Holiday on Ice viert zilveren jubileum NMB raakt Rotterdam in 't hart met schenkingen Sint is op weg naar Nederland Wereldberoemde ijsshow voor de 25ste maalin Nederland termeulen Zie ginds komt de stoomboot. Verhuizing maakte veel los termeulen 12Q50 termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 46-582 MADRID - Zojuist vernamen wij van onze correspondent in Spanje, dat Sint Nicolaas afgelopen zaterdag vanuit zijn zomerverblijf in de Spaanse hoofdstad is vertrokken naar Nederland. Het grote schip met de kadootjes ,dat niet zo snel kan varen, was al een week geleden vertrokken. Aangezien ook Spanje een energietekort dreigt, heeft de Sint besloten dit jaar minder Zwarte Pieten mee te brengen, maar de Pieten die dit jaar thuis moesten blijven is beloofd, volgend jaar zeker niet overgeslagen te worden. Vlaardingen Fenacoliuslaan- Zuiddijk- Wip-Markt (met een stop van tien minuten)- Noordvliet- P C. Hooftlaan- Mesdag- Uiteraard zal de Goedheiligman ook J?.™" K^h^dtlaan- Vermeerlaan- Vlaardingen weer met zijn komst Bdderdnklaan- Mgr W.M. Bekkers verblijden, zodat de Vlaardingse Lljnbaan" kinderen weer kunnen rekenen op Rozenlaan Sporthal, wat lekkers in de schoen (als ze ten- minste de moeite nemen om hem bij Hier wordt de stoet ontbonden en de kachel of C.V.-ketel te zetten. om kwart over een opnieuw gefor- Aanstaande zaterdag zal de Sint de meerd aan het Sparrendal. Dan zal de Vlaardingse haven invaren. Om half drumband „Door Eendracht Sterk" tien vertrekken een paar jeugdgroe- de stoet vergezellen. Om half twee pen vanaf gebouw De Triangel naar zaI de Sint vertrekken. De route is de Oosthavenkade. Zij worden voor- als volgt: afgegaan door de Jonge Pijpers. Sparrendal- lependal- Olmendal- Om vijf voor tien (of als de boot van Berkendal- Dennendal- Rozenlaan- Sinterklaas vertraging heeft om tien W-estlandseweg- Mozartlaan- Schu- over tien) wordt de spoorbrug ge- bertlaan- Van Beethovenlaan- opend om het schip door te laten, parkeerterrein bij het Postkantoor. Aan boord zal het huisorkest van Vanaf dit punt wandelt Sint Nicolaas Sint Nicolaas spelen. De boot zal af- met ziin gevolg via het winkelcen- meren bij een ponton ter hoogte van trum Koningshoek naar het parkeer de Bleekstraat. terrein bij de hoofdingang. Daarna wordt de route vervolgd via Uiver- Burgemeester laart-Lijsterlaan-Dr. Jan Schouten- Om ongeveer t,en overrien zal burge- lEnS^ÏÏ meester Kieboom de Suit begroeten Schoutenlaan- Burgemeester De Vlaardingse reddingsbrigade zorgt Schwartzlaan. Hiers wordt de stoet ook dit jaar weer voor de beveiliging ontbonden. ui de haven. De Radio Ziekenomroep ,n verband met de intocht yan sint Holy verzorgt rechtstreeks opnamen Nicolaas zal stadsbeiaardier Gerard voor het ziekenhuis en de bejaarden- de Waardt van 3Q 2 3Q tehuizen. r- t si .1 j concert verzorgen op het carillon van Vanaf de Oosthavenkade rijdt de Sint de Grote kerktoren Het programma samen met de burgemeester via de besjaat geheel uit Sinterklaasliedjes. Oude Havenbrug Westhavenplaats, De organisatie van de Sint Nicolaas- Westhayenkade Dayer, Brede Steeg intocht 1S djt jaar in handen van Eras rechtsaf langs de Wijnoogst naar het Pronloting in'samenwerking met de St?""