Omwonenden Schuttersveld krijgen bewonersvereniging Nieuwland is het slechte onderhoud zat contactlenzen? Weer een stap op weg naar stadsvernieuwing ï&l fea&S VALLEI DER KONINGEN ed tep SCHIEDAM „Je wordt aan het lijntje gehouden" UNICONb.v. SLAAPKAMERS CUNA SCANNERS at- if "PF*iSSSS5 QAjC M^onie ïïxrsjn OLIETANKS Om bezwaarschriften tegen bebouw hzlr huls-voor borir li w Zeker weten !...da< U-boek HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. DONDERDAG 22 NOVEMBER 1979 28e JAARGANG NO. 45 Sportnieuws Gemeenteraad behandelt begroting Op zo 'n bankje ga je beslist niet voor je lol zitten. SCHIEDAM - „Je mag meepraten, maar het is zinloos. Het is zoge naamde inspraak. Je wordt gewoon aan het lijntje gehouden. Al ja ren lang worden we met een kluitje in het riet gestuurd", aldus de heer Schlarmann. Hij heeft zitting in de groep „wonen en leven". Het werk van deze groep, dat een onderdeel is van het vele werk dat wijkvereni- ging Jeugdhaven verricht, is al jaren achtereen gericht op een goed on derhoud van de wijk Nieuwland. nen en leven" geen stand. Er is na melijk in heel Nieuwland geen jon ge beplanting te bekennen. Spuiten Een paar jaar terug kondigde wet houder Zijdeveld aan, te stoppen met het spuiten van gif op planten en onkruid. Alleen voor jonge planten zou een uitzondering wor den gemaakt, omdat onderzoekin gen hadden uitgewezen dat dat goed zou zijn. „Wonen en leven" was best blij met deze besluiten. „Alleen", vir.dt Schlarmann, „zou het onderhoud er niet onder mo gen lijden. We hebben, gewapend met een fototoestel, het traject Delflandseweg-Vlaardingedijk af gelegd en dan kom je talloze plaat sen tegen waarvan je zegt: „dit kan gewoon niet". De groep vindt het vreemd dat er van gemeentelijke zijde vrijwel niets tegen de verwaarlozing van de wijk wordt gedaan. Omdat er, volgens Zijdeveld, niet met gif wordt gewerkt blijft het onrkuid welig tussen de straatstenen om hoog komen en worden zitbankjes onzichtbaar door diverse brandne tels. Dat is iets dat er met name bij de heer Schlarmann maar moeilijk in kan. Hij is er namelijk voor de vol le honderd procent van overtuigd dat er wel degelijk met giffen wordt gewerkt. Hij zegt de bewij zen daarvoor in handen te hebben. De aansprakelijke mensen op het stadskantoor blijven echter cate gorisch ontkennen. Ook het ver haal dat het misschien om jonge planten gaat, houdt volgens „wo- De groep herhaalt wel „spuiten op zichzelf uit den boze te vinden", maar als de gemeente schiedam dit dan toch wenst te doen, waarom gebeurt dat dan niet op de plaat sen waar het echt noodzakelijk is, vraagt men zich af. „Wonen en leven" is volgens eigen zeggen een groep die erg veel din gen doet. Daarom is het zo jam mer dat ze zo weinig in de belang stelling staat. Dat is ook de reden waarom veel mensen in de wijk niet eens van het bestaan van de groep weten. Daar moet verande ring in komen, vindt Schlarmann. „Door bekendheid aan ons be staan te geven kunnen we de men sen misschien op te roepen met z'n allen de strijd tegen de gemeen te voort te zetten". Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan. Er zijn zoveel contactlenzen; bijv. de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen. Minicon-flex, Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen. Unicon is contactlens specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren. «GOGOQ' Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten A.NV.