lVENLOODS 3 Rijnmondraad accoord met plannen 'Inspraak- beeldscherm' voor VVV -SCHOLEN KRANT contactlenzen? AVR voorlopig gered Schiedamse distilleerderij verliest kort geding Schaatsbrochure Vlaardingse blues in Quibus Het winkeltje van Zijdeveld (deel vijf) SLAAPBANKEN Jeugdwerk in Noord De Vier Molens Bingo Ook gemeenteraad is verheugd h UNICON b.v. Volgende week als bijlage Ide Scholenkrant HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 24 JANUARI 1980 29e JAARGANG NO. 3 donderdag 31 januari Aandacht voor het onderwijs SCHIEDAM - Het beeldschermapparaat dat de gemeente Schiedam (en met name het inspraakduo Posthoorn - Reynhout) heeft gebruikt ter verduidelijking van de inspraakverordening gaat opnieuw gebruikt worden, en wel door de Schiedamse WV. Bij de presentatie van apparaat, augustus vorig jaar jn de foyer van het Passage Theater, liet wethou der Posthoorn al weten dat het scherm in de toekomst ook voor andere doeleinden gebruikt zou worden. Hjj dacht hierbij vooral aan een promotie van de wandel route door Schiedam, maar achtte de mogelijkheid niet uitgesloten dat het Passage Theater er zijn toekomstplannen op kenbaar maakte. Het werd tenslotte de Schiedamse VVV, die wel heil zag in een dia serie van plaatselijke bezienswaar digheden. In z'n totaliteit zou dit dan een toeristisch overzicht van de gemeente Schiedam gaan wor den, met daarin naar alle waar schijnlijkheid ook de wandelroute verwerkt. Met een fotograaf is een afspraak gemaakt voor tweehonderd dia's. Bij de VVV gaat men er echter van uit dat het nog wel tot het eind van de zomer zal duren eer de serie zal gaan draaien. Eerst moet het weer namelijk beter worden. Het „diapresentatieschermappa- raat" zal naar alle waarschijnlijk heid opnieuw in de foyer van het Passage Theater gestationeerd worden, ondanks dat de Passage toch niet die cetnrale plaats in het centrum bleek te zijn als werd verwacht. Als alternatief zou alleen de hal van het Stedelijk Museum voor handen zijn. Deze voldoet nameljjk ook aan het criterium „een plaats waar veel mensen (in de buurt) komen en overdekt". SCHIEDAM - De Schiedamse distilleerderij Herman Jansen heeft het kort geding dat zij voor de Leeuwarder rechtbank tegen twee bedrijven uit het noorden des lands had aangespannen verloren. Het Schiedamse bedrijf (onderdeek van het UTO-concem) eiste dat Hooghoudt Distilleerderijen uit Groningen en de slijter Harmen Rinia van Makkum de etiketten op hun flessen berenburg zouden veranderen omdat deze te veel op die van Sonnema (welk merk door het Schiedamse bedrijf wordt uitgebracht) zouden lijken. SCHIEDAM - Ondanks dat de dooi heeft in gezet toch wat schaatsnieuws. Het is namelijk altijd handig om te weten dat er een brochure is uitge geven over schaatsen in Midden Delf land. Het initiatief hiertoe is genomen door de stuwgroep Midden Delfland De VVV werd bereid gevonden de folders te drukken en uit te geven. Er in staat onder meer een plattegrond waarvan valt af te lezen welke schaatsroutes er zoal in Midden Delf land te volgen zijn. De folders kosten twee kwartjes en zijn verkrijgbaar bij de VVV Schie dam. Ondanks dat de schaatsen nu wellicht weer evn, het vet in kunnen is de aanschaf van zo'n folder zeker aan te raden. Want ijs blijft er ko men, dat is duidelijk. Het kort geding werd volgens de heer Vlek, directielid van de Schiedamse distilleerderij, aangespannen omdat zij alleen nadelige konsekwenties van de gelijkenis ondervonden. ,JJet ander is een slijtersmerk en is daar door goedkoper. Het hoeft minder accijnzen te betalen dan zij, want Sonnema is drie procent