BUITENKANSJE VOOR WIE NU EEN KLEUREN IV KOOPT BIJ RADIO LEO! N.V.G.S. neemt vandaag boot in ontvangst Vogeltentoonstelling WALPA Philips kleurentelevisie Een voortreffelijke televisie (model 1979) met 66 cm inline beeldbuis, 12 kanalen met licht- indikatie, aparte spraak-muziek schakelaar, grote front luidspreker, fraai uitgevoerd in notenmotief. Adviesprijs f2145,- Nederlands kampioenschap kustvissen TEKENAAR/TEKENARES meewerkend uitvoerder C. A. VAN PELT Assistent-accountant pony Evenementen voortaan op lijst Vierambachtsstraat 29-39 Rotterdam tel. 010-774811 Uniek in Europa let is met enige trots dat de gehan- iicapte sportvissers u deze foto van ïun eigen boot laten zien. Het bezit- en van deze eigen boot heeft natuur- ijk een voorgeschiedenis, Hieronder 'olgt nu in het kort deze voorgeschie- lenis. E.W. Smit Kampioen n 1976 werd de Nederlandse Vereni ging voor Gehandicapte Sportvis iers opgericht. Deze vereniging had ot doel de gehandicapte sportvissers •.oveel mogelijk niet elkaar te laten 'issen. Het bleek al snel dat er ónder iezé mensen een grote behoefte be- itond om op de Wadden en het IJs- ielmeer te vissen. Er waren wel reders Weid om de gehandicapten af en toe sen dag te laten vissen tegen geredu ceerde prijzen, maar op de schepen 'an deze rëders waren geen speciale tanpassingen voor gehandicapten, iet toilet en de bar is op een schip sijna altijd beneden en hoe kom je iaar in je rolstoel? Het is zelfs al een teel probleem om aan boord te ko nen. Vadat detê problemen steeds weer erug kwamen besloten de gehandi capten hun gedachten eens te laten taan over de eventuele aanschaf van :en eigen aangepaste boot, zodat eder die minder valide is op een be- aalbare en verantwoorde wijze kan assen. Voor dit stoutmoedige plan bleek zeel geld nodig,te 2ijn en zo startte Je N.V.G.S. een aktie onder de slogan „Help Ze de bóót in". Deze aktie had tot doel zoveel geld te verzamelen dat er een boot gekocht zon worden. Met verkoop van stickers en andere artikelen werd er Joor de gehandicapten, zelf een be- Irag van f 40.00Q,- bij elkaar gebracht en met een gift van de Rabobank werd hetlotaalf 50.000,-. )it bedrag was voldoende om een chip te kopen en de gehandicapten :ijn nu dan ook dé trotse bezitters -an een eigen boot. daar nu moet dit schip nog aange past worden voor de gehandicapten ;n dit brengt nog veel kosten met :ich mee. liet eigen schip van de N. VMS. inzet I-reek lerhorst initiatie/nemer van zijn stoutmoedig plan. Om u een indruk te geven, hoeveel dit wel gaat kosten volgt hier een klein overzicht van de aanpassingen die noodzakelijk zijn. Het schip moet worden voorzien van een groot plat dek een lift voor rolstoelbezitters een dubbele reling en aangepaste toiletten. Daar ons ideaal is, deze boot in 1980 te laten varen voor alle gehandicapte sportvissers van heel Nederland vragen wij u ons te helpen dit ideaal te verwezenlijken. Als firma kunt u ons misschien met materiaal helpen die wij zo hard no dig hebben. Via een storting op de Rabobank kunt u ook in het bezit komen van onze stickers, deze stickers kunt u per 10 stuks ontvan gen na een Storting van f 10,». Het nummer is 383540 720 Rabobank Amsterdam. Alle gewenste inlichtin gen kunt u krijgen via de organisator telefoon 020- 937861 of het secre tariaat telefoon 020- 273371 Uw gehandicapte medemens heeft bewezen zelfstandig en flink genoeg te