HAVENLOODS Ook bewoners Nieuwland tegen gemeentelijke plannen Expositie trekt veel bekijks KRANT NASHUA (SOPQMMUS j Woningen in Woudhoek-Noord SCHIEDAM Boerenbal Wijkcentrum meer open huis ZESTIENHOVEN VAN DE BAAN SLAAPKAMERS Vogelasiel open UNICON b.v. Praatgroep voor gescheiden mensen Zomerkamp CJV Carnaval met lentefeest Praten over Zestienhoven Mvmmmmmmm Eenvoud kan niet kapot HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I ed li p Waarin opgenomen Banen voor jonge mensen SCHIEDAM Tijdens de carnavals dagen zijn de Schiedamse café's in de gelegenheid op één avond naar keuze tot 4.00 uur geopend te zijn. De peripde loopt van 8 tot en met 18 februari, met uitzondering van de nachten 10 op 11 en 17 op 18. Aan vragen hiertoe dienen uiterlijk acht dagen voor de te houden carnavals avond te worden gedeponeerd bij het Bureau Algemene Zaken op de tweede etage van het Stadskantoor. SCHIEDAM Met het Boerenbal opent de carnavalsvereniging De Riet zeilers zaterdag 2 februari het carna valsseizoen. Om elf over elf die avond wordt onthuld wie tot Het Zwarte Schaap van de stad Schiedam is ver kozen. Vanzelfsprekend ontbreekt de Raad van Elf (plus Prins Frans' de Eerste) niet, en zullen ook dé dansmariekes de avond met hun aanwezigheid ver blijden. De toegang tot deze avond (20.00 uur - gebouw Irene, Nieuwe Haven 155) is voor lederCgratis, terwijl er aan de zaal nog een aantal kaarten a een tientje verkrijgbaar zijn. SCHIEDAM— hoe hoog worden de huren en wanneer worden de huizen toegewezen?" Dat zijn de vragen die veruit het meest gesteld worden op de expositie over de toekomstige ontwikkeling van deel- plan 2 in Woudhoek-Noord (615 huizen). Bedoeling van de tentoonstelling is het geven van informatie op een vroeg moment over de te bouwen huizen in het gebied dat omschre ven staat in deelplan 2. De belang stelling van de kantlvan potentiële toekomstige bewoners wordt door de organisatie "redelijk tot goed" genoemd. Op de meeste vragen van de be langstellenden kon nog geen dui delijk antwoord gegeven worden. De ontwikkeling bevindt zich na melijk nog in een heel vroeg sta dium Het is de eerste keer dat er in Schiedam een dergelijke voorlich tende expositie plaatsvindt. De heer J.F. van Lichten van de afde ling Planning en Efficiency Van de gemeente Schiedam en als voor lichter aldaar aanwezig, desge vraagd: "We zijn zeker van plan in de toekomst meer van dit soort di dingen te organiseren". Op de tentoonstelling zijn de men sen in de gelegenheid hun reacties op papier te zetten en een voorlo pig aanmeldingsformulier in te vullen. Binnkort wordt er dan een informatiebijeenkomst georgani seerd. Daarna kan er opnieuw aan gemeld worden en vindt er een scheiding plaats tussen koop- en huurwoningen. Vervolgens gaan er voorselecties plaatsvinden en wordt er gestart met het bewo nersoverleg. Bij de huurwoningen heefj de toewijzing dan al plaats gevonden. Voor de koophuizen geldt dat de toewijzing en koop binnen het overleg plaatsvindt. De tentoonstelling duurt nog tot en met zaterdag in gebouw "De Ark" aan het Hargplein. De openingstijden zijn op vrijdag van 1 2.00 uur tot 21.00 uur en op za terdag van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Op een dinsdag avond gehouden bijeenkomst hebben de bewoners van de wijk Nieuwland zich uitgespro ken tegen het gemeentelijke ontwerp van het wijkcentrum. Daarentegen schaarden zij zich tlchter de tekening die de werk groep wijkcentrum Nieuwland zelf had laten maken. Vanmiddag zijn alle betrokken par tijen bij elkaar gekomen en zijn de eisen van de bewoners kenbaar ge maakt. Of de gemeente zich veel van het nieuwe ontwerp aan zal trek ken is nog een open vraag. F.d Melief van de werkgroep ziet er in ieder ge val weinig heil in. „De gemeente zal er waarschijnlijk weinig voor voelen haar eigen plannen weer helemaal te veranderen. Als ze zich inderdaad niets van onze plannen aantrekken dan kunnen we de werkgroep ook meteen opdoeken, want dan is er toch geen inspraak meer. Dan leiden ze echter wel gezichtsverlies en daarom geloof ik dat ze ons ergens wel een beetje tegemoet zullen komen". De afgelopen dagen kregen 1600 ge zinnen in Nieuwland een formulier In de bus waarop ze werden uitge nodigd voor de bijeenkomst over hun wijkcentrum. Op deze doelgroep van duize.nden verschenen er echter een kleine dertig Dat was iets dat met