®" ff' hoofdafdeling welzijnszaken van de gekomen, zullen burgemeester Kie boom en Sint Nicolaas een toespraak houden, die afgewisseld zullen wor den met samenzang. De samenzang wordt begeleidt door Voorwaarts. Dit zal om ongeveer vijf over half elf gebeuren. Om een uur of elf vertrekt Sinter klaas weer voor een tocht door het koopcentrum. De route is als volgt:. Hoogstraat, Brede Havenstraat, West havenplaats, Hoogstraat, Korte Hoog straat, Cronjéstraat, Veerplein, Waal straat, Kuiperstraat, Fransestraat, Triangel, waar de stoet ontbonden wordt. Om drie uur 's middags zal Sint Nico- bezoek brengen aan de kinderafdeling van het Holyzieken- huis. De patientjes worden verrast met een surprise, aangeboden door het koopcentrum en verzorgd door de ziekendienst van de C.J.V. Liefde en Vrede. Maassluis Aanstaande zaterdag zal de Sint de Maassluise haven invaren. Om tien uur zal hij aanleggen ter hoogte van de Taanstraat. Daar zal de Sint wel kom geheten worden door de burge meester en de wethouders, waarna Sinerklaas per koets vertrektsnaar de diverse wijken. Dit zal zijn om onge veer half elf. Drumband „Het Wapen van Maassluis" zal de stoet op de volgende route begeleiden: Zandpad- Havenstraat- Fenacolius laan- Burgemeester De Jonghkade- Joubertstraat- Generaal de Wetstraat- Adriaan van Heelstraat- Burgemees ter De Jonghkade- Fenacoliuslaan- Stationsstraat- Karei Doormanstraat- Op zaterdag 1 decem ber zal Sint Nikolaas een bezoek brengen aan Schiedam-Noord. Voor afgaand hieraan is begin deze week een grote Sint Nikolaaswedstrijd voor de kinderen gestart. Vanaf afgelopen maandag liggen de wedstrijdformulieren klaar bjj de winkeliers die op het ctalageraam een formulier hebben geplakt. Voor 24 november moet alles weer inge leverd zijn. Het nieuwe NMB-pand aan de Westblaak. Bij de verbouwing hebben de bakstenen van de gevels hun oorspronkelijke kleur ttmg gekregen. vaardigd worden. Dat kost enorm veel werk, want in iedere produktie worden maar liefst 750 kostuums ge bruikt, die allemaal even schitterend zijn. Tot ieder gezelschap van Holiday on Ice behoort een team van 40 meisjes en jongens, die samen het corps de ballet vormen. Ook onder deze schaatsers bevinden zich kampioe nen. Zij worden door de talenten zoekers ontdekt, maar het gebeurt ook vaak dat ze zich melden bij de leiding van de show in de steden waar het gezelschap optreedt. In zo'n en semble zijn vaak meer dan 15 natio naliteiten vertegenwoordigd, dit jaar uit de U.S.A., Canada, Engeland, frankrijk, Duitsland, Tsjechoslowa- kije, Hongarije, Polen, Australië, Zuid-Afrika, Zweden, Japan,Oosten rijk, Venezuela en Zwitserland. Discipline Al deze mensen vormen één grote familie. Ieder lid van het gezelschap moet zich dan ook onderwerpen aan Aanbieding... Prachtig wandvinyl op papier voor een fractie van de normale prijs. Het is afwasbaar en naadloos te plakken. In diverse dessins en kleu ren. Rollengte: 8,5 m en breedte 50 een ijzeren discipline. Zo komt het te laat komen voor de repetities hen meestal op een geldboete te staan. Doordat Holiday on Ice zo'n belang rijke plaats inneemt onder de ijs- shows, wordt van de schaatsers een precisie verwacht, die alleen door langdurig oefenen bereikt kan wor den. De diverse onderdelen van de show worden wekenlang van de vroe ge morgen tot de late avond inge studeerd, om te komen tot de per fectie waarmee Holiday on Ice be kend is geworden. Ook na de shows blijft de familie band gehandhaafd. In de pauzes en na afloop blijven de schaatsers altijd even napraten, terwijl dan ook wat gegeten en gedronken wordt. De rij dende keuken -ze brengen zelf al hun eten en drinken mee - wordt bij toer beurt bemand. Eén van de jonge sterren van de Pink Panter Show, Michèle Colberg, zegt over het werk bij Holiday on Ice: „Het is een erg hard en inspannend leven, maar je hebt er toch wel enorm veel plezier van. Ik heb er be- wsut voor gekozen, doordat kunst schaatsen m'n lust en m'n leven is. We hebben onderling erg veel contact we