SjflSf Sneltramlijn door Schiedam reeds een feit in 1985 Burgemeester Te Loo heeft problemen met Schiedamdas contactlenzen? 495* SCHIEDAM VVV brengt ook vrouwensjaals op de markt Kom ideeën opladen! De Beurs Eigenhandig Traject loopt in ieder geval door tot Woudhoek UNICON b.v. 2195.- 1795.-'°* Opnieuw uitgegeven termeulen f. SLAAPBANKEN Schiedamse gedichtenbundel aan Posthoorn overhandigd Boetseren met ijzer Novakarta komt zondag pas 179.- Collecte succes 'agina Zie achterpagina Je!) DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 28e JAARGANG NO. 44 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p DUS NOODPRIJZEN i SCHIEDAM - De Schiedamse VW had onlangs een primeur. Naast de fabricage van de traditionele Schiedamdas was er dit keer ook aan de vrouw gedacht. Daarom verrees het plan naast de das eveneens een specifieke vrouwensjaal op de markt te brengen. Dinsdagmiddag vertrokken de di recteur en de voorzitter van de VVV, zwaar beladen met dassen en sjaals richting Stadskantoor. Daar werden, op de zesde verdie ping, de Schiedam-attributen aan de leden van het college van B en W overhandigd. Als eerste kreeg burgemeester Te Loo een das aangereikt, omdat hij „de belangrijkste man in Schie dam is en bij uitstek geschikt is om deze stad te promoten". Ver volgens waren de wethouders aan de beurt. Zij kregen tevens een sjaal/das voor hun man c.q. vrouw mee. Toen was de tijd aangebroken om Een te groot probleem voor de burgervader. Ondanks moedige pogingen slaagde hij er niet in een fatsoenlijke knoop in z'n das te leggen. „Ik kan het alleen voor de spiegel", verontschuldigde hij zich. Toen de overige wethouders, met vanzelfsprekend mevrouw Ta verne voorop, zich er mee gingen bemoeien werd de burgemeester eindelijk toch nog met een Schie damdas getooid. In z'n dankwoord zei Te Loo het fijn te vinden dat er in deze stad mensen zijn die Schiedam de moeite van het naar buiten dragen waard vinden. Iets dat het volgens hem sowieso is. Daarnaast droeg hij tevens nog wat ideeën aan die de VVV ook best wel kon gebrui ken. Graag zou hij daar nog eens over door willen filosoferen. Om dat Schiedam namelijk „meer schenkt dan een ieder denkt". De dassen zullen zo'n 17,50 gaan kos ten. wonlngoi Verder veel nieuws over doe -het- zelf materialen en-gereedschappen, woningverbetering, mderhoudenergieb esparing nnen - en buitentuinen handwerken, handenarbeid, modelbouw, hobbies. Grote sanitairpresentatie! Trein toegangsbewijzen op vele stations. De beurs is open van 1l.00-l7.00u en 19.0O-22.3Ou. Zat.enzon. 1l.00-I7.00u. t/m 18 november Ahoy'Rotterdam - f SCHIEDAM - Reeds in 1985 zal Schiedam in liet bezit zijn van een sneltramlijn die vanaf Schiedam-Noord rechtstreeks door zal lopen naar het centrum van Rotterdam. Dit bevestigde minister Tuynman van Verkeer en Waterstaat vorige week schriftelijk aan het Schiedamse college van B. en W. De minister reageert hiermee op het verzoek van het Openbaar Lichaam Rijnmond dat had ge vraagd om een principebesluit over een eventueel aan te leggen rail verbinding naar Schiedam-Noord. De lijn zal in ieder geval doorlo pen tot de Woudhoek maar wethouder Zijdeveld houdt er terdege rekening mee dat de minister het nog voor een groot deel te bou wen Spaland reeds in zijn plannen zal mee nemen. Als alles naar wens verloopt zal over drag dat de minister denkt uit te ke- een jaar met de mening van het traject ren zal rond de 76 miljoen gulden ko- worden begonnen. Het voorlopige be- men të liggen. doof JOHN BUNTE Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan. Er zijn zoveel contactlenzen; bijv de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen, Minicon-flex, Unicon-llex en cylindrisChe zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zijn zelts speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen Unicon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten A.NV.