'j Stadskroniek Toonkamerverkoop. Profiteer NU! Let maar op! Feestelijkheden na verhuizing MULTIBONT vanreeuwij Agenda Schiedam 4* Aardgasprijs Klaar voor de winter Burgemeester start verkoop kinderzegels OPLAGE 284.170 135085 132170 132489 Het Christen democratisch Appel Het is overigens altijd de moeite waard om bij van reeuwijk langs te komen. DE HAVENLOODS DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 SCHIEDAM Het onlangs opge richte comité tegen aardgasprijs verhoging heeft z'n eerste vergadering erop zitten. In deze vergadering werd besloten brieven naar de diverse poli tieke partijen te versturen waarin ge vraagd wordt stelling te nemen tegen de verhoging en de kwestie in de gemeenteraad aan te kaarten. Len ieder die tegen de verhoging is wordt gevraagd mee te helpen en ook aanwezig te zijn op de volgende vergadering die wordt gehouden op donderdag 22 november in het wijk centrum Nieuwland aan het Wibaut- plein. De aanvang van deze avond is 20.00 uur. ROTTERDAM De stichting „Schepen Uit Verre Landen", een stichting die op iniatief van Het Zuiden en de Havenloods tot stand is gekomen, heeft vorige week weer twee aanwinsten aan haar collecitc kunne toevoegen. Op donderdag 8 november kwam bij het pand van Hulstkamp de stroboot uit Bolivia aan. Met vereende krachten (foto linksboven) werd de door de Limatchi-brothers gebouw de boot naar zijn voorlopige lig plaats gebracht. Een dag later, vrijdag 9 november, werd als klap op de vuurpijl door de directeur van de Ne- derlandsche Middenstandsbank, de heer Tijdgat (onderste foto links), een cheque van f 10.000,- gulden overhandigd aan de voorzitter van de Stichting: Havenloods' directeur J.!\ Eillebrecht. Een cheque waarmee de aankoop van een Egyptisch zeilend vrachtschip, een feloek, gerealiseerd kan worden. Binnenkort wordt de feloek aan boord van een schip van de Nedlloyd in Rotterdam verwacht. Maar niet alleen de overhandiging van de cheque maakte op vrijdag jl. een speciale dag van de verhuizing van de NMB naar haar nieuwe pand op de Blaak. Opk de heropening van het smalste (sigaren)winkeltje in Rotter dam aan de Oude Binnenweg 142 kon gerealiseerd worden door een schenking van de NMB. Burgemeester André van der Louw verrichtte de opening en wachtte vol spanning (foto rechts) op de dingen die komen gingen nadat hij de brand had gestoken i sigaar. Een sigaar, die na zijn een regen van confetti uitstrooi- werd. SCHIEDAM - De VROM is klaar voor de winter. De afgelopen zomer is de zoutvoorraad weer aangevuld en is het strooimaterieel weer in goe de staat gebracht. Tevens wordt de Schiedamse bevol king verzocht mee te werken in de strijd tegen de gladheid. Bij de VROM-dienst is in beperkte mate strooizout verkrijgbaar, dit tegen het geldende tarief. Verdere infor matie is verkrijgbaar onder telefoon 377155. Amnesty International SCHIEDAM - Amnesty International is een aktie gestart die moet leiden tot een redelijker bestaan voor een aantal Zuid-Afrikaanse kinderen. Het gaat hier om ruim 250 scholie ren die sinds 1976 in Zuid-Afrikaan se gevangenissen zitten; zes zwarte schoolkinderen zitten een straf uit wegens sabotage. De ouders worden niet toegelaten. Vaak weten ze niet eens waar hun kinderen vast worden gehouden. Amnesty vraagt daarom om een eer lijk proces voor alle gedetineerde kin deren en beëindiging van eenzame opsluiting. Ook zou er een onafhan- lijk en open onderzoek naar beweer de martelingen moeten worden uitge voerd. Op het ogenblik wordt er op een aan tal middelbare scholen film- en dis cussieuren aan dit onderwerp gewijd. Het doel hiervan is Nederlandse scho lieren zo ver te