name Hans Bernhard, eveneens zittend in de werkgroep, bijzonder betreurde. „Als je er op straat met mensen over praat hebben ze genoeg goede suggesties, maar vanavond zie je ze niet. Het kleine aantal belangstellenden krjjgt nog meer relief als in ogenschouw wordt genomen dat de helft bestond uit een groep jongeren die waren 'ge charterd' om eens gezamenlijk voor jongeren faciliteiten te komen pfëiten Voornaamste bezwaren tegen de te keningen van de gemeente zijn het feit dat ef opnieuw aan de belangen van de jongeren voorbij wordt gegaan en dat het geen echt wijkcentrum is waar de bewoners zo binnen kunnen vallen. De aanwezigen op de bijeen komst waren van mening dat het wijkcentrum voor een belangrijk deel een 'open huis' voor de bewoners van Nieuwland moest worden. Open Huis Dit 'open huis' vinden ze ook nog te weinig (maar wel aanzienlijk meer) terug in de plannen van de werkgroep. De ruimte die daarvoor in de teke ning geboden wordt i$ volgens velen te klein. Daarom ook zouden andere instellingen die in het wijkcentrum gevestigd zijn (zoals de bibliotheek en de kruisvereniging) maar moeten verhuizen. Iets dat volgens Frans Pauw, architect van het ontwerp, on zinnig is. „Je moet juist zo veel mo gelijk activiteiten aanhouden, anders kan het open huis niet functioneren. Als de bibliotheek verdwijnt, is al de helft van het aantal bezoekers van het wijkcentrum verdwenen en dan worden ze ook niet geconfronteerd met het bestaan van een open huis" Jongeren Een groot deel van de bijeenkomst werd opgeslokt door de jongeren- problematiek in Nieuwland. Voor hen is er namelijk geen verzamelpunt, een snackbar daargelaten. Zij zien zelf veel heil in een honk in de kelder van het gebouw. F.en plaats die al jarenlang leeg is, maai officieel in ge bruik is van de BB. Ook de leegscaan- de Mastenbroekschool wordt door de jongeren geambieerd. Uit de bij eenkomst is in ieder geval wel het plan voortgekomen zich aan te slui ten bij de Nieuwlandse werkgroep Wonen en Leven, van waaruit zij een eigen werkgroep op zullen richten die straks met concrete voorstellen bij het gemeentebestuur aan kan gaan kloppen. In de nieuwe plannen blijven de kruisvereniging en de bibliotheek in het gebouw aanwezig. Alleen zal nu wel getracht worden de expansiedrift van de kruisvereniging een halt toe te Wijkcentrum Nieuwland. roepen. In het nieuwe gebouw wordt voorts ruimte gemaakt voor een peu terspeelzaal en een sportzaal. In het nieuwe gebouw wordt voorts ruimte gemaakt voor een peuterspeelzaal en een sportzaal. In de bestaande kelder wordt gedacht aan z.g. hobbykamers en onder andere een donkere kamer. Voor een gedeelte van de bibliotheek wordt een nieuwe kelder gemaakt. De grote bovenzaal blijft gehand haafd, al wordt er wel aan gedacht door middel van schuifwanden de ruimte indien noodzakelijk, te ver kleinen. Het 'open huis-gedeelte' komt in de vergrote gang. Volgens dë plannen van de gemeente moet er nog dit jaar begonnen wor den met de verbouwing. Volgens welk wordt binnenkort beslist. De deelplan 2 expositie in "Dl: Ark" heeft al veel belangstelling gehad. Maandag 4 februari a.s. is er een voorlichtingsavond in de Ark Harg plein 101 Schiedam/Kethel. IEDEREEN IS WELKOM Voor meer informatie zie advertentie elders in dit blad. wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM De afdeling Waterweg-Noord van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging heeft een eigen vogelasiel. Be heerder is de heer G.J. van de Hoek. Het pand op het Babbersmolen- complex. Schiedamsedijk 2 (langs de Poldervaart) wordt voor hel asiel gebruikt. De gemeente Schiedam heeft de moten en een stuk grond in bruikleen gegeven. De tweede verdieping van de molen zal als exposi tieruimte worden ingericht, de asielruimte komt een etage lager. Ondanks dat aan de inrichting van de molen nog veel werk besteed moet worden zijn er al voldoende mogelijkheden aanwezig voor de op vang van zieke of gewonde vogels. Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan Er zijn zoveel contactlenzen, bijv de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen. Mimcon-flex. Untcon-flex en cylindrische zachte lenzen voor cgen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen Unicon is contactlens specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviberen Aangesloten bij de ANVC Unicón heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten A.N.V.Cf Unicon geeft u een eerli|ke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73. 