wonen ook vlak bijelkaar, in cara vans, op degenen na die in Hotels logeren. We zien elkaar echt als broers en zussen. Wat mij ook erg trekt bij Holiday on Ice is het reizen. Je ziet veel van de wereld en ge lukkig hebben we altijd wel tijd om de standplaats te verkennen". Dit seizoen reizen voor „Holiday-en- sembles" (met vijf verschillende shows) door de gehele wereld. Per jaar worden door deze vijf gezel schappen meer dan 2000 voorstel lingen gegeven, waar ieder jaar zo'n 7 1/2 miljoen mensen naar komen kijken. Roze panter Naar Utrecht, Rotterdam en Eind hoven komt Holiday on Ice met de Pink Panter show. Om te zorgen dat de post en dergelijke voor de vijf shows niet door elkaar raken, ge bruikt de organisatie kleuren om de shows aan te duiden. Zo staat de Pink Panter show bekend als de „blauwe" show. De voorbereidingen voor de nieuwe ijsshow van Hoüday on Ice begonnen een jaar voor de première al. Er moesten nieuwe nummers gekozen en artiesten gezocht worden die de nummers goed tot hun recht zouden laten komen. Verder moesten de kos tuums en decors ontworpen en ver- Prachtige aanbieding! Een voordelige partij berber tapij ten, in diverse kleuren en kwalitei ten. Zowel in lichte als donkere ber- bertinten. Maten 380-400 cm breed. Strikt eerste keus. Nu door- Per meter f J SCHIEDAM - In dienstencentrum „De Vier Molens" wordt dinsdag 20 november aanstaande de film „Soldaat van Oranje" gedraaid. Dat is goedkoop! Erg mooi wandbar-rekje bestaande uit twee flessenrekjesdie plaats bieden aan 8 flessen. Met handig plankje waarop u de glazen kunt in schenken. Maten: 39x36x20 cm. In beige/bruin en groen/groen. Van 19,95 voor slechts ROTTERDAM De wereldberoemde ijsshow Holiday on Ice doet ook dit jaar Rotterdam weer aan. Dit familie-uitje bij uitstek komt zoals de laatste jaren gebruikelijk was in het Ahoy-sportpaleis. Minder gebruikelijk is dat tegelijk met de show in Rotterdam nóg een Holiday on Ice show in ons land is. Dit voor het eerst in de geschiedenis. De aanleiding hiervoor is het 25-jarig jubileum van Holiday on Ice in Nederland. Holiday on Ice begon in 1945 al met het geven van voorstellingen in de meest uiteenlopende landen van de wereld, maar pas in 1954 werd Nederland voor de eerste maal be zocht. De oude Ahoy-lial aan de Westzeedijk in Rotterdam was toen het toneel voor de Nederlandse pre mière van wat nu een hoogtepunt in de uitgaanswereld is geworden. Sinds 1945 hebben duizenden jonge kunstschaatsers aan de show deelge nomen, waarvan natuurlijk velen in het „corps de ballet", de grote groep kunstschaatsers die de sterren van de show omringt. De kwaliteiten van deze schaatsers hebben er niet in de laatste plaats zorg voor gedragen, dat Holiday on Ice een spectaculaire we reldbekendheid kreeg. ROTTERDAM - De opening van het nieuwe gebouw van de Nederlandse Middenstandsbank (NMB)aan de Rotterdamse Blaak zal mede door twee zeer bijzondere schenkingen niet ongemerkt aan de Rotterdammer voorbij gaan. Vooral omdat de schenkingen van de NMB het aanzien van Rotterdam letterlijk maar ook figuurlijk zullen verbeteren. Letterlijk in die zin dat de f 25.000,- om de kleinste sigarenwinkel van Rotterdam te restaureren, het aange zicht aan de Oude Binnenweg nog verder zal verbeteren en figuurlijk door de schenking van een feloek (Egyptische vrachtzeiler) aan de stichting „Schepen Uit Verre Lan den". Met dit royale gebaar in twee voud heeft de NMB tot uitdrukking willen brengen dat zowel de haven als de stad haar aandacht hebben maar dat zij ook van diezelfde haven en stad de aandacht heeft gekregen die zij nodig had. Deze visie heeft