermeld, maar na 1986 wordt het plan gewijzigd en de gemeente hoopt dat "Ret dan een recreatiege bied mag blijven. Boomplantdag woningen te bouwen en die zouden oorspronkelijk in de Broekpolder komen. Omdat de gemeente daar niets voor voelt, is er al een tijdlang weinig met het gebied gedaan. In 1 978 werden 36 van de 380 hectare die het gebied telt, bebost, met Sub sidie van Staatsbosbeheer, dat ook bereid is om een flink deel van de kosten van de aanleg van een bos te subsidiëren. Tijdens de demonstra tieve boomplantdag op 8 april 1978 beplantte een aantal Vlaardingers, onder aanvoering van burgemeester Kieboom, nog eens 2 hectare. Maar de rest van het gebied bleef kaal. Het ontwerp-bestemmingsplan van wethouder Goudriaan en zijn advi seurs is een poging, om uit die im passe te komen. Als het wordt aan genomen, kan men onmiddellijk aan het bebossen slaan. Eist Rijnmond na 1986 toch woningen, dan kan daar plaats voor gemaakt worden. De gemeente Vlaardingen, bij monde van de heer Postema van de afdeling stadsontwikkeling, verwacht niet dat het zover komt., „Die woningen die kunnen we waarschijnlijk in de bin nenstad en in de Holywijk gaan bou wen. In de binnenstad gaan we reno veren en open plekken invullen en er komt ook ruimte doordat we schade lijke bedrijven een plaatsje op het in dustrieterrein aanbieden. Dat alles kost wel erg veel geld, maar de ge meente heeft het ervoor over en de bedrijven meestal ook wel. In Holy moet ook een centrum in de wijk ko men en daar komen negenhonderd woningen. We halen alles bij elkaar die vierduizend woningen wel. Natuurgebied Vlaardingen wil eerst daar bouwen en niet in de Broekpolder, anders heb je straks huizen waar je een prachtig natuurgebied had kunnen hebben. Dat willen we voorkomen. Rijnmond kan ons dwingen om in de Broekpol der woningen te bouwen, maar ik denk niet dat ze dat doen als we ze voor 1986 op een andere plaats bou wen. We hebben met de structuur van het bos wel rekening gehouden met de bouw van woningen, dat moet wel anders keurt Rijnmond het plan niet goed. Er zal nog wel bestuurlijk overleg over komen, want het is echt een heet hangijzer. We moeten nog wachten op de reactie van Rijnmond maar het leek ons een aardig compro mis. Jarenlang is er door het geharre war niets gebeurd, laten we nu maar gaan bebossen. Als het echt niet anders kan, dan kunnen we later al tijd nog bouwen", aldus de heer Pos tema. De afdeling Vlaardingen van de PvdA is er niet zo zeker van dat het Open baar Lichaam Rijnmond met het plan accoord zal gaan. Rijnmondvoorzit ter Oele heeft kortgeleden nog ge zegd dat er weliswaar een compromis tussen Vlaardingen en Rijnmond op komst was, maar dat er toch voor een deel woningen in de Broekpolder zullen komen. Dat staat te lezen in het oktober/novembernummer van Achterban, het blad van de Vlaar- dingse afdeling. Tijdens een demonstratieve boomplantdag op 8 april 1978 plantte burge meester Kieboom het eerste exemplaar. VLAARDINGEN Dit wintersei zoen organiseert de Raad voor Sport en Recreatie wekelijks 25 activiteiten op het gebied van de sportieve recrea tie. Het winterprogramma duurt tot en met 3 mei 1980 en wordt uitge breid beschreven in het boekje „win terprogramma - sportieve Nu de activiteiten een maand aan de gang zyn, blijkt dat het merendeel re delijk tot zeer goed bezocht te wor den. Zo zijn alle introduktiecursus- sen, waarbij men kennis kan maken met een bepaalde tak van sport, goed bezet of soms helemaal volgeboekt. Voor de introduktiecursus tennis voor de jeugd moesten, om alle be langstellenden te laten meedoen, vier cursussen worden georganiseerd. Er is nog plaats voor enkele deelnemers in de cursus die op 11 januari begint. Enkele activiteiten genieten nog wat minder bekendheid en zijn nog niet zo druk bezet. Voor de volgende be zigheden kunnen nog deelnemers worden geplaatst: De introduktiecursus bewegen op rtuziek (voor dames), start op 10 ja nuari 1980. Keep-fit-uur: elke dinsdagmiddag van twee tot half vier in de recreatie sporthal. In diverse wijken worden sportinstui- ven gehouden. In principe kan ieder een deelnemen omdat er geen in schrijving aan is verbonden: de deel nemers betalen per keer f 1,25. Aan gezien een aantal instuiven zeer druk wordt bezocht en andere matig bezet zijn, kunnen nieuwe deelnemers het best kiezen voor Holy-Zuid, Holy- Noord, Babberspolder, Vettenoordse- polder of de Oostwijk. Nadere informatie over al deze acti viteiten en het volledige programma kan men krjjgen bij Max van der Does van de afdeling Sport-, Recrea tie- en Jeugdzaken van het stadskan- telefoon nummer 355888, toe- De sportieve V-hals trui die overal bij staat en gaat. Chenille effekt, raglan mouwen, in écru, paars, bordeaux, marine en oker. Maten S-M-L, hifi-meubel uitgevoerd in gefineerd zwart essen, afgewerkt met aluminium band afmeting: 109x51x42 cm (bouwpakket) houten vouwdeur compleet met afdekstroken. handgrepen, enz afmeting: 201,5x88 cm diverse uitvoeringen naturel eiken en noten DAMES voor de koude dagen BONTMANTELS diverse prijsklassen, Koopt uw bontjas met overleg bij de vakman Tevens repareren en moderniseren (TToTpITboh1 w e fT Mathenesserweg 102a - Tel. 370457 - Rotterdam massief grenen tafel kant en klaar gelakt hoogte: 75 cm blad: 0106 cm en 3 cm dik het: huis voor bont sinds 1916 Rotterdam Hoogvliet Vlaardingen Utrecht Wegens de enorme drukte openen wij niet 8 november maar donderdag 15 november a.s. eiken vensterbankpaneel van kunststof één zijde lichteiken, andere zijde donkereiken dikte: 22 mm afmeting: 366x30 cm 'f' De verkoop gaat ondertussen gewoon door met STUNTPRIJZEN zoals INTERTEST DARLINGTON spool Axminster van 247.- extra laag geprijsd op ondertapijt en latten Gratis gelegd VINYLS PRACHT VAN EEN BERBER 80 pet. wol van 198,50 20 pet. acryl tijdelijk in 250 hubozaken Schiedam Lange Singelstraat 2-6 AIS KLAP OP DP VUURPIJL NU UW TRAP Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 17 november a.a. en zolang de voorraad strekt. Prijzen geiden afgehaald in de winkel BEKLEED incl. tapijt VAN WOONLAND Alleen Broersveld 157a. Tel. 262.681 Itrap is: 14 treden) Spel en sport voor vijftig-plussers: el ke vrijdagmiddag van twee tot half vier in de recreatiesporthal. Sportinstuif voor lichamelijk gehan dicapten: elke donderdagavond van acht tot negen uur in de recreatie- sporthal. v v 'i:. Meester bontwerker-Experts^ 356 Nieuwe Binnenweg 356 t/o Heemraadsplantsoen Rotterdam

De Havenloods | 1979 | | pagina 7