Oorzaak: van Reeuwijk biedt Sfeervoller kerstviering voor het hele gezin k" "J Europees titelgevecht in Ahoy' Erzijn]i€[/9Nederlanders die het jaar 1979 gaan afsluiten meteen compleet nieuw leren bankstel. /^showroom-modellen aan tegen frappant lage prijzen. van reeuwijk verbuur^ autobussen MILDT w De bibliotheek, waar iedereen welkom is Unisono geeft kerstconcert in Vlaardingen Full Contact karate in opmars Kerstmiddag OPLAGE 284.170 135085 132170 132489 Inspraak Kerstboom verlicht T DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 DECEMBER 1979 VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Het gemengd koor Unisono uit Vlaardingen zal, zoals de laatste jaren gebruikelijk, weer een kerstconcert geven in de Vlaardingse Heilige Geestkerk. Voor het eerst wordt dit con cert echter ook gegeven in Schiedam, in de Visitatiekerk. ■Het gemengd koor Unisono is samen gesteld uit drie afzonderlijke kerk koren. Herfk Govaart is van deze drie koren de dirigent en ook begeleidt hij op het orgel. De drie koren zingen ge zamenlijk onder de naam Unisono en voeren onder andere elk jaar een se rie kerstconcerten uit. Naast de con certen in de kerken, wordt ook nog opgetreden in verschillende zieken en bejaardentehuizen. Bijzonder is bij dit koor, dat het be schikt over een begeleidings-orkest van ongeveer 20 enthousiaste musici, die bij ieder concert aanwezig zijn. Het orkest treedt -net als het koor- ook solo op. Henk Govaart, die van beroep musicus is en verbonden aan de Rot terdamse muziekschool, beschouwt dit kerstconcert als hobby, waarbij de drie afzonderlijke koren er pro fijt van hebben, doordat Unisono een zeer uitgebreid kersttepertoire heeft, dat zij in hun eigen kerkdiensten kunnen gebruiken. De solo's bij Unisono worden uitge voerd door Leonie Lap, Ineke Hardonk en Guus Korpershoek. Leonie Lap is een serieuze alt-zange res, die al jaren optreedt bij Unisono. Ineke Hardonk speelt hobo; ze is al in een ver gevorderd stadium van de vakopleiding hiervoor. Guus Korpers hoek bespeelt het orgel, zowel solo als ter begeleiding van het koor. Verder is er nog een koperkwartet onder leiding van Bram Sébël. Neutraal Het concert, dat zo neutraal moge lijk, dus niet aan een kerk gebonden, wordt uitgevoerd, wordt gegeven in een sfeervolle omgeving. Kerstver lichting zorgt ervoor dat de verschil lende kerstmelodién nog beter tot hun recht komen. Juist doordat het koor neutraal is, is de belangstelling voor de concerten altijd overweldigend. Een groot gedeelte van de bezoekers is niet bij een kerk aangesloten, maar wil toch graag de kerstsfeer in een kerk mee maken. Het optreden van Unisono valt bij hen dan ook altijd erg in de smaak. Amnesty International Tijdens de pauze van de kerstconcer ten anno 1979 kunnen de bezoekers zich onder het genot van een kopje koffie, thee of een frisdrank laten informeren over het werk van Amnesty International. Een mede werker van Emnesty heeft in de hal van de kerk uitgebreid foldermate riaal liggen, waaruit de bedoelingen van Amnesty International duidelijk blijken. De muziek voor de kerstconcerten van het koor is bewerkt door Henk Govaart en deze heeft voor alle instrumenten ook de muziek geschreven. De concerten worden dit jaar gegeven in Vlaardingen in de Heilige Geest kerk aan de Van Hogendorplaan, op zaterdag 14 december aanstaande. In Schiedam is het in de Visitatiekerk, op maandag 17 december. Inlichtingen over de concerten by de sekretaris, meneer A. Skers, Alber- tine Agneslaan 35, Vlaardingen; tele foon 74 49 20. trouwen enz. ^Slaghekstraat 36' Rotterdam S Tei 82.76.00 Dirigent Henk Govaart in aktie. Hij leidt het 110-kol leidingsorkest van 20 personen. ROTTERDAM- Het Full Contact Karate is een sport die in Nederland nog niet zoveel bekendheid geniet. Het maakt in ons land en de rest van Europa echter een enorme ontwikkeling door. Eerder dit jaar zijn bij wijze van proef Full