er toe geleid dat de directeur van de Rotterdamse ves tiging, de heer G.A. Tijdgat, aan de raad van bestuur heeft gevraagd om twee schenkingen inplaats van één. Aan elk ervan kleeft een bijzondere historie en om -te beginnen richten wij de schijnwerper op het pandje aan de Oude Binnenweg. Het dateert van voor de oorlog, over leefde zonder noemenswaardige be schadigingen het zware bombarde ment en kan derhalve een monument worden genoemd van het al oude Rotterdam. Aan de Oude Binnenweg op nummer 142 heeft men ook al die jaren zijn pakje sigaretten of shag kunnen ko pen in dat winkeltje tot voor kort tenminste. Een alarmefendé brief d.d. 6 april 1979 van de heer Ab Kuling, sociaal begeleider voor-de stadsvernieuwing in Cool de betrokken wijk), aan Rotterdams burgemeester van der Louw vestigde de aandacht van het gemeentebestuur op het pandje. Waarschijnlijk mede door de werk zaamheden aan de metro (heien, enzovoort) dreigde het winkeltje in verval te geraken. Het bijzondere er aan is namelijk dat het geen funde ring heeft en dankbaar gebruik maskt van de steun die vooral „buurman- pand 142" geeft. Dit pand bleek echter een slechte plek in de funde ring te hebben en men kon dan ook de steun bijna verwaarlozen die buur man 142 moest geven om algehele verzakking te voorkomen. Goede raad was duur en dat realiseer de de eigenaresse van het sigarenwin keltje mevrouw Stuckmann zich maar al te goed Zij kon de restaura tie niet betalen en de gemeente bleek evenmin te overtuigen ondanks de alarmerende brief en de inspanningen van het wijkorgaan „Samenwerking in Cool". Redder in nood krantebericht deed echter wonderen.en de heer Tijdgat besefde na het lezen ervan dat dit winkeltje naar alle waarschijnlijkheid het smi- ste van Rotterdam, voor het nage slacht bewaard djende te blijven. De NMB schonk f 25.000,-en vrijdag ovember zal er een einde zijn ge komen aan een (gelukkig) al met al toch nog korte lijdensweg. Een lij densweg die officieel eindigt om 16.00 uur wanneer burgemeester De feloek gefotografeerd op de Nijl hij Cairo André van der Louw met het ontste ken van een knalsigaar het sigaren winkeltje zal heropenen. Het tam boer- en pijperskorps van de Mari niers zal het geheel muzikaal om lijsten. Feloek De tweede schenking van de NMB: een figuur schepen die het aange zicht van) Rotterdam zal verbeteren. Wanneer in Rotterdam openlucht maritiem museum een feloek deel zal uitmaken van de collectie kan men terecht een „figuur" uit de zeil- en vrachtvaart bewonderen die uniek is. Bovendien is de feloek afkomstig uit Egypte, een schip dat door de eeuwen heen in bijna ongewijzigde vorm de Nijl heeft bevaren. Onder vól zeil lijkt dit vaartuig net op een grote meeuw en het is dan ook vooral haar imposante tuigage die menig dichter tot hymne heeft aangezet. Het tuig bestaat uit een groot zeil aan de circa 1,1 meter lange voormast en klein zeil aan de 6 meter lange achterste mast. De zeilen zijn vast gezet aan een ra en de voorste (aan de voormast) alleen al heeft een lengte van bijna 24 meter. Men zal kunnen begrijpen dat vooral aan de voormast een imposante lap zeil ge voerd kan worden. Door de heersen- d winden op de Nijl leent een derge lijk groot tuig zich uitstekend voor het zeilen op diezelfde Nijl. De Stichting „Schepen Uit Verre anden" prijst zich bijzonder geluk kig met het feit dat zij een feloek aan haar collectie kan toevoegen. Met recht kan men stellen dat de Nederlandse Middenstandsbank een schot in de nautische roos loste t< men besloot om de stichting dit fan tastische schip aan te bieden.

De Havenloods | 1979 | | pagina 5