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 SCHIEDAM— In vervolg op de in- Mensen die interesse hebben voor de formatie-avond over echtscheiding gespreksgroep worden uitgenodigd van vorige week gaat het welzijns- kontakt op te nemen met mevrouw werkersoverleg Noord half februari Den Herder, telefoon 709555 of met starten met praatgroepen voor ge- de heer Idzerda, telefoon 731033 scheiden mensen. In de groepen kunneh de mensen hun ervaringen vfertellen en gezamelijk werken aan oplossingen voor ontsta ne moeilijkheden. Het is gebleken dat het makkelijker praten is met mensen in dezelfde situatie. SCHIEDAM - Ook dit jaar organi seert de afdeling Schiedam van het CJV weer een zomerkamp in Leus den. Het kamp ligt op een groot terrein in de uitgestrekte bossen tussen Amers foort en Doorn. Er zjjn kampen voor drie leeftijdsgroepen, de 7-8-9 jari gen, de 10-11-12 en de 13-14-15 jari gen. Allen worden in dezelfde perio de gehouden van 2 tot en met 9 augustus Het kampgeld bedraagt f 127,50, in clusief verzekering en reis. Inlichtin gen zjjn te verkrijgen onder de vol gende telefoonnummers 263318, 620112 en 704274. SCHIEDAM Het doorbreken van het isolement waarin gehandicapten en bejaarden nog wel eens verkeren; dat Ls het voornaamste doel van het grootse carnavalsfestijn dat de Schie damse Stichting Lentefeest en de Rotterdamse carnavalsvereniging Lu- pardi zaterdag 9 februari in de Vlaar- dingse Evenementenhal organiseren. Het feest, dat om 5 uur 's middags begint en rond middernacht eindigt, wordt muzikaal opgeluisterd door het Europoort kwartet en de Bra bantse Boerenkapel ,De Oerletoeters Hoogtepunt van de avond is onge twijfeld het optreden van Nico Haak Mensen die dit feest graag mee willen maken kunnen zich in Schiedam op geven bij Lentefeest, Broersvest 101. telefoon 730831. Mogelijke proble men bij het vervoer naar Vlaardingen kunnen daar eveneens besproken worden SCHIEDAM Tot 1 mei van dit jaar kan de Nederlandse bevolking mee praten over de toekomst van het hui-r dige vliegveld Zestienhoventerrein. De regering staat vooralsnog op het standpunt dat het vliegveld moet blij ven; Rijnmond denkt hier heel an ders over en wil het terrein reserve ren voor woningbouw. Beide partijen zjjn ook aanwezig op een drietal voorlichtingsbijeenkomsten, waaron der een in Schiedam. Het regeringsstandpunt wordt op de avonden verduidelijkt door mede werkers van de Rijksluchtvaart Dienst en de Rjjks Planologische Dienst. Zij zullen het structuursche ma Burgerluchtvaartterreinen toe lichten en daarbjj vooral over de gevolgen voor Zuid-Holland praten. Het Rijnmondstandpunt zal worden toegelicht door een lid van het dagelijks Bestuur. Verder zal worden verteld Op wat voor wijze de bevolking kan reageren op de regeringsplannen en kunnen er vragen gesteld worden aan de inlei ders. Nadere informatie kan worden aangevraagd bij de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening, ant woordnummer 100, 2500 ZM Den Haag, met in de linkerbovenhoek de letters SBL De voorlichtingsbijeenkomst voor dit gebied vindt maandag 4 febaruari ax plaats in gebouw „De Ark", Harg plein 101, Schiedam-Kethel. Aanvang 20.00 uur. De twee andere avonden worden gehouden in Rotterdam (31 januari) en Alphen aan de Rijn (18 februari). SCHIEDAM - Sociëteit de Instuif bestaat binnenkort 25 jaar. Graag willen zij deze gebeurtenis vieren met alle oud-leden. Door verhuizingen kunnen ze er niet in slagen iedereen te bereiken. Daarom worden alle oud-bezoekers van de Instuif verzocht-hun huidige adres op te sturen naar Postbus 189. 3100 AD Schiedam, of te bellen naar 010-734759 De explosieve groei van Nashua Nederland B.V. in de Nederlandse markt voor copiers maakte het voor Zuid-Nederland noodzakelijk een grotere behuizing te zoeken. Met Ingang van 2 januari 1980 is de commerciële begeleiding voor Zuid-Nederland ge centraliseerd in het nieuwe districtskantoor te Rotterdam: (Oud adres: Schiedamsevest 48). Qebouw Maasboulevard Boompjes 55 3011 XB Rotterdam Tel. 010-11 48 64 Met de expositie wordt getracht een beeld te geven van het vogélleven in Schiedam. Men hoopt dat te zijner tijd vooral de scholen belang stelling voor de expositie zullen tonen.

De Havenloods | 1980 | | pagina 1