Contact Karatewedstrijden georganiseerd in het Rotterdamse AHOY', wat een doorslaand sukses bleek te zijn. Full Contact Karate is een sport waar erg veel bij is toegestaan. Er zijn ech ter regels. Zo zijn onder andere kop stoten, ellenbogenwerk, kniestoten en alle aanvallen naar het kruis ver boden. Dit geldt ook voor trappen naar gewrichten of benen en voor spuwen, bijten of krabben. Voor deze overtredingen krijgen de karateka's twee strafpunten. Even veel strafpunten krijgen ze ook voor: het naslaan tijdens een oponthoud in het gevecht, slaan of trappen naar de tegenstander als deze buiten de tou wen is, het beledigen van de scheids rechter en het doorgaan met vechten tegen iemand die op de grond ligt. Als ze een kleine föut maken kan de scheidsrechter 1 strafpunt geven. Sensationeel De promotor van het Full Contact Karate in Nederland, Aad Veerman, zegt over "zijn" sport: "Volgens mij zijn de Nederlanders uitgekeken op boksen. Het Full Contact Karate is vee! sensationeler en dat willen ze graag. Nederland heeft ook geen boksgrootheden meer, maar op het gebied van karate kan het nog best voor de dag komen." Aad was vroeger militair bokskampi oen en wordt door insiders als groot bokskenner gezien. Hij draagt nu echter het Full Contact Karate een warm hart toe en is dan ook blij dat opnieuw wedstrijden zullen worden gehouden in Rotterdam. Dit gaat aanstaande maandag gebeu ren in de Glazen Zaal van AHOY'. Op het programma prijkt als hoog tepunt een Europees titelgevecht in het Bantamgewicht, tussen de Neder landse kampioen Ruud Steenbergen en de Fransman Patrick Salomon. De 25-jarige Parijzenaar is veeivuidig kampioen van Frankrijk en hij wordt een echte "knock-out specialist" ge noemd. Rotterdammer Ruud Steen bergen is 24 ja&r en leverde tot nog toe 26 gevechten, waarvan hij er 23 in winst omzette en 3 verloor. Het titelgevecht zal gaan over 7 ron den van 2 minuten. SCHIEDAM Ook dit jaar wordt er weer een kerstmiddag voor bejaar den gehouden. Het zal plaatsvinden op woensdag 19 december in de Magnalia Dei kerk aan de Albarda- straat 67 in Nieuwland. Op deze middag is er koorzang, solo zang, déclamatie, koperblazen en heel veel samensang. Het begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. De tweede hoofdpartij vormt de hal ve finale om het Europees kampioen schap in het halfzwaargewicht tussen de Nederlander Serge Metz en Ema nuel Essissima uit Frankrijk. Deze confrontatie is tevens eep revanche- partij, want in het voorjaar sloeg de razendsnelle Fransman onze landge noot Metz in AHOY' ^knock out. De 27-jarige Metz krijgt nu de kans te bewijzen, dat deze ongelukkige ne derlaag toen een vergissing bleek te zijn. Verder staan op het programma van aanstaande maandag enkel internatio nale partijen in de A en B klasse. De organisatie heeft met de komst van karateka's uit Duitsland, Enge land, België, Frankrijk en vanzelf sprekend Nederland wel voor een uniek gebeuren gezorgd. De wedstrijden beginnen om kwart over acht. De toegangsprijzen bedra gen f 15,- f 25,- en f 50,-. De voorver koop is reeds gestart. Nederlands kampioen Ruud Steenbergen in aktie STADSKRONIEK- SCHIEDAM DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V Postadres. uitsluitend postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010- 35.29 11 en Weteringsingel 2. 