krijgen dat ze brieven naar Zuid-Afrikaanse autoriteiten gaan schrijven en zodoende hun leef tijdsgenoten effektief te helpen. Het kontaktadres van Werkgroep 757 Schiedam is Aktie van Dalen, Harg- plein 2, Schiedam, telefoon 701549. SCHII'DAM - Burgemeester Te l.uo heeft dinsdagmorgen het startsein gege ven voor de plaatselijke verkoop van kinderzegels en kerstkaarten. Hij deed dit door de eerste zegels te kopen bij de speciaal liien'oor ingerichte stand in het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat. Bij de koop werd hij geadviseerd door vier kinderen. Deze kinderen symboli seerden het thema van de kinderzegels. Op de zegels namelijk staan onderwijs, liefde, voeding en gezondheid centraal. Dus beeldden de kinderen eveneens deze onderwerpen uit. Zo was een van hen als verpleegster uitgedost. De stand houdt zich, in tegenstelling tot de kinderen die huis aan huis verko pen, bezig met de verkoop van losse zegels. Ook voor f kerst/kaarten kan ie dereen er terecht, lot na Kerstmis is de stand in het postkantoor gevestigd, in de week van Sinterklaas is de stand echter niet bemand. Zoldertheater Teerstoof Vrijdag 16 en zaterdag 17 november, 21.00 uur - Kabaret Monkau, Mok, Mee berg met „We staan er gekleurd op". Toegangsprijs f 12,-. Pas 65/CJP f9,-. Zaterdag 17 november, 14.30 uur - Thoraldo's Poppentheater met „Hoe de heks gevangen werd". Leeftijdwanaf 4 jaar. Toegangsprijs f 3,-. Stedelijk Museum Vrijdag 16 november, 12.45 uur - Lunchkoncert Addie de Jong. Toegangen koffie gratis. Zaterdag 17 november, 15.00 uur - Orgelkoncert door Otto Hildebrand. Toe gang gratis. Donderdag 22 november. 20.15 uur - Het Nederlands Klarinet-kwartet. Toe gangsprijs leden. Pas 65/CJP f 3,- Niet-leden f 5,-. Tot en met 2 december - Exposities van Henri Plaat, Radka Donnel en Gunter Walraff. Quibus Zondag 18 november, 21.30 uur - Novakarta. Toegang is gratis. Vrouwencafé Vrommes Donderdag 15 november, 20.45 uur - De film „Van breinaald tot politiek steekspel". Plaats van handeling de Teerstoof. DE HAVENLOODS Uitgave Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V Postadres uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen tel. 010 35 29.11 en Weteringsingel 2. 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad). Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant) Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven Voor duo's, personeelsadvertenties administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel Mocht u een krant eens niet of t op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- (van 8.30 tot 17.00 uur,) ROTTERDAM KAREL DOORMANSTRAAT 358 TEL-010-127546 JONKER FRANSSTRAAT 128A TEL.: 010 -138065 Ma 13-18 uur. Di t/m za 9-18 uur. Vnjdag tot 21 uui Twee tegen vijf. dat u'de bijbel een beetje kent. Dit is al twintig jaar een tame lijke heidense stad. De kerken gaan de een na de ander dicht en op de christe lijke partijen wordt ook niet meer zo massaal gestemd. Dus ik zal niet flauw zijn en slechts schrijven Luk 16: 9. Ik geeft er ook de tekst bij: „En ik zeg uheden: Maak uzelven vrienden uit den onrechtvaardigen Mammon, opdat waneer u ontbreken zal, zij u mogen ontvangen in de eeuwige tabernakelen". De geschiedenis van stad en land leert, dat veel activisten in de grote christe lijke partijen zich bij uitstek naar dit woord van de Verlosser gedragen. Zo ook in Schiedam. De voorlaatste voorzitter van het plaatselijk CDA, kandi daat-notaris Janssen is bijvoorbeeld met zijn baas Van der Valk op een zoda nige wijze rijk geworden aan de handel in onroerend goed, dat de bekende onthullingenjoumalist Rudi van Meurs inVrij