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITtlUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg73, Het verzoek van het Openbaar Li chaam Rijnmond was een gevolg van een intensief overleg tussen het li chaam en de gemeenten Rotterdam en Schiedam. En passant honoreerde de minister ook het Rotterdamse ver zoek een bijdrage te leveren in de kosten van de verlenging van de snel tramlijn Coolhaven-Marconiplein Tunnel Tot op heden liepen de tramlijnen 1 en 8 slechts door tot de Koemarkt. Het aan te leggen traject zal er als volgt uit komen te zien: Koemarkt Broersvest - Van Haarenlaan - Dam- laan - Churchillweg. Op de Damlaan moet dan nog een kleine barricade genomen worden; de spoorweglijn. De kosten van de hier aan te leggen tunnel komen voor 75 procent voor rekening van het tramverkeer. Het restbedrag zal aan het wegverkeer ontleend worden. Concrete plannen over een verdere uitbreiding van het tramverkeersnet heeft Zijdeveld nog niet. Hij: „Als je eenmaal maar railvervoer binnen je stadsgrenzen hebt dan kun je het van zelf wel uit gaan bouwen. Dan is het helemaal niet zo'n rare gedachte als je besluit de lopende lijn over de Van Harenlaan via de Horvathweg Rotter dam binnen te laten lopen". Het trajekt biedt eveneens nog alle mogelijkheden voor een uitbouw naar Vlaardingen. Iets waar de Stich ting Reizigers Openbaar Vervoer (ROVER) zich de laatste tfjd nogal voor heeft ingezet. Zij zagen graag een rechtstreekse verbinding van Vlaardingen via Schiedam naar Rot terdam-Centrum gerealiseerd. Vlaar dingen geeft echter nog steeds „niet thuis". Zij ziet meer in een metrover binding, ondergronds dus Voorzieningen In zijn brief verzoekt Tuynman de °P llet °«enblik komen de tmms niet verder dan de koemarkt. I eenNrtspecteur van fit! Ministerie van Volksgezondheid eh Milieuhygië ne. Dit om voorzieningen tegen mo gelijke geluidsoverlast te treffen. Welke konsekwenties de aan te leg gen sneltramlijn zal hebben voor het dus de wethouder, afhangen v huidige bussysteem en tramlijn 8 wist inventiviteit van de Zijdeveld nog niet te zeggen. Dat zijn volgens hem nog open zaken. Even als hoe bijvoorbeeld de Broersvest er straks uit moet gaan zien. Dat zal, al- Dat zijn dingen die van later zorg zijn blijdschap overheerst. Zijdeveld: „Als we de plannen van de minister goed bekijken, dan valt er duidelijk uit af te leiden dat hij haast achter zijn plan nen wil zetten en wie had de laatste tijd gedacht dat we al in '85 een snel tram door Schiedam zouden hebben rijden?" AMERIKAANSE ORGELS 3295 2795- SCHIEDAM - Met de feestdagen voor de deur is de Schiedamse uit geverij Interbook International BV zo slim geweest het boek „Schiedam rond de eeuwwisseling" opnieuw uit te geven. Niet zo vreemd; nadat het boek reeds ge ruime tijd uitverkocht was bleven er voortdurend aanvragen binnen komen. Het boek dat is geschreven door Hans van der Sloot schetst op een voortreffelijke wijze het Schiedam rond 1900 Het bevat talloze af beeldingen van plekjes en gebou wen die al dan niet voltooid ver leden tijd zijn. Het boek levert ge garandeerd avonden vol sentiment en ophalen van jeugdherinnerin gen op. Kortom, is een must voor iedere echte Schiedammer, De prijs van „Schiedam rond de eeuwwisseling" bedraagt f 29,50 (137 bladzijden, meer dan 170 af beeldingen, paperbackuitvoering) Het boek is te bestellen bij Inter book International BV, Lange Ha ven 97, Schiedam, telefoon 266034 Tip voor Sinterklaas... Oerdegelijke autohoezen gemaakt van 85/15 acryl/polyester. Deze behaaglijke autohoezen zijn ge schikt voor alle courante autotypen en zeer makkelijk monteerbaar. Bovendien zijn ze wasbaar. Lever baar in verschillende sets; 2 stuks voor voorstoelen zonder hoofdsteun, 2 stuks voor voorstoel en met hoodsteun, en een bank hoes bestaande uit een zit en rug gedeel te, voor de achterbank. In Camel/ bruin. Nu per set van 64,95 en 77,50 voor slechts SCHIEDAM 10 November. Op het traditionele Elfde van de Elfde Feest kreeg de gemeente Schiedam en de carnavalsvereniging De Riet- zeilers haar nieuwe Prins Carnaval. Zijn naam is Frans van Rijsbergen. Een bekende naam in, vooral sportief Schiedam. slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzaler, Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM - 13 november De Schiedamse dichter Simon Buschman heeft een bundel gemaakt die specifiek op Schiedam ge richt is. Het eerste exemplaar van „Stadsverhaal" werd dinsdagavond aan wethouder Posthoorn overhandigd. De bundel bevat een aantal ge dichten in haiku-vorm en is geillustcerd door de, inmiddels overleden, Belgische