2921 BB Krimpen a/d IJssel. tel. 01807 - 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis aan-huis in Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad); Vlaardingen (op woensdag, als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergsche.ihoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- (van 8.30 tot 17.00 uur) MAASSLUIS - Weet u waar president Giscard d'Estaing van Frankrijk woont? Hoe je Praw- da in het Russisch schrijft? Hoe je uit koffiedik de toekomst kunt lezen? Wat Alva met een dukdalf te maken heeft vaart zeer belangrijke boek kunnen bemachtigen. Dit jaarlijks verschij nende standaardwerk geeft veel ge gevens over alle bij Lloyd's in Lon den geregistreerde schepen. Dit zyn er ruim 60.000! HUISDIEREN. Antwoorden op al deze vragen en nog duizenden andere kunt u vinden in de collectie handboeken en naslag werken die in de leeszaal van de Openbare bibliotheek te vinden zijn. Daar staan de grote Nederlandse encyclopedieën, woordenboeken, jaarboeken, gidsen en nog veel en veel meer boeken met belangrijke informatie. Enkele van deze werken, misschien niet iedereen weet wat het is en dat de bibliotheek ze heeft, zijn deze: In de leeszaal staan naslagwerken over honden, paarden, katten, aqua riumvissen en vogels, terwijl ook de 14-delige dierenencyclopedie van Grzimek aanwezig is. GENEESKRUIDEN. Geneeskrachtige kruiden zijn in op mars in ons land. Naast de vele boe ken die de bibliotheek al in de collec tie had hierover staat er nu ook een naslagwerk over deze kruiden en hun werking in de leeszaal. STRIPCATALOGUS. LLOYD'S REGISTER SHIPS. Alle in Nederland verschenen.strips zijn in de Stripcatalogus opgenomen, zowel Oude als nieuwe. Bij ieder nummer staat wanneer het is uitge komen, bij welke uitgever en wat de huidige waarde van zo'n album is. De Maassluise Openbare Bibliothet k aan de Uiverlaan, waar naast de boeken om uit te lenen ook een leeszaal is met erg interessante werken. AI deze boeken zijn te vinden in de leeszaal van de Openbare Bibliotheek waar iedereen welkom is. Buiten de officiële vrije dagen, zo als de beide Kerstdagen en Nieuw jaarsdag, is de bibliotheek op de ge bruikelijke tijden geopend. Vergeet niet dat de bieb op maandag geslo ten is! Het ziet er naar uit. dat Schiedam een echte inspraakverordening krijgt. Dan zullen wij waarschijnlijk wel récht op inspraak hebben. Nu wordt ons die nog als een gunst gegeven. Ondanks deze toch wel mooie ont- heerst. Nu worden zij langzamerhand wikkeling hoort men brommen onder afgelost door bescheidener bestuur de burgerij en dan vooral het deel, ders, die in ieder geval bereid zijn dat in de buurt komt te wonen van eerst te luisteren, voor zij in de le de mensen uit het woonwagenkamp, venssfeer van de gewone mensen in grijpen. Als zij bijvoorbeeld de straat van een nieuw profiel willen voorzien dan roepen zij eerst de omwonenden in vergadering bijeen. F.n als ze woon wagenbewoners bij U op de boven verdieping willen vestigen, dan krijgt U natuurlijk ook inspraak. Zo wordt er gevraagd? Nee, dat is geen inspraak en niemand heeft daar in dit geval recht op. Waarom? Vroeger had je regenten. Regenten zijn mensen die denken, dat de bur ger niet weet, wat goed voor hem is. De regent weet dat wél. Zij hebben Nederland eeuwen be- SCHIEDAM - Ook dit jaar gaat het 21 jaar geleden geplant in het Zweed- Koemarktplein weer opgesierd wor- se plaatsje Arsunda zo'n tweehon den door zo'n degelijke Zweedse derd kilometeT van Stockholm, kerstboom. Vanavond zal, in bijzijn Het ontsteken vindt plaats om half van burgemeester Te Loo, de verlich- acht exact. Voor de muzikale"omlijs- ting in de boom ontstoken worden, ting wordt gezorgd door de Schie- damse harmonie vereniging „Harpe De boom, die elf meter lang is, werd Davids". En wat U dan zegt of wilt, dat is Uw zaak. Dat gaat de buren niet aan. Uw huis is Uw persoonlijke levenssfeer. U bepaalt wat daar gebeurt. Ik denk, dat U zelfs met die inspraak geen genoegen zoudt nemen. U eist en te recht voor U en U\y gelieven zelfs de volledige zeggenschap. Zoals U binnen-de gegeven mogelijk heden ook zelf wenst te bepalen, waar U woont. Daar kan men geen inspraak over ge ven. Dat zou tyrannie zijn. Elke bur ger heeft recht op een hoeveelheid persoonlijke vrijheid. De inrichting van zijn huis hoort daar bij en de plek daarvan. Maar niet de keuze van Uw buren. Stelt U zich maar eens voor, dat ze U afwijzen. Dan begrijpt U wel waarom. HAN VAN DER HORST j

De Havenloods | 1979 | | pagina 3