zijn om te zorgen dat er geld ge noeg kwam voor het kopen van een boot. Bewijst u nu dat u hier zoveel sympathie voor over heeft dat u gaat helpen het ideaal van deze toch vaak zwaar beproefde mensen te verwe zenlijken. Dank, namens alle gehan dicapte sportvissers van Nederland. HOEK VAN HOLLAND - Zaterdag, 10 november klonk om tien uur het Startschot op het strand van Hoek van Holland voor de tweehonderd zeventig deelnemers aan het Neder lands kampioenschap kustvissen. Onder slechte weersomstandighe den, windkracht zes, hagel en regen buien, waarbij de branding soms golven op de kust wierpen van zo n anderhalf tot twee meter, was het voor de deelnemers niet een voudig hun met lood verzwaarde lijnen ver het water in te krijgen. I'en overzicht van enkele van de 270 deelnemers, die een lint vormde van Hoek van Holland tot 's Cravezande. Deelnemers met een waadpak konden door deze omstandigheden ook niet ver komen om hun hen gels uit te werpen. Het waren deze waadpakken die zaterdag bij de lo ting van de kantnummers, een pro test opleverde van de „Delta vis sers". Het protest dat werd onder steund met een twintigtal span doeken en was eericht tegen de organisatie N.V.V.S. (Nederlandse Vereniging Van Sportvisfederaties). Zij eisten het gebruik van waadpak ken te verbieden in verband met het gevaar en de oneerlijke strijd ten opzichte van de werpafstand waarbij mensen met een handicap in het nadeel zijn. Er kwam geen reactie van de orga nisatie en zo konden de deelne mers met of zondér pak op weg naar hun stek. Het concours bestond uit twee delen: één van tien uur tot half twaalf en één van half een tot twee uur. De vangst viel tegen, de grootste vis was een gul van eenenzestig centime ter. De prijsuitreiking werd in het veilingcomplex te Honselersdijk gehouden. Nederlands kampioen werd E.W. Smit uit Zierikzee, met een totaal lengte van honderdzeventig centi meter; 2e E. Gorisscn met 139 cm.. 3e A. Kuyk met 133 cm.; 4e B. Koopman met 127 cm. en 5e A Stolk met 118 cm. Deze eerste vijf zijn tevens geselec teerd voor de landenwedstrijden. Bij de corpsen zegevierde de „Edel- karper" uit Bergen op Zoom met 311 punten; 2e Melisant 297 pun ten en 3e Lepelstraat met 293 punten. PIERRE BRONSGEEST MAASSLUIS - Vogelvereniging „De Vogelvrienden" heeft, zoals de laat ste jaren gebruikelijk, weer een vogel tentoonstelling georganiseerd, waar vele honderden vogels moeten gaan proberen het kampioenschap voor hun baasjes in de wacht te slepen. Er zullen weer erg veel kanaries in al hun kleurenpracht aanwezig zijn, als mede een verscheidenheid aan grote Australische parkieten en andere tro pische vogels. De organisatie heeft z'n best gedaan, om dit evenement zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor zowel groot als klein; zo is er onder andere het rad van avontuur, prijsenveloppen met mooie prijzen en er wordt weer een prachtige kooi vetloot. De tentoonstelling is open op de vol gende tijden: donderdag 22 november van 10 tot vrijdag 23 november van 10 tot 22 zaterdag 24 november van 10 tot 15.30 uur. De toegang is gratis en een catalogus is bij de ingang te koop voor het lut tele bedrag van één gulden. Het is ook mogelijk vogels te kopen, in de speciaal daarvoor ingerichte verkoop- hoek. Outinord Nederland bv behoort tot de groep van Outinord France, de grootste stalen bekistingsleverancier ter wereld Wegens het