tekenaar Octave DeConinck. De overhandiging vind plaats in de aula van het Stedelijk Museum. De bundel ligt inmiddels in de winkel en kost f. 9.50. „Stadsverhaal" bevat zo'n 65 pagina's en is uitgegeven door Boekhandel Roodbol. Het zal echter in alle Schiedamse bockhandels te koop zijn. De oplage bedraagt ecliter slechts 750, dus met de feestdagen voor de deur is het wellicht nog opschieten geblazen Beeldhouwwerken bi] Hoek-Loos SCHIEDAM - De van origine Rotter damse beeldhouwer Willem Kind heeft al een tijdje een expositie bij de firma Hoek-Loos, Havenstraat 1. Vrijdag 16 november is de laatste dag van de tentoonstelling, die van negen uur 's ochtends tot vijf uur 's mid dags te bezichtigen valt. Het lijkt een vreemde combinatie, een beeldhouwkunst-expositie in een bedrijf. Willem deed echter uit de doeken dat hij al vele jaren als klant bij de firma kwam (hij haalde er benodigde gasflessen voor autogeen lassen). De firma Hoek Loos bestaat 70 jaar en de depothouder gaf Willem Kind gaf voor die gelegenheid de op dracht een wandplastiek te vervaar- SCHIEDAM - In de Havenloods van vorige week stond de aankon diging van het optreden van de popgroep Novakarta in café Qui- bus. Door een samenloop van om standigheden (communicatiestoor nis?) waren wij er iets te vlug bij; Novakarta treedt namelijk pas aanstaande zondag op. Voor de vele fans van de groep is dat ongetwijfeld geen reden om, er de pest in hebbend, zondaga vond niet naar de Quibus te gaan. Tom Hoy, Robin Thyne, Dahma- ne Mesbahi, Roy Kuschel en Lex Tanger spelen vanaf een uurtje of half tien digen. Na een kleine expositie van de beeldhouwer tijdens de jaarlijkse open dag bij Wilton-Fijenoord, waar Hoek Loos ook tentoonstelde, spra ken het bedrijf en Willem Kind af een tentoonstelling in de ontvangsthal van de firma te organiseren. Willem Kind vindt het zelfs prettiger in een bedrijf te exposeren dan in een galerie, omdat er een veel' directere band ontstaat met degenen die ko men kijken. Ook komt het de relatie maker-koper ten goede. Lascursus Willem Kind begon het beeldhou wersvak na talrijke baantjes te heb ben gehad. Door een ontmoeting met een beeldhouwer uit Parijs, in wiens atelier hij een jaartje werkte, kreeg hij de smaak te pakken. Na het vol gen van enige cursussen, waaronder een lascursus, ging hij naar de avond opleiding van de academie van Beel dende Kunsten in Rotterdam. Zijn beelden stellen mensen in alle moge lijke situaties voor: lopend, fietsend, pratend of werkend, kortom: levend. Zo stelt de in opdracht vervaardigde wandplastiek voor Hoek Loos drie lassers voor. De grootte van de beelden variè'ert van een decimeter tot twee meter hoog. Door de beelden geheel van draden ijzer in elkaar te zetten en deze later aan elkaar te smelten heeft hij een aparte techniek ontwikkeld, die hij zelf „boetseren met ijzer" noemt. De lasvlam is voor hem net zo belangrijk als de vingertoppen be langrijk zijn bij boetseren. Willem hoopt bij meerdere bedrijven te kunnen exposeren, zodat geïnte resseerden die aanstaande vrijdag niet kunnen komen, een andere keer de kans krijgen. Beeldhouwer Willem Kind exposeert .gelaste" kunstwerken bij Hoek-Loos. DIKKE BENEN DUNNE BENEN R0MS0M LAARZEN ZONDER PR0BLEMÏN Romsom laarzen zijn er in zes kuitmaten en daarom passen ze bijna altijd. Zijn de laarzen toch nog te breed of te smal.... ons atelier maakt ze smaller of breder wanneer dat nodig is. U ziet, kuitproblemen behoren tot het verleden. ook Helioform v.a. VOETKOMFORT SCHOENEN PEDICURE SCHIEWEG 97 ROTTERDAM TEL. 010-369912 ruime parkeergetegenhi an reformsteun- kurk of leder nsteun- leder SCHIEDAM - De Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten is in onze gemeente een groot succes geworden. De opbrengst van de collecte, die werd gehouden van 22 tot en met 27 oktober, bedroeg f 21.755,97. Van dat bedrag gaat 55 procent naar landelijk te treffen voorzieningen. De rest wordt verdeeld tussen de in Schiedam werkende ouderverenigin gen en de sociaai pedagogische dienst. Er staat overigens nog altijd een giro nummer voor dit doel open, en wel: giro 1 1 22222 ten name van Natio nale Kollekte Geestelijk Gehandicap ten, Utrecht.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1