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 wandmeubelen. bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Veruit de beste!!! Nu rechtstreeks van Nederlands grootste importeur op scannergebied. Voor professionele ontvangst van politie - berichten. brandweer, ambulance, taxi, amain 11 li lin-tuttt— scheepvaart, etc. zonder ruis of piepm_ M *ESSSSSSS£SML#V#"nC,er van PTT. NOS. AN*\ BRT en 2aSchiedam, -151604 (beneden aan de imtedijk hoek Ho gen ban weg) In het leegzuigen van Uw niet meer gebruikte olietanks zijn wij gespecialiseerd, voorkom bodem verontreiniging. TANKAUTOTRANSPORTEN J.A. LEEFLANG B.V. Ceintuurbaan 110 - 114 R'dam (langs de spoorlijn t.o. Brown Bovery TïU19-BB»l SCHIEDAM - De omwonenden van het Schuttersveld hebben zich maandagavond unaniem uitgesproken tegen bebouwing op dit nog altijd braakliggende terrein. Zoals bekend heeft de Schiedamse ge meenteraad zich accoord verklaard met het plan het Schuttersveld te gebruiken voor de bouw van woningen die voor een deel behuisd moeten gaan worden door huidige bewoners van het woonwagen kamp Hof van Cyrene. Zij kwamen tot dit besluit na een spe- vinden dat dit op een bijzonder een- ciale bewonersavond die door zo'n zijdige wijze is gebeurd. Iets dat ze veertig mensen werd bezocht. Verder ook Zijdeveld in een onlangs gevoerd spraken zij zich uit voorde oprichting van een bewonersvereniging die in zijn hoedanigheid tegen de gemeente lijke plannen zou moeten strijden. Om dit zo snel mogelijk te bereiken, wordt kontakt opgenomen met de reeds bestaande bewonersvereniging Nieuwland. Het duurt namelijk te lang voordat een nieuw op te richten bewonersvereniging Schuttersveld rechtsgeldigheid kan krijgen. Iets dat ze, nu de goedkeuring van Gedepu- fvS teerde Staten niet lang meer op zich zal laten wachten, zo snel mogelijk nodig hebben om met enig succes bezwaarschriften in te kunnen dienen. De heer Meyer van de werkgroep „omwonenden Schuttersveld„Voor zover we begrepen hebben kunnen we het besluit tot bebouwing niet meer definitief tegenhoudenGesprek ken met wethouder en woonwagen kamp hebben duidelijk gemaakt dat alles al „in kannen en kruiken" is. Door voortdurend bezwaarschriften af te geven kunnen we het begin van de bouw wel steeds uitstellen en dat moet de gemeente toch aan het den ken zetten." Naast dit gesprek is de werkgroep ook op bezoek geweest bij het woonwa genkamp. Dit om een beter inzicht te krijgen in de huidige woonsituatie van de woonwagenbewoners en de noodzaak duidelijk te maken daar ver anderingen in aan te brengen. Volgens Meyer is de antipathie van de omwonenden tegen bebouwing op het Schuttersveld niet terug te voeren op het feit dat ze liever geen (ex)woon- wagenbewoners in hun omgeving zien „Het gaat er om dat hett enige groen is dat we in de direkte omgeving heb ben. We willen dat niet kwijt." Er was maandagavond slechts éi be woner die wèl van mening was, dat je mensen van een woonwagenkamp be ter niet bij je in de buurt kunt heb ben. Hij werd echter meteen tot de orde geroepen door de werkgroep die zei dat zoiets er helemaal niets mee te maken heeft. Eenzijdig Het zit de omwonenden nog steeds niet lekker dat ze, volgens zeggen, he lemaal buiten de besluitvorming over het Schuttersveld zijn gehouden. Ze RDNMOND - In het kader van de Ruslandaktie door Amnesty Interna tional heeft de nederlandse afdeling hiervan een uitgebreid rapport over de U.S.S.R. gepubliceerd. In dit rap port staan drie schendingen van men senrechten centraal: - Het opsluiten van mensen vanwege hun overtuiging; - Het „behandelen" van dissidenten in psychiatrische inrichtingen; - De systematische ondervoeding van ge vangenen in werkkampen. De Rusland-aktie wordt in 27 landen gevoerd en alleen al in Nederland ne men 250 aktiegroepen aan de cam pagne deel. In het Rijnmondgebied zetten Amnesty-groepen uit de vol gende plaatsen zich volledig in voor deze aktie: Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg, Maasland, Spijkenisse, Hoogvliet, Brielle