Nederland een hele pagina aan hun zakendoen wijde. De Broederschap van notarissen, een soort standsorga nisatie. mensbeeld van de betreffende COA- ere. Zij denken, dat gemeenteraads leden de willoze marionetten zijn van Kennelijk hebben Janssen en De Valk zich niet alleen om de eeuwige, maar ook om de tijdelijke tabernakelen op weloverwogen wijze bekommerd. Maar daar gaat het niet om: het gaat om de partijgenoten van de heer Janssen, de christen-democraten. Die hebben zich geweldig boos gemaakt, toen het PvdA-raadslid Hans van Kleef in het Vrije Volk van donder dag begon over deze affaire. Als socialist ziet hij meer in Matth. 6:24 („Niemand kan twee heeren dienen; want of hij zal den eenen haten en den anderen liefhebben; of hij zal den eenen aanhangen en den anderen verachten; Gij kunt niet God dienen en den Mammon. In de katholieke vertaling staat er geloof ik de mam mon, het geld, wat de zaak nog dui delijker maakt. Van Kleef schreef in zijn stukje, dat het CDA dus een voorzitter bezit die huizenspeculant is, terwijl de wedhoudster van die zelfde partij probeert het plaatselijk woningbestand zo eerlijk mogelijk te verdelen. En daarom noemde hij het CDA ongeloofwaardig. Nu is de hel losgebroken. Het CDA- bestuur neemt dit niet van een raads lid uit de coalitiepartij PvdA en vraagt daar om een klinkend excuus. Het antwoord, dat Hans van Kleef voor eigen rekening stukjes schrijft, zal bij voorbaat niet worden geaccep teerd. De christenen willen dus bloed zien: van Kleef moet buigen of barsten. De hele affaire zegt iets over het ontzegt er een eigen mening op na te houden. Want het is natuurlijk bij de Khomeini's af, dat een hele partij verantwoordelijk wordt gehouden voor de uitspraken van één lid. Alsof Hans van Kleef niet het recht heeft om in het Vrije Volk te schrijven wat hij denkt. Het enige wat de PvdA kan doen is de eis van het CDA als onvervulbaar negeren. Binnen de PvdA heerst geen denkterreur. Het zou een beetje mal zijn, als men die zich nu door nota bene het CDA zou laten opleggen. Bovendien mag men zich afvragen, waarom men zo boos is op Hans van Kleef. Hij hèeft alleen gewezen op de inconsequente, elkaar tegenwerkende krachten binnen het CDA. Over het verstrekt. Het is ongeveer de redene- zich nauwelijk uitgelaten. Van Kleefs ring waarmee die andere gelovige, de enige fout was Janssen nog steeds als vol ontslag is gegaan. De kernkwestie ligt anders: het sóórt mensen, dat bij het CDA voorzitter kan worden. Daar moet het bestuur zich mee be zig houden. Het heeft de uitspraken van Hans van Kleef aan zich zelf te wijten. Wie zou trouwens verbaasd zijn over zulk een voorzitterskeuze? Abraham Kuyper moest destijds al aftreden, omdat hij koninklijke onderscheidin gen aan een véélbiedende had ver kocht. Er zijn toch heel wat lanen naar deze man Gods genoemd en hij staat in de geschiedenis bekend als de kampioen van de kleyne luyden. Janssen en het CDA zullen het artikeltje van Hans van Kleef dus ook wel overleven. Geen enkele reden om soesa te ma ken. Nederland is voor christendemo- :ratische politici een veilige lusthof. HAN VAN DER HORST 0BK bij Vrij Entree SCHIEDAM Het jeugdorkest van OBK, waaronder de majorettes, zal zondag 18 november a s. optreden in dienstencentrum De Vier Molens. Van twee uur tot half vijf is er dan namelijk weer „Vrij Entree". Naast het optreden van OBK is er wederom een ruimte ingericht voor mensen die iets te ruilen hebben. Ook de heer Jocker exposeert nog altijd zijn teke ningen. Anderen die wat te expose ren hebben, kunnen kontakt opne men met het dienstencentrum, tel 705500

De Havenloods | 1979 | | pagina 3