sterker; dat scheelt gauw een gulden per fles". De president van de Leeuwarder rechtbank, mr. Willem van den Berg, vond het allemaal wel meevalllen met die gelijkenis. Op beide etiketten is weliswaar een man met een grote baard te zien maar de verschillen tus sen hen zijn, aldus de president, legio. Volgens hem is er ook een dui delijk verschil in lettertype. Bij Son nema staat de naam met grote let ters vermeld, terwijl het andere merk nauwelijks leesbaar is. De mogelijk heid dat mensen door „de man met de baard" zouden denken met één merk te doen hebben achtte de recht spreker niet bewezen. In Schiedam wist men nog niet wat men met de uitspraak ging doen. In ieder geval worden eerst de stukken afgewacht om dan te bekijken of er nieuwe stappen zullen worden onder nomen. De heer Vlek acht een „hoger beroep" niet uitgesloten. SCHIEDAM - Vlaardingse blues zondagavond in de Quibus. Dan namelijk spelen de Flardingha Blues Slempers in het Schiedamse café aan de Lange Haven. Zjj omschrijven hun muziek als Koning (bas en zang), Monica de .Chicagoblues', in de stijl en met Koning (piano en zang), Jos van nummers van onder andere Mud- der Molen (gitaar en mondharmo- dy Waters, Jimmy Rogers en nica), Ron Boers (gitaar) en Peter F.ddy Playboy Taylor. Lansbergen (drums). Het begint allemaal om een uurtje of half tien De Slempers bestaan uit Peter de en de toegang is als altijd gratis. ROTTERDAM - De N.V. Afvalverwerking Rijnmond is voorlopig weer gered. De Rijnmondraad is accoord gegaan met het financiële reddingsvoorstel opgesteld door de bewindvoerders, die met bij zondere voortvarendheid te werk zijn gegaan, nadat op 1 1 decem ber 1979 door de rechtbank van Rotterdam voorlopige surseance van betaling was verleend aan het op de rand van de afgrond ver kerende N.V. AVR. Niemand van de léden van de Rijnmondraad, als grootste aandeel houder, was bereid om het semi-oyerheids bedrijf failliet te laten gaan. De AVR verkeert al geruime tijd in ernstige moeilijkheden. Het nega tieve vermogen werd eind vorig jaar geschat op ongeveer f. 160 miljoen. Verdere financiering van de AVR is feitelijk jen juridisch onmogelijk ten gevolge van een verlies van circa één ton per dag; die verliessituatie blijft bestaan wanneer de afvalleverings- contracten met Midden Holland, Utrecht en VMU ongewijzigd blijven. In totaal is de AVR ruim 430 miljoen schuldig, waarvan 225 miljoen gega randeerd wordt door Rijnmond. De overblijvende 175 miljoen is onge dekt. Redding Het Rijk is accoord gegaan met de overname van de verliesgevende en technisch niet volmaakte chemische afdeling van de AVR. Ondanks deze overnamen blijft er nog 21 miljoen gulden over, die Rijnmond zal moe ten opbrengen om de schulden die dan nog overblijven te betalen. De tekorten op de huisvuilverbran ding op de roosterovens, ruim 109 miljoen gulden moeten worden opge bracht door de Rijnmondbevolking via een opslag op het huisvuilverbran ding. Dat bedrag moet in 10 jaar afbetaald zijn. Het verbranden van een ton afval gaat met ingang van 1 januari f. 102,50 bedragen. Een ton afval tegen kostendekkend tarief bedraagt maar f. 55,- Bestuurlijk Geen oplossing is nog gevonden voor de bestuurlijke problemen die men heeft bij de AVR. Wel zegde, presi dent-commissaris en Rijnmondge committeerde Drs. D.A. de Ruiter toe, dat hij zeer snel met een notitie daarover zou komen, „die eerst in de commissie, daarna in de Rijn mondraad en vervolgens in de raad van commissarissen besproken zou worden". Hij liet Zich verder niet uit of de AVR een dienst zou moeten worden onder supervisie van de ge meente