en Hellevoetsluis. Naast het bezoeken van burgemees ters van deze plaatsen en andere hoogwaardigheidsbekleders zullen de op te richten bewonersvereniging Amnesty international fy'Z sinds 1916 éi, - V Nieuwe Binnenweg 356 i—Rotterdam 0 Garantiestichting Bontwaarborg Amnesty-mensen de straat op gaan om handtekeningen te verzamelen. Aan het eind van de aktie zullen manifestaties en fakkeloptochten worden gehouden. Amnesty wil met deze grootscheepse aktie bereiken, dat de schending van de mensenrechten in Rusland daad werkelijk zal verminderen. In Egypte aan de rand van de Libischi woestijn ligt de meest bezochte begraafplaats ter wereld. Wie waren hier begraven? Hoe en door wie werden de graven uitgehouwen? Wal is er gevonden en wat betekenen de teksten op de grafwanden? Wat is er waar van de "vloek van de farao's"? Op deze vragen geeft dit boek de antwoorden. Met kaarten, plattegronden en honderden kleuren -witfoto's. SPORTRAAD - De sectie binnensport van de Schiedamse sportraad vergadert op donderdag 22 novemver in het stad huis, Grote Markt. De aanvang is 20 uur. Gepraat wordt onder meer over het op stellen van een wensen - en klachtenlijst. ook u binnen 15 minuten speelt. Sterk verhaal? Loop binnen, neem plaats achter een orgel... en speel. VOOr f 50," p.m. (huur met recht van.koop) speelt u thuis op een nieUW orgel! Joh» de Heer slechts f 19,50 Fibula-Van Dishoeck* Haarlem alles aan doen om het Schuttersveld vrij van bebouwing te houden. Gunstig advies Provincie SCHIEDAM Een belangrijke stap in de voortgang van de proce dure rond de Interim-Saldoregeling is genomen. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft aan de Minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening, de heer Beelaerts van Blokland gead viseerd om de vier gebieden, die de gemeente Schiedam heeft inge diend voor de regeling, alle vier aan te wijzen. Dat wil zeggen dat het Rijk alle financiële tekorten die bij stadsvernieuwing in die gebieden ontstaan, betaalt. De adviezen van het provinciaal be stuur leggen veel gewicht in de schaal, zodat er nu grote kans is dat de gebieden Schienoko, Schiedam- Oost, Singelkwartier, West I en Hoofdstraat en omgeving inderdaad alle vier Interim-saldo-gebied worden. De minister zal vóór 31 december uitsluitsel geven. Als de vier gebieden allemaal aange wezen worden moeten ze ook tege lijk aangepast worden en dat vergt natuurlijk heel wat mankracht van de gemeente Schiedam. Momenteel wordt de personeelscapaciteit uitge breid zodat in ieder geval twee gebie den tegelijk kunnen worden aange pakt, afgezien van de beslissing van de minister. Nu is het zo dat de rege ling een gemeente ook in staat stelt extra werknemers te bekostigen, dus kan de capaciteit indien nodig, nog meer uitRebreid worden. Het advies dat door het provinciaal bestuur is gedaan is tot stand geko men na uitvoerig overleg tussen ver tegenwoordigers van de gemeente, ambtenaren van het Rijnmondbe- stuur en de provinciale planologische commissie. Op de vraag, hoe het overleg verder zal verlopen wanneer de minister toch een keuze maakt uit de vier ge bieden, antwoordde de wethouder voor Stadsontwikkeling en Ruimte lijke Ordening de heer Zijdeveld, in beeldspraak: „wanneer je vier boter hammen wilt eten en er liggen er vier met verschillend beleg op de schaal, maar er is ook nog iemand anders die er een paar wil eten, wordt de keuze wel erg moeilijk". We hopen dat de heer Zijdeveld zich niet overeet wan neer wèl alle vier de gebieden aange wezen worden! Als de minister het advies van de provincie opvolgt komt er snel geld voor f stadsvernieuwing, ook in dit gebied (SchienokoI.

De Havenloods | 1979 | | pagina 1