Bredero gaat bouwen in Woudhoek-Noord contactlenzen? Receptie Muziekschool Informatieweek over drugs geslaagd Schiedam smult van Neerlands Hoop Redder onderscheiden Hulpboekje voor bejaarden Parkeren vrachtwagens aan banden termeulen Fakkeloptocht Zinvol cadeau voor jubilerend museum Vlaardingen getekend door Octave DeConinck Klaverjassen EXTRA VOORDELIGE COUPONS NYLON TAPIJT. Extra voordelige aanbieding coupons nylon tapijt van 1,5 tot 6 meter. In diverse soorten w.o. bouclé en pool en een groot aantal kleuren, 'n Prima gelegenheid om uw huis op te knappen. Per meter voor 1 m Voor u daaraan begint, will u weten of dat kan en wat er kan Er zijn zoveel contactlenzen, bt|v de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen, Mimcon-flex, Unicon-ftex en cylindrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focüs lenzen Unicon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten A.NV.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding Kom dus eens praten met UNICON b.v. WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg73, 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 SCHIEDAM, 7 december - Enige tijd terug hield de Schiedamse Mu ziekschool op te bestaan. Daarom kreeg zjj afgelopen vrijdag van de gemeente Schiedam een receptie aangeboden. De belangstelling op deze receptie viel nogal tegen. Een heel klein aan tal oud-leerlingen had de weg naar de aula van het Stedelijk Museum gevonden. De Schiedamse Muziekschool is opgehouden te bestaan door de oprichting van de Muziekschool Nieuwe Waterweg-Noord. Hierin zijn ook de Vlaardingse en Maassluise Muziekschool vertegen woordigd. DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 DECEMBER 1979 SCHIEDAM. 7 december Een groot aantal Schiedammers moest vo rige week teleurgesteld worden. Immers, graag hadden zij een der laat ste optredens in het bestaan van Neerlands Hoop meegemaakt. Een afgeladen Passage Theater smulde in ieder geval van het „In code" programma. Bram Vermeulen. Freek de Jonge en Jan de Hont bewe zen (onder het motto „wij zijn leuk omdat jullie dom zijn") deze avond weer eens hoe jammer het is dat Neerlands Hoop ophoudt te bestaan. SCHIEDAM 11 december Op 18 maart van dit jaar redde de 27 jarige Schiedammer M. van den Berg in Spijkenisse een tweejarig jongetje van een zekere verdrinkingsdood. Als passerende automobi list zag hij het kind in een singel drijven. Na hem uit het water gehaald te hebben kon hij het jongetje door middel van mond op mond beademing weer tot leven brengen. Burgemeester Te Loo reikte daarom dinsdagmiddag namens de Stich ting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen een zilveren onder scheiding aan hem uit. SCHIEDAM - 11 december voor alle 65-plussers in Schiedam heeft de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk een boekje samengesteld waarin allerlei gegevens te vinden zijn. Omdat bij het ouder worden het geheugen een ieder wel eens in "de steek laat zijn alle instellingen, verenigingen, kerken (kortom alles) nu gebundeld. De schooljeugd zal worden ingeschakeld bij de verspreiding van het boekje. Op de foto overhandigt de heer Poll, lid van het dagelijks bestuur van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, de eerste exemplaren van de boekjes. MAASSLUIS, 7 december - De informatieweek over alcohol en drugs van het jongerencentrum Ozobleu blijkt in een behoefte te voorzien. Ondanks de koudwatervrees van onderwijswethouder mevrouw van Eek (VVD) - zij riep de hoofden van gemeentelijke scholen bijeen om af te spreken of méti er met leerlingen wel of niet heen kon gaan - is er veel belangstelling uit onderwijskringen. Van diverse scholen zijn leer lingen onder begeleiding van docenten in Ozobleu op bezoek geweest. Ook voor de forumavond van vorige week vrijdag was flink wat belangstelling. Ruim 50 mensen volgden de discussies. De nadrukke lijke aanwezigheid van de medicus dr. Gunning .gebruik van soft drugs kan leiden tot gebruik van hard drugs en is in ieder geval schade lijker dan alcohol") en van een aantal ouders van drugsverslaafden zor gen voor een grote nadruk op het onderwerp drugs. Dg alcoholproblematiek - waar in feite veel meer jongeren mee kam pen - kwam, nauwelijks uit de verf. De discussie over druggebruik was echter van een dusdanig gehalte, dat de organisatoren uiteindelijk toch van een zeer geslaagde avond konden spreken Binnenstadsplannen achterhaald SCHIEDAM- Dè in 1970 afgesloten samenwerkingsovereenkomst met betrekking tot de binnenstadsvernieuwing tussen de gemeente Schiedam en het projektontwikkelingsbedrijf EMPEO bestaat niet meer. Schiedam en EMPEO (een dochteronderneming van Bredero, die onder andere aansprake lijk is voor Hoog Catharijne in Utrecht) za^en in dat het oorspronkelijke doel van de overeenkomst in di^ tien jaar geheel was vervaagd en zelfs verdwenen. Bredero blijft echter wel heel nadrukkelijk aan de weg timmeren in Schiedam want nu ze (voorlopig?) uit de binnenstad zijn verdwenen duiken ze weer op in Schiedam-NoordBredero zal namelijk gaan zorgen voor zo'n 125 energie zuinige woningen in de Woudhoek. De gemeente Schiedam ging tien jaar terug (met Cor Bolmers als verant woordelijke wethouder) met EMPEO in zee. Voor een dergelijke grote klus als een gehele vernieuwing van de binnenstad heeft een gemeente in de meeste gevallen niet genoeg geld be schikbaar. Dat maakte Bredero (dus ook EMPEO) zo'n gezellig bedrijf SCHIEDAM - Ook in Schiedam wordt geprotesteerd tegen de (mo gelijke?) vernieuwing van de kernwa pens in, met name, Nederland. om mee samen te werken, ueze namelijk is in staat haar eigen projek- ten te financieren, al komt daar wel uit dat zij haar eindprodukt ook wenst te exploiteren. De toenmalige samenwerkingsover eenkomst had betrekking op de planontwikkeling van de Schiedamse binnenstad. De realiseringsovereen komst die daar uit voort had moeten vloeien komt er dus niet. Beide par tijen verklaren dat de wederzijds ingebrachte prestaties en diensten ruimschoots voldoen aan de inder tijd gestelde verwachtingen. Maar dat „structurele wijzigingen in de sociale en economische omstabdig- heden" er voor gezorgd hebben dat een verdere uitwerking zinloos is. *Z.ijdevcld slaat hier de eerste paal van de Woudhoek-Noord woningen. Wel licht volgt in 1980 een vrijwel identieke handeling. Toekomst Er werd eigenlijk al geruime tijd nauwelijks meer over de bestaande overeenkomst tussen Schiedam en EMPEO gepraat. Toen wethouder Zijdevelds plannen over energie zuinige woningen (met de nadruk op zonne-energie) serieuzere vormen begonnen aan te nemen werd er, van Schiedam-zijde toch weer' gedacht aan Bredero. Immers, dit bedrijf heeft door een zonnehuizen- projekt in Zoetermeer bewezen aardig thuis te zijn in deze (met het oog op de toekomstgouden) branche. Bredero wilde-bij deze ook meteen de „problemen die het dochtertje had" opgelost zien. Het geen gebeurde. Bredero ziet in het woningbouwpro- jekt in Woudhoek-Noord een moge- Zijdeveld vindt het in ieder geval niet erg om in zo'n geval als „proef konijn" te fungeren. Hij heeft al eerder gezegd de pioniersfunctie niet te schuwe.n. Deelplannen Er zal in Schiedam in ieder geval bekeken worden wat de financiële konsekwenties van dergelijke bouw- projekten zijn, met andere woorden of het allemaal betaalbaar gemaakt kan worden. Daarom ook zullen dé te bouwen huizen onderverdeeld worden in woningwet, premie-koop en „vrije sector" woningen. Als deze pannen zonder al te veel problemen door de gemeenteraad komen dan zal, nog in 1980 gestart worden met de bouw van deze energie-besparende (met een sterk accent op de zonne- energie) woningen. Als de samenwerking tussen Bredero en gemeente Schiedam voorspoedig verloopt is een vervolg zeker niet uit gesloten. Ook in de binnenstad wil Bredero, dan wel EMPEO, graag nog een rol gaan