Rotterdam. Die bestuurlijke- problemen kwamen ook tot uiting in het, later weer inge trokken amandement van Mevrouw Edzes-van Loon (P.v.d.A). Zij stelde voor om de 21 miljöe'n, die de Rijh- mond op tafel moet leggen, te verre kenen via een aandelenemissie aan Rijnmond. Zij wilde daarmee pro beren te voorkomen dat Rotterdam de hegemonie zou kunnen krijgen op alle nutsbedrijven in de regio". Gecommitteerde de Ruiter wees die suggestie van de hand omdat dit riek te naar een machtsspel wat Rijnmond als grootste aandeelhouder zich nu niet kon permitteren. De fractie van D'66 probeerde nog om de 21 miljoen alsnog door het Rijk te laten betalen gezien de ver antwoordelijkheid van het Rijk, omdat deze te laat was om voor goede wetgeving te zorgen op het ge bied van de vuilverwerking. De financiële sanering van de N.V. AVR heeft de instemming gekregen van de Rijnmpndraad. Bestuurlijk moet er nog heel wat gesaneerd wor den. Dan pas kan de AVR functione ren als een gezond bedrijf. Maar er blijven nog veel vraagtekens over. De contracten met de buitengewesten zijn voor vijf jaar afgesloten. De over- laadstations zijn gebouwd met een veel langere afschrijving (25 jaar). Bij wegvallen van afval uit die gebieden zou weer een nieuwe verüespost ont staan. Ook is het nog niet zeker hoe veel huisafval Rotterdam nu aan Rijnmond gaat leveren. De gemeente Rotterdam verbrandt redelijk com fortabel haar afval op de Brielselaan. Maar oók de chemische afdeling moet drastisch gerenoveerd worden, alhoewel die investeringskosten door het Rijk gedragen zullen worden. Het zal zeker niet de laatste keer zijn dat over de N.V A.V.R. gepraat wordt. H.B. SCHIEDAM - Op 8 november jj. konden wij u verheugd mededelen dat de binnenstadmaquettes gereed waren en dat binnen een week de inrichting van wethouder Zijde veld's in formatie winkeltje voltooid zou zijn. De officiële opening zou hier heel snel op volgen. Zou, want het is nog steeds niet zo ver. Een telefoontje naar de wethou der geeft duidelijkheid. Inderdaad was half november alles in gereed heid. Toen echter kwamen de be grotingsbehandelingen en Zijde veld achtte het beter nog maar even met de opening te wachten. Hij was bang dat de opening als „een goedkope stunt" voor de be- grotingsbehandelingen zou wor den opgevat en stelde het daarom nog maar even uit. Deze week verhuist een van de maquettes tijdelijk naar een plaats waar het wel gebruikt wordt (stadsontwikkeling) maar bij de terugkeer kan de opening dan toch verwacht worden. De wet houder houdt zelf een termijn van drie weken aan. Dat betekent dat de informatiewinkel over de bin nenstadsvernieuwing een kleine acht maanden langer op zich heeft laten wachten dan verwacht. Als alles mee zit tenminste slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonraler, Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM- Het programma met activiteiten voor de jeugd in Schie- dam-Noord wordt steeds groter. Voor de kinderen van 6 tot 12 jaar staan er voor de komende week weer twee activiteiten georganiseerd. Land vreugd. De toegangsprijs is een gulden en daar moeten de kinderen vroeg voor uit bed; het begint name lijk al om 10 uur 's ochtends. Woensdag 30 januari is er gelegenheid tot 'handenarbeiden'i Na drie kwart jes betaald te hebben staat niemand vanaf 14.00 uur een entree in Land- vreugd in de weg. SCHIEDAM De Stichting Raad Voor Het Bejaardenwerk organiseert voor de komende dagen weer een aantal activiteiten. Zo is er zondag middag weer eens vry-entree in het dienstencentrum De Vier Molens. Dan zal onder meer een Big Band optreden, dit