uitbreiden van aktiviteiten, zowel in Nederland als in het Midden-Oosten, zoekt zij ter versterking van haar team op de TEKENKAMER EEN Zijn/haar taak zal bestaan uit het uitwerken van bekistingsproblemèn met betrekking tot de gietbouw. Bouwkundige of bouwtechnische ervaring strekt tot aanbeveling. Gezien de leeftijdsopbouw van het team waarin hij/zij zal komen te werken, dient hij/zij ca. 20 tot 30 jaar oud te zijn. Outinord biedt de juiste man/vrouw een zelfstandige en verantwoordelijke positie in een jong bedrijf. Voor reis- en studiekosten geldt een aantrekkelijke regeling, terwijl er buiten het maandsalaris 1 maand vakantiegeld, plus 1 maand tantième zal worden uitgekeerd. Interesse in deze functie? Richt dan uw schriftelijke of mondelinge sollicitatie aan: Outinord Nederland bv, Staringlaan 14, postbus 65, 2740 AB Waddinxveen Tel. 01828-5888 (Dhr. van Straalen) BOUW- AANNEMINGS BEDRIJF B.V. zoekt voor de afdeling „BOUW" Zijn werkterrein zal voornamelijk liggen op het gebied van onderhoud, verbou wingen en kleinere nieuwbouw, (bunga lows etc.). De man die wij zoeken moet bereid zijn om zowel daadwerkelijk mee te „timmeren" alsmede een gedeelte van de dag noodzakelijke bouwadministratie bij te houden. Zelfstandigheid en organisatietalent worden op hoge prijs gesteld. Bij gebleken geschiktheid is een be drijfsauto mogelijk. Sollicitaties aan de directie van: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF B.V. INDUSTRIEWEG 29 2651 BC Berkel en Rodenrijs 01891-3877 over enige jiren ervaring en praktiiche bekendheid met de sociale en (iskale wetgevini dient te worden beschikt. Onze organisatie geeft de voorkeur aan degetv die zich verder wil bekwamen door studie et biedl daartoe gelegenheid door uitstekende studieregelingen. Belangstellenden worden uitgenodigd hun Van Bodegraven en Wallast, werkzaam op een breed terrein ten behoeve van bedrijven, vrije beroepen en instellingen, vragen voor het kantoor te Rotterdam een assistent-accountant (leeftijd tot 30 jaar). Hij zal worden belast met de verantwoorde lijkheid voor voor derden te verzorgen administraties en met jaarrapportering en verslaglegging. Zijn vakkennis zal tenminste MBA of vergelijkbear niveau zijn, terwijl Van Bodegraven en Wallast Registeraccountants 3021 CP Rotterdam, Henegouwerlaan 35 Tel. 010-774455 Vestigingen te Delft, Rotterdam, Utrecht en Woerden -Automobielbedrijf officieel hyundai-suzuki ilcaler Noordniolenstraat 36, Schiedam. Tel, 010-267775. HYurrw „wat u ook doet bij walpa zit u goed" MAASSLUIS - Bok de afdeling voorlichting en VVV van de gemeen te Maassluis is het eerste nummer van de „Evenementen-maandlijst" ver schenen. amusenientsgebied, waarop voor elke dag niet alleen is vermeld wat er waar gebeurt, maar Ook wie er organiseren en meewerken en wat de toegangs prijzen zijn. Na de opsomming van de activiteiten per dag worden in een ru briek „Diversen" exposties van lange re duur genoemd. De lijst vervangt een maandelijke op gave per brief aan redacties van diver se tijdschriften en genabuurde VVV's. Nu met de „l;venementen-maandüjst" aan deze opgave een meer publiek karakter werd gegeven, is de uitgave ook voor belangstellenden gratis af- haalbaar aan de infirma tie balie in het Stadhuis. De lijst zal als regel in de laatste week van elke maand (in maandelijks wis selende kleur) verschijnen.

De Havenloods | 1979 | | pagina 7