spelen. Doordat de overeenkomst voor de vernieuwing van de gehele binnenstad nu verbro ken is kan de gemeente eindelijk met deelplannen gaan werken. Ook hier gaat de gemeente Schiedam ervan uit dat er uitgekeken moet worden naar de meest geschikte kandidaat. Wel licht toch weer Bredero? De nieuwe dia-projectiekast die aangeboden wordt aan het gemeentemu- MAASSLUIS Het gemeentemu seum aan de Zuiddijk in Maassluis be staat dit jaar 12 1/2 jaar, wat natuur lijk reden tot feestvieren is. Ook de Verenging Vrienden van het Museum deelt uiteraard mee in de feestvreug de. Vanavond (donderdag) om acht uur bieden zij het museum een cadeau aan. Ze hebben gekozen voor een automatische dia-projektiekast, voor dia-presentaties met Reluid. Dit cadeau kan gebruikt worden om in of buiten het museum informatie te geven over het museum en de ex posities, maar het kan ook benut worden voor leerzame vertoningen over kunst op scholen, vormings- en jeugdcentra en bejaardenclubs. De vrienden van het Museum denken hiermee een bijdrage te leveren aan het jubileum en de ontwikkeling van het museum. SCHIEDAM - Vanavond (donder dag) bestaat er weer de mogelijkheid alvast wat vlees voor de komende feestdagen in de wacht te slepen. Vanaf acht uur organiseert de klaver- jasvereniging „Ons Genoegen West" een groots kerstconcours in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Het inschrijfgeld, dat vanaf half acht aan de zaal betaald kan worden, bedraagt 3 gulden. Het verbod geldt niet voor éénas- sige aanhangwagens, zoals recrea tie-voertuigen. De bepaling dat kampeerwagens, caravans en an dere recreatievoertuigen alleen in de periode van 1 april tot 1 okto ber langer dan twee opeenvolgen de dagen op de openbare weg mo gen worden geparkeerd, blijft overigens van kracht. Deze bepa ling geldt ook voor bodttrailers. De gewijzigde algemene politie verordening voor de gemeente Maassluis ligt ter inzage op de lees tafel in de hal van het stadhuis. VLAARDINGEN - De pentekeningen en aquarellen die de beroemde tekenaar Octave DeConinck maakte van Vlaardingen en enkele jaren geleden opgekocht door het Vlaardingse Gemeente-archief worden tentoongesteld. Van 13 december tot 23 januari zijn de typische tekenin gen van DeConinck te zien in de Amro bank aan het Veerplein te Vlaardingen. Octave Jean Baptiste DeConinck, geboren in Amsterdam op 20 juli 1894 uit Belgische ouders, heeft een groot deel van zijn. leven in de Rijnmond doorgebracht. Op 14 mei 1940 werden zijn huis en al zijn werk in het oude Rotterdam door bommen vernield. DeConinck trok toen naar Schiedam, waar hij tot zijn dood op 16 mei 1974 bleef wonen. Octave DeConinck heeft zich gespecialiseerd in net teke nen van stads- en dorpsgezichten voor kranten in Rotter dam en omgeving. Hij legde vast dat wat hij zag en voel de, in harde zwarte pentekeningen, die nadat ze in de krant afgedrukt waren, werden ingekleurd in aquarel techniek en hier en daar met potlood werden bijgewerkt. Hij deed dit omze voor een groot -publiek verkoopbaar te maken. dat vrachtwagens 's nachts en in de weekeinden uitsluitend op het nieuwe vrachtwagen-parkeerter rein aan de Industrieweg mogen worden geparkeerd. In artikel 159b van de gewijzigde verordening is namelijk geregeld, dat voertuigen langer dan zes me ter of hoger dan twee meter en aanhangwagens of opleggers alleen op werkdagen van 8.00 - 18.00 uur op andere plaatsen dan op de openbare weg mogen worden ge parkeerd. De expositie is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. Hen pentekening van Octave DeConinck: gezicht op huizen aan de Maassluise dijk bij de dijksteeg (1965). gaan. Deze wijzigingen, aange bracht door de gemeenteraad, zijn- afgelopen vrijdag in werking getre den. Dit houdt onder andere in. MAASSLUIS - De Algemene Po litie Verordening voor de gemeen te Maassluis heeft vorige maand enkele wijzigingen moeten onder- ■HWMH

De Havenloods | 1979 | | pagina 5