onder leiding van de heer Matla. Op diezelfde vrij-entree is er ook een expositie van de schilderijen van mevrouw Feelders en is er in de zaal 15 een ruilbeurs. Dinsdagmiddag 29 januari wordt er een film gedraaid. Het begint om 14.00 uur. Kaarten a 1,50 zijn ver krijgbaar in de bibliotheek. SCHIEDAM Koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's en tafelgrills en voor de hoofdprijzen keuze uit dames en herenrijwie len, draagbare TV. toestellen, radio-cassetterecorders en stofzui gers. Dat is zoal wat er te winnen valt op de grote bingo-avond die de in validesportvereniging De Ooie vaars woensdagavond 30 januari organiseert in de grote zaal van de Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73. De vereniging laat weten dat iedere bingoliefheb ber van harte welkom is. De zaal is om 7 uur open,het eerste num mer wordt een uur Later afgeroe pen. SCHIEDAM—Oök de Schiedamse ge meenteraad mocht zich maandag avond nog even'verheugd tonen over het vertrek van bouwgigant Empeo uit de binnenstad. Onlangs namelijk besloten Empeo en Schiedam de con tractuele afspraak over een gehele binnenstadsvernieuwing niet door te zetten. Daarvoor in de plaats gaan er nu een aantal 'zonnehuizen' ge bouwd worden in Schiedan-Noord. Alle fracties toonden zich verheugd over de gebeurtenissen. CDA'er Roshian blikte uitgebreid te rug op tien jaar binnenstadproblema- Rusman (CDA): sfeen>erpcster> tiek. Een groot deel van zijn betoog over de ommezwaai van liet PvdA dat in die tien jaar hele andere indeeën over binnenstadsvernieuwing had ge kregen. Dit leidde tof een interrup tie van. Nicolaj Dielemans die het voor zijn PvdA opnam. Volgens hem tekende het juist de sterkte van een partij dat het met de tijd wist mee te gaan. Ook de VVD had weinig goede woorden over voor het betoog van Rosman. Verhulsdonk noemde het verhaal zelfs 'sfeerverpestend'; 'en wat heeft het nu voor zin om de gèschiedenis van de -zeventiger jaren nog eens door te lopen en daarvan te zeggen wie wat gedaan heeft en bij welke partij die hoorde" Eef Collé (CPN):"We zijn na tien jaar weer terug bij af; we kunnen begin nen". Over de zonnewoningen wilde hij wethouder Zijdeveld wel als raad mee geven voorzichtig te zijn en niet alles op één kaart te zetten, maar alle ontwikkelingen goed in de gaten te houden. Hij memoreerde hierbij aan de gemeente Spijkcnisse waar begon nen gaat worden warmte te betrek ken uit grondwater Zijdeveld was het met deze woorden eens, al stelde hij wel dat al een bij zonder positief aspect van de zonne- energie is dat de huizen goed geiso- leerd moeten worden en dat dat iets is dat altijd van pas zal blijven ko men. Voor u daaraan begint, wilt u weten ol dat kan en wat er kan Er zi|n zoveel contactlenzen; bijv. de nieuwste ultradunne zachte lens uil Amerika, harde lenzen Mlnicon-tlex, Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen Unicon is contactlens specialist dife na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar.dan ook alles op dit gebied Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten AN V.C. Unicon geeft u een eerli|ke. uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten mei WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73, 3134 BC Vlaardingen. 010-346374 SCHIEDAM - Volgende week donderdag verschijnt als bijlage van de Havenloods de traditionele Scholenkrant. Daarin naast aandacht voor enkele facetten van het hedendaagse onderwijs een uitgebreid interview met de Schiedamse wethouder Her man Posthoorn over de ver nieuwing, de integratie en de iprobleemkinderen.

De Havenloods | 1980 | | pagina 1